Яку роль може зіграти блокчейн у фінансовій сфері

Криптовалюта постійно розвиваються, причому популярність деяких з них, таких як Bitcoin і Ethereum, зберігається, незважаючи на поточну корекцію ринку. В основі обох цих цифрових валют лежить криптографически безпечна технологія блокчейн.

Це цифровий регістр, в якому транзакції записуються хронологічно і повністю відкрито. Дійсно, у міру зростання популярності криптовалюта, інтерес банківської галузі до блокової технології привів до збільшення і цілеспрямованому поштовху розвитку і впровадження проектів, які отримали підтримку з боку банків. Тепер блокчейн у фінансовій сфері може зіграти важливу роль.

Деякі з найбільших таких проектів включають в себе Hyperledger Fabric, підтримуваний IBM, Utility Settlement Coin і консорціум R3. Це свідчить про зростаючий визнання блокчейна в інституційній політиці.

Недоліки поточної фінансової системи

В даний час банки здійснюють транзакції один з одним шляхом досягнення угод, як і при купівлі товару в магазині. Загальним прикладом може слугувати банк, погоджується придбати конкретну суму акцій у іншого банку за конкретною ціною. Цей процес часто є громіздким і повільним і займає до декількох днів. Він також несе ризик того, що одна сторона може за замовчуванням відмовитися від угоди. Цей період часу, відомий як врегулювання, є серйозною проблемою. У своїй доповіді керівник консалтингової фірми Олівер Вайман оцінив втрати фінансової галузі від нього приблизно в $ 65-80 млрд на рік.

Проекти Blockchain мають перспективу для скорочення і, можливо, усунення часу розрахунків через їх цифрового характеру, що забезпечує своєчасну і безпечну обробку цих операцій, прискорити обмінні валютні операції і підвищити рівень безпеки транзакцій.

В кінцевому підсумку, це може потенційно дозволити здійснити капітальний ремонт банківської галузі, замінити традиційні бек-офісні клірингові палати та інші застарілі проміжні середовища між продавцями і покупцями активів.

IBM Hyperledger Fabric

Проект IBM Hyperledger Fabric, підтримуваний IBM, є платформою торгового фінансування, орієнтованої на міжнародні платежі, які використовують блокчейн. Список її найбільших прихильників включає Deutsche Bank, HSBC, KBC, Natixis, Rabobank, Societe Generale і Unicredit. Платформа IBM буде працювати через IBM Cloud, дозволяючи здійснювати взаємодію між усіма сторонами в безпечної для транзакцій середовищі.

Цей проект розрахований на високу масштабованість, дозволяючи кільком учасникам легко інтегруватися у весь процес ланцюжків фінансових поставок через захищену блок-ланцюг з безпрецедентним рівнем прозорості транзакцій.

В середині жовтня 2017 року IBM заявила про співпрацю з стартапом Stellar, поширюючи вплив проекту Hyperledger Fabric на раніше недосяжні глобальні рівні.

Utility Settlement Coin

Шість найбільших світових банків (Barclays, CIBC, Credit Suisse, HSBC, MUFG і State Street) оголосили про підтримку UBS і Cleartatics з розвитку проекту Utility Settlement Coin (UTC). Вони приєдналися до інших «важковаговиків» у фінансовій галузі, які раніше також заявили про свою підтримку проекту, включаючи BNY Mellon, Deutsche Bank і Santander.

UTC дозволяє використовувати blockchain традиційними банками як інструмент для більш ефективних транзакцій. Крім того, розглядається питання про валютну підтримки UTC за рахунок коштів центральних банків для запобігання дефолту і кредитного ризику. Ці гарантії відіграють величезну роль в тому, чому UTC має такий багатообіцяючий інтерес, дозволяючи банкам брати участь у відносно молодий цифровий валютної екосистемі. UTC безумовно є ознакою прийняття Фінтех банківською галуззю. Це говорить на підтримку того, що, в кінцевому підсумку, широкомасштабне використання блокової технології відбудеться в усьому світі.

Blockchain R3

Концесійний консорціум Blockchain R3 є ще одним гравцем в банківській блокчейн сфері. В травнем 2017 роки він залучив $ 107 млн, а чотири з його прихильників (Temasek, SBI Group, Bank of America Merrill Lynch і Intel) приєдналися до надали йому первинну підтримку Wells Fargo і ING.

Одним з основних напрямків проекту R3 є розробка платформи Corda, яка передбачає створення в майбутньому мережі інфраструктури, орієнтованої на фінансові установи. Вона призначена для створення власних додатків і сервісів на основі систем бухгалтерського обліку і передбачає, що в даний час у цих банків є або з’являться власні команди блокчейн розробників. R3 також орієнтований на прийняття урядом блокової технології.

Представляючи надійні потенційні вирішення поточних проблем, ці блокчейн проекти представляють собою масштабні зусилля банківської галузі, спрямовані на повноцінний охоплення та інтеграцію блокової технології в її поточну інфраструктуру. Промислові споживачі і рядові учасники цієї сфери повинні бути в захваті від того, як буде розвиватися фінансова індустрія в майбутньому.

джерело:

https://techcrunch.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector