Що краще — біткоіни або Лайткоін? Що вигідніше?

Всупереч існуючим помилкам, криптовалюта Лайткоін не є першим Форком біткоіни. Такими стали цифровий актив і однойменна система платежів Namecoin. Хоча ця обставина не завадила Litecoin завоювати титул віртуального срібла. Можна сміливо стверджувати, що 2011 рік став переломним в становленні альтернативних грошових одиниць. Адже саме тоді було покладено початок появи значної кількості цифрових активів, заснованих на відкритому вихідному коді Bitcoin, а після і альткоінам, Майнінг яких застосовує алгоритм, що відрізняється від стандартного процесу генерації, розробленого Сатоши Накамото (творець першої криптовалюта).

Еволюція кріптоактівов заснована на принципі природної конкуренції. Цінність альткоінов визначається різними особливостями, тому питання: що краще — біткоіни або Лайткоін, не втрачає актуальності і сьогодні. Хоча, віртуальне срібло з дня свого заснування влаштувалося в ТОП-списку цифрових грошових одиниць і продовжує утримувати позиції. Більш того, при кожному падінні котирувань на Bitcoin, можна почути твердження, що Лайткоін має всі шанси стати гідною альтернативою першої криптовалюта.

Litecoin або Bitcoin що краще?

Емблеми біткоіни і Лайткоіна на шальках терезів

Перше, ніж біткоіни відрізняється від Лайткоін — позначення даних кріптоактівов. Абревіатурою BTC прийнято маркувати монети віртуального срібла, а форк позначають, як LTC.

Для визначення умовного переможця по ряду параметрів між Litecoin і Bitcoin буде розумним провести порівняння за наступними пунктами:

 1. Показники ринкової капіталізації.
 2. Особливості генерації.
 3. Швидкість і вигідність транзакцій.
 4. Додаткові особливості.

Ринкова капіталізація Litecoin і Bitcoin

Монета Лайткоіна на передньому плані і монети біткоіни на задньому плані

Визначаючи, що вигідніше, біткоіни або Лайткоін, і взявши за основу тільки показники ринкової капіталізації і індекс домінування, можна зробити висновок — Bitcoin є беззаперечним лідером світу криптовалюта. На момент написання статті (24.12.2017.) Загальна вартість першого цифрового активу становить 241 млрд. Доларів. Він перевершує конкурента, який влаштувався на п’ятій позиції, більш ніж в 16 разів. Індекс домінування, при цьому, варіюється в межах 43-44%. Вражає факт, що курс біткоіни становить приблизно 13 000 доларів. Цей показник не є максимальним і зазнав коригування після рекордного відкату від позначки в 20 000 доларів, але приблизно в 55 разів вище курсової вартості Лайткоіна (250 доларів). Важко зрозуміти, чому першому цифровому активу не слід бути лідером сегменту? Адже він завжди значно випереджав і випереджає своїх численних конкурентів за цими показниками.

Особливості та рентабельність генерації біткоіни і Лайткоіна

Монети Лайткоіна і біткоіни в небі з блискавкою

Майні Лайткоін набагато легше. На відміну від першої криптовалюта тут застосовується більш спрощений стандарт Scrypt, ніж алгоритм SHA-256. Цьому є пояснення, адже віртуальне срібло створювалося з урахуванням технічних особливостей біткоіни.

Професіоналізація сфери Майнінг і постійне збільшення складності мережі найпершого з цифрових активів може служити деяким, але не безперечним індикатором для правильного визначення того, що краще Майні — Litecoin або Bitcoin?

Генерація віртуальних монет біткоіни пов’язана з солідними капіталовкладеннями. На тлі втрати рентабельності соло-видобутку, постала необхідність придбання дорогої обчислювальної апаратури, іменованої ASIC. Вартість її починається від 500 і досягає 10 тис. Доларів США. Крім цього, необхідно придбати мінімум кілька ASIC. Звичайно, простим обивателям це не завжди по кишені, але існують альтернативні варіанти:

 1. Міграція в хмарний Майнінг. Популярність сервісів хмарної видобутку криптовалюта стрімко збільшується останнім часом. Незважаючи на присутність на ринку надійних постачальників послуг, не втрачає актуальності питання шахрайства. Окремою проблемою вважається тривалість окупності пакетів, яка залежить від курсових перепадів цифрових монет.
 2. Співпраця з пулами для видобутку криптовалюта. Визначаючи, що краще — біткоіни або Лайткоін, слід враховувати наявність можливості генерації шляхом участі в роботі пулів. Ці добровільні об’єднання Майнер можуть складатися із сотні тисяч власників ПК. Хоча, питання шахрайства гостро стоїть і в даному сегменті. Однак можна нівелювати наявні ризики, стати членом солідних майданчиків, що дозволяють займатися комплексної генерацією. Тобто, адміністрація деяких ресурсів розробила механізм, який забезпечує автоматичне перемикання на генерацію різних цифрових активів, видобуток яких є найбільш рентабельною на конкретний момент. У число таких коинов входить і Лайткоін.
 3. Створення міні-ферм із застосуванням графічних карт. Майнер, які розбираються в комп’ютерній техніці, можуть в домашніх умовах зібрати міні-ферму з 5 і більше відеокарт, але складно розраховувати на отримання солідного прибутку подібним чином.

З точки зору складності Майнінг, Лайткоін більш вигідний, ніж біткоіни, але відрізняється від останнього меншою прибутковістю. Хоч в мережі віртуального срібла генерація блоків здійснюється в 4 рази швидше, але в процесі підрахунку рентабельності даний фактор відіграє другорядну роль. І це незважаючи на те, що відеокарти і ASIC, що працюють на алгоритмі Scrypt, коштують набагато менше аналогів, що функціонують за стандартом SHA-256.

Швидкість і вигідність трансферів біткоіни і Лайткоіна

Вивіски, що інформують про прийом оплати Лайткоінамі і біткоіни

Біткоіни значно програє конкуренту по швидкості грошових переказів. Зростання кількості і обсягів транзакцій в мережі першої криптовалюта викликав виникнення проблем з масштабуванням. Як підсумок, часто можна побачити, що кількість непідтверджених трансферів обчислюється сотнями тисяч. Показник пропускної здатності часто падає до критичної позначки.

Мережа Litecoin багато хто сприймає помилково в якості тестової версії Bitcoin. Насправді — це окремий гравець ринку. Частково це помилка можна пояснити тим, що алгоритм SegWit був активований тут набагато раніше. Завдяки цьому, тож висока швидкість проходження платежів зросла в 2 рази. Більш того, вдало був інтегрований інститут атомарних свопів, що дозволяє замінити біткоіни при здійсненні взаєморозрахунків у віддаленому режимі.

Що ми спостерігаємо в мережі біткоіни? Незважаючи на впровадження Lightning Network (обробка мікро-транзакцій поза основною ланцюга блокчейна) і SegWit, швидку ймовірність запуску SegWit2X, питання швидкого здійснення трансферів залишається невирішеним. Втім, ці деталі не дають відповіді на питання: що краще, біткоіни або Лайткоін? Відомо, що послуги, пропоновані сторонніми сервісами, дозволяють здійснювати перекази із застосуванням монет Bitcoin дуже швидко, не чекаючи стандартних 6 підтверджень від Майнер. Крім цього, можна обзавестися дебетовими біткоіни-картами, щоб без обмежень оперувати своїми кріптосбереженіямі.

Додаткові особливості Litecoin і Bitcoin

Бляхи з емблемами Лайткоіна і біткоіни

З інших моментів слід виділити:

 1. Мережевий ефект.
 2. Рівень розвитку торговельної інфраструктури.
 3. Ризики і вигідність інвестування.

Мережевий ефект відіграє важливу роль у розвитку Bitcoin. Розробники спочатку взяли курс, який заважає Litecoin, як і іншим криптовалюта, обігнати першопрохідника. Хоча технічна простота Майнінг важлива для звичайних власників цифрових активів, але балом правлять великі добувачі і кріптотрейдери, які вважають за краще оперувати більш дорогим, спекулятивним і високоліквідним активом, яким є біткоіни.

Що краще для торгівлі, біткоіни або Лайткоін? Доводиться констатувати, що перший цифровий актив має більш розвиненою мережею для конверсійних взаєморозрахунків. На більшості бірж привілейованої торгової парою є BTC / USD, тобто, саме Bitcoin слід вважати основним конкурентом долара, а не інші альткоіни.

З точки зоряний інвестування варто обговорити деякі особливості:

 1. Для звичайних громадян низька вартість монет робила Litecoin зручним і досяжним інвестиційним активом. Адже котирування ще на початку 2017 року коливалися в межах 4-5 доларів. Приріст на сьогоднішній день склав приблизно 6500%. Аналогічний показник біткоіни виглядає значно скромніше, і варіюється між 12-14%. У порівнянні з ціною на біткоіни, 250 доларів за одну монету Лайткоіна — вельми низький поріг входження.
 2. Останні події спростовують міф про прив’язку котирувань Лайткоіна до вартості біткоіни. Наприклад, в період жорсткої корекції всього ринку криптовалюта, коли ціна першої цифрової грошової одиниці зменшилася приблизно на 7 тис. Доларів, Litecoin був мало не єдиним активом, вартість якої підскочила приблизно на 20%.
 3. Лайткоін показав себе з кращого боку, відреагувавши лише незначною корекцією в бік знецінення на поширення інформації про продаж Чарльзом Лі (розробник Litecoin) всіх своїх активів через виникнення «конфлікту інтересів».

Що краще, біткоіни або Лайткоін? Обидві криптовалюта мають слабкі та сильні сторони і є лідерами. Якщо ви збираєтеся вкластися в цифрові активи, то необхідно постійно контролювати курсові перепади, диверсифікувати ризики, розподіливши заощадження і купивши не тільки Bitcoin і Litecoin, а й інші ТОП-альткоіни.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector