Лайткоін (Litecoin) — що за криптовалюта простими словами

Криптовалюта Litecoin (Лайткоін) — альтернативна віртуальна монета, форк біткоіни, електронна платіжна пірінгова система. Це другий форк Bitcoin після Namecoin, що має незначні відмінності в порівнянні з попередником. На сьогоднішній день курс Лайткоіна становить 267 доларів (на 23 грудня 2017 року). Криптовалюта застосовується для обміну на біткоіни через спеціальні сервіси, а також для оплати за товари або послуги в торгових точках, які приймають віртуальні монети.

Нижче розглянемо, що таке Лайткоін простими словами, виділимо його відмінності від біткоіни, розглянемо переваги і мінуси, а також приділимо увагу перспективам розвитку криптовалюта.

Що таке Лайткоін простими словами і як він з’явився?

Емблема Лайткоіна на синьому тлі

Лайткоін (LTC) — криптографічний віртуальна (електронна) монета, в основі якої лежить програмне забезпечення Bitcoin і аналогічні з ним принципи (анонімність, безпека, висока швидкість транзакцій). Система розроблена колишнім працівником компанії Гугл Чарльзом Лі в 2011 році, а вже через два роки вона позиціонувалася як альтернатива існуючому Bitcoin. Особливість ФОРКОМ полягає в відкритості вихідного коду, що дозволяє міняти або копіювати ПЗ всім бажаючим.

Перший стрибок курсу криптовалюта Litecoin стався в листопаді 2013 року, а розмір капіталізації досяг позначки 1 мільярд доларів. У 2017 році віртуальна монета показала активне зростання, який розпочався з березня і досяг піку в середині грудня, коли ціна Лайткоіна перевищила позначку в 350 доларів за одну монету. Після негативних новин з Китаю про заборону кріптовалютних бірж в листопаді стався незначний обвал вартості, після чого ціна знову пішла вгору.

Віртуальна валюта Litecoin працює на програмі-клієнті з відкритим кодом, яка знаходиться на сайті GitHub. Нова версія ПО 0.14.2. має поліпшені параметри безпеки і продуктивності. Передбачена можливість суміщення з SegWit. Вперше Лайткоін почав працювати з цим протоколом в квітні 2017 року, що призвело до зростання курсу майже в десять разів.

Параметри Лайткоіна (LTC)

Дві монети Лайткоіна на чорному тлі

На 23 грудня 2017 року Litecoin має наступні параметри:

 1. Кількість здобутих монет — 54 430 458.
 2. Ринкова капіталізація — 14,5 мільярдів доларів.
 3. Курс — 267,18 доларів за один LTC.
 4. Число транзакцій за добу — 131 515.
 5. Середній розмір комісії — 0,93 долара.
 6. Число блоків посилання — 1 337 295.
 7. Нагорода за видобутий блок — 25 Лайткоінов.
 8. Складність Майнінг — 3 414 697.
 9. Розмір блокчейна — 11,45 Гб.

У чому особливості криптовалюта Лайткоін і відмінності від Bitcoin?

Блискавка між емблемами Лайткоіна і біткоіни

Щоб зрозуміти принципи і перспективи криптовалюта Лайткоін, виділимо його особливості та відмінності від біткоіни:

 1. Блоки. Формування блоків в Litecoin відбувається так само, як і в біткоіни. В кожному наступному елементі ланцюжка міститься хеш минулого блоку. Різниця полягає в функції пошуку хешу. У випадку з Лайткоіном застосовується Scrypt, в той час, як у біткоіни це SHA-256.
 2. Майнінг. Як зазначалося, в Лайткоіне застосовується алгоритм scrypt, який містить в структурі SHA-256. Його особливість полягає в «сериализации» обчислень, якщо порівнювати з біткоіни. В результаті «скрипт» вимагає більшого обсягу RAM (одних тільки обчислювальних потужностей недостатньо). Як результат, для Лайткоіна менш характерна «гонка за обладнанням», яка актуальна для Bitcoin. Через високі витрати і складності виробництва ASIC-чіпів останні мають високу ціну і часто недоступні Майнер. При видобутку криптовалюта Лайткоін частіше застосовується GPU, що мають збільшений об’єм пам’яті. Але якщо порівнювати з CPU, їх продуктивність не набагато вище.
 3. Адреси. У віртуальних монетах Litecoin операції проводяться із застосуванням адрес, які базуються на ідентичних принципах — із застосуванням двох видів ключів (відкритого і закритого). Різниця полягає в кількості символів. Так, у Лайткоіна це число дорівнює 33 і починається воно з «трійки» або букви «L». У біткоіни це кількість коливається в діапазоні від 27 до 34, а перші символи — «одиниця» або «трійка».
 4. Швидкість транзакції. Майнер знають, що створювати блок в біткоіни довше — на це йде 10 хвилин. У Litecoin цей параметр в чотири рази нижче і становить 2,5 хвилини. Операція вважається виконаним після закриття чергових шести блоків, тобто через чверть години. Після появи SegWit транзакції проходять швидше.
 5. Число монет. Загальна кількість монет Лайткоін (LTC) становить 84 мільйони. У біткоіни цей показник в 4 рази менше — 21 млн. Нагорода за знову здобутий блок становить 50 Лайткоінов. Швидкість видобутку криптовалюта знижується в 2 рази з періодичністю раз в 840 тисяч блоків (вчетверо швидше, ніж у випадку з Bitcoin). Незважаючи на такі відмінності, швидкість емісії приблизно ідентична. У 2020 році буде видобуто майже 75% всіх монет Litecoin.
 6. Атомарні операції в мережі. На початку осені 2017 року вперше проведено атомарні транзакції між Лайткоіном і іншими криптовалюта — біткоіни, Верткоіном і Декредом. Цей факт підтвердив можливість проведення операцій між різними типами blockchain за допомогою технології P2P.

Переваги криптовалюта Litecoin

П'ять монет Лайткоіна крупним планом

При розгляді, що за валюта Лайткоін, варто приділити увагу її переваг:

 1. З активацією в мережі SegWit пропускна здатність Litecoin значно зросла.
 2. Наявність кращої масштабованості дозволяє криптовалюта заміщати фіатние гроші, що застосовуються для оплати товарів і послуг. Ця тенденція помітна в Європі і США, де Litecoin є популярною монетою.
 3. Генерація одного блоку відбувається швидше — протягом 2,5 хвилин, що спрощує процес Майнінг. Крім того, алгоритм видобутку віртуальної валюти простіше, і він не потребує надмірних витрат на покупку устаткування.
 4. Лайткоін працює на всіх апаратних сховищах, які користуються популярністю сьогодні.
 5. Спрощений алгоритм роботи полегшує запуск Майнінг за допомогою графічного процесора. В результаті споживається менше електроенергії, а витрати на видобуток нижче.
 6. Криптовалюта Litecoin вважається більш гнучкою і легше піддається змінам в порівнянні з біткоіни. З появою протоколу lightning network і його впровадженням в структуру Лайткоіна масштабованість транзакція зросте ще більше.

Недоліки криптовалюта Лайткоін

Монета Лайткоіна затиснута між камінням

Огляд віртуальної монети не буде повним, якщо ігнорувати її мінуси. Головна критика стосується таких аспектів:

 1. Туманність перспектив. Експерти стверджують, що єдиною перевагою Litecoin перед біткоіни є швидке підтвердження блоків. При цьому вони впевнені, що в майбутньому ФОРКОМ не оминути Bitcoin за кількістю користувачів, популярності та вартості. Переваги, пов’язані з швидким часом формування блоку і альтернативного способу видобутку, поки не реалізувалися у вигляді різкого підвищення попиту і зростання курсу. Хоча, в 2017 році вже спостерігаються позитивні тенденції. На тлі зростання біткоіни підвищилася і вартість його ФОРКОМ — Litecoin.
 2. Сумнівність «срібного» статусу. Люди, які давно працюють в сфері криптографії, не готові порівнювати Litecoin з сріблом, а Bitcoin — з золотом. І перша, і друга криптовалюта ніяк не «прив’язані» до дорогоцінних металів і здатні обійти їх в ціні.
 3. Ризик подвійних витрат. Висока швидкість видобутку блоку має зворотну сторону — ризик витрати одних і тих же засобів, хоча з появою нових алгоритмів і підвищенням безпеки такі проблеми виключені.
 4. Уразливість. Криптовалюта Litecoin може бути атакована зловмисником, здатним розігнати темп, що перевищує активність хеширования мережі. Зі збільшенням складності кріптовалютной мережі і зростанням числа учасників запустити і утримувати такі атаки стає все важче.
 5. Невеликий попит. Популярність Лайткоіна в світі знаходиться на низькому рівні, що багато хто пов’язує з залежністю від біткоіни і рядом інших недоліків, про які згадується в розділі.
 6. Низька ціна. З моменту появи і до 2017 року курс Лайткоіна змінювався в невеликих межах і тільки в кінці 2017 року ціни на криптовалюта пішла вгору. Незважаючи на це, вартість Litecoin залишається низькою. З іншого боку, це позитивний сигнал для інвесторів, які планують примножити капітал за рахунок подальшого зростання вартості віртуальної валюти.
 7. Неспроможність Litecoin. Вивчаючи інформацію про Litecoin і тенденції його розвитку, багато хто приходить до висновку про відсутність потенціалу у віртуальних монет. Критиці піддається Майнінг, де винагороджуються учасники, які раніше почали видобуток. Якщо користувач вступив в гонку з запізненням, він втрачає гроші і не отримує премії. Крім того, експерти не схильні переоцінювати такі переваги Litecoin, як швидка видобуток блоку і висока швидкість операцій. Вони впевнені, що виділення цих якостей направлено на «розкрутку» ФОРКОМ і підвищення вартості Лайткоіна.

Незважаючи на недоліки, віртуальні монети Litecoin є альтернативою Біткоіна.Однако з появою більш цікавих криптовалюта вони поступово втрачають статус. Поки Лайткоін утримується в п’ятірці найбільших віртуальних грошей, а за ринковою капіталізацією займає шосте місце. Поштовхом для зростання попиту на Litecoin стало відкриття шлюзу, оголошеного платформою Waves. Як результат, монети стали більш доступними для застосування всередині мережі.

Перспективи подальшого розвитку Лайткоіна

Графічне відображення зростання Лайткоіна

Вище розглянуто, що за валюта Litecoin, в чому її особливості та переваги перед біткоіни, які недоліки викликають хвилю критики і невдоволення з боку експертів. З моменту появи віртуальна монета швидко зайняла свою позицію в кріптовалютном ринку, і на в 2016 роки вона входила в ТОП-3 по капіталізації. У 2017 році Лайткоін зміцнився ще більше, що підтверджується зростанням курсу і підвищенням попиту з боку Майнер. З іншого боку, з’явилися конкуренти, такі як біткоіни Кеш, Ріппл, Ефіріум і Даш, які «розпилюють» увагу до «срібної» криптовалюта.

Перспективи Litecoin зберігаються, завдяки особливому механізму шифрування, простому Майнінг і швидкості транзакцій. На відміну від біткоіни, для видобутку якого потрібно потужний GPU (відеокарта або Асік), при Майнінг Litecoin застосовуються не стільки обчислювальні потужності, як оперативна пам’ять.

Сьогодні криптовалюта Лайткоін є одним з головних інструментів торгів на різних біржах, в тому числі на ринку бінарних опціонів. Вартість Лайткоіна залежить від попиту і пропозиції, що робить курс передбачуваним для інвестора. На державному рівні регулювання Litecoin ніяк не здійснюється, хоча сьогодні в урядах багатьох страх ці питання вже обговорюються.

Більше про лайткоіне простими словами:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector