Litecoin: зростання складності, hashrate в 2018

Вивчивши зростання складності Litecoin, можна зрозуміти, які перспективи чекають Майнер, видобувних цю криптовалюта. Ми спробуємо скласти приблизний прогноз по хешрейту на 2018 рік, спираючись на відповідний графік.

З сьогоднішнім курсом Лайткоіна ви можете ознайомитися в наведеному нижче графіку:

Як змінювалася складність видобутку Litecoin: hashrate за час існування криптовалюта

Динаміка зміни складності Майнінг Лайткоіна
Графік, що відображає зміну складності видобутку монет LTC

Якщо подивитися на наведений вище графік, можна зрозуміти, що стрімке зростання складності видобутку монет LTC почався тільки в 2017 році. Однак певні зміни відбувалися і до цього. Їх ми розглянемо далі:

  1. З моменту запуску криптовалюта Litecoin хешрейт, необхідний для генерації одного блоку, знаходився на позначці в 0.0002. З 07.10.2011 року почалося поступове зростання складності, який коректувався кожні три дні. Зростанню даного показника сприяло поступове збільшення кількості Майнер і, як наслідок, сумарної потужності мережі.
  2. Уже 03.01.2012 складність Майнінг перевищила позначку в 1 хеш. Якщо точніше, то в цей день вона стала дорівнювати 1.102.
  3. Рівно через рік показник складності досяг свого локального піку — 34.322. Після цього почалося тимчасове зниження складності. Воно було пов’язане з недоліком потужностей, необхідних для генерації блоку за заданий час в 2,5 хвилини. Це падіння тривало до 1 березня 2013 року. Після цього сумарний хешрейт мережі почав стрімко зростати.
  4. Вже 3 квітня 2013 року досяг позначки в 125.211 хешів. До вересня цього ж року рівень складності був нестабільним. Він опускався і піднімався, хоча загальна динаміка все ж показувала зростання. 02.09.2013 року була подолана позначка в 1000 хешів. У цей день рівень складності Майнінг склав 1.102k. Різкий стрибок складності міг статися в листопаді-грудні 2013 року, коли вартість «срібною» криптовалюта різко зросла. Так, 18 листопада Лайткоін коштував 8.44 долара, а вже 25 числа того ж місяця його ціна піднялася до 29.51 долара. Локального цінового піку валюта досягла 2.12.2013, коли за одну монету стали давати 32.40 USD. Однак на вершині Лайткоін довго не протримався, і вже до початку лютого 14-го року вартість опустилася нижче 20 доларів. Хоча за лютий-вересень 2014 року ціна впала ще нижче (монети стали коштувати менше 5 доларів), Майнер зрозуміли, що у LTC є непоганий потенціал. Це призвело до припливу нових користувачів і зростанню потужності мережі. Як наслідок, поступово росла і складність Майнінг.
  5. Нестабільність в зростанні складності зберігалася аж до 2017 року. Загальна динаміка вказувала на збільшення, однак за цей період сумарний хешрейт мережі кілька разів помітно просідав. Багато в чому це можна пояснити тривалою відсутністю цінового зростання (валюта перевищила планку в 10 доларів тільки на початку квітня 2017 го), і до цього часу деякі «шахтарі» встигли розчаруватися в монетах LTC. У той же час, інші Майнер навпаки переходили з біткоіни на Лайткоіни, так як складність видобутку перших вже досягла вкрай високих показників. Припливу в мережу LTC нових користувачів посприяв і вихід перших Асіка, що працюють на алгоритмі Scrypt (це сталося в середині 2014 року). Однак різкого підвищення потужності мережі та складності видобутку не відбулося, адже мало хто готовий був витрачати гроші на спеціалізоване обладнання заради видобутку монет, що стоять на той момент менше 5 доларів.
  6. Складність мережі Лайткоінов вперше перевищила позначку в 100k 3 лютого 2017 року. До середини квітня рівень хешрейта коливався вгору-вниз, а 17.04.2017 в останній раз був зафіксований показник нижче 100k. Він склав 93.016k.
  7. Після цього складність Майнінг остаточно стала вимірюватися сотнями тисяч. Видобуток LTC на відкритих (навіть на великих фермах) почала втрачати актуальність. На передній план стали виходити Асіка, що працюють на алгоритмі Scrypt. Популярність таких пристроїв значно зросла серед Майнер, так як «срібна» криптовалюта почала стабільно зростати в ціні (1 травня 2017 го вона остаточно перевалила за позначку в 20 доларів і далі потихеньку підвищувалася). Подальша динаміка була цілком закономірною: люди активно купують Асіка, підвищується потужність мережі, а разом з нею і складність Майнінг.
  8. Рівень складності перевищив мільйонну позначку 17.10.2017. Показник склав 1.0348M. Швидке досягнення даної планки цілком обгрунтовано. Валюта дорожчає, до мережі приєднуються нові Майнер, потужність і складність стабільно ростуть.
  9. Різкий стрибок хешрейта трапився в першій половині грудня 2017 року, коли буквально за пару днів рівень складності піднявся з 1.5M до 3.1M. Це пояснюється стрімким подорожчанням цифрового активу (всього за пару тижнів його вартість зросла з 111.62 до 311.73 USD). Після цього нижче 3 мільйонів хеш показник вже не падав. В кінці 2017 го і на початку 2018 го року спостерігалося невелике зниження складності, обумовлене корекцією курсу криптовалюта. Але з 20-х чисел січня вона продовжила збільшуватися, незважаючи на падіння вартості. Така динаміка обумовлена ​​виходом на ринок Асіка Wolf, що працює з хешрейтом в 1 Гх / с. Поява даного «монстра» закономірно призвело до стрімкого зростання потужності і пропорційної корекції складності. Також не варто забувати про Асік Litecoin Scrypter PRO, що працює зі потужністю 900 Mh / s. Він, звичайно, не такий популярний серед Майнер (через ціни в 2500 доларів), але частина людей його застосовує, забезпечуючи солідний приплив потужності в мережі LTC.

Станом на 29.03.2018 складність Майнінг LTC становить 6.397M. Видобуток монет на відкритих вже практично не проводиться. Професійні Майнер активно застосовують окремі Асіка або цілі ферми з них.

Що чекає Майнінг Лайткоіна: хешрейт на 2018 рік

Значок Лайткоіна і Асік для його видобутку

Швидше за все, в 2018 році зростання складності продовжиться. Якщо криптовалюта ще більше збільшить свою популярність, і її стане добувати набагато більшу кількість людей, показники перевищать позначку в 10 млн вже в другій половині календарного року (а може і раніше). Однак зараз монети LTC дешевшають і не викликають серйозного ажіотажу у Майнер. Якщо курс валюти стабілізується, її видобуток піде в звичному ключі. Складність непостійна, але динаміка буде йти на підвищення. Тим більше вже випущений перший Асік з хешрейтом більше 1 Гігахеша — Innosilicon A6 LTCMaster. Його потужність становить 1,23 Гігахеша, а енергоспоживання — 1,5 кВт.

Спровокувати різке падіння складності може тільки знецінення цифрового активу, яке призведе до масового відтоку Майнер і падіння потужностей. Такий сценарій малоймовірний, але забувати про нього не варто.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector