Лайткоін (Litecoin): огляд криптовалюта, курс, біржі, Майнінг

Лайткоін (Litecoin) являє собою електронну платіжну систему, форк біткоіни, проект програмного забезпечення з відкритим кодом. У перекладі з англійської слово Litecoin означає «легка монета». Криптовалюта створена за ліцензією MIT / X11, що дозволяє запускати, змінювати і копіювати програму, а також поширювати видозмінені копії програми за власним бажанням. Принцип створення ПО відкритий для всіх користувачів, що дозволяє перевіряти двійковий файл всім користувачам.

Стрибок вартості в 2017 році залучив учасників кріптовалютной мережі. Лайткоіном зацікавилися Майнер і інвестори, готові купувати криптовалюта за низькою ціною в розрахунку на подальше зростання курсу. Хороший приклад показує біткоіни, вартість якого в 2017-м збільшилася більш, ніж в десять разів. Нижче наведемо огляд Litecoin, розглянемо історію його розробки і розвитку, відмінності від біткоіни, тонкощі створення гаманця, рекомендації по заробітку та інші питання.

Історія появи Лайткоіна

Монети Лайткоіна на білому тлі

13 жовтня 2011 Чарльз Лі розробив альтернативну криптовалюта, яка за його задумом в майбутньому повинна замінити Bitcoin. Через два роки з моменту появи Litecoin позиціонується в новинних стрічках, як головний конкурент Bitcoin. Віртуальна система підтримуються великим числом копій програми, що має відкритий код і опублікованій в момент появи Лайткоіна. Восени 2017 випущена нова версія клієнта 0.14.2, в якій поліпшені параметри безпеки і продуктивності.

Як змінювався курс Лайткоіна?

Графік курсу Лайткоіна за 2013 рік
Котирування Лайткоіна до долара і біткоіни в 2013 році

До березня 2013 ціна Litecoin була на рівні 30-70 центів за одну монету. Перший стрибок стався в період з березня по липень 2017 року, коли вартість криптовалюта досягла позначки 2,5 доларів. Після цього вартість знову пішла на спад. В кінці 2013 року ціна віртуальної валюти протягом доби зросла в два рази — до 40 доларів за один LTC, а капіталізація досягла рівня трьох мільярдів доларів.

У 2014 році вартість криптовалюта знову впала, і протягом наступних років утримувалася на рівні 2-3 доларів за монету. На тлі зростаючого в ціні біткоіни нова криптовалюта виглядала блідо. Висловлювалася думка, що Лайткоіну ​​залишилося недовго і його дні полічені. Одночасно з обвалом курсу на 50% в перші чотири місяці 2014 року збільшилася складність видобутку криптовалюта, що призвело до зниження популярності віртуальних монет в середовищі Майнер. У 2015-2016 роках курс Litecoin змінювався незначно і був стабільний.

Вартість криптовалюта збільшилася після інформації про підтримку SegWit, яка була озвучена в квітні 2017 року. Вартість однієї монети в цей день зросла більше, ніж у десять разів і досягла позначки в 50 доларів. З чотирьох доларів курс виріс до 271, а незадовго до цього була пробита психологічна позначка в 300 доларів. На цьому тлі почастішали розмови про актуальність Майнінг криптовалюта і інвестування в Лайткоін.

Графік курсу Лайткоіна за 2014 рік
Котирування Лайткоіна в 2014 році

20 грудня 2017 року з’явилися новини про продаж Чарльзом Лі всіх монет Лайткоіна. Творець заявив, що протягом останніх днів він віддав всю криптовалюта як пожертвування і захисту інтересів кріптовалютной мережі. Чарльз впевнений, що такі дії дозволять уникнути конфлікту інтересів.

Графік курсу Лайткоіна в 2017 році
Котирування Лайткоіна до долара і біткоіни в 2017 році

Чи зізнався суспільству, що у нього не залишилося жодного LTC з накопичених за період існування криптовалюта. Він усвідомлює, що на тлі такого розпродажу вартість монети по відношенню до долара може впасти через зниження довіри інших користувачів. Люди можуть подумати, що творець позбувся Litecoin через втрату віри в його подальше зростання. Але Чарльз впевнений, що в майбутньому така дія позитивно позначиться на стійкості віртуальної валюти. Більш того, він рекомендував розробнику біткоіни вчинити аналогічно.

І дійсно, на тлі повідомлення Чарльза Лі курс криптовалюта знизився майже з 331 до 308 доларів, після чого продовжив падіння до 187,48 доларів (за станом на 22 грудня 2017 року). На момент написання статті (26.12.2017) ціна Лайткоіна піднялася до 281 долара.

Огляд головних характеристик Litecoin

Емблема Лайткоіна, викладена білими кубиками

Лайткоін має параметри, які багато в чому схожі з криптовалюта Bitcoin:

 1. Дефляція. Попит на віртуальні монети з часом зростає, що призводить до зростання курсової вартості криптовалюта.
 2. Анонімність. Як і у випадку з біткоіни, учасники транзакції зберігають імена в таємниці. Інші користувачі бачать факт проведення операції, але визначити відправника і одержувача не можуть.
 3. Швидкість. Система дозволяє проводити транзакції без участі третьої сторони (посередника), що виключає затримки. Крім того, відсутня контролюючий орган, який надає негативний вплив на швидкість транзакцій.
 4. Децентралізація. Операції в мережі не залежать від уряду, однієї людини або групи людей, тож блокувати або дати зворотний хід транзакції не вийде.

Розробник запевняє, що Лайткоін створювався для вдосконалення біткоіни, усунення його недоліків і збереження наявних переваг.

Основні відмінності Litecoin від інших криптовалюта

Монети Лайткоіна, Ефіру і біткоіни

Незважаючи на схожість з біткоіни, у Лайткоіна є ряд характерних особливостей:

 1. Обчислення одного блоку відбувається протягом 2,5 хвилин.
 2. Емісія криптовалюта обмежена, але число монет становить 84 мільйони.
 3. Перерахунок складності Майнінг відбувається кожні 3,5 дня.
 4. Премія за отримання нового блоку зменшується після видобутку чергових 840 тисяч блоків.
 5. Використовується оновлений SegWit, що оптимізує розмір блоку Лайткоін.
 6. Шифрування Sprypt змінює підходи до видобутку криптовалюта. В процесі Майнінг активніше застосовується оперативна пам’ять.

Особливості криптовалюта свідчать про те, що інвестиції в Litecoin можуть бути вигідними в довгостроковій перспективі. Це підкріплюється і поточним зростанням курсу.

переваги Лайткоін

Графічне відображення емблеми Лайткоіна в комп'ютерній мережі

Незважаючи на менш активне зростання (в порівнянні з біткоіни), криптовалюта Litecoin не зупиняється і продовжує розвиватися під керівництвом творця і групи його однодумців. Завдяки копіткій роботі, віртуальної монеті вдалося піти від статусу «молодшого брата» Bitcoin і стати повноцінною одиницею. Свідченням цього є введення SegWit або атомної транзакції.

Крім того, до плюсів Лайткоіна варто віднести наступні фактори:

 1. Менша волатильність. Коливання вартості Litecoin не так помітні, як у випадку з біткоіни. По крайней мере, так було до 2017 року, коли вартість криптовалюта значно додала в ціні. Ціна Лайткоіна все ще залежить від курсу біткоіни, але з кожним роком це менш помітно.
 2. Наявність лідера, який відкритий для діалогу. З моменту появи особистість творця BTC прихована за «сімома замками». Творець криптовалюта Litecoin знаходиться на увазі і особисто займається вдосконаленням свого дітища. На прикладі Ethereum видно, що практика публічного лідера є ефективною.
 3. Швидкість операцій. Вище зазначалося, що створення 1 блоку займає не більше 2,5 хвилин. Це означає, що підтвердження транзакції настає швидше.
 4. Надійність захисту. Через зростання числа операцій в мережі ризик появи атак знижується. У гаманці Лайткоіна кожна угода проводиться з підтвердженням.

Огляд капіталізації Лайткоіна

Графік, що відображає рівень капіталізації Лайткоіна по роках
Рівень капіталізації Лайткоіна з 2013 по 2017 роки

2012 рік виявився багатим на події для Лайткоін. Саме в 2012-му капіталізація криптовалюта наблизилася до позначки 1 мільярд доларів, після чого знову пішла на спад. Наприклад, 1 листопада 2013 року вона становила всього 50 мільйонів доларів, а вже 28 листопада показник досяг 950 мільйонів. Після цього капіталізація криптовалюта поступово пішла на спад і в серпні 2014 року вона становила вже близько 150 мільйонів доларів.

Протягом наступних років, аж до 2017 року, параметр капіталізації знаходився приблизно на одному рівні, але з кінця березня він стрімко пішов угору. В листопаді місяці капіталізація Litecoin досягла трьох мільярдів доларів, а 18 грудня — 17 мільярдів. На поточний момент вона опустилася (разом з курсом) до рівня 13,5 мільярда доларів. Стрибок вартості і капіталізації порозуміються успішним впровадженням технології SegWit.

На 24 грудня 2017 року криптовалюта Litecoin входить в ТОП-5 віртуальних монет за капіталізацією. Перед ним біткоіни, Ефіріум, біткоіни Кеш і Ріппл. Відразу після Лайткоіна йде Кардана, IATA, Даш, Ньому і біткоіни Голд.

Як створити і поповнити гаманець Лайткоін?

Завершення установки гаманця Litecoin
Закінчення установки гаманця Litecoin Core

Огляд криптовалюта Litecoin не буде повним, якщо не розглянути принцип створення «гаманця» для зберігання віртуальних монет. Перед створенням сховища варто визначитися з варіантом:

 1. Холодний гаманець (на своєму комп’ютері) — Litecoin-Core, Electrum LTC.
 2. Онлайн-гаманець (сховище на спеціальних сервісах — Cryptonator, Coinpayments, Coinbase і інші).
 3. Сховище на телефоні і планшеті — LoafWallet.
 4. Апаратний -Ledger Nano S, TREZOR.

Створення сховища на ПК проходить наступним чином:

 1. Відвідування офіційного сайту Litecoin і скачування програми для своєї операційної системи (далі приклад піде для Windows).
 2. Установка програми.
 3. Вибір місця для зберігання інформації. Варто пам’ятати, що відомості про блоках Лайткоіна займають до 20 Гб.
 4. Завантаження сховища і синхронізація (час залежить від швидкості Мережі, але в середньому йде до 20 годин).
 5. Застосування можливостей гаманця. Щоб отримати адресу, потрібно перейти за посиланням «Отримати», а далі запросити платіж. Перед користувачем висвічуються символи гаманця, які можна використовувати для проведення транзакцій.

Переваги «холодного» гаманця в тому, що кошти зберігаються в комп’ютері. Недолік — в тривалої синхронізації і необхідності виділення 20 Гб місця на жорсткому диску. У разі збою ПК є ризик залишитися без грошей. Щоб уникнути цього, рекомендується зробити копії сховища і заховати їх у надійному місці.

Тепер розглянемо, як створювати онлайн-гаманці. Розглянемо на прикладі сховища Cryptonator. Алгоритм дій такий:

 1. Перехід на офіційний сайт онлайн-гаманця — cryptonator.com.
 2. Проходження реєстрації, в процесі якої потрібно вказати електронну пошту, пароль і перейти по посиланню відкриття рахунку. Щоб остаточно зареєструватися, варто зайти в поштову скриньку і перейти по посиланню.
 3. Вибрати валюту і відкрити рахунок.
 4. Використовувати адресу віртуального гаманця для проведення транзакцій.

Крім Кріптонатора, варто включити в огляд Litecoin біржі Exmo, Yobit, Livecoin і інші. На них можна не тільки зберігати криптовалюта, а й заробляти гроші. Переваги онлайн-гаманця в тому, що доступ до нього відкритий з будь-якого комп’ютера. Крім того, на особистий ПК не потрібно встановлювати ПЗ і синхронізуватися з мережею, завантажуючи великий обсяг інформації на жорсткий диск.

Головний недолік в тому, що господар криптовалюта ніяк не контролює збереження коштів — вони знаходяться в розпорядженні інших людей, які в будь-який момент можуть припинити діяльність.

Поповнення гаманця доступно трьома шляхами:

 1. Через обмінний пункт. Для пошуку вигідного курсу варто використовувати моніторинг обмінників (як приклад, BestChange.ru). Після вибору варіанту потрібно перейти за посиланням, пройти реєстрацію, після чого виконати обмін в сюжеті напрямку.
 2. Через Форекс-брокера. Щоб поповнити гаманець Лайткоін, потрібно вибрати брокера (наприклад, FXopen), пройти реєстрацію, відкрити рахунок, поповнити його наявної валютою і купити за неї Litecoin.
 3. Через кріптовалютную біржу. Для поповнення сховища можна скористатися однією з біржових майданчиків, які згадувалися вище. Наприклад, якщо онлайн-гаманець відкритий на Exmo, здійснювати операції з купівлі-продажу можна прямо на цьому ресурсі. Для цього потрібно зайти в гаманець і перейти по посиланню обміну або поповнення.

Огляд популярних способів заробітку Лайткоін

Срібляста монета Лайткоіна на темному тлі

Включимо в огляд Лайткоіна кращі способи заробітку криптовалюта.

Майнінг

Як і у випадку з біткоіни, для отримання чергового блоку використовуються обчислювальні потужності ПК, а при видобутку блоку Майнер отримують премію в розмірі 25 LTC. Варто відзначити, що з ростом складності видобутку соло-Майнінг на комп’ютері втрачає актуальність — краще працювати в пулах разом з іншими учасниками мережі. У цьому випадку ймовірність видобутку блоку підвищується, але отримана премія ділиться між усіма учасниками.

Алгоритм дії наступний:

 1. Придбання обладнання для Майнінг.
 2. Завантаження і установка спеціальної програми для видобутку Litecoin (наприклад, Guiminer). Програма вже налаштована, тому додаткових змін не потрібно.
 3. Пошук і вступ в пул (як приклад, crypto.mine.nu, sonur.ru і інші).

Хмарний майнінг

На відміну від минулого способу, тут не потрібно завантаження програми на свій ПК. Користувач купує (орендує) потужності спеціалізованих сервісів і займається Майнінг. Приклад — CHABAT MINING.

крани

Це спеціальні сервіси, які платять користувачам за перегляд реклами або вирішення певних завдань. Заробіток на таких сайтах мінімальний і рідко перевищує 30-40 доларів на місяць (при 8-10 годинний робочий день). Власники таких сайтів розраховують, що користувачі будуть переходити по посиланнях. Приклади кранів — Ltcfaucet.co, Ltc-Faucet.com.

Заробити в інтернеті

Отримати Litecoin можна в глобальній мережі, надаючи послуги або продаючи товари за цю криптовалюта.

Маючи на руках Litecoin можна примножити капітал наступними способами:

 1. Заробити на короткочасної різниці курсів на одній з біржових майданчиків.
 2. Вкласти гроші в Лайткоін, дочекатися підвищення вартості криптовалюта, після чого продати монети.
 3. При наявності бізнесу почати приймати Litecoin, щоб розширити клієнтську базу (доступно в країнах, де дозволена криптовалюта).

Прогноз курсу Litecoin і актуальність інвестицій

Графічне відображення повільного зростання Лайткоіна

У 2017 році криптовалюта Лайткоін показала значне зростання. Першого січня 2017 року вартість однієї монети становила лише 4,5 долара, а 24 грудня ціна досягла 251 долара. За час існування Litecoin значно зросла кількість бірж і обмінників, що працюють з криптовалюта, збільшилася кількість зацікавлених Майнер, з’явилися позитивні прогнози і інтерес з боку інвесторів.

На цьому тлі можна припустити, що в 2018 році вартість криптовалюта буде перебувати в межах 300-400 доларів США. Тут багато що залежить від поведінки біткоіни. Незважаючи на відсутність жорсткої залежності, курс Лайткоіна все ще слід за ціною «старшого брата», про що свідчать останні коливання Bitcoin.

Перевагою Litecoin вважається розробка нової технології атомарних свопів, що дозволяє проводити P2P-торги між різними видами криптовалюта. Сьогодні кількість віртуальних монет, які можуть брати участь в таких свопи, обмежена. У список «обраних» входить Лайткоін, біткоіни, Декред, Верткоін і Віакоін. Згодом атомарні свопи потіснять звичні біржі криптовалюта, а користувачі віртуальних монет отримають повний контроль над віртуальними грошима.

Що стосується актуальності інвестицій в Litecoin, тут думки розходяться. Експерти впевнені, що 2017-2018 роки — найкращий час для покупки монет, які мають невелику ціну, але великі перспективи зростання курсу. З іншого боку, не можна відкидати ризик зниження ціни в майбутньому і втрати частини капіталу.

Більше про перспективи криптовалюта Лайткоін на 2018 рік дивіться у відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector