Криптовалюта Bitcoin Cash: поточна ситуація в порівнянні з біткоіни

У той же час не можна забувати про те, що недоліки самого біткоіни нікуди не пропадали. У 2017-му році була досягнута критична точка, яка поставила під сумнів саму можливість існування Bitcoin. Компромісним результатом стала поява хардфорка Bitcoin Cash. З моменту його появи пройшло вже більше півроку. Розглянемо, як тепер поживає криптовалюта Bitcoin Cash, і чи змогла вона вирішити проблеми.

Історія появи

Спочатку Bitcoin Cash повинен був стати не відгалуженням, а лише надбудовою, що збільшує розмір блоку з 1 Мб до 8 МБ. Для чого це було потрібно? З одного боку, це дозволило б уникнути черг в транзакціях і здешевити використання Bitcoin Cash в порівнянні з Bitcoin. З іншого боку, Bitcoin Cash є менш стійким до DDOS атак.

Більш того, затяті його противники наполягали на тому, що менша потужність мережі і перерозподіл ресурсів роблять Bitcoin Cash нестійким до атак у вигляді 51% потужності мережі. Однак, як показав час, це не зробило істотного впливу, а сумарна потужність мережі була розподілена таким чином, що атака у вигляді 51% від потужності всієї мережі стане можливою тільки в тому випадку, якщо всі Майнер класичного біткоіни різко перебудуються для Майнінг Bitcoin Cash.

Вже зі старту Bitcoin Cash очікували деякі технічні проблеми. Проте, з часом (протягом перших кількох днів) вони були вирішені.

Сьогодні Bitcoin Cash не набув великої популярності, проте є рівним членом ринку криптовалюта. З огляду на зрослу вартість і великий волатильності його все ще неможливо використовувати для побутових розрахунків, однак при стабілізації активів при їх регуляції швидше Bitcoin Cash — а зовсім не Bitcoin — стане основним платіжним засобом.

Цікавий факт

Так як біткоіни і біткоіни кеш мають однакову історію, фактично в серпні відбулося збагачення всіх, хто утримував велику кількість біткоіни. Через те, що для різних гаманців використовується різна ПО, фактично всі власники Bitcoin стали одномоментно власниками такої ж кількості Bitcoin Cash.

При початковій ціні Bitcoin Cash близько 100 у. е. (проти майже 4000 у. е. за біткоіни) це не було великою проблемою капіталізації, однак сьогодні Bitcoin Cash коштує понад 1500 у. е. що стало приємною несподіванкою для всіх тих, хто підтримував хардфорк.

Сьогодні Bitcoin Cash займає рівне положення з його прабатьком Bitcoin. Так він зміг вирішити головну проблему розміру блоку, знизити навантаження на мережу і виконати всі поставлені перед ним цілі. Але при цьому він не став лідируючим по одній простій причині. Незважаючи на те, що Bitcoin Cash є більш досконалим порівняно з класичним Bitcoin, він все ще залишається блокчейн-технологією першого покоління з усіма наслідками, що випливають з цього проблемами.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector