Ledger Wallet Bitcoin Nano S — огляд холодного гаманця Ledger

Ledger Nano S — гаманець апаратного типу для надійного «холодного» зберігання до 30 видів криптовалюта (Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Dogecoin, Zcash та інших). Ми докладно розглянули конструктивні особливості гаджета, розібралися у всіх технічних характеристиках і можливостях однією з кращих моделей серед апаратних гаманців, а тепер готові поділитися оглядом Ledger Nano S з вами. Отже, поїхали!

Що собою являє холодний гаманець Ledger Wallet Bitcoin?

Коробка з апаратним гаманцем Ledger Nano S

Апаратний кріптовалютний гаманець — девайс, який працює на унікальному програмному забезпеченні, яке розроблено для захисту приватних ключів користувачів (private key). Саме ці секретні ідентифікатори дозволяють отримати доступ до засобів. Якщо для зберігання крипти ви вибираєте онлайн-сервіс, то ключі зберігаються на сторонніх серверах, а значить при деяких обставинах (злом, вірусна атака на ресурс, несумлінність розробників) доступ до ваших грошей можуть отримати зловмисники. З цієї причини для забезпечення максимальної безпеки великих сум рекомендується використовувати оффлайн-гаманці, до яких і відносяться апаратні. «Холодні» сховища надають доступ до приватного ключу тільки користувачеві. Секретний ідентифікатор не зберігається на серверах в Мережі, тому і зламати його неможливо.

Біткоіни-гаманець Ledger Nano S — окремий пристрій, зовні нагадує флешку. Саме в цей девайс під захистом зберігаються приватні ключі для доступу до кріптовалютним рахунках. Вони зашифровані між гаманцями, система якого захищена від злому і вірусів, а також завжди знаходяться в режимі оффлайн і ніколи не потрапляють в Інтернет. Модель Nano S прекрасно підійде для повсякденного користування. Гаманець можна носити з собою, використовувати в громадських місцях.

Що стосується виробника сховища, компанії Ledger, то Nano S — не перша і не єдина розробка. Ще в 2013 році була випущена модель Ledger HW.1. У ній не було екрану і настільки серйозного криптографічного шифрування. Це пов’язано більше з тим, що особливо популярними криптовалюта на той момент не були і ними цікавилося обмежена кількість людей. На сьогоднішній день випускається також Ledger Blue Wallet Bitcoin. Він виконаний у вигляді планшета і має більш розширений функціонал, але і вартість його на офіційному сайті — 280 доларів.

Огляд основних характеристик гаманця Ledger Wallet Bitcoin Nano S

Апаратний гаманець Ledger Nano S на білому тлі

Реальні розміри Ledger Nano S в рази менше, ніж може здатися на будь-якому фото — 98×18х9 мм. Вага гаманця становить всього 16.2 м Модель виконана з пластика і матової неіржавіючої сталі. З останньої виготовлена ​​своєрідна заглушка, яка грає роль захисної кришки на корпусі. Сам пристрій легке і компактне, але при цьому дуже міцне і додатково захищене від механічних пошкоджень (це не скасовує необхідності дбайливого експлуатації).

Що стосується питань безпеки, то їм приділено максимальну увагу з боку розробників, оскільки саме максимальна захищеність коштів і стійкість до зломів відрізняє апаратне сховище від інших кріптокошельков. Звичайно, безпека — поняття розтяжне. На жаль, в світі фінансів, не можна бути впевненим на всі 100%, що ваші заощадження захищені. Біткоіни-гаманець Ledger Nano S розроблений, щоб забезпечити максимально можливий рівень захисту ваших кріптовалютних заощаджень.

Девайс працює на спеціальних чіпах з підтримкою шифрування ST31H320 і STM32F042. Рівень сертифікації CC EAL5 +. Крім того, всі дії з гаманцем виконуються в його пам’яті, без відправлення даних в Інтернет або на пам’ять вашого комп’ютера (цей метод значно скорочує вірогідність злому).

Що стосується комплекту поставки, він включає:

 1. Сам гаманець Ledger Nano S.
 2. 3 паперові картки.
 3. Додаткову упаковку.
 4. Шнур для підключення до ПК.
 5. Додаткові аксесуари (кільця, шнурки).

Пристрій сумісний з усіма популярними операційними системами: ОС Windows (від 7-ї версії), Mac OS (10.8+) і Linux. Для повноцінного користування всіма опціями гаманця необхідно встановити браузер Google Chrome або Chromium. Підключення до комп’ютера здійснюється шляхом стандартного підключення до порту USB Type Micro-B.

Правила покупки і початкова настройка апаратного гаманця Ledger Nano S

Гаманець Ledger Nano S лежить біля упаковки

Поспішаємо вас засмутити, але інструкції по використанню гаманця російською мовою немає. Принаймні в коробці з пристроєм точно. Мануал доступний тільки англійською і французькою мовами. Служба підтримки на офіційному сайті теж доступна лише англійською. Вихід із ситуації — перейти на support.ledgerwallet.com/hc/en-us/articles/360002481534 і включити перекладач в браузері.

Ні в якому разі не завантажуйте сторонню прошивку Nano S з підтримкою російської мови, вона може містити вірусні та шкідливі файли. Якщо ви встановите таку програму, шахраї зможуть отримати доступ до приватних ключів і вкрасти ваші гроші. Завжди використовуйте тільки оригінальний софт від розробників.

Врахуйте ще один момент: покупка у сторонніх продавців — не найкращий вибір. Апарат може бути попередньо розкритий і на нього могли встановити шкідливе ПЗ, тому як тільки ви поповните свій гаманець, кошти вкрадуть. Це не обов’язково так, звичайно ж є і сумлінні реалізатори, але ризик у таких справах невиправданий.

Найбезпечнішим і вірним способом стане покупка біткоіни гаманця Ledger через офіційний сайт пристрої. Офіційного представництва компанії в Росії немає, а значить купити ліцензований Нано З тут неможливо. Від виробника пристрій доставляється з дотриманням всіх норм, які вказані на офіційному сайті. Гаманець приходить в запечатаному вигляді, в непрозорому пакеті, надійно укомплектований в коробку для безпеки транспортування.

Тепер давайте розглянемо, як почати роботу з апаратним гаманцем Ledger Nano S:

 1. При включенні апарат відображає вітання. Щоб почати з ним роботу, затисніть одночасно 2 кнопки.
 2. Пристрій вимагає поставити пін-код — чотиризначний набір символів, який ви використовуватиме для доступу до функціоналу гаманця.
 3. Після вибору PIN, система запропонує вам записати відновну сид-фразу, яку ви будете використовувати, якщо забудете пін-код, втратите сам девайс або з інших причин захочете відновити доступ до засобів з іншого гаманця Nano S. Щоб зберегти seed-фразу можна використовувати так званий лист відновлення, який поставляється в коробці разом з девайсом. Зверніть увагу, що всі слова потрібно записувати саме в тій послідовності, в якій пропонує система — це дуже важливий момент.
 4. Після того, як ви запишіть відновну фразу, гаманець попросить вас ввести врозкид зазначені слова. Без цього етапу користуватися пристроєм далі буде неможливо.
 5. Скачайте додаток Ledger Live. Це спеціальна програма для управління вашим кріптохраніліщем. Якщо гаманець підключиться до софту, значить він оригінальний.

Інструкція з використання холодного гаманця Ledger Nano S

Значок криптовалюта біткоіни на екрані гаманця Ledger Nano S

Незважаючи на маленькі розміри, простоту інтерфейсу і примітивність управління (всього-то 2 кнопки), функціонал пристрою дуже широкий. В цілому виконувати будь-які завдання з допомогою Ledger Nano S легко, робота з Ledger Live інтуїтивно зрозуміла. Давайте розберемо можливості різних додатків для гаманця.

 1. Electron Cash. Ця програма потрібно завантажити на комп’ютер, якщо ви плануєте роботу з криптовалюта біткоіни Кеш. Остання версія доступна на сайті electroncash.org. Перш, ніж працювати з цією настільною програмою, важливо встановити на пристрій (або оновити) додатки Bitcoin і Bitcoin Cash.
 2. MyCrypto — це програма для управління токенами на блокчейне Ethereum — ETH, ETC, токени ERC20, POA, RSK і UBQ. Перш, ніж працювати з MyCrypto, в менеджері Ledger Live потрібно завантажити відповідні додатки активів і активувати дані контракту для відправки токенов ERC20. Завантажити останню версію програми можна на офіційному сайті mycrypto.com.
 3. Розширення для браузера Chrome — до них відносяться Ledger Manager, Ledger Wallet Bitcoin, Ledger Wallet Ethereum. У кожному з них користувач може отримувати монети і відправляти їх іншим учасникам мережі. Інтерфейс додатків зрозумілий навіть новачкові. В цілому, інструкція по їх використанню загальна: натиснувши «Отримати», ви сгенеріруете адреса, на який потрібно буде перерахувати криптовалюта. Після натискання «Відправити» система запропонує поле для введення адреси одержувача.
 4. Ledger Live. Ця програма для управління кріптокошельком Ledger Nano S з’явилося порівняно недавно. З його допомогою можна отримувати і відправляти різні кріптоактіви в одному вікні, перевіряти баланси різних рахунків навіть без підключення до апарату (приватні ключі все так же зберігаються на фізичному пристрої), додавати і видаляти програми різних криптовалюта з Ledger Nano S одним кліком. Тобто це масштабна настільна програма для повного управління функціоналом сховища.
 5. Electrum. При необхідності ви можете налаштувати сполучення вашого Ledger Nano S з локальним гаманцем Electrum, скачавши останній з офіційного сайту electrum.org/#download.
 6. Сторонні додатки для управління активами. До таких відносяться MyEtherWallet, GreenBits / GreenAddress, Mycelium (Android), Ark, Ubiq.

До речі, є момент, з яким потрібно приділити особливу увагу — отримання коштів. Ви можете відправляти на свій гаманець криптовалюта, згенерувавши попередньо її адресу в розділі «Отримати» в будь-якому з розглянутих вище програм. Однак, якщо ви Майні, то налаштувати показ заробленої криптовалюта відразу на апаратний гаманець — не дуже хороша ідея. Не варто виконувати багато мікротранзакцій в короткий проміжок часу. Краще використовуйте для цих цілей онлайн-сховище або десктопну версію, як проміжний вузол. Після накопичення більшої суми, просто переведете її для надійного зберігання на апаратний гаманець.

Огляд додатки Ledger Live для управління біткоіни-гаманцем Ledger Nano S

Меню додатка Ledger Live
Інтерфейс програми Ledger Live

Ledger Live — це настільна програма, яка дозволяє зручно і швидко отримувати доступ до управління кріптохраніліщем. Її можна встановити на девайси, які працюють з ОС macOS від 10.9, Windows 8 і вище або Linux Ubuntu від 16.10. Зверне увагу, що всі системи повинні бути 64-розрядними. З 32-розрядними ОС додаток Ledger Live несумісне.

Завантажити офіційну програму можна на сайті ledger.com/pages/ledger-live. Щоб її встановити:

 1. На macOS — двічі клацніть на файл .dmg, перенесіть завантажену програму в папку «Програми» і запустіть її за допомогою Spotlight або Launchpad. У вікні виберіть «Відкрити», щоб почати установку.
 2. На Windows — скачайте додаток і двічі клікніть на нього. Після запуску майстра установки підтвердіть дозвіл. Після інсталяції виберіть «Готово».
 3. На Linux Ubuntu — завантажте Ledger Live AppImage, в терміналі зробіть виконуваний файл (chmod + x bookger-live — *. AppImage). Запустіть програму.

При першому запуску завантаженого додатки Ledger Live вам буде запропоновано провести ініціалізацію нового пристрою або відновити старе (з допомогою сид-фрази). Залежно від того, що вам необхідно робити, виберіть цікаву для опцію. Потім система запропонує вам заповнити контрольний список безпеки, щоб переконатися, що ви захищені від злому. Для цього вам доведеться відповідати на питання, що з’являються на екрані, вибираючи «Так» або «Ні».

Якщо ви ініціалізіруете новий пристрій Ledger Nano S, виберіть кнопку «Перевірити зараз» (Check now). За кілька хвилин на екрані з’явиться повідомлення, чи справжній девайс підключений до програми. При бажанні ви можете запароліть доступ до Ledger Live гарантують конфіденційність. Якщо вам цей пункт не цікавий, ви можете пропустити його під час налаштування програми. Якщо ж вирішите додати пароль, то введіть його двічі в відповідних полях — Password і Confirm password. Після цього натисніть «Продовжити» (Continue).

Інтерфейс Ledger Live — доступний і зрозумілий. У лівій частині вікна є два блоки — меню і акаунти. Зверху, в окремому блоці, розташовані кнопки для управління, а по центру знаходиться блок з основною інформацією.

Щоб подивитися інформацію з будь-якого аккаунту, досить його вибрати. У головному вікні відобразяться всі дані, що цікавлять. Для додавання облікового запису потрібно натиснути на плюсик, а щоб заблокувати сеанс — на замочок. Докладно зупинятися на кожному пункті меню немає сенсу, адже всі отже зрозуміло за назвами і підказкам. В цілому, Ledger Live — це софт, який об’єднав в собі функціонал всіх розширень для гаманця (типу, Ledger Wallet Bitcoin Altcoins) і інших програм для керування.

Труднощі при використанні Ledger Nano S і способи їх вирішення

Гаманець Ledger Nano S в руці

Якщо отримати і відправити кріптомонети за допомогою апаратного сховища не складає труднощів, то деякі питання вирішити не так просто. Користувачі часто задають на форумах питання, пов’язані з використанням Леджер Нано С (оновлення прошивки, відновлення засобів при втраті або пошкодженні девайса, зміна пін-коду, додатковий захист). Ми вирішили відповісти на найпоширеніші питання.

Як оновити прошивку Ledger Nano S?

Щоб перевірити версію прошивки:

 1. Затисніть праву кнопку і, утримуючи її, встановіть з’єднання з ПК за допомогою USB. У вас повинно відобразитися «Відновлення» (Recovery).
 2. Знову натисніть праву кнопку, щоб побачити налаштування і натисніть обидві одночасно, щоб увійти в них.
 3. Увійдіть в «Налаштування» (Settings), потім в «Пристрій» (Device), потім — в «Прошивка» (Firmware). Версія прошивки відображається в Secure Element, а версія мікроконтролера — в MCU.

Дотримуючись наведеної вище інструкції, ви зможете перевірити версію прошивки і на новому, і на вже використовуваному апараті. При необхідності її оновлення в настільному додатку Ledger Live з’явиться відповідне повідомлення:

Повідомлення про прошивці Ledger Nano S
Повідомлення з версією прошивки апаратного гаманця Ledger Nano S

Оновлення прошивки Ledger Nano S до актуальної версії проходить в такій послідовності:

 1. Натисніть «Оновити» (Update). Прочитайте примітки до нової версії і натисніть «Продовжити» (Continue).
 2. На пристрої після цього відобразиться оновлення прошивки, номер версії та ідентифікатор. Перевірте перші і останні 4 цифри ідентифікатора, чи відповідає він вашому пристрою.
 3. Натисніть праву кнопку на девайсі і введіть свій пін-код, щоб підтвердити дію. Якщо на апараті відображається прошивка MCU, від’єднайте USB кабель.
 4. Повторно підключіть USB, утримуючи при цьому ліву кнопку до тих пір, поки не з’явиться напис Bootloader.
 5. Відпустіть ліву кнопку і зачекайте, поки не з’явиться вікно підтвердження оновлення прошивки.

Після проведення даних маніпуляцій переустановите додатки Ledger.

Як змінити PIN на гаманці Ledger Nano S?

Оновлювати пін-код рекомендується тільки на останній версії прошивки. Як її поновити при необхідності, ми тільки що розглянули.

Для вирішення даного нас питання:

 1. Підключаємося через USB, активуючи гаманець.
 2. Вводимо старий ПІН, щоб розблокувати девайс.
 3. Входимо в «Налаштування» (Settings), потім — в «Безпека» (Security) і вибираємо «Змінити PIN-код» (Change PIN).
 4. Вводимо двічі новий пін-код, а на третій раз система запитує ввести старий ПІН. Після цього операція успішно зберігається.

Як приховати обліковий запис кодової фразою?

Додаткова кодова фраза необхідна не всім користувачам. Без неї ваше кріптохраніліще і так буде достатньо надійно захищене. Від вас, як від власника гаманця, потрібно лише забезпечити безпеку зберігання seed-фрази, яка необхідна для відновлення гаманця в разі його втрати, блокування або злому. Її потрібно заховати в надійному місці, про яке ніхто крім вас не знає. Якщо зловмисник дізнається вашу seed-фразу, у нього не виникне проблем при зломі гаманця.

Навіщо ж тоді виникає необхідність додаткової кодової фрази? Вона необхідна з двох причин:

 1. Захист seed-фрази. Запам’ятати поєднання 24 слів складно, а зберігати записану копію — небезпечно. З цієї причини ви можете придумати додатковий пароль, який ніде не буде записаний. Без нього ніхто не зможе скористатися вашою сид-фразою і вкрасти гроші з гаманця.
 2. Захист від зловмисників. Додатковий пароль захисти ваші кошти в тому випадку, якщо бандити або шахраї під погрозами змушують вас назвати свій пін-код. Перший PIN (ваш стандартний) буде відкривати доступ до вашої основної облікового запису, на якій ви будете зберігати мінімальну кількість грошей для невеликих транзакцій і переказів. Другий PIN (додатковий) буде відкривати доступ до іншої облікового запису, де зберігаються великі кріптовалютние заощадження.

Для створення додаткової секретної фрази і другого пін-коду на Ledger Nano S:

 1. Перейдіть в «Налаштування» (Settings), потім в «Безпека» (Security) і після — в «Парольная фраза» (Passphrase). Виберіть «Прикріпити до PIN-коду» (Attach to a PIN).
 2. Введіть другий PIN двічі.
 3. Введіть і підтвердіть секретну кодову фразу. Врахуйте, що вона повинна складатися не більше, ніж з 100 символів.
 4. Введіть перший PIN для збереження змін.

Наступного разу, коли ви будете включати Ledger Nano S, ви зможете ввести або перший пін, або другий. В результаті цього ви зможете отримати доступ до двох облікових записів.

Які валюти підтримує гаманець Ledger Nano S?

Значки різних криптовалюта на дисплеї Ledger Nano S

Кількість підтримуваних криптовалюта — це, мабуть, один з найпоширеніших питань. В цілому, тут переживати нема про що, Ledger Nano S підходить для зберігання більше 30 криптовалюта на момент написання статті і цей список постійно розширюється. BTC, BCH, BTG, ETH, ETC, LTC, DOGE, ZEC, XRP, DASH, STRAT, KMD — це тільки найпопулярніші кріптоактіви, які підтримуються даним гаманцем. З повним переліком можна ознайомитися на офіційному сайті ledger.com/pages/supported-crypto-assets. До слова, там є інформація і про інші продукти компанії.

На Ledger Wallet одночасно можна завантажити від 5 до 18 додатків для управління рахунками. Якщо ви видалите якийсь з них, то приватних ключів і зберігаються коштів це не торкнеться. Ви знову отримаєте доступ до грошей, коли реінсталліруете програму.

Дії при втраті або поломки Леджер

Гаманець Ledger Nano S лежить біля клавіатури ноутбука

Якщо ви втратили свій гаманець або його у вас вкрали, то до ваших грошей все одно ніхто доступ не отримає. Це хороша новина. Але вам доведеться купувати девайс знову — це погана новина, але не сама сумна історія, хоча і заплатити доведеться близько 120 доларів. А ось якщо при цьому ви втратили свою seed-фразу або до неї отримав доступ хтось із сторонніх, радимо просто накупити в аптеці заспокійливих і постаратися переконати себе, що гроші — не головне в цьому житті.

Якщо ж ви зберігали свій «відновлювальний» лист за всіма правилами, то з відновленням доступу до акаунтів і, як наслідок, грошей проблем не буде. Коли прийде новий Леджер Нано С, вам досить буде просто ввести ту саму seed-фразу з 24 слів, яку ви надійно сховали або зберегли в пам’яті.

Плюси і мінуси Ledger Nano S

Монета біткоіни і апаратний гаманець Ledger Nano S

Отже, підсумуємо наш огляд розглядом переваг і недоліків кріптовалютного гаманця Ledger Nano S:

плюсимінуси
Приватний ключі зберігаються в зашифрованому вигляді на самому пристрої, що забезпечує високий рівень надійності і конфіденційності.Труднощі з отриманням дрібних сум. Не можна налаштувати висновок заробітку з Майнінг або іншого виду діяльності відразу на гаманець, потрібно використовувати для мікротранзакцій проміжний сервіс для накопичення більшої суми.
Міцні матеріали корпусу, компактні габарити.
Простота управління пристроєм і зрозумілий інтерфейс Ledger Live.Чи не представництва в Росії, довго чекати доставку.
Необхідність установки окремих додатків для кожної криптовалюта.Відсутність інструкції по використанню і версії меню російською мовою, що доставляє додаткові труднощі в розумінні управління для вітчизняних користувачів.
Ledger Wallet підтримує Bitcoin і багато інших кріптоактівов. При цьому список постійно розширюється.
Можливість вибору другого PIN і пароля, який буде відкривати доступ до іншої облікового запису.Порівняно висока вартість.
Можливість за допомогою сид фрази відновити доступ до засобів навіть на інших пристроях і сховищах (при необхідності).Необхідність зберігати аркуш паперу з сид-фразою робить апаратний гаманець схожим на паперовий, оскільки в обох випадках отримавши доступ до аркуша паперу, можна вкрасти всі засоби.

Ціна Ledger Nano S і висновки

Отже, апаратне сховище Леджер — це ідеальне поєднання простоти, доступності, широкого функціоналу з надійністю, безпекою та інноваційними технологіями. Гаманець забезпечить не тільки збереження коштів, а й дозволить користувачеві бути більш мобільним — розпоряджатися своїми грошима тоді, коли він вважатиме за потрібне, без прив’язки до тяжких програмами і певним девайсів. Так що, якщо вам потрібен холодний гаманець біткоіни, купити Ledger Nano S — оптимальне рішення, тим більше зберігати на ньому можна більше 30 активів.

Ціна Ledger Nano S — 120 доларів для жителів Росії. В Європі його замовити можна за 100 євро, в США — за 100 доларів. В Україні офіційно доставки немає, тому купувати апарат доведеться у роздрібних постачальників.

Відеоогляд гаманця Ledger Wallet Bitcoin дивіться нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector