Криптовалюта — що це простими словами

Криптовалюта простими словами — це віртуальне децентралізоване (яке не має конкретних емітентів чи власників) платіжний засіб, зашифроване криптографічним ключем.

Останні кілька років все швидше і активніше розвивається ринок цифрової фінансової інфраструктури. Одне з ключових місць в цьому займає криптовалюта. Отже, давайте спробуємо розібратися більш детально в цьому явищі, яке все швидше й швидше входить в наше повсякденне життя.

Як випливає з назви, термін Cryptocurrency (криптовалюта по-англійськи) являє собою комбінацію слів «крипто» і «валюта». Зі словом «валюта» все зрозуміло, але як розшифровується частина «крипто»? Слово crypto має багато значень. Криптографія — це галузь комп’ютерної науки, яка займається шифруванням, розшифровкою, паролями для подальшої безпеки користування.

Криптовалюта з’явилися в нашому словнику тільки в середині 2010 року. Це було приблизно в той час, коли валюта біткойн стала популярною і почала набирати більших обертів. Bitcoin став найактуальнішою криптовалюта серед інших.

види криптовалюта

Емблеми криптовалюта на білому тлі

Відповідаючи на питання: які криптовалюта існують, варто зауважити, що на сьогоднішній день є більше тисячі дуже різних криптовалюта і їх число росте буквально з кожним днем. Такі швидкі темпи приросту обумовлені постійним високим попитом як з боку приватних осіб, так і з боку великих інвесторів. Нижче представлені ТОП-10 основних криптовалюта відповідно до загальної капіталізації станом на 28 листопада 2017 року.

Десятка кращих криптовалюта сучасності

Як працює криптовалюта?

Монети біткоіни і зігнутий смартфон

Найважливіший принцип криптовалюта, полягає в тому, що самостійно створити власну криптосистему практично неможливо. Навіть професійні світові криптографи (в тому числі Філ Циммерман і Рон Ривест) регулярно створюють криптосистеми з серйозними недоліками безпеки. Щоб основна цифрова валюта вважалася «безпечної», вона повинна піддаватися інтенсивному аналізу. Забезпечити безпеку ключів — це першочергова задача.

Криптовалюта і електронні гроші

Графічне зображення електронних грошей

Існує кілька подібностей між електронними грошима і криптовалюта, крім того, що вони знаходяться в цифровому форматі і є механізмом взаємодії з державними та регульованими валютами, такими як долари і євро. Криптовалюта заснована на децентралізованої мережі. Умовно кажучи, вона не підкріплена економікою жодної країни і не піддається регулюванню вартості. Торгівля в цьому випадку схожа на лотерею. Неможливо аналітично з’ясувати, що буде з тією чи іншою криптовалюта.

З іншого боку, електронні гроші випускаються в цифровому вигляді з рівною вартістю валюти. Її можна централізовано регулювати, як правило, центральним банком. Також наголошується, що, на відміну від цифрової валюти, електронні грошові схеми допомогли залучити людей в офіційну фінансову систему, особливо в країнах, що розвиваються.

Таким чином, можна зробити висновок, що торгівля криптовалюта, хоч і потенційно вигідне, але дуже ризиковане заняття.

У чому переваги криптовалюта і недоліки?

Графічне відображення коливань валютного курсу

Основними достоїнствами криптовалюта є:

  1. Легка і швидка оплата. Для покупки і перекладу немає необхідності використовувати навіть карту. Просто потрібно знати адресу гаманця людини або організації, якій ви хочете перевести гроші. Обробка перекладу платежів відбувається дуже швидко — в лічені секунди.
  2. Безпека. Використання криптографії військового класу гарантує безпеку транзакцій. Жодна людина, крім власника, не може здійснювати перекази або платежі з гаманця.
  3. Низькі або нульові збори. Банки і компанії з обробки стягують плату за проведення платежів і переказу коштів, але з криптовалюта ці збори можуть бути усунені або дуже низькі.
  4. Немає шахрайства. Немає способу скасувати оплату, якщо вона відправлена, як іноді роблять шахраї з банківською картою.

Серед недоліків криптовалюта можна виділити наступні:

  1. Незворотний платіж. Так-так, це як великий плюс, так і істотний мінус. В обробці платежів немає центру, тому якщо ви перекладете кому-небудь помилково кошти і захочете їх повернути, то єдиний спосіб — попросити людину повернути платіж. Якщо він відмовиться, то забудьте про це.
  2. Чи не широко використовувана валюта. Не так багато компаній або веб-сайтів, які її приймають. Та й в магазинах потрібно використовувати реальні гроші замість цифрових.
  3. Втрата гаманця. Якщо ви зберігаєте цифрові валюти в своїй системі на мобільному телефоні, то в разі втрати гаджета ви не зможете повернути свої гроші. Неможливо буде звернутися в поліцію. А якщо інша людина отформатирует дані на телефоні, не знаючи про систему, то ваші гроші просто згорять.

Рада для початківців або криптовалюта для чайників

Графічне зображення цифрового мозку

Якщо ви новачок і вам цікаво як заробити на криптовалюта, то це можна зробити трьома основними способами:

  1. Довгострокові інвестиції — купити криптовалюта в надії, що її ціна з часом виросте. Цей спосіб заробітку схожий з інвестуванням в звичайні акції, облігації, і інші цінні папери, а оскільки ринок валют росте швидкими темпами, то є всі шанси створити пристойний заробіток.
  2. Маргінальна торгівля на біржі — купувати і продавати на біржі заробляючи таким чином на волатильності курсу. Так як вартість певних криптовалюта на біржах схильна до постійних коливань, можна купувати дешевше і продавати, як тільки ціна трохи підскочить. Досвідчені в цій справі гравці можуть заробити 10 і навіть 20 відсотків в день. Гра на таких біржах — справа дуже ризикована, адже можна швидко заробити, але можна і втратити все до копійки. Саме тому такий вид заробітку підходить для людей, що мають певний досвід роботи з фінансовими, валютними і фондовими біржами.
  3. Майнінг — купити обладнання і стати годувальником або ж Майнер. Інвестиції в таку справу потягнуть від декількох тисяч доларів і більше, а окупність може бути від трьох місяців до одного року. Сьогодні неможливо визначити яка найпростіша криптовалюта для Майнінг, це пов’язано з тим, що існує дуже великий перелік різноманітних коинов і їх курси і складність постійно змінюються.

Існують також і другорядні способи заробітку, такі як хмарний Майнінг, біткойн крани, інвестиційні та пайові фонди різного роду.

У висновку хотілося б додати: якою б ви не обрали спосіб заробітку, в першу чергу потрібно продумати всі ризики і таким чином подбати про стан своїх фінансів.

Більше загальної інформації про криптовалюта в відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector