Локальний гаманець монери: установка і прив’язка до пулів

Розглядаючи питання безпеки Monero, багато сподіваються на збереження блокчейна і практичну анонімність, що надається системою. Однак при цьому все одно продовжують користуватися веб-інтерфейсами і біржовими сховищами, які зламуються набагато простіше і не можуть забезпечити повної анонімності. Все це нівелює переваги Monero як системи, приводячи її в звичайний інвестиційний актив.

Проте, вихід з цієї ситуації є — а саме, використовувати локальний гаманець монери. Для більшості його функціонал може здатися непрактичним і незручним, проте це зовсім не так. Можна грамотно створити локальний гаманець, зберігаючи всі переваги практичної анонімності і при цьому не втрачаючи в зручності функціоналу, наданого веб-майданчиками.

Що таке локальний гаманець

Для початку відразу варто уточнити. Що холодний гаманець і локальний гаманець монери — це дещо різні поняття. Незважаючи на очевидну різницю, багато хто продовжує їх плутати.

Холодний гаманець не має ніякого доступу до мережі. Якщо грубо говорити, то це система, яка і зовсім не підключено до комп’ютера. Наприклад, це може бути зв’язка публічних ключів, написаних на листку паперу. Природно, що холодний гаманець спочатку отримував інформацію з загального блокчейна і був прив’язаний до локального або веб-гаманцю.

Локальний гаманець монери — це комп’ютерна програма з графічним призначеним для користувача інтерфейсом, яка виконує функції зберігання та взаємодії з блокчейном. Т. е. Вона з’єднується із загальним блокчейном і навіть взаємодіє з серверами. Але всі ключові дані (публічні ключі, адреси для відправки, та й самі платіжні одиниці) знаходяться виключно на користувача комп’ютера.

Безпека

Для багатьох вибір відповідного сховища пов’язаний з безпекою. Ті, хто не працюють з великими сумами, традиційно не заморочуються і використовують веб-інтерфейси, які надають мінімальний функціонал в сукупності з гранично низькою безпекою. З іншого боку, насправді зламати веб-гаманець на сервері досить проблематично, т. К. Все творці турбуються про збереження своєї репутації. При цьому серйозний DDOS може покласти навіть саму стійку до злому систему.

Зворотною крайністю є використання холодних гаманців. Так, звичайно, зламати їх неможливо через те, що там нічого зламувати. Але при цьому функціональність навіть USB хаспа, є досить спірним моментом, т. К. Переказ коштів все одно проводиться з персонального комп’ютера або смартфона.

Оптимальним варіантом стане використання саме локального сховища з наступних причин:

 • за відсутності інтернет-з’єднання гаманець можна умовно вважати «холодним», а значить, повністю безпечним;
 • рівень безпеки всієї системи визначається рівнем «параноїдальності» до безпеки самого користувача;
 • сам гаманець є взломоустойчивості.

Т. е. Фактично безпеку сховища на комп’ютері обмежується лише тим, наскільки він сам захищений від злому: чи варто на ньому хороший антивірус, відбудовані чи запити за підозрілими портам, наскільки уважний до фішинг-ресурсів сам користувач.

Саме тому локальні сервіси і набули такого поширення, т. К. Забезпечують оптимальний рівень безпеки в поєднанні з високим рівнем юзабіліті, а найголовніше — з швидкістю взаємодії з блокчейном.

Можливості Monero local wallet

Перед тим як розбиратися з установкою Local wallet на свій персональний комп’ютер, потрібно зрозуміти базовий функціонал, що надається їм. Для початку, відразу уточнимо. Гаманців кілька. І все локальні можна розділити на 2 великі групи:

 • CLI системи;
 • GUI системи.

Перші відрізняються великим функціоналом, тонкістю в настройках, але вимагають базового знання Bash команд (для linux) або умінням працювати з командним рядком (для Win користувачів). Багато з них поставляються з відкритими Сорс. Такі сервіси можуть все.

Але набагато більш привабливими для користувачів є GUI системи. Завдяки тому, що вони:

 • мають привітним інтерфейсом;
 • не вимагають фундаментальних знань про блокчейне;
 • дозволяють виконувати базові маніпуляції з криптовалюта монери відразу, без попередньої настройки.

GUI системи відрізняються функціоналом і зручністю. Але найкращим і зручним традиційно вважають офіційний локальний гаманець, що надається самою компанією, розробником Blockchain. Їх софт відрізняється підвищеною зламостійкі та регулярними апдейтами, що поліпшують працездатність, стабільність і швидкість взаємодії.

Gui гаманець від Monero дозволяє:

 • завести новий гаманець;
 • відновити з резерву старий холодний;
 • перенести з веб-платформи онлайн-гаманець;
 • імпортувати;
 • зробити резервну копію сховища;
 • зістикуватися з пулом.
 • запустити Демона для отримання автоматичних виплат з пулів;
 • налаштувати многофакторную аутентифікацію для забезпечення більшого рівня безпеки;
 • проводити транзакції Monero як по Payment Id, так і за прямим адресою;
 • використовувати різні функції автоматизації роботи сховища.

Крім цього, при невеликому колупання внутрішнього коду можна розширити можливості локального сховища Monero, дозволяючи використовувати одну платформу для кількох різних гаманців, в т. Ч. І інших платформ на основі системи CryptoNote (MoneroV і Bytecoin).

Локальний гаманець і Майнінг

Одним з найбільших переваг онлайн-сховища є можливість прив’язати його до Майнінг пулів. Для цього потрібно мати:

 • здоровий глузд;
 • ферму;
 • підключення до пулу.

Підключення CLI local wallet до Майнінг-пулу

Для початку, встановлюємо Minergate в систему ферми. Сама настройка описується в окремій статті. Але в цілому все відбувається за наступним алгоритмом.

 1. Вибирається оптимальний алгоритм (зазвичай йде окремим файлом, що додається до софту).
 2. Відбудовується харчування ферми і температурний режим.
 3. Ферма прив’язується до «Майнер» на пулі.
 4. Виплати з пулу прив’язуються до CLI сховища.

Саме воно може і викликати певні проблеми, т. К. Оплати традиційно відбуваються через PaymentId, а не через пряму адресу сховища.

Тому для того щоб отримати автоматичну оплату, потрібно окремо викачувати фонового Демона для CLI сховища, який буде звіряти транзакції і автоматично перенаправляти їх на CLI гаманець.

Підключення GUI сховища до пулу

Тут все йде за схожою схемою, якщо не брати до уваги одного маленького нюансу. В офіційний дистрибутив сховища монери вже вбудований Демон. Для його підняття досить вказати адресу Localhost або адреса сервера локальної мережі, на який в’яжуться все Майнер.

Після чого в нього потрібно вписати список довірених адрес (одним з яких стає адресу пулу). На сайті пулу ж досить прописати адреси сховища або PayId. Що саме прив’язувати до гаманця Monero — абсолютно без різниці. Сучасна система досить стійка до злому.

Примітка: детально про прив’язку і підйомі Демона Monero можна прочитати в статті «Monero GUI».

Як і чим Майні монери

Традиційно Майнінг монери здійснюється за допомогою ферм з відеокарт. Для цього потрібно зібрати ферму. Вам буде потрібно:

 • 4-6 відеокарт AMD Radeon Rx vega x64 (на 8-12 ГБ ОЗУ) або GTX 1070-1080 6-12 ГБ ОЗУ;
 • SLI шлейф, дозволяє з’єднати всі наявні в наявності відеокарти в одне обчислювальний пристрій;
 • процесор з кількістю потоків, що дорівнює кількості обчислювальних елементів (відеокарт), для малих ферм підійде A10 (4 потоку і 4 ядра). Для великих краще розщедритися на I5 8400 (4 ядра — 8 потоків). Це оптимізує передачу обчислень від ЦП на карти і назад;
 • ОЗУ — 4-6 ГБ;
 • стійка, на яку будуть встановлюватися відеокарти. Можливе використання High tower серверних корпусів;
 • трифазний трансформатор;
 • блок живлення на 1200-1400 Ватт;
 • стійке з’єднання мінімум 60 Мбіт / сек.

Перед тим як Майні монери, потрібно встановити на використовувану ферму софт для фармінга. Далі все це підключається до пулу, а пул зв’язується з Демоном локального сховища.

Як створити локальний гаманець на своєму комп’ютері

Дізнавшись всі переваги локального сховища Monero, традиційно може виникнути питання: власне, як створити на своєму комп’ютері гаманець, або як перенести вже наявне веб-сховище на свій комп’ютер.

Робиться все досить просто і по етапах.

 1. Для початку викачують зручний гаманець, яким будете користуватися. Рекомендації завжди залишаються незмінними — для недосвідчених користувачів оптимальним варіантом стане використання офіційного локального сховища монери. Завантажити його можна за посиланням. Тут знаходяться клієнти як для Win систем, так і для * nix ОС;
 2. далі, перед установкою бажано відключити антивірус і Firewall систему, т. к. в процесі установки MoneroGUI буде постійно намагатися створити з’єднання з нетиповим портам (за рахунок чого формує свою мережу, що забезпечує повну анонімність і конфіденційність майбутніх транзакцій).

Після установки сховища для найбільш швидкого взаємодії з мережею бажано викачати блокчейн або його ноду. На сьогоднішній день розмір Blockchain монери складає близько 100 Гб. Тому подбайте про досить швидкому і безлімітному інтернеті.

Примітка: подальші апдейти блокчейна НЕ будуть важити так багато, т. К. Вони лише дописують нові блоки. Розмір одного поновлення займатиме від 25 до 100 мб.

Після скачування повного блокчейна можна приступати до створення сховища. Тут є два шляхи:

 • створення нового сховища. Здійснюється в кілька кліків. Досить слідувати інструкції на екрані;
 • перенос / відновлення раніше використовуваного сховища.

Для останнього, необхідно потурбуватись про те, щоб файли з конфігурацією сховища вже були на ПК. Щоб відновити гаманець, досить вказати файли для імпорту.

Якщо з якихось причин веб-сервіс не віддає файли Ноди, можна створити новий гаманець Monero і просто перевести на нього всі засоби з сховища.

Для отримання виплат з пулу необхідно підняти Демона, який повинен знаходитися на одній адресі з фермою. Т. к. Тільки в цьому випадку можливо здійснювати передачу даних без зайвих проблем і збоїв. Робиться це у відповідній вкладці Monero GUI.

Після всіх маніпуляцій потрібно повернути антивірусну і Firewall систему в робочий стан, а потім зробити тестову транзакцію Monero для дозволу роботи за необхідними портам. Досвідчені користувачі можуть це зробити і без пробної транзакції, якщо знають, які порти використовує MoneroGui для зв’язку з блокчейном.

Установка і настройка завершена.

На відміну від інших криптовалюта, де все більшої популярності набуває зберігання крипти на серверах або біржах, відмінною рисою системи CryptoNote завжди була підвищена анонімність, що межує з повною. Тому користувачі, які вибирають Monero, Bytecoin, MoneroV для використання, цінували «параноїдальність» розробників, які роблять транзакції неотслежіваемих, а гаманці невзламиваемимі.

До останнього моменту локальні сховища були виключно з командним рядком, що сильно обмежувало зручність використання і швидкість проведення операцій. Наприклад, для того щоб провести вихідну транзакцію, необхідно було вручну вбивати PaymentID одержувача. З GUI це питання значно полегшився. Крім того, вбудований Демон дозволяє вирішити більшість процесів, пов’язаних з автоматичними платежами.

При цьому сучасні локальні гаманці монери змогли зробити найголовніше — зберегти анонімність всієї системи і повну безпеку користувача, завдяки чому їх популярність неухильно зростає.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector