Коротко про Bitcoin Cash: огляд, історія, перспективи

Звідки пішов біткоіни Кеш?

На початку червня 2018 року прийшла новина про двозначному показнику тижневої прибутку біткоіни Кеш і її впевненому русі з ТОП-15 прибуткових криптовалюта в аналогічний ТОП-3. У ТОП-15 монета потрапила ще в січні цього ж року, з капіталізацією вище $ 30 млрд. Непоганий результат для ФОРКОМ, який ще недавно багато хто не сприймали всерйоз.

Головною причиною поділу біткоіни став цілий клубок проблем, що накопичилися у найстарішій криптовалюта. Перш за все, користувачів не влаштовували збільшується час очікування (змушує чекати підтвердження транзакцій по кілька годин, а часом і днів), висока комісія (яка становила в 2017 році в середньому $ 19) і першопричина всіх бід — обмежений 1 Мб розмір блоку, які гальмували масштабування біткоіни.

Кріптовалютний бум призвів до вибухового зростання числа користувачів монетою і, як наслідок, кількості транзакцій. Невеликий розмір блоку приводив до утворення своєрідних «черг» на підтвердження справжності операцій. Найхитріші користувачі почали призначати підвищені комісії за прискорення процесу, що саме по собі суперечить ідеї криптовалюта як платіжний засіб з мінімальною або нульовою комісією.

Пропонувалися різні варіанти вирішення проблеми, аж до введення в дію нового протоколу. Але частина спільноти була категорично проти змін в самому блокчейне, виступаючи за збільшення розміру блоку зі збереженням класичних принципів роботи. И 1 серпня 2017 року оригінальна ланцюжок біткоіни розділилася на дві — сталася процедура так званої «жорсткої вилки», або хардфорк. А нова гілка з блоками розміром 8 мегабайт (замість «класичного» 1 мегабайта) отримала назву «біткоіни Кеш».

Оскільки до цього моменту обидві валюти використовували одну і ту ж ланцюжок блоків, мережа ВСС почалася з блоку 478559. А блок під номером 478558 став останнім спільним для біткоіни і біткоіни Кеш. Користувачі, які перейшли на нову гілку, автоматично отримали таку ж кількість нових монет, яке у них було перед хардфорком на біткоіновом гаманці.

Незважаючи на скептицизм щодо нової монети у частині біткоіністов, за проектом біткоіни Кеш стояли зовсім не новачки в кріптовалютном світі. Головним розробником проекту став колишній співробітник Facebook Аморі Січе, який глибоко цікавився питаннями масштабування біткоіни. Він навіть отримав грант для своїх досліджень від Bitcoin Development Team, який спонсорували відомі виробники майнінгового обладнання Bitmain і Bitcoin.com. Також в команду увійшли хайп Янг, розробник і директор майнінгового пулу ViaBTC, співзасновник Bitmain Джиан Ву, і один з головних євангелістів біткоіни (а тепер біткоіни Кеш) Роджер Вер, держатель однієї з найбільших біткоінових сум.

Відмінні особливості

Ключовими відмінностями біткоіни Кеш від біткоіни стали:

 • блок 8 мегабайт, що в 8 разів більше блоку класичного біткоіни (оновлення мережі 15 травня 2018 року збільшило розмір блоку до 32 Мб);
 • складність обчислень змінюється не кожні 2016 блоків, а кожні 6.

Крім того, у «дочірньої» криптовалюта є технічні нововведення:

 • транзакції з можливістю окремої підпису сум переказу, що підвищує безпеку платежів;
 • захист від стирання і повтору транзакцій.

Від «батька» у ВСС залишилися:

 • старий алгоритм обчислення хеша — SHA-256;
 • система винагород і консенсус «доказ виконання роботи»;
 • емісія обмежена 21 млн. монет.

Ставлення до ФОРКОМ біткоіни-спільноти

Було б наївно вважати, що успішний хардфорк миттєво перетворив його супротивників в прихильників. Так, багато великих бірж змінили гнів на милість і почали включати біткоіни Кеш (BCH / BCC) в огляди і листинги тільки через кілька місяців після появи монети.

Спочатку ж поведінку багатьох було схоже на реакцію Bitmex, керівництво якої заявило, що компанія не буде підтримувати «створення грошей з нічого» (це при тому, що фінансисти, які працюють з фіатнимі грошима, до сих пір сперечаються, що є вартістю самого біткоіни, і вважають його швидше спекулятивним «бульбашкою», ніж платіжним засобом).

Але були серед кріптовалютного спільноти і ті, хто відразу повірив у спроможність нової монети. Серед них — підтримують ВСС біржі:

 • LiveCoin;
 • Bitstamp;
 • Kraken;
 • Yobit;
 • Huobi;
 • Kucoin;
 • Poloniex;
 • Exmo.

Ще далі пішла біржа CoinEx, заявивши ВСС в якості основної валюти. А на початку січня 2018 роки онлайн-сервіс для перегляду блокчейна Block Explorer повідомив про рішення підтримувати надалі тільки Bitcoin Cash як монету «з позитивним рушійним імпульсом». Біткоіни же отримав звання «еволюційного тупика» і «предмета колекційного цікавості».

Заява одного з найстаріших дослідників блоків розбурхало кріптовалютное співтовариство, ледь-ледь прийшло до тями після передноворічних «американських гірок» біткоіни. Поповзли чутки про те, що власником ресурсу є Роджер Вер, а дії Block Explorer — не що інше, як чергова спланована атака «біткоіни-Ісуса» на біткоіни.

Як би там не було, все більше бірж і електронних гаманців підтримують монети BCH, а в Сіетлі за біткоіни Кеш був проданий перший будинок.

особливості Майнінг

Рентабельний Майнінг Bitcoin Cash на домашньому комп’ютері або ноутбуці практично нереальний, тому що складність обчислень вимагає наявності серйозних обчислювальних потужностей. Тому Майнер-одинаки повинні озброїтися або потужними відеокартами, або (що переважно), ASIC.

Але навіть при наявності хорошого устаткування (а також стабільного енергопостачання і якісного охолодження) вигідніше добувати біткоіни Кеш в пулі. «Рідним» пулом для монети, завдяки хайп Янгу, є ViaBTC. Також можна спробувати видобуток в складі NiceHash, Antpool, E-Pool — всі вони підтримують ВСН.

Ті, у кого немає зайвих тисяч доларів на покупку власної ферми, або не вистачає технічних навичок для її налаштування, можуть взяти участь в «хмарному» Майнінг. При цьому майнер використовує віддалене обладнання дата-центру, встановлюючи на нього своє ПО для видобутку криптовалюта або користуючись встановленим компанією-постачальником послуги.

Зараз нагорода за знайдений блок зараз становить 12,5 монет. Але потрібно пам’ятати, що при Майнінг в пулі ця виплата розподіляється між усіма учасниками. Кожен з описаних способів має свої переваги і недоліки, проте, при постійно зростаючій складності видобутку монет пули, фізичні або хмарні, представляються найоптимальнішим рішенням для одиночних Майнер.

Де купити і як зберігати ВСС

Якщо романтика Майнінг не гріє душу, найпростіший спосіб запастися біткоіни Кеш — купити потрібну кількість монет на біржі. На відміну від ситуації річної давності, зараз знайти майданчик, підтримує цей токен, не так складно. Ось лише невелика їх частина:

 • Binance;
 • HitBTC;
 • BitFlip;
 • Yobit;
 • Exmo;
 • Livecoin;
 • Poloniex;
 • Bittrex;
 • Bitfinex;
 • Kraken.

Купівля можлива за фіатние валюти або інші цифрові монети. Повний список майданчиків є на сайтах coinmarketcap.com і bitcoincash.org. Біткоіни Кеш є і в списках звичайних онлайн-обмінників, наприклад, на ресурсі bestchange.ru.

З зберіганням отриманої криптовалюта все ще простіше — сьогодні вибір гаманців величезний, від «гарячих» онлайнових до «холодних» апаратних і паперових. Повний список всіх видів можна знайти на офіційному сайті проекту https://www.bitcoincash.org/#wallets. Перерахуємо лише деякі з них:

 • програмний гаманець Bitcoin Cash Wallet, який підтримує біткоіни і його форк, можна скачати на сайті https://wallet.bitcoin.com/;
 • мультиплатформенний мультивалютний гаманець Jaxx;
 • апаратні сховища Ledger і Trezor;
 • онлайн-сервіси coin.space і CashAddress.

Використання біржових гаманців для довгострокового зберігання криптовалюта вкрай нерозумно з міркувань безпеки.

Перспективи і ризики біткоіни Кеш

Будучи цифровим активом і Форком біткоіни, біткоіни Кеш має схожі з батьківської монетою ризики:

 • висока волатильність, тобто нестабільність і мінливість курсу, а також значні корекції курсу після кожного бурхливого зростання;
 • хакерські атаки, особливо небезпечні для тих, хто любить зберігати свої монети в онлайн-гаманцях або на біржах;
 • фізична втрата приватних ключів, що фактично означає безповоротну втрату кріптовалютних капіталів — вже отриманий біткоіни Кеш не може бути видобутий заново;
 • атака 51%, коли більше половини обчислювальних потужностей зосереджені в одних руках, які в разі злого умислу можуть обвалити курс або проводити подвійні транзакції. Для ВСС це більш ніж реальна загроза, оскільки більше 50% потужностей для Майнінг біткоіни Кеш спочатку належали одному пулу.

Незважаючи на всі перераховані ризики, монета має високий рівень довіри з боку ринку, що підтверджує динаміка зростання від $ 280-500 в перші дні після запуску до $ 2000 на перші місяці 2018 року. Ринкова капіталізація монети на той же момент оцінювалася в $ 30 млрд. Зафіксовано і перший історичний щонайбільше 20 грудня 2017 року, коли вартість ВСС підстрибнула майже до $ 5000.

Оцінка перспектив Bitcoin Cash всередині кріптосообщества як і раніше відрізняється від глибокого скептицизму до оголошення монети «новою і покращуваною» заміною біткоіни. Монета активно лобіюється багатьма експертами в області криптовалюта. Найгучніший голос, звичайно, належить Роджеру Віру, який постійно наводить аргументи на користь свого фаворита. Противники валюти вважають, що стрибки курсу має всі ознаки штучного накачування і схлопування, представляючи собою класичний приклад Pump and Dump.

Примітно, що з Вером згодні і не мають особистих інтересів в біткоіни Кеш аналітики. На їхню думку, велика, ніж біткоіни, привабливість активу, обумовлена:

 • низькою вартістю;
 • вирішеною проблемою масштабування;
 • великим потенціалом для біржового зростання.

Прогноз на 12 місяців 2018 року обіцяє позитивну динаміку з незначними стрибками курсу, з ростом від приблизно $ 1350. в травні 2018 до $ 2900-2970 в грудні цього ж року. Така оцінка являє BCH як перспективний інструмент для заробітку і хороше вкладення для довгострокових інвестицій.

Висока волатильність біткоіни Кеш дозволяє багаторазово заробляти на трейдингу в короткострокових і середньострокових періодах. Але, пускаючись в каламутні хвилі біржової гри, не варто забувати згадані вище ризики, а також той факт, що ця валюта, як і більшість монет з ТОП-40, дуже чутлива до будь-яких подій в кріптосфере і не завжди підкоряється правилам класичної біржі. І якщо ви не готові ризикувати своїм накопиченнями, краще вибрати більш звичні і передбачувані інвестиційні інструменти.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector