Обмін криптовалюта — біржа або обмінник

Весь кріптовалютний ринок в основному поділений між біржами і обмінниками, причому основна і більша частина припадає на перші. Цьому є логічне пояснення. Ми постараємося обговорити деякі переваги і недоліки бірж і обмінників, а також порівняємо, що між ними спільного, а в чому вони сильно розрізняються між собою, де вигідніше обмінювати криптовалюта і за яких обставин.

Основна різниця при обміні криптовалюта на біржі і в обміннику закладена в суті вашого контрагента. В обміннику ви фактично укладаєте угоду з його господарем або власником. На біржі ви маєте справу з таким же приватною особою, власником якогось активу, під суворим контролем посередника, тобто біржі. Ця різниця мало що дає звичайній людині, хіба що високу надійність угоди. Однак якщо правильно вибирати обмінник, то і тут ризик того, що вас обдурять, зводиться до мінімуму.

Нас, як справжніх або потенційних власників криптовалюта в першу чергу цікавить фінансова складова обміну. Спробуємо розібратися, де вигідніше виробляти обмін криптовалюта на рублі і інші фіатние гроші, або на іншу криптовалюта. Для порівняння розглянемо різні варіанти обміну 5 Лайткоінов і з’ясуємо, що краще, біржа або обмінник криптовалюта.

Обмін криптовалюта через обмінники

Оформлення онлайн-обмінника криптовалюта
Процес обміну Лайткоінов на рублі через онлайн-сервіс

Спочатку ми звертаємося до моніторингу обмінників bestchange.ru, щоб знайти найвигідніший курс обміну криптовалюта. На сайті вказуємо варіант обміну Litecoin на Visa / MasterCard RUB. Отримуємо список обмінників, надійність яких вважається перевіреної. Заходимо на перший — 4exchange.cash і дивимося, скільки ми отримаємо рублів за 5 Лайткоінов.

Калькулятор на сайті видає нам суму 58105 рублів на карту Ощадбанку. При цьому обмінна операція може зайняти до 5 робочих днів, якщо ви вперше працюєте з цим обмінником через проведення тестового платежу в систему QIWI. Саме через неї проходять всі обмінні операції.

Другий сайт newline.online обіцяє 57555,359 рублів плюс комісія банку, оскільки операції з обміну Лайткоінов виробляються через касу банку за участю кур’єра, що може зайняти до 6 годин робочого часу. Для повного зарахування криптовалюта потрібно 6 підтверджень мережі. При цьому мінімум, який можна поміняти становить 3.5 LTC.

Продаж криптовалюта на біржі EXMO і обмін на рублі

На біржі обміну криптовалюта здійснювати операції можна двома способами: зайти в розділ обмін і зробити його безпосередньо з біржею, або самостійно взяти участь в торгах, щоб дочекатися більш вигідного курсу.

Розділ «Торги» відразу відкриває нам графік і таблицю з парами. Знаходимо пару LTC / RUB та бачимо відповідний графік. Справа в таблиці із поточним курс продажу і покупки. Якщо нам потрібно продати терміново по ринку, то за поточним курсом за свої 5 LTC ми отримаємо 5х11543,2 = 57716 рублів.

Сума практично не відрізняється від тієї, що в обміннику. Однак, якщо нам обмін потрібен не терміново, ми можемо вибрати момент, коли ціна на Лайткоін трохи підніметься і продати його за дорожчою ціною. У розділі EXMO «Обмін криптовалюта» ви відразу потрапляєте на калькулятор, який вважатиме, скільки російської валюти ви отримаєте за свої Лайткоіни, якщо продасте їх з ринку. Так, біржа EXMO готова віддати за наші 5 LTC зараз 57047,65 рублів.

Обмін Лайткоінов на рублі через біржу Exmo
Інтерфейс біржі Exmo і обмін Лайткоінов на ній

Однак це тільки ті кошти в рублях, які виявляться на рахунку біржі. Якщо ви захочете вивести їх з біржі, то це можна буде зробити двома способами.

Перший спосіб — це безпосередньо. До висновку доступні наступні сервіси:

Варіанти виведення коштів з біржі Exmo
Перелік способів виведення грошей з онлайн-біржі Exmo

Комісія за висновок береться від 1 до 3%. Відповідно, сума до отримання ще зменшиться. Наприклад, якщо виводити через Contact з комісією 2% + 50 рублів, то ми отримаємо з 57047,65 всього 55856,69 рублів. Відзначимо, що сума взята для прикладу. Максимум, що можна вивести таким способом — 50000 рублів У інших сервісах ситуація буде виглядати наступним чином:

сервісКомісіяСума до отримання з 5 LTC (57047 рублів)Ліміти в рублях
MoneyPolo3%55336,2210-300 000
Qiwi2%55906,691000-15 000
AdvCash0%57047,5920-50 000
Payeer1% з одержувача57047,5910-50 000

Інший спосіб — обмін через спеціальні обмінники по Excode. Один з таких, ex-code.ru пропонує висновок на карту Ощадбанку без комісії з мінімальним лімітом 3000 рублів. А ось на Ківі-гаманець навіть з надбавкою в 1%.

Як бачимо, в ряді випадків обмінник може виявитися краще біржі, а іноді навпаки. Через обмінник міняти простіше і, якщо не в перший раз, то і швидше. Головне, правильно його вибрати. Те, що обмінники пропонують більш вигідний курс, цілком зрозуміло — їм потрібно залучати клієнтів. Але якщо цей курс сильно відрізняється в кращу сторону від того, що пропонує біржа, потрібно бути дуже обережним. Швидше за все, це шахраї. На біржі в цьому сенсі ви можете не переживати за свої гроші — це найбезпечніший спосіб обміну або придбання криптовалюта. Однак, щоб вигідно поміняти гроші з біржі, то теж потрібно вивчити умови.

Обмін криптовалюта на рублі і висновок через Бітфліп

5 LTC на Бітфліпе станом на 1 березня 2018 року можна обміняти на 59250 рублів. Висновок рублів можливий через 5 сервісів:

сервісКомісіяЛіміти в рублях
Яндекс гроші3.9%500-60000
Visa Qiwi Wallet5.5%500-95000
Payeer4.9%від 500
AdvCash4.9%від 500
вебмані4.5%від 500

Як бачите, не дивлячись на більш вигідний курс обміну, комісія на висновок рублів на Бітфліпе набагато вище комісії на біржі EXMO.

Розглянемо тепер варіант покупки криптовалюта за фіатние гроші. Купити криптовалюта також можна через обмінник або через біржу, особливо якщо мова йде про популярних монетах. Важче підібрати варіант обміну однієї криптовалюта на іншу — обмінників з широким вибором і великим об’ємом криптовалюта не так вже й багато, тому більшість все ж вибирає біржу.

Поповнення рублевого рахунку і покупка криптовалюта на біржах EXMO і BitFlip

Інтерфейс бірж EXMO і BitFlip
Варіанти поповнення балансу на EXMO і BitFlip

Перш ніж здійснювати будь-які операції на біржі, нам потрібно поповнити рахунок в тій валюті або криптовалюта, яка у нас є. Зверніть увагу, що в кожної платіжній системі є власні обмеження для здійснення операцій, зокрема для поповнення рахунку на біржі EXMO.

Так, поповнити рахунок в рублях можна різними способами:

сервісКомісіяЛіміти в рублях
Payeer10%25-50000
MONEYPOLO5%10-50000
Qiwi5,9%1000-15000 рублів
AdvCash10%20-50000
OKPAY3%10-50000

Що стосується BitFlip, то тут поповнення рублевого рахунку можливо через сервіси:

сервісКомісіяЛіміти в рублях
Payeer2.5%від 100
Інтеркаса4.9%від 50
Visa Qiwi Wallet2.5%100-100000
AdvCash1.9%від 100
вебмані2.9%100-5000
капіталіст2.5%немає лімітів
Яндекс гроші3.5%100-100000

З огляду на комісії, при поповненні рахунку і плануванні покупки криптовалюта, потрібно розраховувати, скільки ви заплатите за поповнення рахунку, а потім перерахувати суму, що залишилася за курсом обміну. На самій біржі операції з купівлі-продажу крипти проводяться з мінімальними комісіями. На Бітфліпе, наприклад, 0,1% на продаж і 0,18% на покупку.

Варто врахувати, якщо ви вводите криптовалюта на біржу, то транзакція буде здійснюватися без комісії, але з лімітами.

Порівняння покупки криптовалюта за рублі через обмінники і біржу

Тепер на основі інформації про комісіях біржі, порівняємо, що вигідніше використовувати для покупки крипти.

Наприклад, якщо ми введемо з Ківі на Ексмо біржу 10000 рублів, то на рахунок отримаємо 9410 рублів, за які можемо купити за курсом на 1 березня 2018 — 0.86207304 LTC.

Купівля Лайткоінов на біржі Exmo
Поле для покупки монет LTC на біржі Exmo

Тепер на Бестчендже вибираємо таку ж пару для обміну — Ківі рублі і Лайткоін. Перший обмінник в списку payget.pro пропонує нам за 10000 рублів Ківі отримати 0.87085612. Це небагато, але все ж більше, ніж на біржі. Засоби відразу надійдуть на Лайткоін-гаманець.

Однак, тут теж потрібно враховувати, що ви плануєте робити з купленою криптой. Якщо торгувати, то звичайно купувати на гаманець кріптомонети не варто, потрібно відразу поповнювати біржовий аккаунт, хоча непоганий варіант зробити «хід конем». Якщо сума задовольняє ліміти біржі. Для Лайткоіна на Ексмо це 0.001 LTC, то можна через обмінник перевести фіат в крипту на гаманець, а потім з гаманця завести на біржу без комісій.

Обмін LTC на Dash

Спробуємо подивитися на практиці варіант взаємного обміну криптовалюта все тих же 5 LTC, наприклад, на Dash і порівняємо, що вийде в обміннику і на біржі.

Заходимо в самий верхній (тобто найвигідніший) обмінник i-obmen.biz в списку bestchange.ru і бачимо, що за 5 LTC нам готові віддати 1,73112 Dash за курсом на 1.03.2018.

Сторінка для обміну Лайткоінов на монети DASH
Поля для обміну монет LTC на DASH

Тепер подивимося, скільки ми можемо виручити Dash за наші 5 Лайткоінов на біржі. Заходимо в гаманець EXMO і вибираємо поповнення в LTC. Комісію за поповнення біржа не стягує. Нам пропонують згенерувати адресу і повідомляють, що для зарахування коштів достатньо одного підтвердження мережею. Далі нам потрібно перерахувати наші Лайткоіни, але ми спочатку порахуємо, наскільки це вигідно і чи варто це робити. Переходимо у вкладку «Обмін» і бачимо, що прямого обміну LTC / Dash немає. Тобто спочатку нам треба купити, наприклад, долари, а потім на них вже купити криптовалюта, яка нам потрібна. Безпосередньо за Лайткоіни ми можемо купити тільки долари, євро, рублі, біткоіни і Ефір.

Сторінка для покупки монет DASH
Процес покупки DASH за долари

За 5 LTC нам пропонують 1067.87 USD. За цю ж суму ми можемо купити 1,72813705 Dash. Трохи менше, ніж пропонує найвигідніший обмінник, але насправді різниця несуттєва, оскільки це залежить від курсу на даний момент.

Що вигідніше — біржа або обмінник? висновки

Отже, підіб’ємо деякі підсумки:

  1. У плані надійності, коли мова йде про обмін великих сум, краще вибирати біржі, які давно на ринку і мають хорошу репутацію.
  2. Невеликі суми простіше і швидше обміняти в обміннику.
  3. Якщо хочете купити популярну і дорогу криптовалюта, як наприклад, біткоіни, то відмінності між біржею або обмінником несуттєві. Рідкісні криптовалюта простіше купити на біржі. Імовірність, що ними володіють обмінники набагато нижче.
  4. У плані ціни більш вигідний курс можна знайти на біржі, тому що ціна постійно змінюється, а курс в обміннику не встигає на неї реагувати. На біржі ви можете вибрати момент, коли ціна змінилася на вашу користь і продати або купити наявну у вас криптовалюта за вигіднішою ціною.
  5. Великі кріптовалютние біржі пропонують різні варіанти виведення з використанням спеціальних кодів. У такому випадку робота ведеться безпосередньо з обмінником, які мають партнерські відносини з біржею. Тобто ви можете купити потрібну валюту за більш вигідною ціною і вивести її практично без комісії.
  6. Транзакції усередині біржі проходять без або з мінімальною комісією. Це означає, що у вас є більш широкий вибір для покупки і обміну криптовалюта, практично не обмежений обсягами. В обмінниках часто може не виявитися потрібною валюти в необхідному обсязі.
  7. Якщо ви в якомусь обміннику здійснюєте обмінну операцію вперше, вам доведеться реєструватися і можливо чекати до 48 годин, якщо ви маєте справу з Яндекс.Деньгами, наприклад. На біржі вам достатньо зареєструватися один раз і верифікувати аккаунт. Всі наступні операції будуть проходити досить швидко.
  8. Купівля та обмін криптовалюта на біржі може бути вигіднішою і за рахунок спреду, який в обмінниках значно більше.
  9. Біржа — для торгівлі і зберігання маленьких сум. Обмінник — для поповнення гаманця і, можливо, довгострокового холодного зберігання грошей на перспективу.

Істотною перевагою біржі перед обмінником можна назвати і те, що обмін криптовалюта онлайн на ній доступний цілодобово і без вихідних. Особливо важливо те, що введення крипти на біржу здійснюється без комісій.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector