Курс біткоіни з 2009 по 2017 рік, причини зростання

Курс біткоіни продовжує дивувати учасників кріптовалютной мережі і інвесторів непередбачуваним і стрімким зростанням. Що й казати, якщо з початку 2017 року вартість віртуальних монет підскочила в 18 разів і продовжує зростання. 16 грудня ціна Bitcoin перевалила за позначку в 19 тисячі доларів, після чого відбувся спад до 17,2 тисяч. Щоб проаналізувати подальшу поведінку курсу, детально розглянемо історію криптовалюта і головні події, які впливали на неї весь період з 2009 до кінця 2017 року.

Передісторія появи біткоіни

Золотиста монета біткоіни на клавіатурі

У серпні 2008 року три молодих людини (Н. Кінг, В. Оксман і Ч. Брай) подали заявку на отримання патенту, що стосується шифрувальної технології. Через кілька днів реєструється домен біткоіни (Bitcoin.org). Через два місяці в мережі з’являється доповідь Сатоши Накомото, що стосується розрахунків, які базуються на технології P2P. Він заявив, що віртуальна валюта допоможе у вирішенні ряду проблем з інфляцією, печаткою фальшивих грошей, складністю перекладів, високими комісіями. З цього почалася історія криптовалюта, про яку сьогодні знає весь світ.

Курс біткоіни в 2009-2010 роках

Вартість Bitcoin в 2009 і 2010 роках

Перший блок Bitcoin з’явився третього січня 2009 року, о 6.15 вечора за Гринвічем. Протягом наступних місяців користувачі придивлялися до нової криптовалюта і вивчали її можливості. Перший курс біткоіни встановлений через дев’ять місяців — 9 жовтня. На той період за один долар давалося 1 309,03 монети.

Через низьку вартість курс 1 BTC ніхто не розраховував, адже цей параметр був занадто малий. У вартість криптовалюта вже були закладені витрати на електроенергію, яка використовується для Майнінг. Багато учасників кріптосеті з жалем згадують період, коли Bitcoin можна було купити за «копійки». Ніхто не міг припустити, що за 8 років його курс настільки зросте.

У 2009 році такий одиниці, як «Сатоши», не існувало, а сама криптовалюта не користувалася попитом у інтернет-користувачів. До кінця 2009 року з’явилися перші Майнер, які зайнялися видобутком віртуальних монет, але через високі витрати на електроенергію, рентабельність видобутку криптовалюта була низькою.

У 2010 році події розвивалися більш активно. У лютому відкрилася перша біржова площадка для торгівлі біткоіни — Bitcoin Market, а в кінці травня проведена перша операція з криптовалюта в режимі онлайн. За 10 000 віртуальних монет хтось Laszlo купив собі піцу. У перекладі на американську валюту ця сума становила 25 доларів. Для порівняння в грудні 2017 року цей обсяг Bitcoin еквівалентний 172 000 000 мільйонам доларів.

У липні Bitcoin-курс до долара піднявся до позначки 0,08. Стрибок стався всього за один день 12 числа. Вартість біткоіни збільшилася в 10 разів. Надалі зростання припинилося, і ціна віртуальних монет утримувалася на такому рівні до жовтня 2010 року. Уже в листопаді курс підскочив до 50 центів за один біткоіни, а ще через місяць капіталізація в кріптовалютной мережі досягла мільйона доларів. Одного 2010 роки вистачило Bitcoin, щоб зміцнити позиції і практично досягти позначки в один долар.

Курс біткоіни в 2011-2012 роках

Курс криптовалюта біткоіни за 2011-2012 роки
Котирування Bitcoin в 2011-12 роках

Подолати психологічну позначку в один долар вдалося 9 лютого 2011-го. Після тимчасового сплеску вартість криптовалюта знову пішла вниз. Ведмежий тренд продовжувався до березня, після чого крива пішла вгору і до 24 числа досягла позначки в один євро. Наступні місяці вартість віртуальних монет зростання і на початок червня досягла десяти доларів за монету. Протягом наступних семи днів курс біткоіни пішов стрімко вгору і став дорівнює 31,91 долар.

Те, що сталося пізніше, експерти назвали «мильною бульбашкою». Саме так сприймався біткоіни після різкого падіння курсу до 10 доларів 12 червня 2011 року. Негативні події не закінчилися. Все частіше реєструються випадки крадіжок Bitcoin. Протягом наступних місяців віртуальні монети пропадали з десятків гаманців користувачів кріптосеті. Причина — високий інтерес до перспективної криптовалюта.

Наведемо найбільш масштабні події 2011 року, які вплинули на динаміку курсу Bitcoin:

 1. 13 червня — перший злом електронного гаманця з наступною крадіжкою 25 000 монет. Постраждалою стороною став творець і член відомого на той період біткоіни Форуму.
 2. 19 червня — хакери добралися до бази даних біржового майданчика MtFox. У цьому інциденті частково або повністю були вкрадені гроші 60 000 клієнтів, відомості про яких виявилися в руках шахраїв (паролі і e-mail). Крім того, 19 червня один із зловмисників зламав акаунт керівництва біржі і відправив сотні тисяч підроблених монет. Як результат, курс Bitcoin різко обвалився. Протягом тижня торгівля криптовалюта не велась зовсім. В цей же день з рахунків власників криптовалюта пропали десятки тисяч монет.

Курс біткоіни в 2012 році поступово пішов вгору, що обумовлено перетворенням криптовалюта з віртуальної (цифрової) грошової одиниці в щось фізичне — одиницю, яка визнана суспільством. Так, почав роботу Банк Централ (Central), що пройшов процедуру ліцензування і визнаний великими регуляторами з Європи. Незважаючи на ряд змін, курс біткоіни кілька місяців утримувався на одному рівні. В кінці листопада 2012 році в два рази зменшилася винагороду Майнер — з 50 Bitcoin воно опустилося до 25 монет.

Курс біткоіни в 2013 році

Графік з курсом біткоіни за 2013 рік
Курс біткоіни за перше і друге півріччя 2013 року року

У період з 2011 року по кінець лютого 2013 року вартість віртуальної валюти залишалася майже без змін. Явна рух курсу біткоіни в 2013 році стало помітно 22 лютого. Ціна криптовалюта досягла позначки в 30 доларів. Наступний зростання відбулося вже в кінці лютого — Bitcoin виріс в ціні до 31,921 долара. У наступні три тижні тривала бичача тенденція, а до 22 березня курс виявився на позначці в 74,9 долара.

2013 рік позначився зростанням капіталізації біткоіни, який досяг одного мільярда доларів. При цьому в перший день квітня курсова вартість зросла до ста доларів, а протягом наступних дев’яти діб підросла ще вдвічі — до 266 $. Але тенденція зростання не була довгою — вже 20 квітня стався обвал. До жовтня місяця вартість Bitcoin становила 109 доларів. Однією з причин зниження курсу став арешт майданчики Silk Road.

Листопад 2013 року відрізнявся різкою волатильністю вартості криптовалюта. На першого тижня ціна підскочила до 269 доларів, ще через десять днів курс зріс удвічі — до 503 $, а на наступному тижні — до 1,2 тисячі доларів. Причиною переходу через позначку в 1000 доларів стала підтримка Bitcoin творцем ігор «Зінга» з США. Крім того, в листопаді один з ВНЗ Кіпру схвалив оплату за навчання біткоіни.

В кінці листопада і перший тиждень грудня курс криптовалюта поступово падав і знизився до позначки в тисячу доларів. Ще через два тижні вартість віртуальних монет впала майже в два рази — до шестисот доларів. Причиною зниження стала заборона ЦБ Китаю, що стосується фінансових установ країни — їм заборонили проводити операції з криптовалюта.

Причиною обмеження став той факт, що Народний банк країни заявив, що Bitcoin не є валютою і не може застосовуватися нарівні зі звичайними грошима. Такі дії ЦБ Китаю підтвердили, що розвиток і зростання популярності біткоіни несе загрозу стабільності класичної фінансовій системі. Незважаючи на цю заборону, сьогодні Китай вважається одним з головних гравців у сфері біткоіни-трейдингу. Вісім з десяти транзакцій з криптовалюта відбуваються на території цієї країни.

Курс біткоіни в 2014 році

Як змінювався курс біткоіни в 2014 році
Графік курсу біткоіни за 2014 рік

Січень 2014 року багатий на події, пов’язані з криптовалюта:

 1. Велика китайська біржа BTC China повернулася до звичного режиму роботи.
 2. Віртуальні монети поступово «видавлюють» євро з бізнес-сфери Ірландії (багато компаній переходять на криптовалюта).
 3. За підозрою у відмиванні коштів затримано віце-керівник Bitcoin Foundation.

Ці події частково пояснюють волатильність курсу біткоіни в 2014-му. За перші п’ять днів року вартість монет підскочила з 770 майже до 1000 доларів, а на початку наступного місяця обвалилася до 700 доларів. Негативна тенденція Покрепо припиненням операцій на біржі Mt. Gox (причина — хакерська атака). З’явилися проблеми з угодами і на інших кріптовалютних біржах. Як результат, вартість Bitcoin пішла вниз.

Позитивним сигналом став запуск страхового сервісу та майданчики для зберігання біткоіни Elliptic. З цього моменту кошти користувачів були застраховані. На цьому ж етапі набирає обертів майданчик Overstock.com, яка почала працювати з біткоіни, а до неї підключилися й інші платформи.

Влітку 2014 року уряд Сполучених Штатів вилучило 29 000 монет у сервісу Silk Road, який проводив незаконні операції. Завдяки цьому вдалося поліпшити репутацію криптовалюта. Суспільство поступово прийшло до думки, що робота по блокчейн-технології дозволяє (при наявності такої потреби) визначити учасників операцій в мережі.

У грудні 2014 року вартість Bitcoin становила 310 доларів і закріпилася на цій позначці. Експерти відзначають, що саме цей період розглядається з позиції зміцнення позицій і курсу криптовалюта. Незважаючи на це, інвестори не розглядали валюти з позиції кошти для інвестицій.

Курс біткоіни в 2015 і 2016 роках

Котирування Bitcoin за 2015-16 рік
Динаміка зміни курсу біткоіни в 2015-2016 роках

З кінця зими 2015 року вартість Bitcoin знову пішла вгору, що дало нові надії зростання заробітку Майнер і власникам криптовалюта. Після тимчасового спаду до рівня 177 доларів вартість монет піднялася до 280 доларів. Протягом літа ажіотаж на торги за участю біткоіни збільшувався, а в серпні 2015 роки кількість торговців обчислювалася 160 тисячами.

Курс біткоіни в 2015 році доходив до позначки в 500 доларів. Експерти пов’язували це зростання з активністю фінансової піраміди в Китаї. Інші фахівці запевняли, що подібна тенденція підтверджує стабілізацію курсу і зростання популярності віртуальної валюти. У грудні вартість монет знову пішла вниз — курс знаходився між позначками 350 та 380 доларів.

Не секрет, що вартість криптовалюта Bitcoin залежить від наступних факторів — попиту і пропозиції, зміни в політичній сфері і внутрішніх змін. Це твердження зайвий раз підтвердилося в 2016 році, коли курс біткоіни після звільнення одного з творців Bitcoin впав на п’ятдесят доларів (до 374 доларів). Йдучи з роботи, розробник написав велику статтю, в якій розкрив деякі таємниці діяльності компанії. Він стверджував, що організація робила наголос на транзакціях китайського ринку і незабаром курс повинен впасти.

Незважаючи на негативні прогнози, через деякий час криптовалюта визнала Японія, а після неї і Південна Африка. Так, з квітня в Японії Bitcoin можна використовувати при розрахунку за послуги і товари, а в Південній Африці біткоіни почав приймати ресурс Bidorbuy. Дивно, але таке розширення сфери застосування віртуальних монет майже не позначилося на ціні — курс біткоіни залишався на рівні 390-420 доларів.

З квітня вартість криптовалюта пішла вгору і досягла позначки в 454 долара, після чого утримувалася якийсь час без змін. До кінця травня курс дійшов до 600 доларів. Виходить, що протягом півтора місяців ціна підскочила на 150 доларів. Зростання вартості, крім зазначених вище подій, пояснювався збільшенням операцій з криптовалюта на ринку Китаю. Під час торгів на китайській біржі біткоіни купувався за ціною від 570 доларів, а загальний обсяг угод купівлі-продажу збільшився більше, ніж на 15%.

Протягом наступних тижнів курс зростав і до середині червня дійшов до 720 доларів США, а після — впав до 605. Наступні місяці (до кінця літа спостерігалося поступове зниження курсу). Ситуація ускладнилася в кінці літа, коли шахраї зламали обмінний сервіс Bitfinex і вкрали з нього 120 тисяч BTC.

Незважаючи на велику крадіжку, графік курсу Bitcoin не показував явних коливань, а сам курс залишався на рівні 600 доларів. У жовтні активізувався зростання ціни, і до кінця осені вартість криптовалюта збільшилася до 780 доларів. В середині грудня біткоіни пройшов позначку в 950 доларів, а до кінця року вартість зменшилася на сто одиниць. Експерти пояснюють зниження низькою активністю на торгових майданчиках в святкові дні.

Курс біткоіни в 2017 році — причини зростання

Графік курсу біткоіни за перше півріччя 2017 року
Котирування біткоіни з січня по липень 2017 року

2017 рік Bitcoin почав на позначці, трохи перевищує 1000 доларів. До середини червня його вартість досягла 2900. Першого серпня з’явився хардфорк під назвою Bitcoin Cash. Незважаючи на цей факт, курс продовжував рух вгору. Четвертого вересня він майже досяг позначки в 5000 доларів. З 11 грудня курс буквально злетів з позначки 5,7 до 19 тисяч доларів. При цьому капіталізація біткоіни вже впритул підійшла позначці в 300 мільярдів доларів.

Стрімке зростання курсу біткоіни в 2017 році пояснюється наступними причинами:

 1. Визнання біткоіни платіжним засобом в Японії.
 2. Скасування подвійного стягування податків в Австралії. Влітку 2017 року вирішено відмовитися від податку на послуги та товари в разі покупки віртуальних монет (Bitcoin в тому числі).
 3. Активізувалися торги токенов ICO. Експерти відзначають, що поява на ринку нових засобів для інвестицій сприяє зростанню вартості біткоіни.
 4. У червні відновився висновок Bitcoin з китайських кріптовалютних біржових майданчиків.
 5. Підвищення активності спекулянтів, які все частіше використовують біткоіни для заробітку.
 6. Розгляд криптовалюта з позиції інструменту для інвестицій — люди і компанії купують Bitcoin для зберігання в надії на майбутнє зростання. Високий інтерес до цього сектора проявляють великі фінансові компанії, такі як JP Morgan або Santander.
 7. Активізація засобів масової інформації, які розносять інформацію про створення великих блокчейн-проектів.
 8. Підвищення складності біткоіни. З ростом курсу цей параметр також збільшується, що робить процес видобутку криптовалюта дуже дорогим для Майнер.
 9. У грудні в Сполучених Штатах офіційно дозволено торгувати ф’ючерсами на Bitcoin.

Аналіз зміни курсу біткоіни по роках дозволяє робити висновки і прогнози на майбутнє. Експерти стверджують, що на тлі загального визнання криптовалюта, зростання складності, обмеженою емісії та інших факторів вартість криптовалюта продовжить зростання. За заявою експертів до 2020 року курс може досягти позначки в 100 тисяч доларів і більше. Не можна забувати і про зовнішні чинники, які можуть негативно позначитися на ціні і призвести до тимчасового зниження курсу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector