Капіталізація біткоіни (Bitcoin) на сьогодні — розрахунки і прогноз

Капіталізація біткоіни відображає сумарну вартість емітованих монет BTC в доларах США з урахуванням поточних ринкових тенденцій. В цілому капіталізація — один з головних параметрів, що застосовуються для порівняння криптовалюта і аналізу їх популярності на фінансовому ринку. Як здійснюється розрахунок? Від чого залежить цей параметр, і яка цінність Bitcoin сьогодні? Про ці та інші нюанси детально поговоримо в статті.

Тонкощі розрахунку капіталізації біткоіни

Стопка монет біткоіни на доларах

Учасники фондового ринку щодня стикаються з капіталізацією акцій чи інших цінними паперами. Відмінність в тому, що при розрахунку параметра застосовуються лише ті активи, що знаходяться в біржовому обороті. У випадку з криптовалюта ситуація йде по-іншому. Тут при обчисленні береться загальна кількість випущених монет, що дає певну похибку підсумкового результату.

Онлайн-графік курсу біткоіни:

На 25 липня 2018 року емітовано 17 165 075 BTC, що мають загальну вартість (з урахуванням ринкової ціни $ 8 248,03) в 142,371 120 622 мільярди доларів. Капіталізація Bitcoin показує, наскільки віртуальна монета цікава учасникам ринку, в першу чергу інвесторам. Чим вище розглянутий параметр, тим нижче коливання курсової ціни, і тим менше чинників здатне змінити курс BTC. Наприклад, щоб штучно змістити вартість біткоіни в сторону підвищення, необхідно купити BTC як мінімум на кілька мільйонів доларів, і навпаки.

Теоретично розрахунок капіталізації Bitcoin під силу кожній людині. Формула включає в себе лише два параметри — середній курс по ринку і сумарне число емітованих монет на момент розрахунку. Ці показники знаходяться у вільному доступі — їх можна подивитися на спеціальних сайтах і графіках (наприклад, на ресурсі prostocoin.com/marketcap), після чого помножити один на одного.

На відміну від цінних паперів, де обчислення дає більш-менш точні результати, капіталізація біткоіни — орієнтовний параметр. Реальна цифра відрізняється від тієї, що пропонують численні сайти з графіками і рейтингами криптовалюта. Причина похибки відзначалася вище. У розрахунках використовується загальне число емітованих монет, а повинні братися лише ті BTC, які знаходяться в обороті на біржових майданчиках.

Обчислення за формулою «ринкова ціна на число випущених BTC» не враховує криптовалюта, яка була втрачена, вкрадена або лежить «мертвим вантажем» на рахунках десятків тисяч користувачів. Наприклад, до цих пір невідома доля мільйона BTC, які отримав «батько» Bitcoin Сатоши Накамото на етапі його створення.

Що це означає? В реальності число монет, що знаходяться в ринковому обороті, значно нижче. Це означає, що капіталізація біткоіни також має меншу величину, ніж ту, що ми бачимо в різних рейтингах і на графіках.

Що впливає на капіталізацію Bitcoin — головні параметри

Світиться монета Bitcoin серед доларових банкнот

Кріптовалютний ринок знаходиться в постійному русі. Якщо відвідати кілька біржових майданчиків, які беруть BTC, можна побачити незначну розбіжність курсу криптовалюта на кожному із сайтів. Вартість віртуальних грошей на біржах залежить від активності користувачів, часу доби та інших нюансів. Це означає, що параметр капіталізації для різних сервісів також буде відрізнятися.

Незважаючи на наявну похибка і недоліки розрахунку, кріптовалютний ринок (в тому числі біткоіни) існує. Більш того, він розвивається і в майбутньому може замінити звичну систему безготівкових переказів. Підтвердження цього факту — успіх багатьох нових віртуальних монет, які протягом 1-2 років досягли капіталізації в кілька мільярдів доларів. Той же біткоіни Кеш може похвалитися показником 14,8 млрд. Доларів, EOS — 7,8 млрд., Stellar — 5,5 млрд. І так далі. Про деякі криптовалюта багато і не знають, але їх частка на ринку з кожним роком зростає.

При аналізі чинників, що впливають на капіталізацію біткоіни, враховується два головних «важеля» впливу — загальне число емітованих BTC, а також курсова вартість. Перший параметр постійно змінюється через Майнінг віртуальних монет. І якщо раніше для видобутку біткоіни застосовувалися процесори і відеокарти, сьогодні для цих цілей використовуються надпродуктивні Асіка.

З підвищенням потужностей в кріптовалютной мережі зростає і складність видобутку, яка на 25 липня 2018 року сягнула позначки в 5,077 Терахешей в секунду. Для порівняння ще в січні цього року складність була нижче — 1,93 ТХ / секунду. Якщо розглядати капіталізацію для криптовалюта, що не Майні, тут підхід інший. При розрахунку береться до уваги курсова вартість і активність учасників ринку.

При вивченні капіталізації BTC важливо розуміти, що курс також залежить від ряду нюансів:

  1. Операцій великих учасників ринку. Активність трейдерів на біржових майданчиках може привести до незначних коливань ціни біткоіни на ринку. Підвищення або зниження курсу часто підштовхує інших учасників до покупки-продажу активу, що робить зміни вартості ще більш помітними. В результаті змінюється і капіталізація.
  2. Поява нових віртуальних монет або розробок в кріптовалютном світі. На вартість BTC може впливати поява більш потужних Асіка для Майнінг, випуск криптовалюта з кращими характеристиками і інші фактори.
  3. Інтерв’ю знаменитостей і авторитетних експертів, що мають вплив в кріптовалютном світі, висловлювання представників уряду тих чи інших країн. Відомо багато випадків, коли на тлі таких заяви ціна BTC рухалася вгору або, навпаки, опускалася.
  4. Зміна норм законодавства щодо біткоіни. Заборона або обмеження ходіння криптовалюта може привести до втрати інтересу до Bitcoin і зниження його курсу. У свою чергу, легалізація BTC у великій країні справляє позитивний вплив.
  5. Інші новини, пов’язані з кріптовалютним сектором.

З урахуванням сказаного напрошується висновок, що капіталізація біткоіни — параметр, який знаходиться в постійно динаміці і не має фіксованого значення. Наприклад, сьогодні (25 липня 2018 роки) він становить 142,3 млрд доларів, але вже завтра або через кілька хвилин цей показник може змінитися в більшу або меншу сторону в залежності від тенденцій ринку.

Якщо проаналізувати останні події 2017 року, зростання курсової вартості, а разом з нею і капіталізації, стався на тлі легалізації віртуальних монет в Японії, проведенні численних заходів, закріплення статусу криптовалюта в багатьох країнах світу і так далі. З іншого боку, в 2018-му вартість BTC знизилася, а за нею пішла і капіталізація. Ще в кінці грудня 2017 року цей параметр досягав позначки в 315 мільярдів доларів, а за півроку він знизився в 2,2 рази. Вважається, що причиною стала корекція курсової ціни після аномального росту і приведення вартості до реального ринкового параметру.

Капіталізація біткоіни на сьогодні і прогнози на майбутнє

Графік капіталізації біткоіни за весь час
Графік, що показує зміни рівня капіталізації біткоіни

Точна оцінка вартості віртуальних валют неможлива через відсутність їх реальної цінності. Це обумовлено тим, що ціна криптовалюта не прив’язуватися до матеріальних речей — простим валют, золота, сировинної продукції і так далі. Ситуація ускладнюється і тим, що дізнатися точний оборот біткоіни на біржах неможливо. Багато монети вже загублені або не беруть участь в торгах.

Капіталізація біткоіни на сьогодні (25 липня 2018 роки) — 142,371 мільярда доларів. Але це приблизний параметр, що характеризує загальну вартість всіх випущених монет, а не тих, що знаходяться на ринку. Сьогодні Bitcoin займає 1-е місце за капіталізацією, значно випереджаючи свого найближчого переслідувача Ефіріум, що має показник в 47,88 мільярдів доларів. На 3-му рядку йде XRP з капіталізацією 17,9 млрд. Трохи втратив свої позиції біткоіни Кеш, який змістився на 4-й рядок (14,8 мільярдів). У свою чергу, хорошу тенденцію зростання показують монети EOS і Stellar (7,8 і 5,5 мільярда доларів відповідно).

Що стосується майбутнього біткоіни, багато експертів упевнені в зростанні курсової вартості. Наприклад, аналітик С. Шевчук з України запевняє, що до кінця 2018 року ціна BTC підніметься до позначки 15 тисяч доларів. Ще більш оптимістичну думку висловлює і С. Іванова (експерт з Росії). На її думку, до кінця 2018 го біткоіни може дійти до позначки в 50 тисяч доларів. Ряд експертів йдуть ще далі і прогнозують більш значне зростання до 100 000 $. При реалізації таких прогнозів капіталізація Bitcoin може перевищити позначку в 1,5 трильйона доларів. Однак, багато хто з таких сценаріїв просто фантастичні і більшість експертів все ж схильні вважати, що в 2018 чергового кріптовалютного буму не трапиться.

При інвестуванні в BTC важливо пам’ятати і про негативні фактори, що впливають на популярність біткоіни. Цю криптовалюта в найближчому майбутньому можуть потіснити прямі конкуренти, наприклад, Ефіріум. Що стосується інших криптовалюта, вони тільки набирають обертів і за капіталізацією поки не можуть зрівнятися з Bitcoin. Значні зміни можуть статися при різкому обвалі курсу біткоіни на тлі негативних новин чи інших факторів, про які згадувалося вище.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector