Котики Ефіріум (Ethereum Cryptokitties) — що це за гра

В кінці 2017 року з’явилася незвичайна гра під назвою Ethereum Cryptokitties, що зуміла за короткий період завоювати шалену популярність. Вже до першого грудня з новим проектом вдалося мало не окупувати однойменну мережу. За наявними відомостями, в цей день армія кріптокотіков займала 5% транзакцій блокчейна, причому цей показник стрімко зростав.

У цьому огляді ми з’ясуємо, що ж таке Ethereum-котики. Розберемо особливості проекту і дізнаємося, як на ньому заробляти.

Ефіріум крипто котики: що це простими словами

Приклади кріптокотіков Ефіріум

Якщо говорити максимально коротко, то розглянутий проект являє собою гру, створену на базі блокчейна Ефіру. Цей додаток є децентралізованим. Воно працює через браузерні розширення MetaMask.

Гра має цілий ряд особливостей:

 1. Кожен котик — це своєрідний цифровий актив, який можна купувати і продавати за Ефір. Середня вартість електронних котів становить 50 ETH. Є елітні варіанти, які стоять кілька сотень монет, а є бюджетні, що продаються приблизно за 0.02 ETH.
 2. Кріптокотік є особливим різновидом смарт-контракту. Кожен такий смарт-контракт має складну є повторюваною структуру, що включає 4 млрд. Фенотипів і генотипів. Таким чином, всі віртуальні коти унікальні. Жодного котика не можна скопіювати або видалити. Він повністю належить своєму хазяїнові. Є лише 2 чинника, які об’єднують усіх кріптокотіков: милий зовнішній вигляд незалежно від дизайну і відсутність гендерних відмінностей (тобто, всі «вихованці» однієї статі).
 3. Незважаючи на відсутність статевих відмінностей, котиків можна схрещувати, щоб отримувати нові породи і продавати їх. Мабуть, це головна причина, що забезпечила проекту популярність в кінці 2017 року. Власник виставляє свого кота на розмноження і за додаткову плату отримує кошеня. Як і в житті, «народжений» цифровий актив успадковує деякі особливості від обох батьків, але при цьому трохи відрізняється від них. Таким чином, кошеня набуває колекційну цінність. Природно, вартість дитинчати буде залежати від ціни його батьків, але в будь-якому випадку його можна продавати за солідні гроші (по крайней мере, витрати на розмноження точно окупаються). Систематично розводячи котиків Ефіріум, можна з часом повернути гроші, витрачені на придбання свого першого «вихованця», і навіть вийти в плюс. Це означає, що ваша цифрова котяча ферма здатна перетворитися в стабільне джерело доходу.
 4. Електронні коти діляться на покоління. Найпершим є клас Gen 0. Кріптокотікі нульового покоління розмножуються швидше за все. Коли вони дають потомство, їх Gen збільшується (тобто, коти починають ставитися до більш старшому поколінню). Потомство ж поповнює ряди молодшого покоління. Згодом «вихованці» класу Gen 0 перестануть генеруватися. Це означає, що розмноження буде займати більше часу, а плата за процес схрещування стане дорожче.
 5. Купівля / продаж котів Ефіріум є такою ж угодою, як наприклад, звичайна транзакція криптовалюта. Це означає, що ніхто не може втручатися в цей процес з боку, а мережа зберігає всю інформацію про переведення. Тобто, проведена операція з купівлі / продажу віртуального кота стає частиною нового блоку.

Підводячи проміжні підсумки, можна сказати, що гра Ethereum Crypto Kitties є чимось середнім між Pokemon Go і вирощуванням дитинчат на тамагочі. Тут ви також можете збирати колекцію вихованців, займатися їх розмноженням і вирощуванням, тільки унікальний екземпляр треба не ловити, а купувати за внутрішню криптовалюта майданчика.

Важливість кріптокотіков для мережі Ефіру

Кріптокотік Ефіріума і знаки питання

Спочатку може здатися, що дана гра створена виключно для розваги користувачів. Але, як ми з’ясували вище, з її допомогою можна отримувати непогану грошову прибуток, а це вже змушує ставитися до додатка серйозніше. Також, не варто забувати про те, що даний проект може відчутно вплинути на майбутнє всієї платформи Ефіріум. Ось кілька фактів, які говорять на користь цього твердження:

 1. Оскільки вихованців треба купувати за Ефір, новому користувачеві спочатку доведеться витрачатися на придбання криптовалюта. Це призведе до підвищення попиту на неї, а, як відомо, саме він багато в чому впливає на курс. Звідси можна зробити висновок, що зростання популярності віртуальних котиків може посприяти подорожчання цифрового активу.
 2. Криптовалюта, що має хорошу цінність на ринку, привертає до себе інвесторів. Якщо коти Ефіріума забезпечать цифровому активу зростання, платформа отримає великі грошові вливання, які дозволять її удосконалити і ще більше зміцнити позиції на ринку.
 3. Мережа може стати більш стійкою до перевантажень. У грудні 2017 року, коли на котиків був колосальний попит, користувачі зіткнулися з зависанням транзакцій. Це пояснювалося їх величезною кількістю, через якого Майнер просто не встигали генерувати нові блоки. Крім того, багато людей платили величезні комісії, щоб їх угода швидше підтверджувалася. Коли ажіотаж спав, проблеми з перекладами зникли, але Віталік Бутерін і його команда змогли побачити головні вади своєї мережі. Якщо вони зможуть їх вирішити і підвищити стійкість системи до навантажень, платформа Ethereum зробить солідний ривок, який дозволить їй максимально наблизитися до біткоіни або зовсім обігнати його.
 4. Отримання доходу за рахунок продажу котиків. Якщо розробники отримають з віртуальних вихованців значну виручку, вони зможуть пустити гроші на модернізацію мережі.

Не можна виключати і потенційний вплив гри на весь кріптовалютний світ. Справа в тому, що покупка віртуальних котиків вивела Ефіріум за рамки нудних фінансових операцій. Цілком можливо, що розробники інших систем на базі блокчейн захочуть впровадити у себе щось подібне. Якщо це трапиться, то значно розшириться сфера застосування всіх криптовалюта, що позитивно вплине на їхнє майбутнє.

Однак є і зворотна сторона медалі. З середини 2018 року популярність додатки почала падати. Більш того, останні новини про гру Ethereum Crypto kitties теж не вселяють оптимізму. Так, в кінці серпня стало відомо про помилку в коді генетичного алгоритму, через яку кожна людина може встановлювати час народження нових кріптокотіков. Уразливість вихідного коду навряд чи приверне нових користувачів, а тим більше тих, хто має в своєму розпорядженні великою кількістю монет.

В цілому, говорити про майбутнє проекту ще рано. У кріптовалютном світі все може різко змінитися в будь-яку сторону. Поки давайте більш детально вивчимо ігровий процес.

Гра котики на Ефіріум — як грати

Головне меню гри Ethereum Cryptokitties
Інтерфейс гри Ethereum Cryptokitties

Отже, ми з’ясували, що з себе представляє розглянутий проект і які його особливості. Тепер давайте дізнаємося, як самому почати ним користуватися.

попередні дії

Інтерфейс розширення MetaMask
Сторінка для установки браузерного розширення MetaMask

Перед початком розведення власного віртуального звіринця необхідно виконати кілька підготовчих кроків:

 1. Встановлюємо розширення MetaMask для браузера Firefox. Вище ми згадували, що гра працює саме на цьому розширенні. Воно дозволяє створити Ефіріум-гаманець, який ми будемо використовувати для здійснення угод з придбання, продажу та розмноженню цифрових котів.
 2. Заводимо Ефіріум на гаманець MetaMask. Зробити це можна двома шляхами: за допомогою кріптобірж або через обмінники. У перовому випадку можна скористатися майданчиками Livecoin або Binance. Даний шлях менш зручний, так як вам буде потрібно зареєструватися на біржі, створити на ній гаманець, завести гроші на рахунок фіатной валюти, купити за неї Ефіріум і лише потім перевести його на адресу MetaMask. У випадку з обмінниками досить скористатися ротатором bestchange.ru. Так ви зможете перевести кошти відразу на публічний адресу браузерного гаманця, причому декількома способами: через WebMoney, QIWI, AdvCash, Payeer або банківську карту.
 3. Реєструємося в грі. Переходимо за адресою cryptokitties.co, виконуємо всі дії, необхідні для створення профілю. Обов’язково зберігаємо мнемонічну фразу, яка дозволить відновити доступ до аккаунту.

До речі, при бажанні ви можете користуватися грою через MetaMask на Google Chrome, але в браузері Firefox вона працює трохи краще.

починаємо гру

Сторінка для покупки кріптокотіков Ефіру
Приклади кріптокотіков, доступних для покупки

Грати в Ethereum Cryptokitties гранично просто. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і приємний для ока. За великим рахунком, у цьому додатку вас буде цікавити лише 3 інструменту:

 1. Вкладка Search. Це місцевий ринок, де продаються Ethereum коти. Спочатку вас буде цікавити тільки блок for sale. Тут ви зможете підібрати вихованця по своєму смаку і фінансів. Котов можна сортувати за типом (Normal, Fancy, Exclusive). Перший тип найдешевший — кожен Ethereum kitty варто порядку 200 000 Gwei. Останній — найдорожчий; до нього ставляться коти вартістю від 17,5 ETH і вище. Доступна і звичайна сортування за ціною, а також по поколінню (нагадаємо, що вихованці класу Gen 0 є кращими, тому завжди коштують дорого). Крім цього, звіряток можна відбирати по затримці при розмноженні (Cooldown). Котики з найменшою затримкою, природно, коштують дорожче. Щоб купити вихованця, треба вибрати потрібний варіант і клікнути на відповідну кнопку. Покупку ви будете оплачувати через МетаМаск. Дані для проведення транзакції система згенерує автоматично.
 2. Блок siring. Розташований у вкладці Search поруч з блоком for sale. Тут ви зможете віддати свого вихованця на розмноження з іншим котом. Вам доведеться заплатити за це вказану кількість Ефіріума, але в підсумку ви отримаєте унікального кошеня, якого потім зможете продати.
 3. Розділ My Kitties. Призначений для виставлення котика на продаж або на спаровування. В цьому випадку платити за «злучку» будуть вже вам. Мінус такого заробітку в тому, що вихованцеві потрібен час на перезарядку. Також необхідно пам’ятати, що для отримання солідної плати потрібно мати дорогого кота (хоча і на дешевих вихованців можна отримувати непоганий профіт).

Як бачите, нічого складного в цьому немає. Треба лише накопичити мінімально необхідну кількість Ефіру і можна приступати до розвитку власного звіринця, здатного в майбутньому приносити дохід.

На завершення можна сказати, що описане додаток має непоганий потенціал. Звичайно, поки даний проект переживає не найкращі часи, але в майбутньому все може змінитися. Крім того, кріптокотікі можуть послужити основою для створення схожих альтернативних ігор. Загалом, не будемо загадувати. Поки нам залишається тільки чекати.

Відео про гру «Котики Ефіріум»:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector