Криптовалюта Ripple: хто створив, і хто стоїть за нею зараз

Як з’явилася криптовалюта

Ripple вперше побачила світ у 2012 році, проте її становлення почалося набагато раніше. У вже далекому 2004 якийсь Райан Фуггер розробив платіжну систему Ripplepay. Ця ідея осінила його голову після того, як він почав працювати з торговою системою місцевого обміну. Він захотів поліпшити її, прискоривши процес оплати.

Райан вже тоді був дуже захоплений децентралізованими системами. Більш того, він бажав отримувати максимальну користь для суспільства з роботи фінансових установ. Його розробки в напрямку Ripplepay були націлені на створення нової грошової системи, заснованої на звичайному довірі, соціальних і ділових відносинах, ізольованою від контролю бюрократії.

Як сказав сам Фуггер, гроші зроблені лише з обіцянок, зокрема банківських, у вигляді балансу на рахунку. Його проект покликаний втілити ці обіцянки в реальність, щоб працездатність нових систем була не тільки фактом, а й доказом удосконалення.

Концепція Ripplepay з’явилася в 2005 у вигляді окремого сайту. Сервіс дозволяв користувачам передавати свої кредитні лінії друзям і партнерам, щоб було простіше здійснювати фінансові операції. Більш того, ці переклади були засновані на безготівковому розрахунку, гарантуючи при цьому максимальну безпеку.

розробки послідовників

RipplePay не злетів. Проект не отримав належного фінансування, або ж просто не зацікавив потенційних інвесторів. Але головне тут в тому, що ідея була покладена. У 2011 році її підхопив відомий багатьом Джед МакКалеб. Сьогодні його знають, як одного з розробників Stellar Lumens. Але тоді він був відомий як автор ідеї «кращого біткоіни».

Свого часу він заснував біржу MtGox, яка тримала передові позиції з торгівлі BTC на той час. Після він продав майданчик і зараз не має до неї ніякого відношення. На той час він якраз почав займатися Ripple.

Його пізнання в програмуванні та цифрових валютах грали важливу роль в розвитку проекту. Джеда багато кілька разів називали тим самим невідомим Сатоши Накамото, оскільки його ідеї про поліпшення BTC були дійсно незвичайними і створювали враження майбутнього прориву.

В команді з Артуром Брітт і Давидом Шварцем він почав розробку нової системи, яка йшла від протоколу біткоіни. Головна ідея — підтвердження перекладів консенсусом користувачів мережі, а не Майнінг. Це моментально дозволило прискорити транзакції. Крім того, ця система поліпшила Ripplepay, оскільки була знівельована залежність від онлайн-обмінників.

передача спадщини

Команді потрібно було додаткове фінансування. У 2012 році до них приєднався бізнесмен Кріс Ларсен. Раніше він відомий по підставі кредитових компаній E-loan і Prosper. Перша з них поклала початок онлайн позиками, а друга стала відкриттям Американських пірінгових ринків кредитування.

Ларсен мав хороший досвід у становленні великих компаній, тому його ідеї повинні були допомогти становленню Ripple як платформи нового покоління. Адже обидві згадані компанії досягли очікуваного успіху і увійшли в історію.

Кріс і Джед звернулися до Райану, як автору ідеї нової системи платежів. Вони надали йому свої розробки по поліпшенню платформи, після чого Фуггер сміливо передав спадок новій команді. Таким чином була розроблена OpenCoin.

Удосконалення свіжого продукту

МакКалеб, Ларсен і Брітт почали працювати над новим блокчейном для Ripple. Вони висували проміжні ідеї, а ось головним розробником в цьому плані був якраз Давид Шварц. Він ідеально розбирається у всіх тонкощах блокових ланцюгів, тому міг швидше інших виправляти проблеми під час тестування мережі.

Сьогодні Давид є генеральним директором в області удосконалення технології Ripple. Раніше він був технічним директором в WebMaster Incorporated — компанії, яка займалася розробкою програмного забезпечення. У той час він розробив захищене хмарне сховище, а також надав нову систему безпечного обміну повідомленнями для CNN і АНБ.

Знову-таки, потрібно було додаткове фінансування. Тут на допомогу прийшов фонд Андресс Хоровіц, який заснований Марком Андрессеном і Беном Хоровіц. Інвестиції допомогли поліпшити захист протоколу і закрити основні проблеми, які могли б вплинути на швидкість проведення транзакцій.

У вересні 2013 року OpenCoin був перейменований на RippleLabs. Сьогодні ця компанія існує паралельно з Ріппл і займається подальшим розвитком проекту. Головою донині залишається Кріс Ларсен.

Джед МакКалеб незабаром покинув проект, оскільки його бачення майбутнього Ripple не збігалося з іншими членами команди. Він створив схожий проект, однак зі своїми удосконаленнями, який зветься Stellar.

нові обличчя

У 2015 році до проекту приєднався Бред Гарлінгхаус, який сьогодні є генеральним директором компанії. Тоді він прийшов як головний операційний директор, а нинішню посаду отримав після Кріса Ларсена в 2017 році.

Коли Бред прийшов в проект, перші слова були такими: «біткоіни показав нам нові можливості, але сьогодні не може вирішити безліч проблем. Ми з проектом Ripple тепер покажемо біткоіни, як потрібно заходити в майбутнє … ». При цьому він все одно залишається відданим BTC, оскільки без нього нові розробки з’явилися б не так скоро.

Раніше, Бред був генеральним директором хмарного сховища Hightail. Тоді він хотів досягти рівня таких сервісів, як DropBox. Розробки були успішними, проте аналогічної слави все ж домогтися не вдалося. Ще раніше він займався одними додатками від AOL, а також займав керівні посади в Yahoo.

Досвід Гарлінгхауса безумовно відіграє важливу роль в сьогоднішньому розвитку проекту. Звичайно, нюанси блокчейна все ще лежать на плечах Шварца, однак Бред має ідеями щодо впровадження продукту в більшу кількість фінансових організацій і встановлення нових зв’язків. Адже головне завдання — об’єднати всі банки і платіжні системи в мережі Ripple.

Рада директорів

Про Кріса Ларсене вже було сказано багато. Сьогодні він залишається відданим проекту і займає головну посаду в раді директорів. У багатьох ситуаціях його слово може стати вирішальним, особливо якщо це стосується встановлення нових партнерських зв’язків.

Наступним членом ради є Сьюзен Ці. За сумісництвом вона професор економіки Стенфордської старшої школи бізнесу. Сьюзен має величезний багаж за плечима. Так, ступінь бакалавра отримана в університеті Дьюка. У 2007 році вона стала лауреатом медалі Джона Бейта Кларка, яку їй вручила Американська економічна асоціація. Сьюзен грає важливу роль в становленні Ріппл на ринку і закріпленні позицій криптовалюта.

Зої Круз свого часу була віце-президентом Морган Стенлі. Там вона була відповідальною за становлення основного доходу від бізнесу. Зої займалася мінімізацією ризиків і поліпшенням інформаційної безпеки банку. Таким чином, сьогодні вона є одним з основних членів, які відповідають за просування проекту в маси.

Кен Карсн — головний редактор Observer Media. Він добре розбирається в плануванні фінансових витрат і інвестицій в різні проекти. У Ріппл він займає одну з головних ролей по залученні нових вкладень в наступні розробки.

Такаші Окіта — генеральний директор компанії в азіатському регіоні. Раніше він був одним із засновників і генеральним директором сервісу онлайн-платежів VeriTrans в Японії. У 2012 році Такаші почав працювати над розширенням можливостей оплати бізнес-угод шляхом електронних платежів. Що примітно, він є «Одним з 100, покликаних змінити Японію». Завдяки Такаші Ріппл має хорошу підтримку на безлічі азіатських бірж.

сьогоднішня команда

Одним з віце-президентів є Етан Берд. Всю свою кар’єру він був сфокусований на становленні відносин з компаніями, що працюють над новими технологіями. Крім того, Етан активно вкладає кошти в нові старт-апи, а також дає поради їх розробникам.

Ешіш Бірла, другий віце-президент, відповідальний за розробку вторинних продуктів від Ріппл, на кшталт мобільних додатків. Він є одним з головних експертів в кріптовалютном співтоваристві з розвитку блокчейна.

Каїна Ван Дайк відповідає за розвиток Ripple як корпорації. Раніше вона очолювала Global Financial Services, а також займала керівні посади в MasterCard і Citibank. Основним завданням Каїни було встановлення міжнародних зв’язків. Послужний список нагород поповнюється завдяки вмінню поєднувати знання в області промисловості і інформаційних технологій. Каїна прийшла в Ріппл, оскільки зацікавлена ​​у швидкій еволюції глобальної фінансової системи.

У команду також входять Маркус Тречер, який довгий час був членом ради Swift, Джон Мітчелл (займався продажами продукції IBM), Брінлі Лір (колишній генеральний консул PayPal). За Ripple стоять люди, які знають, як правильно просувати проект, чого вимагає глобальна фінансова система і чого хочуть люди для зручності використання міжнародних переказів.

можливі зміни

Сьогодні в складі ради директорів або кістяка команди Ripple ніякої ротації не передбачається. Останній і єдиний гучний відхід — це якраз рішення Джеда МакКалеб, який став незадоволений діями керівництва по відношенню до розвитку самого проекту. Справа доходила до суду і заморозки всіх XRP Джеда. Але закінчилося це мирним відходом МакКалеб і створенням аналогічної платформи.

Решта учасників (від керівництва до рядових працівників) залишаються відданими ідеї Ріппл. Про це говорить і постійна робота над проектом, і відкриття нових офісів по всьому світу, і поліпшення власного приватного блокчейна.

Крім того, команда постійно встановлює партнерські відносини як з звичайними великими компаніями, так і з організаціями, що надають саме фінансові послуги. Тому сьогодні не передбачається ніяких заяв про те, що проект залишає людина, яка відігравав ключову роль у розвитку будь-якої зі складових Ripple.

перспективи Ripple

Сьогодні криптовалюта займає передові позиції на ринку. Незважаючи на централізований блокчейн і контроль над токенами, люди довіряють ідеї проекту. Цілком ймовірно, що це пов’язано з роботою команди над розвиток Ripple.

При такій же злагодженій роботі цей проект має всі шанси об’єднати світові банки, щоб транзакції стали в рази швидше і дешевше. Сьогодні платформу протестували вже близько сотні організацій. 42 фінансових установи інтегрували Ріппл в свою систему. Серед них є й такі, як MUFG Bank, який займає 5 місце в світовому рейтингу.

Перспективи XRP досить багатообіцяючі. Розвиток не стоїть на місці, тому залишається тільки чекати чергових нововведень і поліпшень від команди. Можливо вони готують найкраще на десерт.

висновок

Проект Ripple можна вважати початком децентралізованої оплати послуг і товарів. Нехай про це знає далеко не кожен, але факт в історії є. Саме в витоках Ріппл лежить платіжна система, ідеєю якої стало рівноправне використання фінансових послуг та проведення транзакцій на високій швидкості.

Райан Фуггер першим задумався про проект, який дозволить створювати власні гроші окремій групі осіб. Сьогодні криптовалюта якраз і є такими грошима. Хто знає, може після невдалого старту Ripplepay саме Райан почав займатися Bitcoin? Хоча, його ідеї не зовсім збігаються з принципами роботи BTC.

Так чи інакше, 15 років розвитку привело до того, що сьогодні проектом займаються одні з кращих фінансистів, а також експертів в області блокчейн. Що важливіше, як команду, так і рада директорів наповнюють люди, які мають багатий досвід і роботу на керівних посадах в успішних проектах.

Не можна впевнено говорити, що вони виведуть глобальну фінансову систему на новий рівень. Не можна ставити їх на перше світових платежів. Однак можна впевнено сказати, що команда віддана своїм проектом і зробить все для закріплення його ідеї.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector