Restore Monero Wallet: як відновити доступ до гаманця XMR

завдання кріптокошелька

Якщо ви коли-небудь подумали, що кріптовалютний гаманець дозволяє зберігати цифрові гроші в готівковому вигляді, то сильно помилилися. Хоча, таке зазвичай відбувається тільки з новачками. Але саме для цього варто пояснити, якими є завдання кріптокошельков.

По-перше, це забезпечення обігу монет. Будь-яка відправка або отримання коштів здійснюється через пристрої і додатки, створені для роботи з криптовалюта. До них прив’язані приватний і публічний ключі, завдяки яким генеруються адреси для кожного перекладу. Без цього оборот просто неможливий.

По-друге, вони є єдиним способом зберігати кошти. Так як криптовалюта — це цифровий актив, в гаманець ви його не покладете. Більш того, їх не можна зберігати у вигляді окремих записів в якомусь документі або в якості безготівки за принципом банківських рахунків.

Найголовніше — це забезпечення збереження та безпеки засобів. Популярні криптовалюта, начебто монери, біткоіни або Ефіру, дорого коштують на ринку, тому існує безліч зловмисників, що норовлять нечесним шляхом отримати собі десяток-другий монет. Але якісні гаманці мають особливу систему захисту, тому дістатися до них не так просто.

Втрата доступу — навік втрачені монети

Одна з найстрашніших проблем для користувача — втрата контролю над своїми засобами. Якщо ви втрачаєте готівку, то це вже неможливо виправити. Але гроші при цьому залишаються в обороті, оскільки їх хтось знайде. Якщо втрачаєте карту, то її можна заблокувати і перевипустити. Тобто, економіці це ніяк не шкодить. А в останньому випадку не шкодить і самому користувачеві.

Але якщо втрачаєте доступ до кріптовалютному гаманцю, то ви самі втрачаєте грошей, але крім цього піддаєте небезпеці всю мережу. Адже зламати його не так-то просто, а значить монети назавжди пропадають з обороту.

Саме тому розробники багатьох пристроїв і додатків подбали про рішення навіть таких проблем. Якісний продукт дозволяє здійснити відновлення гаманця. Завдяки цьому і користувач буде задоволений, і мережі не завдасть шкоди.

Гаманці Monero з відновленням

На жаль, можливість відновлення доступу є не скрізь. Однак, найбільш часто використовувані програми та пристрої вже додали таку можливість. Найголовніше, що ця функція доступна на офіційному гаманці Monero Gui.

Мультивалютний гаманець Jaxx, який давно славиться своєю орієнтацією на користувача, ще в першій версії забезпечив відновлення доступу до засобів. До речі, що дивно, це єдине з популярних мультивалютних додатків, яке додало підтримку Monero.

Сьогодні немає апаратних сховищ, розроблених спеціально для Monero. Ходять чутки, що такий пристрій поки в розробці, але коли воно буде випущено, ще невідомо. Більш того, цю інформацію поширили НЕ розробники проекту, а рядові користувачі мережі.

Проте, два популярних і кращих апаратних гаманця від Ledger і Trezor додали повну підтримку монери. Обидва пристрої дозволяють відновити доступ до всіх гаманцях, які були у користувача раніше.

Підготовка до повернення доступу

Варто запам’ятати раз і назавжди: повернути контроль над засобами можна тільки в тому випадку, якщо ви завчасно до цього підготувалися. За аналогією з відновленням Windows. Якщо ви допустили помилку або встановили небажане оновлення, то один з варіантів — повернути до попередніх налаштувань. Однак для цього попередньо потрібно створити точку відновлення або резервну копію конфігурації.

Перший варіант — це мнемонічна фраза. Вона не схожа на всі пропозиції, які вам знайомі з дитинства, по типу «кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан». В даному випадку це буде абсолютно випадкові набір самих незв’язаних між собою слів. Їх кількість варіюється від 12 до 25.

При створенні будь-якого з вищеназваних гаманців вам буде надана ця фраза. У деяких з них слова відображаються по черзі, а в деяких відразу все. Так чи інакше, їх обов’язково потрібно записати в такому самому порядку, оскільки більше не буде можливості дізнатися цю фразу.

Другий варіант — створення резервної копії. Він більш заморочений, оскільки файл копії потрібно зберігати на іншому пристрої. Інакше, в разі переустановлення системи він також пропаде. Відповідно, повернути доступ не вийде.

Для цього треба зайти в папку з програмою і знайдіть там файл wallet.dat. Саме в ньому записана вся історія конкретно по вашому гаманцю. Рекомендовано періодично оновлювати копію. За замовчуванням цей файл знаходиться в прихованих папках на локальному диску вашої системи. До речі, бажано його також кудись перемістити, оскільки вже були випадки атаки саме по шляху зберігання файлу гаманця.

Як повернути контроль

Отже, тепер конкретно про те, як відновити гаманець монери, якщо ви зробили все необхідне, з перерахованих вище варіантів. Для початку мова піде про використання мнемонічною фрази.

Якщо ви використовуєте Monero GUI або Jaxx, то при установці програми вам буде запропоновано створити новий гаманець або відновити старий. Потрібно вибрати останній варіант. У наступному вікні введіть мнемонічну фразу. Після невеликого завантаження доступ буде повернений.

Схожа процедура працює і з апаратними гаманцями. Єдина відмінність в тому, що вам будуть пропонувати кілька слів на вибір, а вам потрібно вказати те, що йде по порядку. У разі помилки доведеться починати процедуру заново.

Якщо ви хочете відновити доступ через резервну копію, то встановіть гаманець і в папку з ним закиньте файл, замінивши ним стандартний wallet.dat. При цьому вам потрібно пам’ятати пароль від попереднього гаманця (якщо ви його встановлювали). Як ви розумієте, такий варіант не працює з апаратними сховищами, оскільки всі дані зберігаються безпосередньо на пристрої.

Корисна можливість

Відновлення гаманця, ймовірно, одна з найбільш корисних функцій будь-якого кріптовалютного гаманця. Часто трапляється, що ваша система просто покривається вірусами або злітає, що вимагає її переустановлення. Природно, при цьому втрачаються ключові файли.

Аналогічно буває і з апаратними гаманцями. Адже його досить просто втратити, він може зламатися, або банально, на нього розіллють воду, і він вийде з ладу. Завдяки такій можливості вже багато користувачів отримали шанс не втратили свої кошти.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector