Криптовалюта Dash — історія, переваги та особливості

Dash — це популярна цифрова монета, яка від початку була задумана як альтернативної платіжної системи, здатної замінити біткоіни. Входить до ТОП-10 валют.

У сьогоднішній статті ми розглянемо технічні можливості і особливості криптовалюта Dash. Ви дізнаєтеся, що це за проект і чи варто в нього інвестувати.

Історія криптовалюта Dash

Історія Dash починається в 2014 році. У цей період система біткоіни почала видавати збої, які доцільно було вирішувати в форматі нової кріптовалютной одиниці:

  • зростання комісійних витрат;
  • масовий перехід користувачів на великі хмарні пули;
  • затримка виконання транзакцій.

Еван Даффилд - розробник Dash
На фото Еван Даффилд (Evan Duffield) — головний розробник крипти Даш

Недоліками біткоіни скористалася команда Евана Даффилд, яка розробила і запустила в обіг анонімну цифрову монету Xcoin (18 січня 2014 року). Пізніше Xcoin модернізувався і отримав нову назву — «Darkcoin» (28 лютого 2014 року). 25 березня 2015 року «Darkcoin» був перейменований на «Dash». По-русски валюту називають «Деш», «Даш» або на жаргоні «Даша».

До 2015 року проект перебував у стадії доопрацювання і стабілізувався лише до 2015. У цей момент курс закріпився на позначці 560 $ і до травня 2017 поступово знизився до 73 $. Такий спад пов’язаний з тимчасовим занепадом всього кріптовалютного ринку і низкою системних недоліків, які робили Dash незручною для використання.

У 2017 році вступили в силу нові технічні специфікації, які збільшили обсяг блоку до 2 МБ і зробили крипту Dash можливої ​​для майбутнього масштабування. Вже до листопада 2017 це дало результат, і вартість монети підросла до 700 $. У січні 2018 року ціна монети пробила рівень 1000 $, продовжує зростати і на думку багатьох аналітиків до грудня 2018 досягне позначки 2000 $.

Курс криптовалюта Dash на січень 2018
07.01.2018 року валюта Dash протестувала позначку 1245 $

Особливості криптовалюта Dash

Щоб розібратися з усіма деталями проекту, доцільно зробити порівняльний огляд криптовалюта ДАШ з біткоіни.

Особливості криптовалюта Dash перед біткоіни

Криптовалюта ДашКріптовалюта біткоіни
Задіяна комбінація різних криптографічних алгоритмів, здатних підвищити анонімність проведених транзакцій. Додаткова технологія шифрування даних не передбачена.
В системі використовується багаторівнева архітектура, яка спрощує і прискорює процес проведення майбутніх оновлень. У класичній версії біткоіни багаторівнева архітектура не передбачена. Додаткові поліпшення відбуваються вже в тих версіях, які випускаються після хард ФОРКОМ.
Для проведення Майніг потрібна менша кількість електроенергії. Щоб займатися Майнінг, користувачеві необхідно обзавестися істотними фінансовими і енергетичними ресурсами.
В системі використовується поширена технологія, за рахунок якої можна швидко підтверджувати всі вступники транзакції і встановлювати мінімальні комісійні. Збільшений час обробки транзакцій і більш високий розмір комісійних. Особливо сильно цей недолік проявляється в період підвищеної активності користувача.
За п’ять токенов можна запустити децентралізований процес управління і запропонувати послідовний комплекс дій, здатних поліпшити можливості криптовалюта Dash. Його користувачі не можуть голосувати і виставляти на голосування власні проекти, спрямовані на поліпшення системи біткоіни.
Якщо в роботу системи необхідно внести будь-які істотні зміни, то перед їх впровадженням буде проведено голосування. Якщо більшість учасників мережі будуть проти модернізації, то нова інновація використовуватися не буде. У більшості випадків розробники самостійно приймають рішення щодо майбутнього криптовалюта. Голосування періодично проводяться, проте вони не є регулярними і не можуть примусити керівництво до якихось обов’язковим діям.

Переваги криптовалюта Dash

  • Вигода №1. Криптовалюта Dash є повністю публічним проектом, у якого є авторитетний керівник (Еван Даффилд) і налагоджена команда програмістів і піарників. Це дозволяє планомірно розвивати проект, щорічно залучати нових інвесторів і підвищувати обсяг ринкової капіталізації.
  • Вигода №2. За допомогою вбудованої системи InstsntSend всі вступники транзакції можуть перевірятися і оброблятися за одну секунду. При цьому висока швидкість ніяк не відображається на якості процесу.
  • Вигода №3. Система PrivateSend гарантує приватність всіх проведених фінансових операціях і забезпечує збереження тих коштів, які зберігаються на призначених для користувача рахунках. Система абсолютно надійна і повністю застрахована від злому (як стверджують розробники).
  • Вигода №4. За проведення платежів, оплату послуг і здійснення інтернет-покупок користувачі заплатять мінімальний розмір комісійного збору. Підсумкова сума нижче банківської комісії.
  • Вигода №5. Криптовалюта Dash володіє всіма необхідними передумовами для майбутнього розширення: швидкі темпи зростання, сучасні технології розвитку, невисока собівартість. Сукупність усіх перерахованих факторів означає, що з першої десятки криптовалюта Dash є одним з кращих інвестиційних активів. Читайте статтю — Причини зростання Dash.

Чи варто купувати криптовалюта Dash

Перспективи Dash - купувати чи ні

На 2018 рік більшість аналітиків дають позитивний прогноз і вважають, що криптовалюта Dash подвоїть свої показники. Мінімальна планка — 2000 $. У 2019 висхідний тренд повинен продовжитися і підвищити вартість монети до 6000 $.

Якщо глобальний захоплення цифрових грошей продовжиться, то до 2030-2040 років вартість однієї одиниці може подорожчати до 500 000 $. Це означає, що на початку 2018 року склалися оптимальні умови для інвестування частини наявних коштів в монети Dash.

Висновок по крипті Даш

У момент запуску у Dash криптовалюта був один суттєвий недолік — вона погано масштабувати і довго не отримувала світового визнання. У 2018 року все змінилося: в Dash вкладаються великі інвестори і співпрацюють лідируючі міжнародні організації (Apple і інші). Це означає, що якщо динаміка кріптовалютного ринку буде відповідати рівню 2017 року, то через 5-10 років Dash може потіснити біткоіни і стати провідною цифровий монетою.

Відео-огляд криптовалюта Деш:


Ссылка на основную публикацию