Криптовалюта DAI: основні особливості, торгівля монетами, прогнози на майбутнє

Що таке DAI

Кріптовалютний токен DAI є дітищем крипто-проекту DAO Maker. DAI вдає із себе криптовалюта, що має стабільну вартість, вона прив’язана до долара, відповідно 1 монета DAI дорівнює за ціною одного долара США.

Криптовалюта DAI народилася 3 роки тому, тоді нею займалася команда з кількох людей.

На даний момент команда складається вже з 33 фахівців. Крім того, DAO Maker створили токен MKR, за допомогою якого виконується управління організації.

Токен DAI — це початковий продукт проекту, створений для прозорої і децентралізованої крипто-економіки.

Що стосується переваг і недоліків, то стабільність ціни має безперечну зручність у використанні, але це в той же момент несе ризики, якщо порівнювати їх з традиційними валютами.

DAI заснована на базі кріптовалютной платформи Ethereum (ETH), що дає можливість абсолютно будь-якого отримати доступ до всієї інформації стосовно платформи DAI.

Тут використовується гнучка емісія, формування і знищення блоків відповідає попиту і пропозиції.

Токени DAI не можуть бути здобуті за допомогою Майнінг, таким чином кількість монет регулюється творцями криптовалюта. На сьогоднішній день кількість випущених монет становить більше 42 млн. Відповідно, так як це стабільна валюта, капіталізація знаходиться приблизно на тій же позначці.

Як все це влаштовано

Монети DAI доступні для створення і погашення безпосередньо користувачами платформи. Щоб створити DAI необхідна наявність заставної позиції на особливому адресу смарт-контракту (англ. Smart-contract) (в даний час в якості застави може виступити тільки Ethereum, але в найближчому майбутньому планується розширити кількість валют, які можуть виступати в ролі застави).

Таким чином, користувач сам створює собі токен DAI. Для того, щоб погасити борг і повернути заставу, користувачеві просто доведеться повернути назад DAI і заплатити комісію в MKR, яка становить 0.5% річних. Виходячи з вищевикладеного назріває питання: навіщо комусь створювати самому собі DAI?

Відповідь проста — в дійсності ви берете маржинальної позицію по Ethereum і якщо його курс підніметься, то у вас буде можливість отримати прибуток.

Крім цього, монети DAI можуть бути використані і для інших цілей.

Недоліком системи можна вважати її складність для новачків. Повернення заставних позицій потребують достатньо знань про роботу Ethereum, що безсумнівно знижує кількість користувачів системи. Крім того, новий користувач може бути не задоволений тим, що монети DAI можуть бути конвертовані тільки в Ethereum.

Що стосується стабільності ціни DAI, то тут застосовуються механізми стабілізації. Якщо ціна монети падає нижче $ 1, то з’являється попит на викуп застави, оскільки таким чином вони зможуть викупити свою заставу трохи дешевше, що природним чином змусить показник ціни рости. Як тільки ціна виросте більш $ 1, то збільшиться і сам попит на створення застав з метою перепродажу, як тільки ціна знову впаде.

перспективи

Команда виконала величезний обсяг роботи, щоб створити проект DAI. По суті, це єдина реальна альтернатива монетам зі стабільною вартістю, наприклад, таким як Tether (USDT).

Монети DAI торгуються на біржах Yobit, OasisDEX, DDEX, Bibox. Через відносну успішності криптовалюта, команда планує в найближчому майбутньому створити нові стабільні монети, які тепер будуть пов’язані з іншими традиційними валютами, такими як євро, фунт стерлінга, ієна і ін.

Фінансові аналітики вважають, що така тенденція буде мати позитивний вплив на світову економіку і дасть велику свободу користувачам платформи для торгівлі. Що стосується перспектив даної монети, то з огляду на той факт, що її ціна стабільна, то немає ніякого сенсу тримати монети DAI в надії різкого зростання ціни активу, як це було з біткоіни.

Екосистема цілком дозволяє отримувати прибуток від відхилень курсу DAI і Ethereum, таким чином, дана платформа, безсумнівно представляє інтерес для користувачів, і майбутнє розширення списку криптовалюта доступних для створення застави може залучити ще більш широку клієнтську базу.

У криптовалюта є ряд особливостей, таких як повна незалежність в торгівлі, а також анонімність транзакції і захист користувачів системи від стороннього втручання.

джерела:

https://coinmarketcap.com/

Homepage

https://mmgp.ru/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector