ICO криптовалюта — що це таке і як працює

Під терміном ICO криптовалюта мається на увазі захід, спрямований на залучення інвесторів шляхом випуску та продажу нових токенов (віртуальних монет). Якщо проект виявився успішним, внутрішні гроші можна використовувати для торгівлі на біржових майданчиках або для інших цілей. У випадку з ICO часто застосовується інше визначення — «краудсейл» або «краудфандінг».

Що таке ICO криптовалюта?

Розшифровка абревіатури ICO

Термін «ICO» є абревіатурою, під якою ховаються три слова:

 • Initial (первинний, початковий).
 • Coin (монети).
 • Offering (пропозиція, розміщення).

Говорячи, що таке ICO криптовалюта простими словами, фахівці відзначають наступне:

 1. Це емісія певного числа віртуальних монет з конкретною ціною за 1 коін з метою подальшого продажу та накопичення коштів для реалізації певного проекту.
 2. Це різновид краудфандінга, що передбачає колективний збір грошей.

Наприклад, одна людина або група людей мають певний задум, але не можуть його реалізувати через відсутність необхідної суми. Щоб усунути дефіцит грошових коштів і залучити інвесторів, вони випускають нову криптовалюта (токени), розкручують проект і продають монети учасникам за реальні гроші. Отримані кошти спрямовуються на вирішення поставленого завдання, а внутрішні коін використовуються в проекті або реалізуються на біржах.

Як з’явилися ICO криптовалюта — коротка історія

Напис ICO і значки криптовалюта

Поява перших айсіо криптовалюта датується 2013 роком, коли на проект Mastercoin вдалося накопичити більше 5 000 000 $. Цей успіх надихнув інших користувачів Мережі. Стали з’являтися інші ICO, спрямовані на створення нових віртуальних монет. Так, на кінець літа 2018 року існує більше 1,8 тисячі коинов, з кожним місяцем їх кількість зростає. У цю цифру не включені гроші, які були створені, але так і не дійшли до біржових майданчиків.

З найбільш великих проектів варто відзначити випуск монет Bancor, завдяки яким вдалося зібрати більше 150 мільйонів доларів. На початку липня 2017 го було оголошено про збір понад 185 мільйонів доларів для випуску EOS (на 1 вересня 2018 року криптовалюта займає 5 місце за капіталізацією з показником 5,9 мільярда доларів, а вартість однієї монети складає 6,6 доларів).

Як працює ICO криптовалюта?

Напис ICO і людські силуети

Спочатку народжується ідея, після чого розробники приймають рішення про її реалізації. Сама процедура ICO криптовалюта проходить в кілька етапів:

 1. Анонсування події. Розробники інформують громадськість про цікавий проект і бажанні втілити його в життя. На даному етапі ідея знаходиться в головах творців, але поступово переходить в документальне відображення. У період анонсування звертається увага на реакцію користувачів, поява інтересу до нової розробки. Люди задають питання і отримують детальні роз’яснення. Анонсування проекту відбувається за допомогою соцмереж, засобів масової інформації, шляхом проведення конференцій (в тому числі в режимі онлайн). Творці і потенційні інвестори налагоджують діалог, що стосується можливості реалізації ідеї.
 2. Оферта. Перевага ICO полягає у відсутності жорсткого контролю з боку держави, що розв’язує руки розробникам. З іншого боку, для запуску проекту необхідно пропозицію про інвестування і освіту певного юрособи. Компанія оголошує терміни, протягом яких планується збір грошей, озвучує суму збору та презентує ідею. Іноді перша партія монет реалізується в закритому режимі. Це робиться для залучення коштів, необхідних для старту.
 3. Розкрутка. Ключовим елементом успіху будь-якого нового проекту вважається маркетингова складова. На цьому кроці всі сили кидаються на розкрутку продукту, надання потенційним інвесторам необхідної інформації, роз’яснення технічної складової проекту. Для реклами використовуються найрізноманітніші майданчики — соцмережі, ЗМІ, тематичні спільноти та сайти.
 4. Початок продажів. Це процес часто називають краудсейлом. Спочатку учасникам пропонується купити монети прямо на сайті, а згодом криптовалюта з’являється на великих біржових майданчиках. Останній факт є підтвердженням успішності проекту і серйозності намірів його творців. З іншого боку, навіть при додаванні токенов на біржу кінцевий успіх не гарантований.

Розглянута вище програма дозволяє зрозуміти, як стартує ICO криптовалюта, що це і як працює. По суті, мова йде про венчурне інвестування (краудфандінгом), коли група інвесторів вкладає гроші в проект на початкових порах його появи. Якщо він виявився успішним, учасники мають прибуток від продажу токенов або інших складових (про це нижче).

Правила запуску ICO криптовалюта

Зображення ICO у вигляді стартує ракети

Команда розробників повинна дотримуватися ряду правил, що підвищують ймовірність успіху:

 1. Роз’яснення причини, чому і для чого команді творців необхідні гроші.
 2. Пояснення моделі стартапу, його майбутнього поступу і кінцевих цілей.
 3. Розкриття технічної складової.
 4. Анонсування суми, яку потрібно зібрати, а також вказівку статей витрат, куди підуть гроші.
 5. Випуск бета-версії ще до старту первинного розміщення монет. Це необхідно, щоб люди могли оцінити проект.
 6. Інформування громадськості про склад команди, що підвищує рівень довіри.
 7. Вказівка ​​механізму емісії криптовалюта, а також факторів, що сприяють підвищенню їх цінності в проекті і поза ним.
 8. Використання рахунки escrow для безпечного збору грошей з учасників. Іншими словами, залучається посередницька організація, що захищає від тіньових схем.

Це орієнтовні правила, на практиці їх набагато більше. Від правильності організації ICO залежить довіра до нього і можливість залучення необхідного обсягу інвестицій.

Що врахувати при виборі ICO криптовалюта — рекомендації

Напис ICO на тлі людини з планшетом

Багато розробники не дотримуються правил запуску ICO, що часто призводить до провалу проекту. Щоб не опинитися одним з невдах, інвестор повинен знати особливості ICO криптовалюта, розуміти, що це таке, і перевіряти майданчик за наступними критеріями:

 1. Команда. У питанні первинного розміщення ключову роль відіграє кваліфікація розробників — людей, які придумали і впроваджують проект в реальність. Наявність досвідченої команди, до складу якої входять відомі особи з гарною репутацією — половина успіху. У Мережі часто зустрічається жарт, що при включенні в штат В. Бутеріна можна сміливо інвестувати в айсіо.
 2. Тематика. Не менш важливий момент — актуальність проблеми, яку хочуть вирішити розробники. Важливо проаналізувати, чи буде тема цікава людям, і чи зможе проект розкрутитися. Купуючи токени потрібно розуміти, що в майбутньому їх доведеться продати. Якщо проект провалиться, токени нікому не будуть потрібні.
 3. Технологія. Ще один критерій — особливості розробки та технічні роз’яснення з боку учасників проекту. Сьогодні при старті багатьох ICO заявляється, що в основі лежить технологія блокчейн. Важливо поцікавитися, для чого вона використовується, і як працює стосовно продукту.
 4. Токени. Аналіз діючих ICO показує, що тільки 9-10% проектів застосовують нові монети для підтримки працездатності.

Різноманіття ICO часто збиває з пантелику потенційних інвесторів. З огляду на наведені рекомендації, багато простіше вибрати проект і уникнути провалу. На додаток виділимо ряд індикаторів, які свідчать про надійність розробки:

 1. Договору і правила. Вони повинні бути у вільному доступі і відкриті для вивчення користувачами.
 2. Логотип, який є індивідуальним і не повторює вже існуючі розробки.
 3. Правильно складена White Paper з докладним роз’ясненням. Після прочитання навіть новачок повинен розібратися в тонкощах проекту.
 4. Відкритий escrow-рахунок для отримання інвестицій.
 5. Реєстрація юридичної особи.
 6. Хороша репутація у членів команди.

Чим ICO криптовалюта залучають інвесторів — причини популярності

Зображення людей біля напису ICO

Поява нових ICO свідчить про високий попит на цей напрямок. Аналізуючи, чому люди вкладають гроші в токени, можна виділити такі чинники:

 1. Отримання прибутку в майбутньому, завдяки продажу коинов за вищою ціною в майбутньому. Наприклад, ще в 2014 році Ефіріум коштував близько одного цента, а 1 вересня 2018 року його ціна вже 286 доларів. На питанні заробітку ще зупинимося докладніше.
 2. Користування послугами компанії за нижчою ціною.
 3. Можливість дроблення (підсумовування). Наприклад, у випадку з цінними паперами такий варіант реалізувати не вийде.
 4. Конфіденційність. Не можна забувати про головну перевагу токенов — збереженні анонімності власників. Відомості про власника криптовалюта ніде не відображаються, що дозволяє приховати інвестиції від сторонніх очей.
 5. Легкість купівлі / продажу. За допомогою кріптовалютних бірж користувачі швидко купують коін або обмінюють їх на більш зручну валюту.

Як отримувати дохід на ICO криптовалюта — основні варіанти

Доларові банкноти і графік

Існує кілька способів, як можна отримати прибуток на участь у ICO. Виділимо базові варіанти:

 1. Інвестування. Головний варіант заробітку лежить на поверхні — покупка токенов. Спочатку товар купується за низьким курсом з наступним продажем в разі зростання курсової вартості. Залежно від етапу ICO інвестори отримують додаткові знижки. Чим раніше людина купує монети, тим нижче їх ціна. На стартовому етапі вартість токена може бути нижче на 60-70%.
 2. Отримання відсотка. Багато ICO працюють з протоколом POS, що дозволяє нараховувати відсотки на гаманці користувачів. Ще один варіант — виплата дивідендів інвесторам у фіксованому розмірі. Як правило, такий спосіб заробітку пропонують обмінні пункти, біржові сервіси та організації, які мають дохід у формі комісійних платежів. Зазначені сервіси, як правило, формують торгову пару з новою монетою.
 3. Заробіток на Airdrop-програмою. Під визначенням мається на увазі розкрутка проекту (продукту, послуги), залучення до нього уваги. За вказаною програмою відбувається безкоштовна роздача монет в обсязі, що становить певний відсоток від сумарного випуску. Для отримання токенов людина прописує номер кріптовалютного гаманця, e-mail і підписатися на канал. В результаті за невеликі гроші розробники проекту отримують групу потенційних інвесторів. Деякі учасники мають високий прибуток тільки за допомогою Airdrop-програм. Мінус в тому, що гроші передаються користувачам тільки після завершення ICO.
 4. Отримання доходу на bounty. Як і в попередньому випадку, тут йдеться про просування проекту. Різниця в більш великих варіантах залучення інвесторів. Учасники таких програм отримують зарплату в нових монетах за виконання певних дій — коментарі на форумах, додавання реклами в соціальних мережах, переклади тексту на різні мови і так далі.
 5. Робота для власників блогів. При наявності свого сайту можна розміщувати статті з прихованою рекламою на проект або створювати ролики в YouTube.
 6. Спекуляції. Ще один варіант отримання прибутку полягає в придбанні токенів і торгівлі на біржі (після появи в лістингу). При наявності чітких знань, як працює айсіо криптовалюта, що це, і від чого залежить ціна монет, можна непогано заробити на різниці курсів.

Ризики участі в ICO криптовалюта

Шкала, що показує ступінь ризику

Можливості заробітку на ICO — тільки одна сторона «медалі». Співпрацюючи з такими проектами важливо пам’ятати про потенційні ризики:

 1. Процес первинного розміщення монет не має регулювання з боку законодавства. Це означає, що закон не зможе захистити інвесторів в разі шахрайства.
 2. За статистикою 9 з 10 запускаються ICO проектів направлено на обман користувачів. Команда розробників збирає гроші з учасників, а після пропадає назавжди. В такому випадку проекти називаються «лава». При цьому у вкладників залишаються на руках знецінені монети.
 3. Ризик злому платформи хакерами. Зловмисників може зацікавити проект, який успішно збирає гроші з інвесторів. Користуючись слабким захистом, вони проникають в мережу і крадуть кошти вкладників. Повернути інвестиції в такому випадку вже не вийде.
 4. Багато ICO проводяться в один етап з-за складності отримання додаткового фінансування. Це означає, що розраховувати на довгострокове фінансування не доводиться.

Регулювання ICO криптовалюта

Напис ICO, відсотки і значки фіатних валют

Вище зазначалося, що однією з головних проблем первинного розміщення є відсутність чіткого регулювання. Так, у 2017 році SEC інформувала громадськість щодо ризиків, які тягне за собою подібний варіант інвестування. Співробітниками організації запропоновано регулювати таку діяльність за умови реєстрації пропозиції в SEC.

На початку вересня 2017 го влада Китаю заборонила будь-які ICO на території країни. Такі дії КНР призвели до різкого зниження вартості багатьох віртуальних монет. Згодом було оголошено, що заборона вводиться не на постійній основі, а до появи нових стандартів регулювання.

На території Південної Кореї первинне розміщення токенов заборонено законом, але в березні 2018 року з’явилася новина про бажання влади легалізувати цей сектор. В кінці серпня цього ж року озвучені плани про створення спеціального «блокчейн-острова» для проведення ICO криптовалюта.

На території Білорусі з кінця березня 2018 го діє декрет, який дозволяє проведення ICO громадянам країни. Трохи раніше (30 січня) уповноважені особи соціальної мережі Фейсбук заявили про заборону реклами криптовалюта, в тому числі первинного розміщення. Влітку 2018 го обмеження були переглянуті, але обмеження щодо ICO збереглися. Крім того, в червні 2018 го вступив в силу заборона Гугла на рекламу криптовалюта.

Де шукати ICO криптовалюта — варіанти

Сторінка платформи Tokenmarket
Календар ICO на сервісі Tokenmarket

Люди, які зацікавлені в такому способі заробітку, повинні контролювати поточні проекти і вибирати кращі варіанти. Але кожне з пропозицій варто перевіряти особисто. Це пов’язано з тим, що багато сайтів моніторингу заробляють на розміщенні інформації про ICO проектах.

Для контролю можна використовувати такі майданчики:

 1. Tokenmarket.net/ico-calendar — докладний календар ICO, в якому зазначаються дні відкриття та закриття, а також короткий опис. При переході по посиланню цікавить проекту можна отримати більш докладні відомості, в тому числі вивчити «білий папір».
 2. Listing.visionary.life — ще один ресурс, де наведені плани по ICO-проектам. Тут вказані плановані, поточні і вже завершене розміщення.
 3. Bitcointalk.org/index.php?board=159.0 — це одна з тем популярного форуму, на якій можна відстежувати появу нових ICO. Зручність у тому, що можна відразу поставити питання і отримати додаткову інформацію по найбільш цікавим проектам.

Причина популярності ICO лежить у високому попиті на криптовалюта. Інтерес інвесторів ще більш піднявся після 2017 року, в якому біткоіни показав дуже швидке зростання (протягом 12 місяців ціна підскочила в 20 разів). Зростання числа віртуальних монет, поява нових коинов і підвищення загальної капіталізації свідчить про те, що криптовалюта зайняли фінансову нішу і надійно зміцнилися на позиції фінансового інструменту. Все більше людей довіряють віртуальних грошей і впевнені в їх світле майбутнє. На цьому тлі не дивно, що ICO настільки затребувані в 2018 році.

Відео про те, що таке ICO:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector