Кріптонатор (Cryptonator): онлайн-гаманець для криптовалюта, огляд, відгуки

Кріптонатор (Cryptonator) — один з найпопулярніших мультивалютних кріптокошельков в російськомовному сегменті, але в той же час один з найбільш суперечливих. Відгуки про нього дуже різні: одні запевняють, що це кращий сервіс через мультивалютності і російськомовного интерфеса, інші ж пишуть, що Кріптонатор — це СЬКАМ і не можна зберігати гроші в ньому. Ми протестували гаманець і готові поділитися чесним думкою з усіма підводними каменями.

Основні особливості сервісу Кріптонатор

Головна сторінка Кріптонатора
Головна сторінка сайту ru.cryptonator.com

Сервіс розташований за адресою ru.cryptonator.com. Головна сторінка сайту російською мовою тому проблем з реєстрацією гаманця Кріптонатор або входом виникати не повинно. Станом на березень 2018 сховище підтримує 19 криптовалюта, на ньому відкрито понад 900 тисяч рахунків і зовсім більше 30 мільйонів транзакцій.

Нижче на головній сторінці є блок з курсами основних криптовалюта. Ніякої інформації про комісіях до реєстрації дізнатися не можна. Сам гаманець можна використовувати в трьох різновидах:

 1. Онлайн-сховище на сайті ru.cryptonator.com.
 2. Розширення для браузера Google Chrome.
 3. Додаток для Android.

Як бачите, розробники грунтовно підійшли до розширення можливостей Кріптонатора. Ми не будемо детально приділяти увагу тому, які переваги обіцяють розробники на сайті. Ви з ними можете ознайомитися самостійно при бажанні. Розглянемо процес створення рахунку і розберемося в особливостях практичної експлуатації сховища.

Реєстрація на ru.cryptonator.com і інтерфейс гаманця Кріптонатор

інтерфейс Кріптонатора

На сайті Кріптонатор можна зареєструвати особистий рахунок або для магазину. У них є деякі відмінності, проте ми розглянемо конкретно створення аккаунта для особистого використання.

Як бачите, інтерфейс самого сховища після реєстрації простий і буде зрозумілий навіть новачкові. У вкладці баланс клікніть на «Мої гаманці» і у вас відкриється таке вікно.

Управління відображеними гаманцями

У ньому ви можете вибрати ті кріптовалютние або фіатние гаманці, які вас цікавлять. Активуйте їх, перемістивши важіль до зеленого кольору, або деактивуйте — тоді важіль стане сірим.

Справа, навпаки «Мої гаманці», є активна кнопка «Мої віджети», натиснувши на яку ви відкриєте таке вікно.

Управління відображеними віджетами

Тут можна вибрати ту інформацію, яку ви хочете бачити на сторінці свого гаманця. У нас стоїть все за замовчуванням, але зайві розділи можна прибрати. З усіх представлених функцій нам сподобалася «Загальний баланс». Якщо у вас різні криптовалюта, то за курсом Кріптонатора буде відображатися загальна сума всіх рахунків в будь-якій валюті, яку ви оберете. Ми вибрали рублі і у нас наступна ситуація.

Відображення загального балансу

Як бачите на Лайткоін-решт у нас 0,0130763 LTC, а внизу вказана сума в рублях за актуальним на 10 березня курсу. А ось Ріпплов у нас 5,5, що рівняє 251,83 рублям. Справа вгорі відображається загальна сума на даний момент — 265,78 рублів. Якщо раптом одна з цих криптовалюта підвищиться в ціні або впаде, то загальний баланс теж зміниться.

У нас вибрано відображення загального балансу в рублях, але ви можете для себе визначити іншу валюту. Зробити це потрібно в настройках. Вкладка «Налаштування» знаходиться на одній панелі з вкладкою «Баланс», тільки з протилежного боку.

Вкладка Налаштування в Кріптонаторе

Там же можна налаштувати і інші опції у вкладках «Загальні», «Безпека» і «Повідомлення»:

 1. Активувати потрібні гаманці або деактивувати непотрібні.
 2. Змінити пошту або пароль.
 3. Вибір мови повідомлень.
 4. Управляти двухфакторной аутентификацией.
 5. Підключити або відключити інтелектуальний захист.
 6. Активувати або деактивувати запит платіжного пароля.
 7. Подивитися дані про свої останні сеанси доступу до рахунку.
 8. Виберіть надійні пристрої або IP-адреси.
 9. Налаштувати повідомлення на пошту, в телеграм або Push.

Варто звернути увагу, що при включеному VPN-сервісі ви не зможете увійти в свій аккаунт, оскільки ваш IP-адреса буде приховано.

У вкладці «Історія» можна подивитися всі проведені операції, сортувати їх по даті, валюті, вибрати тільки відображення транзакцій про виведення або обміні.

Історія операцій в Кріптонаторе

У вкладці «Обміняти» можна зробити операцію з обміну будь-яких валют, які ви активували. Якщо ви не можете знайти в списку валюту, яку хочете купити, то перевірте в налаштуваннях, активований чи для неї рахунок. Коли ви вибираєте пару, то внизу відразу відображається курс криптовалюта на даний момент. До речі, знизу ви можете побачити позначку, що обмін Reddcoin і Emercoin тимчасово недоступний. Це часте явище для Кріптонатора. На початку 2018, коли курс Ріппла добре підскочив, то продати монети XRP було неможливо, тільки купити. Це наштовхнуло на нехороші думки про сервіс. Так що розраховувати на безперешкодний обмін, як обіцяють розробники, не варто.

Вкладка Обмін в Кріптонаторе

У вкладці «Заплатити» є на вибір сервіси, де можна розрахуватися фіатной валютою або крипто. Тут пропонують оплатити рахунок за телефон, інтернет, ТВ, поповнити акаунти на Авито, в іграх і соцмережах.

Сервіси по оплаті в Кріптонаторе

У вкладці «Надіслати» ми знайшли багато цікавого. Тут інформація про те, як виводити з Кріптонатора будь-яку валюту. Розглянемо приміром рублевий висновок на карти Віза / Мастеркард.

Вкладка з виведення з Кріптонатора

Ліміти по висновку з Кріптонатора для рублів і гривень однакові — від 1000 до 50000. За часом вказано, що займе від декількох годин до 3-4 днів. Комісія в рублях — 3,9%, в гривнях — 1%.

Висновок з Кріптонатора на Яндекс.Деньги

Висновок на Яндекс.Деньги більш вигідний — комісія 1%, але така пропозиція цікаво, якщо у вас є карта ЯД або ви розраховуєтесь з гаманця безпосередньо. Якщо ж вам потрібна готівка, то висновок на Я.Деньгі передбачає ще операцію з переведення на карту, а це додаткові комісії. При цьому якщо гаманець не ідентифікований, то гроші можуть просто пропасти. Назад на баланс їх не зарахують. Це варто враховувати перед тим, як вивести з Кріптонатора на Яндекс.Деньги. І, на нашу думку, це якось непродумано зовсім.

Якщо ви хочете перевести крипту через обмінник, то можете створити адресу будь-якого активованого рахунку. Для цього натискаємо на головній сторінці балансу на цікаву для нас криптовалюта і вікно розширюється вниз. Наприклад, ми хочемо поповнити Monero. Натискаємо на кнопку «Створити адресу» і з’являється вікно, де нам пропонується ввести Лейбл. Це коротка назва, ім’я, по якому ви будете розрізняти адреси, ми назвемо «Основний». Наступний колаж наочно і покроково демонструє створення нового адреси.

Покрокове створення адреси гаманця в Кріптонаторе

Для інших криптовалюта цей алгоритм не відрізняється. Хіба що для створення Ripple-адреси потрібно покласти додаткові 20 монет, які заморожуються на рахунку і не підлягають поверненню або обміну. Ця вимога системи Ріппла. Якщо ви не хочете жертвувати 20 XRP, то можете поповнити Кріптонатор-гаманець іншою валютою і обміняти на Ріппл, а потім в будь-який момент обміняти назад в фіат або іншу крипту. Всі ці операції будуть здійснюватися без створення окремого адреси.

І останнє, що варто розглянути про користування гаманцем Кріптонатор — поповнення в рублях. І тут найцікавіше, тому що комісії дуже високі. Є три способи введення рублів на рахунок. Ми звели дані про ліміти і комісіях в таблицю:

сервісЛіміти в рубляхКомісія в%
Яндекс гроші100-50 0003.9
Payeer100-50 0004.9
Visa / MasterCard100-15 0004.9

Це тільки введення рублів, а якщо додати ще комісію за обмін на крипту і завищені курси, то виходить не дуже вигідно працювати з сервісом. В цілому це все, що потрібно знати про інтерфейс і опціях онлайн-гаманця Cryptonator. Далі розглянемо інші версії сховища.

Додаток Кріптонатор: гаманець для Андроїда

Кріптонатор в Play Маркеті

Посилання на додаток в Play Маркеті можна знайти внизу на головній сторінці ru.cryptonator.com. У програми 3,8 зірочок з п’яти і встановити її можна на смартфони під управлінням ОС Android версії від 4.3. Варто враховувати, що якщо активована двухфакторная аутентифікація, то додатково з Плей Маркета потрібно буде завантажити додаток Authenticator. Воно стане в нагоді вам при включенні цього способу авторизації і на інших сервісах, наприклад, на Бітфліпе.

Authenticator

Що стосується відгуків про Кріптонаторе, то негативних більше. Основні претензії користувачів наступні:

 1. Функціонал програми обмежений. Поповнення рахунку з Яндекс.Денег і банківських карт не працює, потрібно використовувати Payeer, у якого комісії більше 5%.
 2. Нестабільна робота, додаток вилітає, не відразу запускається, пише «немає зв’язку з сервером».
 3. Гроші не завжди доходять і не завжди відображаються в інтерфейсі програми.

Періодично програма допрацьовується і виходять оновлення, останнім було 28 грудня 2017 року. Варто зазначити, що додаток — не самий надійний спосіб зберігання криптовалюта. Якщо ваш телефон вкрадуть, то злодії отримають повний доступ до засобів.

Розширення Cryptonator для Google Chrome

Розширення для Хрому

Посилання на браузерні розширення Кріптонатор знаходиться там же, де і на Андроїд-додаток — на головній сторінці офсайта, внизу. Основна його функція — калькулятор кріптовалютних і фіатних курсів. Такий інструмент зручно мати під рукою в браузері, тим більше, що список підтримуваних валют дуже великий. Можна подивитися котирування не тільки тієї крипти, рахунки якої доступні в гаманці, а й інших.

Вікно браузерного розширення Кріптонатор

З недоліків розширення Кріптонатор для Google Chrome відзначимо:

 1. Натискаючи на логотип в меню розширень, щоб активувати вікно, доводиться трохи чекати. І це при хорошому інтернеті на потужному комп’ютері з мінімумом відкритих вкладок в браузері.
 2. Другий мінус — повністю англомовний інтерфейс. Всі операції в принципі зрозумілі логічно, але основна частина користувачів — носії російської мови. Можна було б про це подбати.
 3. Курси дуже відрізняються від среднебіржевих, але це мінус всієї площадки, а не тільки розширення для Хрому.

Недоліки та проблеми у використанні гаманця Кріптонатор

Ми розглянули функціонал і можливості, які відкриваються перед користувачем після реєстрації на ресурсі. Тепер поговоримо про те, що в ході використання гаманця нам не сподобалося. І перше — це божевільний розрив курсу на сервісі і біржах, який досягає 15% в меншу сторону при продажу крипти і до 15% в більшу сторону при її покупці. Такий стан речей не радує, оскільки на введення / виведення крипти або фіата комісія велика і такий розрив в курсах робить експлуатацію Кріптонатора невигідним, особливо для великих сум. Ми порівняли котирування Лайткоіна на ru.cryptonator.com і coinmarketcap.com станом на 10 березня 2018 року. Результати нижче:

Порівняння курсу на Кріптонаторе і на Коінмаркеткапе

Також не сподобався нам той факт, про який ми згадували вище. Коли на початку січня 2018 вартість XRP піднялася, ми не змогли продати монети. Повідомлялося, що наш Ріппл-гаманець на техобслуговуванні. І, як можна було вже здогадатися, як тільки вартість впала трохи і продовжувала опускатися, обмін став знову доступним. Це дуже погано, оскільки якщо ваші гроші заморожуються в момент, коли їх найвигідніше обміняти, то ви втрачаєте на курсовій різниці. Навіщо таке зберігання? На фото можна побачити, що біля гаманця написано offline. Це означає, що користуватися ним не можна.

Ріппл-гаманець Кріптонатор в оффлайн-режимі

Ще один негативний момент — це фішингові сайти. Звичайно, користувачеві потрібно бути уважним, переходити з закладок на сайт і дотримуватися всіх заходів безпеки, але ось з якою ми зіткнулися проблемою в січні 2018 го. Набираючи в пошуку Гугл російською «Кріптонатор» першим у видачі з’являвся рекламний сайт cryptoantor.com, в якому новачок міг не помітити поміняних місцями букв і перейти на нього. На цьому сайті був аналогічний інтерфейс. На ньому можна було зареєструватися та внести гроші, які пішли б одразу в руки шахраям. При цьому нагадаємо, сайт був у видачі першим, а другим уже був справжній Кріптонатор-гаманець.

Інші користувачі на форумах повідомляли про подібне сайті cryptonatqr.com. Вкрасти гроші могли не тільки в тому випадку, якщо ви зареєструвалися і перевели кошти, а й в тому, якщо ви ввели логін і пароль від справжнього аккаунта на ru.cryptonator.com. Шахраї таким чином крали Ваші дані з Кріптонатора для входу на сайт і зливали гроші. І тут виникає ще одне питання: чому не спрацьовувала двухфакторная аутентифікація або блокування чужого IP-адреси? Та й сама компанія повинна була захистити своїх користувачів від цього, зайнявши інші домени або вирішуючи це питання юридично, адже така проблема дуже негативно позначається на репутації Кріптонатора. Зараз вже цих сайтів немає і перейти на них неможливо, але не виключено, що вони можуть з’являтися в майбутньому, так що краще озброїтися цими знаннями.

Окремої згадки стоїть служба підтримки. На Кріптонаторе вона міфічна — якщо у вас є досвід використання цього гаманця і вам коли-небудь доводилося спілкуватися зі службою підтримки, то відпишіться нам в коментарях. Можливо, ви обраний. Треба віддати належне, що на сайті добре реалізована опція «Підказки», є довідковий центр з відповідями на найчастіші запитання — він дуже великий і докладний, там можна знайти відповіді на більшість питань, що цікавлять. Однак, якщо вам знадобиться допомога конкретно служби підтримки, то на неї особливо не сподівайтеся.

Ми написали одного листа на підтримку початку січня, станом на 10 березня відповіді немає. Про всяк випадку уточнимо, що ми писали саме електронне звернення, а не відправляли в конверті Поштою Росії. Щоб якось справедливо потестировать службу, ми створили кілька тікетів від різних користувачів з різних IP і різними проблемами, відповідей на які в довідковому центрі не було — результат такий же. Можливо, ніякої служби підтримки немає. Або вона не працює. У багатьох користувачів на форумах така ж ситуація. При зверненні розробники ввічливо попереджають, що служба підтримки дуже зайнята і відповідь може затягнутися на кілька днів, але в реальності все не так райдужно.

Є відгуки про гаманець, що гроші зникають і не доходять. Ми пробували працювати з маленькими сумами і нам все доходило. Можливо користувачі самі роблять щось не так — невірно вводять адреси, не дотримуються правил перекладу, а можливо, це нам так пощастило. Ми провели в цілому трохи більше 10 операцій (поповнювали, міняли, виводили) і всі вони пройшли без затримок, тому тут нічого негативного відзначити не можемо.

Проведені операції за час використання Кріптонатора

Кріптонатор: плюси і мінуси онлайн-гаманця для криптовалюта, відгуки і висновки

Відгуки про Кріптонаторе на офіційному сайті і в Плей Маркеті

На фото вище скріншот відгуків про гаманець з офіційного сайту і Play vаркета. Отже, на основі особистого практичного використання і відгуків інших користувачів, ми склали таблицю з достоїнствами і недоліками Кріптонатора — онлайн гаманця для криптовалюта:

плюсимінуси
Мультивалютність.Гаманець переводять в оффлайн на техработи при найвигіднішому курсі обміну.
Швидкий обмін без комісії між гаманцями.Обмін за невигідним курсом.
Можливість налаштування інтерфейсу гаманця.Великі комісії при введенні і виведенні на карту або іншу платіжну систему.
Захист двухфакторной аутентификацией і можливість підключення довірений IP.Фішингові сайти.
Російськомовний інтерфейс.Недоработанное додаток для Android і відсутність ПО для iOS.
Великий і докладний довідковий центр.Відсутність адекватної служби підтримки.
Робота з ЯД і банківськими картами.Не завжди підтримуються всі способи виведення.

Cryptonator — зручний гаманець для хранненія криптовалюта. Є питання до його надійності, він недопрацьований, в потрібний момент ви можете не отримати свої гроші назад. В цілому, сервіс можна охарактеризувати поки, як хорошу задумку. Ідея мультивалютного сховища зі миттєвим безкоміссіонним внутрішнім обміном, можливістю доступу з програми — це дуже класно. На це і «клюють» багато користувачів. Однак реалізація цієї ідеї залишає бажати кращого, так що поки Кріптонатору є над чим працювати. Власникам криптовалюта варто уважно зважити всі «за» і «проти». Що стосується нашого суб’єктивної думки після практичного використання — ми не рекомендуємо зберігати на цьому сервісі великі суми грошей ні для вигідного обміну, ні на довгострокову перспективу.

Більше про гаманець Кріптонатор в відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector