Майнінг біткоіни Кеш: як почати добувати BCC / BCH

Трохи про біткоіни Кеш

Ця криптовалюта стала першим повноцінним Форком біткоіни. Незважаючи на те, що його прийняли майже всі Майнер і ще до появи монети більшість бірж і гаманців визнали дану криптовалюта, багато хто був упевнений, що це буде як «перший млинець грудкою».

Насправді ж вийшов хороший постріл, який на швидкості кулі досяг позначки в тисячу доларів за монету. Через кілька місяців, на піку всього ринку, BCH продавали по 4 з гаком тисячі. Це говорить про гарний прицілі розробників, а також високої точності «зброї», яке справляється з масштабуванням краще, ніж Bitcoin.

Висока швидкість роботи мережі закладена в двох факторах. Перший — це укорочений код самої монети. Другий — це збільшений розмір блоку. На момент хард ФОРКОМ він становив 8 мегабайт проти 1 у BTC. Оновлення в травні підвищило до 32. Тоді за добу можна було обробити до мільйона транзакцій, проти 250 тисяч BTC. Сьогодні ця цифра досягає 2.5-3 мільйони, без будь-яких затримок або «передсмертних» станів системи.

Bitcoin Cash є найбільш точним повторенням біткоіни. Якщо добре розбиратися в криптографії та блокчейне, то можна особисто переконатися в його код має якісь значні інновації або принципові відмінності.

Його високий рейтинг і великі обсяги торгів забезпечені 4 стовпів, які можна сміливо обізвати 4Д:

 • децентралізація;
 • дефіцит;
 • розподіл;
 • довге існування.

Ці 4 принципу притаманні і біткоіни. Власне кажучи, це ще один збіг. Але, як бачите, не дивлячись на безліч схожості і повній відсутності нової ідеї ця криптовалюта вистрілила.

Майнінг — золота жила?

Поява цієї криптовалюта почали рекламувати як антипод усім складнощам будь-якої системи. Мовляв, добуваючи біткоіни Кеш можна гребти гроші тракторним ковшом, використовуючи мало не потужність домашнього чайника. Таку рекламу зробили заради швидкої популяризації монети і моментальної підтримки мережі. Вона спрацювала.

Ветерани Майнінг зрозуміли, що це черговий прийом. Адже при хард Форк BCC / BCH взяв все від BTC, включаючи висоту блоку, алгоритм, протокол захисту і складність. Тому, ніякі фени та праски з видобутком даної криптовалюта не впоралися б. Але багато новачків ще не розуміли цього, тому почали займатися Майнінг біткоіни Кеш, ніж створили йому хешрейт.

Зрозумівши, в чому заковика, йде стало пізно. Так, нічого не трапиться, якщо ви покинете мережу. Але чи не буде вам шкода витрачених коштів, а найголовніше — часу і сил на підготовку до видобутку і сам процес? Тому багато і залишилися саме на BCH.

Що відомо про Майнінг

Як вже було сказано — це клон біткоіни, тому багато чинників збігаються. Алгоритм хешування — SHA-256, протокол захисту — Proof of Work. Значить ключовим показником для ефективності буде обчислювальна потужність.

Для вирішення одного блоку потрібно витратити довгих 10 хвилин. Можна запустити процес, зробити каву, покурити або просто посидіти на балконі, поки вони пройдуть. Звичайно, якщо ви новачок, то відразу так робити не варто, оскільки початкові настройки завжди бувають неточними. Але якщо з Майнінг спілкуєтеся на «ти», то проблем не буде.

Нагорода за блок становить 12.5 BCH. Знову-таки, ця кількість не відрізняється від BTC, проте в доларовому еквіваленті ви отримаєте менше. Такі ось складності в ринку криптовалюта, який можна розділити на класи. Використовувати монети, отримані від Майнінг можна тільки через сто підтверджень. З огляду на нюанси мережі, це означає «через вічність».

Останнє, що важливо знати — складність мережі. Деякий час вона була нестабільна, як гра збірної Іспанії з футболу за останні пару років. Спочатку вона занадто падала і за 10 хвилин знаходили 5-6 блоків, то піднімалася так, що на блок йшло до 4 годин. Тоді мережу BCH розігналася швидше Усейна Болта, обігнавши Біткоіновскую на добрих 7 тисяч блоків.

Сьогодні цих проблем немає. На кожен блок йде близько 10 хвилин. Якщо Майнер витрачають значно більше часу, відбувається коригування і складність подає. Якщо менше, відповідно — зростає. Крім того, аналогічні дії відбуваються при падінні або зростанні загального хешрейта.

Самостійний видобуток

В першу чергу всі думають про безліч налаштувань, закупівлю обладнання та безлічі шуму. Тому спочатку йтиметься про Майнінг в домашніх умовах і його розвитку. Адже приблизно так і починають все знову прийшли в цю область користувачі.

Перше, що знадобиться Майнер — хороше обладнання. Як вже було сказано, головний показник — обчислювальна потужність. Відповідно, вам потрібна хороша відеокарта. Якщо купувати її як геймер, то можна накоїти дурниць і загнати себе в мінус. Якщо думати, як майнер, то ви зрозумієте, що необов’язково купувати найдорожчу карту.

Справа в тому, що сам хешрейт (H / s) не відображається в характеристиках відеокарти на вітрині, або в звичайному інтернет-магазині. Для цього проводяться тести продуктивності. Виходячи з їх результатів на сайтах, присвячених Майнінг вже з’являється відповідна інформація.

Найприбутковіша відеокарта на сьогодні — Radeon RX 550. Вона не найпродуктивніша, однак коштує близько 200 доларів, тому окупається досить швидко. А прибутковість, в першу чергу, залежить саме від періоду окупності. Більш того, вона вимагає дуже мало потужності (W), тому рахунки за електроенергію будуть достатньо дешевими, а значить чистого прибутку буде більше.

Якщо з апаратної боку готовність є, потрібно переходити на програмну. Сюди входить налагодження операційної системи і самого Майнера. До першого відноситься:

 • відключення фонових служб;
 • відключення антивіруса;
 • настройка системи на мінімальне споживання ресурсів карти.

Базова конфігурація програми-Майнер не займе багато часу. Для початку потрібно зареєструватися на пулі і створити там робітника. Потім скачайте програму і в папці з нею знайдіть bat-файл, в якому потрібно вказати наступні дані:

 • назва файлу запуску;
 • адреса пулу;
 • ім’я робочого;
 • адреса гаманця.

Більш детальна інструкція налаштування Майнінг під конкретну програму можна знайти на пулі, з якого ви її завантажили. Там будуть вказані як базові конфігурації, так і додаткові для регулювання інтенсивності роботи системи.

Відмова від турбот

В іншому, не варто сподіватися, що видобуток Bitcoin Cash на звичайних або навіть вдосконалених відкритих буде як золотий злива. Як вже було сказано, ця криптовалюта запозичила складність Майнінг у BTC на момент хардфорка. Тоді вона була високою. З того моменту пройшов рік. Змінюється даний показник кожні 2 тижні.

Можна відмовитися від безлічі проблем, пов’язаних з видобутком BCC / BCH, і просто заплатити за них комусь іншому. Для цього був придуманий хмарний Майнінг. Він має на увазі оренду обчислювальних потужностей. Ви платите зазначену суму за конкретний хешрейт на певний час (іноді безстроково) і отримуєте наступне:

 • не потрібно розбиратися в обладнанні і купувати його;
 • не потрібно терпіти високі температури і шум від майнящей системи;
 • не потрібно витрачати час на контроль і обслуговування устаткування.

Іншими словами, ви вже не Майні, а просто інвестуєте. Вкладені гроші відбиваються набагато швидше, ніж при самостійній видобутку. Це пов’язано з тим, що хмарний Майнінг побудований на основі величезних Майнінг ферм великих компаній. Вони мають високий хешрейт, тому отримують великі нагороди, а значить мають можливість швидше виплачувати прибуток користувачеві за контрактом.

Але і тут вистачає підводних каменів, на які можна раптово і дуже боляче напоротися.

По-перше, існує безліч шахрайських схем. Ви можете заплатити за контрактом на рік, а вже через півроку сервера нібито необоротно «впадуть». Псевдокоманда сховається з вашими грошима, а ви будете ні з чим.

По-друге, часто постачальники обманюють клієнтів. Вони заявляють, що нададуть 100 TH / s за 3000 доларів, а за фактом ви отримаєте лише 70. Здається, що це все одно непоганий хешрейт, проте чесний сервіс (вони адже існує) дасть всі 100, іноді навіть дешевше.

По-третє, існує безліч шкідливого ПО, яке багато хто активно поширюють серед користувачів для крадіжки їх обчислювальних потужностей в свою користь. Багато подібних атак було виявлено у вересні 2017, як раз через півтора місяці після хард ФОРКОМ. Тоді хакери показали, що вони здатні на найвитонченіші способи отримати криптовалюта.

приховані Майнер

Подібні файли і програми стали дуже активні, коли складність видобутку топових криптовалюта зросла до небес. Зловмисники зрозуміли, що вигідніше розробити ПО для розкрадання чужих потужностей, ніж збирати свою ферму.

Вони ховаються в системі як будь-яка служба. Найдивовижніше, якщо користувач відкриває диспетчер задач, щоб дізнатися, що саме вантажить систему, файл зменшує навантаження до такої міри, щоб не викликати підозр.

Перший спосіб захиститися від такої атаки — налаштувати захист свого комп’ютера, а також завантажити хороший антивірус (сьогодні кращим є Norton). Крім того, якщо ви активно відвідуєте кріптовалютние проекти, то для цього використовуйте Opera. Розробники вбудували захист, яка зветься NoCoin. Якщо вона включена, вся сайтів із підозрілою активністю Майнер блокується.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector