Яку роль може зіграти блокчейн в науці: результати досліджень

Технологія блокчейн в науці може зіграти чималу роль. Що стала всесвітньо відомою завдяки своєму використання в якості основи біткоіни, вона ідеально підходить для безпечного обміну даними.

У недавньому виступі в Вірджинії генеральний прокурор США Джефф Сешнс заявив, що іммігранти без документів в Арізоні з більшою ймовірністю потраплять до в’язниці, ніж громадяни США. Свою заяву він засновував на результатах дослідження Дослідницького центру з попередження злочинності.

Але саме тут і виявилася проблема. У цього дослідження був фатальний недолік, який підірвав все його результати. Фактично, більшість даних з цього питання насправді говорять про зворотне.

Це не єдиний приклад невдалого аналізу. Фактично, помилкові дослідження поширені у всіх наукових сферах. Але найбільшу тривогу це викликає в медицині.

У перспективі помилки в науці можуть мати серйозні наслідки. Щороку США вкладає мільярди доларів у дослідження, які потім використовуються для прийняття важливих політичних рішень з ще більшими наслідками для життя і економіки. Вкрай важливо, щоб наука приносила реальні факти, а не хибні дані.

Саме тут потрібно впровадження нових інформаційних технологій, таких як блокчейн. Аутентифікація і сертифікація опублікованих результатів досліджень з використанням блокової ланцюжка дозволить науковому співтовариству зменшити ризик помилок і відновити довіру громадськості.

Щорічно в світі публікується близько 2,5 млн доповідей з різних досліджень, присвяченим інноваційним відкриттям і рішенням. Всі вони — результат величезних інвестицій. Тільки національні інститути охорони здоров’я інвестують понад $ 32 млрд в дослідження, що проводяться в університетах та науково-дослідних інститутах по всьому світу.

Але ці дослідження рідко можуть бути автентифіковано. Понад дві третини вчених, які намагалися відтворити результати інших експериментів, не змогли цього зробити. Якщо в документації неправильно класифіковані дані, є кількісна аналітична помилка або упереджений підхід до висновків, то очевидного методу для виявлення і усунення такої помилки просто немає.

Самі дослідники визнають, що результати багатьох досліджень ненадійні. Досить навести як приклад слова Річарда Хортона, головного редактора журналу The Lancet, одного з найвідоміших у світі медичних видань. Він визнав, що до половини всіх опублікованих наукових проектів можуть містити помилки. Він приписує ці неточності «недійсним аналізам» і «кричущим конфліктів інтересів» серед інших чинників.

Це загрожує серйозними наслідками. Якщо розглянути результати дослідження по боротьбі з онкологією, то в 2012 році вчені оцінили 53 відомих досліджень, опублікованих в великих наукових виданнях. Після аналізу отриманих даних, виявилося, що можливо відтворити лише підсумки шести наукових робіт.

Це страшно. За статистикою, чотири з десяти американців стикаються з раковими захворюваннями. Експерти повинні бути в змозі відрізняти хороші наукові досягнення від поганих, щоб знайти нові види ліків. Вони також повинні бути впевнені, що їх власні дослідження націлені на досягнення наміченої мети.

Вчені вже мають можливість ділитися необробленими даними до публікації своїх наукових робіт, але мають в своєму розпорядженні недостатньо ресурсів і стимулів. Blockchain здатний зробити обмін, аутентифікацію і сертифікацію наукової інформації набагато швидше і простіше. При цьому змінити всі дані буде практично неможливо.

Мережа блокових ланцюжків зробить революцію в сфері перевірки результатів досліджень. Замість публікації набору даних з виходом наукової статті вчені зможуть завантажувати всю інформацію безпосередньо після її отримання в ході експериментів і дослідів. Тимчасова мітка даних буде містити авторський знак, не дозволяючи іншим вкрасти відкриття. Це також стане інструментом врегулювання будь-яких суперечок стосовно того, хто першим зробив це відкриття.

В результаті, процес, який раніше був повністю прихований для зовнішніх очей перед публікацією, тепер буде відкритим. Простіше кажучи, blockchain буде служити платформою, через яку можна буде відстежувати записи, перевіряти дані і ділитися результатами.

Це буде кроком в бік від нашої нинішньої системи. Розвиток блокчейна зробить кожен етап наукового процесу прозорим. Цей тип моделі розподіленої аутентифікації допоможе відновити довіру до наукового прогресу.

Звичайно, дослідники не зможуть одним помахом руки почати використовувати блокчейн. Але якщо фінансові групи, особливо NIH, підтримають цей підхід і наполягатимуть на використанні блочної технології як передумова для фінансування досліджень, вченим доведеться погодитися на це. Провідні наукові журнали також могли б зажадати, щоб всі опубліковані дослідження були розміщені в блокчейне.

У майбутньому, коли блокова технологія отримає більш широке визнання в якості першорядного стандарту довіри, дослідники зможуть обходити посередників при публікації своїх робіт і розміщувати їх безпосередньо. Це дозволить науковому співтовариству прискорити обмін інформацією.

джерело:

https://blogs.scientificamerican.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector