Криптовалюта — що це простими словами і для чого потрібна

У період з 2009 по 2018 рік створено понад сотні криптовалюта, багато з яких залучають інвесторів. На 28 серпня 2018 року лідером в ТОП-10 є біткоіни з капіталізацією в 118 млрд. Доларів і курсом в 6882 $. За ним йде Ефіріум, XRP, біткоіни Кеш і ряд інших віртуальних монет.

Незважаючи на тимчасове зниження в 2018-м, криптовалюта вважаються перспективним активом. На цьому тлі не дивно, що тема цифрових грошей все більше цікавить суспільство. Нижче розглянемо, як з’явилася криптовалюта, що це простими словами, і в чому її головні особливості. Знання параметрів віртуальних монет дозволяє зрозуміти їх сутність і визначити актуальність застосування активу.

Що таке криптовалюта простими словами?

Безліч значків різних криптовалюта крупним планом

Якщо говорити без складних термінів, криптовалюта — вид цифрових грошей, що не має фізичного підстави. Одиницею віртуальної валюти вважається coin, що перекладається з англійської, як монета. Головна особливість криптовалюта в тому, що вона має децентралізований характер, надійно захищена від підробки і не може бути копіювати за допомогою шахрайських дій.

Якщо звернутися до експертів, то на питання, що таке криптовалюта простими словами, вони дадуть відповідь наступне — це грошова одиниця, побудована на механізмі криптографії та існуюча в електронній формі. В основі монет лежать потужні механізми шифрування, що знижує ймовірність злому. Обмін віртуальними грошима побудований на принципі P2P, тобто безпосередньо між учасниками і без залучення посередницької сторони.

Всі члени кріптовалютного спільноти рівні і мають ідентичні права. Жоден власник віртуальних монет не має привілеїв перед іншим користувачем. Система побудована на спеціальній базі, що містить інформацію про транзакції і має децентралізований характер. Вона носить назву blockchain.

суть назви

Одного найменування досить, щоб зрозуміти, що означає криптовалюта. Це слово складається з двох елементів, а саме «крипто» і «валюта». Перша частина вказує на криптографічне походження монет, що припускає шифровку відомостей шляхом їх перетворення в особливий вид. Кодована інформація доступна тільки тому користувачеві, який має ключ для розгадки цього шифру. Друга частина терміна ( «валюта») свідчить про приналежність до стандартних платіжних засобів. Таким чином, криптовалюта — зашифрований інструмент для проведення фінансових операцій.

Історія появи

Розглядаючи, що таке криптовалюта, важливо згадати історію її появи. Перші спроби впровадити цифрові гроші зроблені ще в 80-х роках минулого століття, але висока конкуренція з фіатнимі грошима не залишала шансів. Так, в 1989-му Д. Чому вдалося створити особливу електронну мережу, що дозволяє відправляти валюту зі збереженням конфіденційності. Його система називалася DigiCash, а в її основі лежав криптографічний протокол. Творцеві вдалося укласти угоду з багатьма банками, що дозволяло б знімати з рахунків цифрову валюту, як і готівкові гроші. Але задумане не вдалося реалізувати, вже в 1998 році компанія оголосила про банкрутство.

Більш успішною виявилася друга спроба створення віртуальної монети, яка сталася в 2009 році. Хтось Сатоши Накамото розробив криптовалюта Bitcoin, яка на 28 серпня 2018 року (через майже 10 років) вважається одним з головних інструментів для інвестицій, а сам актив приймається як засіб для оплати в багатьох країнах світу.

Сатоши Накамото створив монету, що має децентралізований характер і не залежить від центральних органів. Криптовалюта користується попитом на всій планеті, а уряди низки країн вже поставили її на один рівень з внутрішніми грошима.

Цікаво, що термін «криптовалюта» в прив’язці до біткоіни з’явився лише через два роки (у 2011 році). Причиною став той факт, що BTC зацікавив людей, які віднесли віртуальні гроші до зазначеної вище «ніші». З моменту появи Bitcoin з’явилося багато криптовалюта, багато з яких не витримали конкуренції і назавжди зникли з ринку. Але є і такі, які на 2018 рік вважаються головним конкурентом біткоіни, наприклад, Ефіріум або біткоіни Кеш.

Відмінності від звичайних грошей

Значки популярних криптовалюта і потерті доларові банкноти

Вище розглянуті загальні питання по криптовалюта (що це і в чому сутність). Але для кращого розуміння важливо знати відмінності таких грошей від класичних фіатних грошей (доларів, рублів, євро і так далі). Тут виділяються такі особливості:

 1. Відсутність фізичного вигляду. Фіатние гроші мають реальний вигляд — їх можна потримати в руках і передати іншій людині. Що стосується криптовалюта — це віртуальний інструмент, у якого немає фізичного вираження. Деякі компанії випускають монети Bitcoin з нанесеними на них приватними ключами, але це звичайний гаманець, а не реальний вихід віртуальної валюти.
 2. Немає прив’язки до ЦБ або економіці. Криптовалюта — незалежна грошова одиниця, яка не належить будь-якій країні і не залежить від дії центральних банків. Заборонити або прискорити випуск віртуальних грошей не можна, адже цей процес повністю децентралізований. Курс такої валюти не залежить від економіки тієї чи іншої країни. Він формується з урахуванням ринкових тенденцій, а саме рівня попиту та пропозиції.
 3. Анонімність. При роботі з ЕРС, такими як Qiwi, WebMoney або PayPal, людина повинна розкрити свою особистість, в тому числі з наданням інформації з паспорта. При роботі з криптовалюта такі вимоги відсутні, що гарантує повну конфіденційність і приховування даних про користувача.
 4. Відсутність посередників. При перекладі фіатних або класичних цифрових грошей в ролі посередників виступають банки або інші установи. У випадку з криптовалюта актив передається без участі 3-й боку, безпосередньо між членами спільноти.

Для чого потрібна криптовалюта, і в чому тонкощі її застосування

Монети різних криптовалюта і смартфон

Віртуальні гроші — корисний інструмент з широким функціоналом, починаючи з застосування в вигляді платіжного засобу для придбання товару, закінчуючи використанням у вигляді головного об’єкта для інвестицій. Нижче розглянемо, для чого потрібна криптовалюта, і як її можна застосувати сьогодні:

 1. Вчинення платіжних операцій. За допомогою віртуальних монет користувачі здійснюють перекази без розкриття особистості в стислі терміни і з мінімальною комісією. Наприклад, середній комісійний платіж для біткоіни на 28 серпня 2018 роки (незалежно від суми) складає всього 72 цента. За час існування криптовалюта з’явилося безліч альткоінов, наприклад, Даш, Лайткоін, Ріппл та інші, що відрізняються більш швидкими транзакціями і ще більш низькими витратами на їх проведення. Тож не дивно, що такі гроші часто застосовуються для перекладів, оплати товарів і послуг в Мережі.
 2. Накопичення. Багато користувачів зберігають свої заощадження в кріптовалютних гаманцях у вигляді програм (додатків) або фізичних пристроїв (апаратні гаманці). Якщо правильно підійти до процесу і виключити втрату приватного ключа, зламати таке сховище важко.
 3. Інвестування. Після подій 2017 року, коли протягом 12 місяців вартість BTC виросла в 20 разів, багато хто розглядає віртуальну монету, як простий і ефективний об’єкт для вкладень. Якщо згадати історію, за допомогою криптовалюта сотні (якщо не тисячі) людей стали мільйонерами.
 4. Заробіток. Багато хто розглядає віртуальні гроші, як головний інструмент для торгівлі на біржі. Наприклад, трейдери успішно заробляють криптовалюта, граючи на різниці її ціни. Не менший інтерес представляє Майнінг, що має на увазі видобуток цифрових грошей за допомогою комп’ютерів або спеціального обладнання (Асіка).
 5. Бізнес. Для багатьох компаній віртуальні гроші, побудовані на технології блокчейн — можливість залучити додаткових клієнтів і розширити сферу впливу компанії. Крім того, все більше організацій створюють так звані ICO — заходи, що мають на увазі збір коштів для випуску нових монет.

Сфера застосування віртуальних монет не обмежується зазначеними вище складовими. Цінність таких грошей полягає не тільки в інвестуванні або можливості покупки товару, але і в додаткових опціях, які відкриваються перед користувачами.

З появою в 2015 році Ефіріума популярності набирають розумні (смарт) контракти, які корисні не тільки у фінансовому секторі, а й у ряді інших областей — медицині, сільському господарстві, бізнесі і так далі. За допомогою нової технології можна вирішити ряд проблем зі зберіганням і видачею інформації, логістикою, організацією складних процесів і так далі.

Таким чином, криптовалюта — багатогранний інструмент, який цікавить суспільство не тільки з позиції платіжного інструменту і активу для інвестування. Він цікавий в першу чергу можливостями, які відкриває технологія блокчейн і смарт-контракти.

Що можна купити за криптовалюта?

Фігура людини навпроти графічного зображення різних товарів

Найбільш поширеною віртуальною валютою є біткоіни. Цей актив можна використовувати для покупки нерухомості, продуктів харчування, послуг і різних товарів в інтернет-магазинах. Крім того, криптовалюта застосовується для придбання авто, подорожей, отримання освіти і навіть покупки громадянства.

Магазини, які беруть віртуальні гроші, знаходяться у багатьох країнах світу — в США, ЄС, в ПАР, Австралії, Великобританії та інших. З ростом популярності віртуальних грошей збільшується і географія їх застосування.

Криптовалюта для «чайників» — що потрібно знати і як користуватися фінансовим інструментом

Монети криптовалюта і фіатние гроші

Щоб розібратися в особливостях використання криптовалюта для «чайників»., Наведемо в спрощеній формі основні принципи.

Як з’являються віртуальні гроші?

Існує два шляхи появи криптовалюта — видобуток із застосуванням спеціального обладнання і первинна емісія. У першому випадку учасники мережі використовують потужне обладнання для виконання криптографічних завдань і формування нових блоків Мережі. У випадку з первинною емісією монети випускаються відразу або невеликими партіями, після чого розподіляються серед учасників кріптовалютного спільноти.

У чому сутність Майнінг?

Графічне зображення апаратури, добувної біткоіни

Більшість криптовалюта (в тому числі біткоіни, Ефіріум, Лайткоін та інші) побудовані на системі блокчейн — ланцюжки блоків з інформацією про транзакції. Завдання Майнер в тому, щоб обробляти операції в мережі і формувати елементи blockchain. За кожен створений блок учасник отримує премію, розмір якої залежить від типу криптовалюта. Наприклад, в біткоіни оплата становить 12,5 BTC, а в Ефіріуме — 3 ETH. Але варто врахувати, що розмір винагороди — не фіксувати параметр. Для Майнінг застосовується різне устаткування, вимога до якого залежать від складності Мережі. Наприклад, у випадку з Bitcoin підійдуть тільки ASIC-Майнер, а використання відеокарт вже не рентабельно.

На якому принципі працюють Коін?

Як зазначалося, в основі coin лежить ланцюжок blockchain, що має вигляд відкритої інформаційної бази. Блокчейн складається з багатьох елементів (блоків), в яких фіксуються відомості про проведені перекладах. Особливість blockchain в тому, що вона має децентралізований характер, тобто не залежить від одного сервера. Працездатність такого ланцюга забезпечується всіма користувачами мережі.

Зв’язок між різними елементами (блоками) гарантується за допомогою хеш, що виключає підміну або підробку. Внести зміни в якийсь один вузол неможливо, адже в цьому випадку блокчейн, збережений на ПК інших користувачів, відкине сторонній елемент. Саме завдяки децентралізації та перевірці ланцюга, забезпечується надійність системи.

Кожен користувач кріптосеті має два ключа — приватний і закритий. Перший використовується для підпису операцій (відправлення грошей), а другий — для зарахування коштів на гаманець. Приватний ключ грає головну роль і дає доступ до кріптовалютному рахунку. Його втрата рівносильна втраті накопичених віртуальних грошей.

Від чого залежить курс?

Так склалося, що криптовалюта використовується в якості об’єкта для інвестицій і в ролі активу для торгів. Інтерес до віртуальних монетам викликаний високою волатильністю і зростанням ціни. При цьому вартість криптовалюта має ринкову основу — вона не прив’язана до золота і залежить від попиту.

Чим вище інтерес кріптовалютного спільноти до конкретної віртуальній валюті, тим більше її ціна. Незважаючи на прямий вплив попиту, останній залежить від багатьох факторів — рішення урядів щодо криптовалюта, розвитку технологій, дії спекулянтів на ринку, висловлювань розробників і так далі. Ось чому віртуальні гроші придбали репутацію ризикованого інструменту для вкладень.

Але тут не все однозначно. Курс криптовалюта все-таки підкріплений двома складовими — унікальною технологією блокчейн, яка лежить в її основі, а також обладнанням, застосовуваним для Майнінг віртуальних монет. Що стосується різких стрибків ціни, вони, як правило, провокуються великими гравцями ринку, а сам процес називається дампинг і пампінг. Суть полягає в штучному завищенні або заниженні ціни для отримання заробітку на різниці курсів.

Де можна отримати криптовалюта?

Монети біткоіни на повітряних кулях

Для заробітку криптовалюта використовуються різні методи:

 1. Крани — спеціальні сервіси, які платять гроші за перегляд реклами або виконання інших дій.
 2. Біржі — майданчики, де можна отримувати прибуток на різниці курсів.
 3. Ф’ючерси — спеціальні контракти, покупка яких дозволяє зафіксувати ціну активу, а при подальшому продажі отримати вигоду.
 4. Інші методи — копірайтинг за криптовалюта, участь в баунти-проектах і так далі.

Крім того, віртуальні гроші легко купити за допомогою обмінних пунктів, через біржі, безпосередньо або за допомогою телеграм.

Які плюси і мінуси мають криптовалюта?

Монета Bitcoin на чолі інших криптовалюта

Перед використанням віртуальних грошей важливо розібратися в нюансах криптовалюта, дізнатися, що це простими словами, подивитися навчальне відео. Крім того, важливо розуміти переваги і недоліки таких монет (зведемо в таблицю).

плюсимінуси
Доступність. Отримати криптовалюта може будь-хто — шляхом покупки, Майнінг, заробітку або участі в ICO.Ризик втрати монет. При втраті пароля від гаманця користувач не зможе увійти в гаманець і скористатися грошима.
Децентралізація. У віртуальних монет немає єдиного центру, який би контролював обіг монет.Ризик заборони. У багатьох країнах, наприклад, Китаї, Росії і Південної Кореї зберігається небезпека заборони віртуальних монет, що може привести до обвалу курсової ціни.
Анонімність. Як правило, криптовалюта зберігають конфіденційність учасника мережі. У розпорядженні інших користувачів тільки номер гаманця — набір цифр і букв.
Наявність ліміту емісії. У віртуальних монет є обмеження на випуск, що захищає від інфляційних процесів.Висока волатильність. Вартість криптовалюта змінюється в широкому діапазоні, що створює ризики для інвесторів.
Надійний захист. Використання системи блокчейн виключає ризик підробки криптовалюта і захищає її від копіювання.
Низькі комісії. При проведенні операцій стягується мінімальний платіж, що дає додаткову вигоду учасникам кріптосеті. Це означає, що платежі в системі вигідніше стандартних операцій.Ускладнення видобутку. З ростом популярності деяких монет підвищується і складність мережі, через що зростають вимоги до вживаного для Майнінг обладнання.

Незважаючи на ряд негативних факторів, криптовалюта має більше плюсів, в тому числі високу швидкість транзакцій, можливість покупки і зберігання, відмінні перспективи для інвестування і так далі. Головним «каменем спотикання» є регулювання кріптовалютного ринку і ставлення урядів багатьох країн, що може привести до втрати інтересу до віртуальних монет і зниження їх ціни.

Відео про криптовалюта:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector