Кріпторубль — коли з’явиться, новини, дати

Схоже, що в доступному для огляду майбутньому Росія повноцінно зануриться в світ криптовалюта, адже на урядовому рівні йдуть розробки з випуску вітчизняного аналога біткоіни. Нова грошова одиниця отримала назву Кріпторубль, хоча не виключено, що після офіційного виходу на ринок її стануть називати по-іншому. Давайте розбиратися, що з себе представляє російський Кріпторубль, для чого він вводиться, де його можна буде купити і в яких цілях використовувати.

Загальні відомості про проект Кріпторубль

Монета Кріпторубля в руці

За великим рахунком, кріпторубль є різновидом електронної валюти, схожою за своїми якостями з іншими криптами — біткоіни, Лайткоіном, Ефіріумом і так далі. Його основою стане блокчейн — цифрова ланцюжок, що складається з блоків транзакцій. Але на відміну від своїх зарубіжних «побратимів», вітчизняний актив повинен стати повноцінним електронним аналогом національної валюти (тобто рубля). Його використовуватимуть як одного з платіжних засобів на території Російської Федерації.

За заявами Міністра зв’язку та масових комунікацій Миколи Никифорова, кріпторубль стане єдиною електронною валютою, дозволеної в РФ. Обсяг його емісії буде обмежений, а процес випуску виявиться під контролем державних органів. Виходячи з цього, можна судити про те, що Майнінг Кріпторубля рядовими користувачами стане неможливим. Мережа нової валюти повинна мати надійний захист, що оберігає її від злому. Великі надії в цьому питанні покладаються на унікальну російську криптографію, яка буде застосовуватися в розробці.

Ну а головна особливість кріпторубля полягає в тому, що всі операції з його участю будуть обкладатися податком. Якщо людина захоче купити кріпторубль, обміняти його на прості гроші або ж придбати на нього якийсь товар, він повинен сплатити податок. Поки планований розмір податку складає 13% від суми угоди або від різниці між вартістю продажу і покупки монети, проте дане значення ще може коригуватися. Також Никифоров підкреслив, що є ще кілька моментів, які необхідно опрацювати, однак офіційний випуск першого електронного рубля повинен відбутися незабаром.

Початок розробки кріпторубля і новини про його державну підтримку

Володимир Путін крупним планом

Перші спроби створити російську цифрову валюту робила ще компанія QIWI. У 2016 році представники даної платіжної системи заявляли, що вони активно працюють в цьому напрямку. Проте розробка вітчизняної криптовалюта по-справжньому зрушила з мертвої точки, коли була отримана офіційна державна підтримка.

Весь процес просування настільки амбіційного проекту можна розділити на кілька етапів:

 1. Вересень 2017 року. Президент РФ Володимир Путін, виступаючи в одному з навчальних закладів, наголосив на важливості розвитку цифрової сфери. Звичайно, особливу увагу він приділив штучного інтелекту і досягненню лідерства в його розробці. Але вже стало зрозуміло, що глава держави всерйоз має намір направити зусилля на модернізацію вітчизняної комп’ютерної галузі.
 2. Середина жовтня 2017 року. Микола Нікіфоров, який обіймає посаду Міністра зв’язку та масових комунікацій, заявив про швидку появу в Росії своєї крипти — Кріпторубля. Політик підкреслив, що вітчизняний цифровий актив стане єдиною дозволеною електронної валютою на території РФ. Крім того, в заяві згадувалося про оподаткування операцій за участю кріпторубля і про державний контроль за його випуску.
 3. 24 жовтня 2017 року. Володимир Путін дав особливе доручення російському уряду і Центробанку. Суть даного доручення полягала в тому, щоб розробити закони, які контролюють емісію електронних грошей. Ці правові документи повинні з’явитися до 1 липня 2018 року.
 4. 27 грудня 2017 року. Володимир Путін офіційно заявив про те, що незабаром у Росії з’явиться своя криптовалюта.
 5. 25 січня 2018 року. Держдума отримала на розгляд законопроект, який закріплює поняття Кріпторубль, а також прирівнює його до інших криптовалюта.

Як видно, робота зі створення та впровадження вітчизняної криптовалюта просувається досить впевнено. Швидше за все, ініціатором запуску проекту Кріпторубль став президент Володимир Путін. На це вказує і той факт, що російський лідер завжди намагається займати різні сектори економіки, включаючи цифрові. Таким чином він намагається вивести Росію на високий рівень розвитку.

Однак деякі новини про Кріпторубле свідчать про те, що президентську політику беззастережно підтримують не всі. Зокрема, в кінці грудня 2017 роки Заступник Міністра фінансів Олексій Мойсеєв заявив про те, що сама ідея хороша, проте Мінфін вважає недоцільним введення національної електронної валюти. Головні побоювання стосуються того, що криптовалюта не користуватиметься таким же попитом, як її закордонні аналоги. Крім того, в Мінфіні вважають, що емісія електронних монет, яка повинна здійснюватися Центробанком, суперечить Конституції РФ. Відповідно до неї, Центральний банк може випускати тільки одну валюту — рубль. Дозвіл на випуск інших фінансових активів (як паперових, так і електронних) має видаватися шляхом внесення змін до відповідного закону, а це вимагає часу.

Таким чином, незважаючи на солідну державну підтримку, ситуація з вітчизняним «біткоіни» залишається не зовсім зрозумілою. Наприклад, поки зовсім неясно, коли з’явиться Кріпторубль. Будемо сподіватися, що незабаром дані інформаційні прогалини заповняться.

Створення Кріпторубля: основні цілі

Значок Кріпторубля на тлі заходу

Виходячи з описаних вище особливостей кріпторубля, неважко здогадатися, для чого він створюється. Можна виділити кілька цілей, які переслідує держава:

 1. Установка контролю над хаотичним випуском криптовалюта. Всі електронні активи випускаються завдяки роботі тисяч людей (вірніше, їх обчислювальної техніки). У Росії хочуть зробити цей процес регульованим з боку держави.
 2. Централізація кріптовалютной мережі. У випадку з біткоіни, Лайткоіном, Ефіріумом та іншими цифровими грошима кожен учасник мережі є важливим самостійним елементом. Коли з’явиться Кріпторубль, підтримувати роботу його мережі буде тільки держава, а не всі громадяни Росії. Таким чином, актив позбудеться головної переваги криптовалюта — децентралізації.
 3. Установка оподаткування. Російські політики не раз висловлювалися з приводу того, що Майнер отримують дохід, але при цьому ніде його не декларують і, відповідно, не платять податки. Через це фактора бюджет недоотримує мільйони, а то і мільярди рублів. Випуском Кріпторубля влада намагається припинити всі спроби отримання прихованих доходів і збільшити наповнення бюджету за рахунок кріптовалютних користувачів.
 4. Створення умов для добровільної відмови людей від інших криптовалюта. Банальний заборона біткоіни, Даша або Ефіру не змусить людей відмовитися від цих активів. Вони мають дуже великою популярністю, коштують недешево і дуже перспективні. У даній ситуації Кріпторубль повинен буде зіграти роль своєрідної альтернативи розкручених монет. Однак добровільний перехід на нову валюту відбудеться лише в тому випадку, якщо вона буде перспективною.

Плюси і мінуси Кріпторубля

Графічне зображення емблеми Кріпторубля в цифровій мережі

Хоча точні дати виходу Кріпторубля на ринок ще невідомі, вже можна виділити його потенційні плюси і мінуси. Явних переваг всього три:

 1. Спрощення грошових переказів. І фізичні, і юридичні особи зможуть швидко оплачувати різні послуги: від погашення заборгованості за світло до покупки того чи іншого товару. Крім того, всі транзакції можна буде виконувати, не виходячи з дому. Звичайно, така можливість існує і сьогодні, але Кріпторубль зробить сам процес більш простим і швидким.
 2. Підвищення ефективності управління коштами. Більшою мірою це стосується юридичних осіб. Оскільки нова валюта буде мати державний контроль, її переклади стануть здійснюватися тільки за призначенням. Іншими словами, Кріпторубль повинен побороти таке явище, як відмивання грошей.
 3. Стовідсоткова законність. Так як російський актив стане повністю легальним, людям не доведеться переживати про те, що держава залучить їх до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Однак мінусів у такого активу набагато більше. Найголовніший з них полягає в тому, що Кріпторубль повністю суперечить природі електронних грошей. Судіть самі:

 • мережу будь криптовалюта є децентралізованою, у Кріпторубля весь контроль виявиться в руках держави;
 • над випуском нової монети біткоіни, Лайткоіна, Ефіру і інший монети трудяться тисячі людей, а за емісію цифрового рубля буде відповідати обмежене коло осіб;
 • кріптовалютная мережу є анонімною, однак система електронного рубля буде містити інформацію про своїх користувачів;
 • процес отримання та витрати будь-якої зарубіжної цифровий валюти не обкладається податком, а на покупку-продаж Кріпторубля вже встановлено 13-відсотковий збір;
 • всі електронні гроші відкрито конкурують між собою, поступово поліпшуючись, однак Кріпторубль стане безальтернативним варіантом для росіян, що дозволить державі спекулювати на його ціні.

І не будемо забувати ще один момент. Державні органи намагаються ввести вітчизняну валюту, щоб побороти незаконне збагачення і не давати людям ухилятися від сплати податків. Мета, здавалося б, благородна, ось тільки від можливості відмивання грошей позбавлять лише звичайних громадян, а великим політикам ніщо не завадить реалізовувати корупційні схеми.

Кріпторубль і валюта Rucoin: брати-близнюки або два потенційних конкурента

Напис Rucoin на білому тлі

Поки Кріпторубль знаходиться в процесі розробки (нагадуємо, що точна дата виходу ще невідома), на горизонті вже з’явився його потенційний конкурент — цифровий актив RUCOIN. Зародження нової валюти почався 12 лютого 2014 року, коли було засновано спільноту RuCoin Community. Протягом всього 14-го року розробники проводили аналіз ринку, намагаючись зрозуміти, в якому напрямку розвивати криптовалюта. У 2016 році була активована альфа-версія платформи, а в листопаді 2017 року стартувало ICO альтернативного кріпторубля (тобто первинна видача монет з метою залучення інвесторів). Цей процес завершиться через 72 дня.

Завдяки залученню інвестицій (понад мільйон доларів), маркери RUCOIN вже мають певну цінність. Так, за станом на 01.02.2018 одна монета Ефіріума коштує 750 Рукоінов. Щоб отримати один біткоіни, необхідно віддати 7 500 Рукоінов. Показники поки не ідеальні, але видно, що у цифрового активу є заділ на майбутнє.

Крім того, у розробників RUCOIN чітко розписаний план дій:

 1. У лютому 2018 року відбудеться повноцінна активація платформи RuCoin.
 2. У березні 2018 го RuCoin розмістять на біржах для купівлі-продажу. Поки точно відомо, що підтримку активу надала майданчик YoBit, однак не виключено швидке розширення цього списку.
 3. На квітень 2018 го намічена активація програми Rucoin Loyalty, яка дозволить людям обзавестися спеціалізованим Rucoin гаманцем. Крім того, учасники програми отримають багато бонусів (наприклад, спрощену видачу винагород для користувачів сайтів і додатків).
 4. У травні 2018 року має відбутися випуск програми на iOS, а через два місяці вийде додаток для Android.
 5. У серпні буде розроблений допоміжний функціонал.
 6. У вересні 2018 року, платформа повинна почати кількома мовами.

А що ж у нас з державним Кріпторублем? Поки ця криптовалюта залишає більше питань, ніж відповідей. Основні принципи її роботи зрозумілі, але поки неясно, коли саме з’явиться електронна грошова одиниця, як все-таки держава визначить вартість цифрового активу, як будуть Майні Кріпторубль, і чи будуть це робити взагалі, де він буде торгуватися і так далі. Ми, аналізуючи ситуацію, що склалася, висунемо свій прогноз.

Коли з’явиться Кріпторубль і що його чекає: ціна, дати випуску, актуальність

Значок Кріпторубля на тлі графіка біржі

Для початку розберемося з можливою датою виходу. Хоча в жовтні 2017 року згадуваний раніше Микола Нікіфоров зробив заяву про швидку появу вітчизняної цифрової валюти, її емісія не почнеться найближчим часом. Цьому є ряд причин:

 1. Володимир Путін тільки в кінці жовтня 2017 року дала доручення розробити правові документи, що регулюють випуск криптовалюта. Ці документи повинні з’явитися до липня 2018 року. Велика ймовірність того, що політики не вкладуться в установлений дедлайн, а без регулюючих законів запуск державного Кріпторубля неможливий.
 2. Емісію електронних грошей повинен буде здійснювати Центробанк РФ, що поки суперечить Конституції. На внесення змін також піде чимало часу. Крім того, деякий час піде на узгодження нормативної документації.
 3. Можуть виникнути труднощі з роботою системи, адже вона буде створюватися практично з нуля на основі вітчизняної криптографії.
 4. Навіть після прийняття всіх документів і успішного тестування мережі державним органам ще потрібно налагодити процес емісії.

Виходячи з вищевикладеного, можна прийти до висновку, що Кріпторубль в 2018 році ми не побачимо. Найбільш реальна дата випуску — середина 2019 року.

Що стосується місця придбання, то, швидше за все, люди будуть отримувати Кріпторубль від Ощадбанку або через платіжні системи. Яким чином людина зможе подати заяву на нарахування електронної монети поки неясно. Крім того, невідомо і місце зберігання цифрових активів. Про розробку спеціалізованого гаманця поки ніхто не говорить.

Якщо говорити про вартість вітчизняних електронних грошей, то вони повинні стати повноцінною альтернативою паперовим купюрам. Іншими словами, 1 Кріпторубль буде дорівнювати 1-му паперовому рубля. Досягти такого результату цілком реально, а ось майбутні перспективи будуть залежати від попиту на монету і дій влади. Наприклад, якщо цифровий актив стане популярним, регулюючі органи можуть штучно обмежити його випуск, в результаті чого курс Кріпторубля до рубля значно виросте. Щоб цей перспективний проект зацікавив людей, він як мінімум повинен стати ефективним інструментом для внутрішньодержавних розрахунків. Хоча і в цьому випадку високий попит не гарантований.

Отже, ми спробували пояснити вам, що таке Кріпторубль простими словами. Сподіваємося, викладена інформація дозволить краще зрозуміти, що це за проект і для чого він розробляється.

Якщо говорити про вітчизняну криптовалюта в цілому, то поки незрозуміло, що її чекає. Навіть якщо новий актив буде працювати без збоїв, багатьох користувачів навряд чи приверне його централізація, контроль з боку держави і необхідність виплати податків. Поки немає передумов для того, щоб курс Кріпторубля досяг значних відміток. Більш того, не будемо забувати про RuCoin, який точно вийде на ринок першим і запропонує непогані умови. Хоча, з урахуванням державного курсу, ці маркери можуть просто заборонити, в результаті чого з ринку зникне конкуренція, а це рідко дає позитивний ефект.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector