Dash ASIC Miner — огляд кращих Майнер

Майнінг Dash на ASIC — напрямок, що має на увазі видобуток криптовалюта шляхом математичних обчислень із застосуванням Асіка. Протокол, який лежить в основі віртуальної монети — X11. У його складі 11 хешірующіх алгоритмів, що дозволяє створювати потужні і порівняно недорогі мікропроцесори для ASIC-Майнер.

Особливості Майнінг Dash на ASIC

Значок Dash на тлі комп'ютерного коду

Історія криптовалюта почалася в 2014 році, коли Еван Даффилд розробив черговий форк Bitcoin. Спочатку нова монета називалася Дарккоін, і тільки з березня 2015 го її перейменували в Даш (Dash). Створенням коін Даффилд хотів потіснити з «трону» біткоіни. Поки цього зробити не вдалося.

На 20 березня 2018 роки говорити про жорстку конкуренцію між двома криптовалюта не доводиться. Bitcoin міцно закріпився на першій позиції з капіталізацій майже в 144 мільярди доларів, а Dash поки на 12-му місці з 3,2 мільярдами доларів. Але інвестори стверджують, що Даш цікавіше з позиції перспектив. Це підтверджується активним виробництвом обладнання ASIC для Dash, зростанням курсу і різким підвищенням Майнер до криптовалюта. Але про це нижче.

Як зазначалося, в основі Dash лежить X11, створений спеціально для Дарккоіна. Його особливість — наявність у складі 11 алгоритмів, що захищають мережу від злому. Експерти запевняють, що в порівнянні з іншими кріптовалютнимі мережами, платформа Деш безпечніше і надійно захищена від зловмисників. Крім того, на генерацію нового блоку йде близько 150 секунд. Для порівняння у біткоіни цей показник дорівнює близько 600 секундам.

Перший досвід Майнінг Dash виявився неуспішним. Даффилд самостійно створював код, що призвело до ряду помилок. Зокрема, за перші 60 хвилин емісії видобуто 0,5 мільйона монет. У наступні сім годин користувачам мережі вдалося намайніть ще 1 мільйон Даш. Чергові 1,5 дня також виявилися результативними. За цей період видобуто 400 тисяч коинов. Разом за 2 дня випуску учасники мережі отримали 1,9 млн. Dash, що становить четверту частину вже здобутих монет (на 20 березня 2018 року). За заявою експертів, причиною збою стала помилка в коді, через що і стався інстамайн.

У наступні місяці Еван Даффилд зібрав групу фахівців, надихнути ідеєю просування і розвитку криптовалюта. Помилку було виправлено, а Даш став однією з головних мішеней у Майнер.

Популярність віртуальної монети Деш обумовлена ​​наступними факторами:

 1. Анонімність. При створенні біткоіни Сатоши Накамото недостатньо уваги приділив «секретності» користувачів віртуальних монет. При розробці Dash Даффилд усунув цю помилку. У випадку з біткоіни користувачам доводиться використовувати додаткові методи захисту — маскувати IP, міняти адреси при здійсненні кожної транзакції, а також використовувати інші способи анонімізації. У випадку з Даш застосовується особлива технологія, яка вбудовується в систему і забезпечує додаткову секретність. Як результат, відстежити користувача мережі стає майже неможливо.
 2. Надійність. Як зазначалося вище, до складу X11 включено 11 хешірующіх алгоритмів. Щоб отримати доступ до мережі, зловмисник повинен зламати кожен з них. Виконання такої дії практично неможливо, що робить мережу однієї з найбільш захищених сьогодні. Для порівняння алгоритм SHA-256 не відрізняється такою надійністю, а експерти в один голос твердять про можливість злому.
 3. Особливість Майнінг. Спочатку планувалося, що криптовалюта Dash буде захищена від Асіка. І це правило дійсно працювало до 2016 року, коли з’явилися перші новини про появу ASIC-Майнер на X11. Еван Даффилд вважав, що застосування потужного устаткування усуває головна перевага віртуальних монет — децентралізацію. У рік появи Dash Майнер витрачали тисячі доларів на покупку Асіка для видобутку біткоіни. У той час, як нову криптовалюта Дарккоін можна було добувати в домашніх умовах — використовуючи процесор або відеокарту.
 4. Низький рівень споживання енергії. В процесі Майнінг Dash користувачі помітили, що обладнання для видобутку криптовалюта менше нагрівається, а кулери обертаються з меншою швидкістю. В результаті, обладнання працює тихіше. Наприклад, при Майнінг Даш на GPU споживання енергії знизилося на 20-30 відсотків.
 5. Тенденції зростання. Алгоритм X11 застосовується з початку 2014 року. При цьому популярність видобутку Дарккоіна відразу пішла в зростання. За перші півроку нова монета обігнала за вартістю Лайткоін і навіть вибилася в трійку лідерів по капіталізації. Надалі курс знаходився приблизно на одному рівні, а в 2017 році почалося стрімке зростання. Наприклад, 1 травня він становив 94,8 долара за одну монету, а 1 січня 2018 року — 1016 Dash. Надалі вартість криптовалюта знизилася, але зупинилася на рівні 402 доларів (на 20 березня 2018 року).

Незважаючи на заяви розробників про захист кріптовалютной мережі від ASIC Miner для Dash, в 2016 році з’явилися перші чутки про розробку нового обладнання для Майнінг. Піонерами в цій сфері стали дві компанії — Pinidea і DualMiner, які зайнялися розробкою перших Асіка для X11. Незважаючи на підвищення складності, поява ASIC підвищило надійність системи — вона стала більш захищеною від зловмисників. Мінус в тому, що з’явився ризик централізації мережі, як це сталося з Лайткоіном і біткоіни.

Незважаючи на наявні ризики, команда Даффилд вирішила боротися з потенційною проблемою шляхом особливого підходу до нагородження Майнер. На відміну від інших криптовалюта, нагорода не фіксована, а постійно змінюється з урахуванням складності мережі. Представники команди заявили, що продовжать робити все можливе, щоб уникнути централізації системи. У свій час стояло питання про заміну або ускладненні алгоритму, але після аналізу ринку і його перспектив прийнято рішення про марність такої дії.

Кращі ASIC для Dash — огляд популярних моделей

Малюнок шахтаря і напис Dash

З 2016 року серед виробників Асіка почалася жорстка боротьба за споживача. За два роки з’явилося багато ASIC-Майнер, що забезпечують заробіток до 200-250 доларів в місяць. При цьому середня окупність техніки становить 1-1,5 року (в залежності від моделі та швидкості хешування). Нижче розглянемо ТОП-5 популярних Dash ASIC Miner, призначених для Майнінг криптовалюта на X11.

INNOSILICON A5 DashMaster

Асік INNOSILICON A5 DashMaster і логотип Dash на білому тлі

На сьогоднішній день один з найбільш потужних ASIC-Майнер Dash — INNOSILICON A5 DashMaster. Швидкість хешування апарату досягає феноменальних 32,5 ГХ / с, а споживання пристрою в енергозберігаючому режимі не перевищує позначки в потужність 750 Вт. Особливість моделі полягає в застосування спеціальних чіпів, розроблених в компанії і забезпечують максимальну продуктивність Асіка. Пристрій витримує тривалі навантаження і здатне відслужити довгі роки без збоїв в роботі.

Майнер, що орієнтуються на перспективу і майбутнє підвищення складності мережі, вибирають INNOSILICON A5 DashMaster. На думку експертів, він ще кілька років буде актуальний. Як зазначалося, в основі апарату лежить сучасний чіп A5 Dash Master з гнучкою архітектурою, що дозволяє змінювати швидкість хешування в діапазоні 8% в обидві сторони.

На офіційному сайті виробника на 20 березня 2018 року встановлено ціна Асіка в 2100 доларів (14,153 Лайткоіна або 0,263663 біткоіни). Варто врахувати, що вартість коригується з урахуванням попиту, партії і вартості криптовалюта.

Що стосується сильних і слабких сторін Dash ASIC Miner INNOSILICON A5 DashMaster, то вони в наступному:

плюсимінуси
Висока енергоефективність.Сильне нагрівання корпусу під час роботи.
Найпотужніший Асік для Майнінг Деш.Відсутність блоку живлення в комплекті поставки.
Буде актуальний довгий час.
Надійне обладнання.Обмеженість партій і складність доставки.
Можливість розгону.

При виборі апарату варто врахувати важливий критерій — прибутковість. Заробіток за 30 днів за умови цілодобової роботи Майнера складе 216 доларів. Це означає, що повної окупності можна очікувати через 10 місяців.

Всі розрахунки в статті наводяться з урахуванням наступних умов:

 1. Дата — 20 березня 2018 року.
 2. Тариф за світло — 0,09 долара за 1 кВтг (актуально для Москви).
 3. Видобувається віртуальна монета — Даш.
 4. Розрахунковий період — місяць.
 5. Режим роботи — цілодобово.

Також відразу уточнимо, що розрахунки термінів окупності приблизні, оскільки залежать від подальшої ситуації на ринку — курсу, складності мережі, а також від тарифів у вашому регіоні і ціною, по якій ви придбаєте Асік. Повний огляд різних модифікацій ASIC Miner A5 ми робили раніше.

ASIC X11 Miner DR-100 PRO

ASIC X11 Miner DR-100 PRO вид зверху

Не менш популярна модель — ASIC X11 Miner DR-100 PRO, яка відрізняється підвищеною потужністю в порівнянні з класичною версією. Хешрейт обладнання сягає позначки 21 ГХ / с з можливістю збільшення або зниження параметра на 10%. При виборі правильного пулу можна домогтися потужності в 22 ГХ / с. При такому хешрейте потужність споживання знаходиться на рівні 0,9 кВт з похибкою в 5%. Пристрій відрізняється невеликими габаритами (0,38х0,18х0,15 м) і порівняно низькою гучністю (55 дБ), що дозволяє використовувати його будинку (краще в окремому приміщенні).

Варто врахувати, що блок живлення в комплект не входить, і його доведеться купувати окремо. Що стосується особливостей моделі «PRO», ​​вона відрізняється новою структурою, що забезпечує більшу продуктивність і кращу енергоеффктівность при видобутку Dash. Цікаво, що первісна вартість пристрою становила 1,417 біткоіни, але на 20 березня 2018 року на офіційному сайті діє знижка. Якщо брати апарат сьогодні, можна отримати його за 0,0708 біткоіни, що становить 603,88 доларів. Але тут варто врахувати витрати на доставку апарату.

Що стосується прибутковості, за допомогою ASIC X11 Miner DR-100 PRO за 30 днів можна заробити 120 доларів. Якщо врахувати, що вартість пристрою всього 604 долара, покриття витрат відбувається через 5-5,5 місяців. На даний момент за цим показником Асік-Майнер Даш немає рівних.

 • Детальніше про плюси, мінуси та особливості експлуатації читайте в нашому огляді ASIC X11 Miner DR-100 PRO.

iBeLink DM22G X11 / Dash Miner

iBeLink DM22G X11 / Dash Miner стоїть на стелажі

Зручне рішення для багатьох Майнер — покупка ASIC-обладнання від компанії iBeLink. Цей Асік затребуваний в широких колах і має порівняно непогану продуктивність. Головним виконавчим органом виступає фірмовий чіп X11 / Dash ASIC. Мікропроцесори забезпечують швидкість хешування, що досягає 22 ГХ / с з допустимою 5-відсоткової похибкою в сторону зменшення. Потужність споживання не перевищує 810 Втч.

Особливість Dash ASIC Miner полягає в легкості комутації та налаштування. Від Майнера потрібно підключити кабель живлення і провід Ethernet. Відведення тепла забезпечується за допомогою 5-ти потужних кулерів, що функціонують на граничній швидкості і виключають перегрів обладнання навіть при цілодобовій роботі. На відміну від конкурентів, Асік iBeLink DM22G має продуману систему самодіагностики, що забезпечує своєчасне інформування Майнера про наявну несправність. При появі збоїв на поштову скриньку користувача відправляється лист. Усередині Майнера міститься чотири плати, на кожній з яких коштує по 54 чіпа.

Що стосується ціни, на офіційному сайті пристрою ця інформація відсутня, тому доводиться орієнтуватися на роздрібних реалізаторів. В інтернет-магазинах зустрічається різна вартість — в середньому від 5,5 до 6,5 тисяч доларів. Для Майнер така ціна часто непідйомною. Що стосується прибутковості, при роботі в режимі «нон-стоп» апарат приносить 126 доларів за 30 днів, тому про рентабельність покупки говорити не доводиться. Окупність займе (при зазначених вище параметрах) 45-47 місяців, що занадто багато. Єдина надія, що ціна обладнання знизиться, а курс Dash, навпаки, підросте.

 • Детальніше про iBeLink DM22G можна дізнатися з нашого огляду.

Bitmain Antminer D3

Асік Bitmain Antminer D3 вид спереду

Розглядаючи кращі Асіка для видобутку монет на X11, варто згадати модель компанії Antminer — ASIC D3 для Dash. Незважаючи на порівняно низький хешрейт, що становить 17 ГХ / с (нова партія), пристрій все ще затребуване серед Майнер. Це обумовлено низькою ціною і надійністю апарату. Потужність споживання становить 970 Вт, що вважається непоганим показником для такої продуктивності.

Усередині корпусу встановлено три плати, на яких змонтовано 180 чіпів типу ВМ1760. Рівень шуму високий і становить 76 децибел. Це означає, що для придушення звуку доведеться використовувати спеціальний короб або встановлювати Асік в окремому приміщенні.

Ціна ASIC D3 для Dash на X11 становить 550 доларів на офіційному сайті.

Якщо розрахувати прибутковість Майнера, за 30 днів при роботі 24 години на добу (без перерви) вона складе 75 доларів. Це найнижчий показник, якщо порівнювати з розглянутими вище Асіка. З іншого боку, вартість Bitmain Antminer D3 нижче, що дозволяє окупити витрати за 7 місяців. У цьому показнику апарат займає далеко не останнє місце.

Baikal Giant X10

Зовнішній вигляд Асіка Baikal Giant X10

На завершення розглянемо ще один Асік-майнер — Baikal Giant X10. Перше, що кидається в очі — низька продуктивність, яка складає 10 ГХ / с. Цікаво, що навіть при такому хешрейте розглянута модель цікава і затребувана серед Майнер. Плюс пристрою в тому, що воно працює на декількох алгоритмах, а саме на X11, Skein, Myriad-Groestl, Qubit, а також Quark. При роботі на X11 споживана потужність апарату дорівнює 630 Втч, а в інших випадках вона ще нижче — 120-390 Втч.

На офіційному сайті Асіка вартість не вказана, але в інтернет-магазинах його можна знайти за 2-2,5 тисячі доларів. Прибутковість пристрої (при згаданих вище умовах) знаходиться на рівні 40 доларів за 30 днів. Це найнижчий показник, який з урахуванням високої ціни пристрою не дозволяє розраховувати на швидку окупність. Мінімальний термін покриття витрат — 50 місяців, що неприпустимо багато для такого обладнання.

І нарешті, підведемо підсумки по кращим Dash ASIC Miner:

НайменуванняХешрейт, ГХ / сСпоживання потужності, кВтДохід в місяць, USDЦіна, USDОкупність в місцях
INNOSILICON A5 DashMaster32,50,75216210010
Pinidea ASIC X11 Miner DR-100 PRO220,9120600-6505
Baikal Giant X10100,63402000-250050-55
iBeLink ™ DM22G X11 / Dash Miner220,811265500-650045-47
Bitmain Antminer D3170,97755507

Можна не сумніватися, що виробники Асік-Майнер для Dash не зупиняться на досягнутих результатах. Попереду чекають нові пристрої, що відрізняються більш високою продуктивністю. Але варто врахувати, що за появою нового ASIC-обладнання слід значний приріст складності кріптовалютной мережі. В результаті стара техніка втрачає ефективність, а термін окупності зміщується. Це означає, що при покупці Асіка для видобутку Dash краще заглядати вперед і брати апарати з великим хешрейтом. Якщо вибирати з того, що наведено вище, найкращим рішенням буде INNOSILICON A5 DashMaster. На другому місці Майнер Pinidea і iBeLink. Що стосується моделей Antminer D3 і Giant X10, вони сильно застаріли, тому їх купівля нерентабельна.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector