Майнінг Litecoin на відеокарті (GPU)

Майнінг Litecoin на відеокарті — спосіб видобутку криптовалюта, побудований на застосуванні GPU високої продуктивності. Відразу після появи Лайткоіна в 2011 році Майнер добували монети LTC за допомогою процесора. З ростом складності кріптовалютной мережі робота на CPU втратила актуальність, і учасники мережі стали шукати більш ефективні способи отримання віртуальних монет. Настала епоха ферм, побудованих на відкритих, що забезпечують більш солідний дохід. У чому особливості такого заробітку? Як правильно добувати Litecoin за допомогою GPU? В які терміни можна очікувати окупності, і чи варто Майні віртуальні монети таким способом? Ці та інші нюанси розглянемо в статті.

Що важливо знати, перед здобиччю Litecoin на GPU?

Кілька відеокарт для Майнінг на білому тлі

З появою Лайткоіна багато Майнер переключилися на видобуток нових віртуальних монет. Пояснити це просто. До 2011-2012 років складність мережі біткоіни вимагала застосування більш продуктивного обладнання, в тому числі купівлі дорогих відеокарт, а Litecoin успішно Майні на процесорі. З ростом популярності Лайткоіна підвищувалися вимоги до його видобутку. Спочатку учасники мережі перейшли на ферми GPU, а згодом на Асіка, що працюють на алгоритмі Scrypt.

Таким чином, Майнінг Лайткоінов на відкритих поступово втрачає актуальність, але навіть в 2018 році знаходяться люди, які збирають і використовують ферми на GPU. Щоб домогтися результатів на цьому терені, важливо врахувати наступне:

 1. Для видобутку Litecoin потрібні потужні відеокарти виробників AMD і Nvidia. Якщо приводити моделі, підходять GPU від RX470 і GTX1060 відповідно, а також карти вище класом. Застосовувати менш продуктивні пристрої немає сенсу.
 2. При виборі графічного адаптера важливо звертати увагу на ряд критеріїв — виробника, обсяг пам’яті, потужність і інші. На цьому питанні детально зупинимося нижче.
 3. Соло Майнінг не дає очікуваних результатів — краще працювати в пулі, де можна розраховувати на більш високий прибуток. Тут особливість в тому, що група людей об’єднується з єдиною метою — видобуток нових блоків в обраній кріптовалютной мережі. Отримана премія ділиться між усіма учасниками з розрахунку переданої потужності.
 4. Прибутковість Майнінг Litecoin на відкритих залежить від багатьох факторів, серед них курсова вартість віртуальних монет, продуктивність відеокарти, а також час Майнінг (чим довше, тим краще). Якщо використовувати для видобутку GPU середнього рівня, чекати великих результатів безглуздо.

При видобутку Litecoin важливо врахувати ряд особливостей криптовалюта:

 1. Мережа Лайткоіна працює на алгоритмі Scrypt, про що важливо пам’ятати при розрахунку окупності і виборі обладнання.
 2. На отримання 1 блоку йде менше часу, що прискорює процес видобутку та підтвердження транзакції.
 3. Поява нових ASIC-Майнер з високою продуктивністю, призначених для отримання блоків Litecoin, призводить до ускладнення процесу Майнінг віртуальних монет.
 4. При виборі пулу варто звернути увагу на розмір комісії та можливість працювати в режимі «соло».

Суть видобутку Litecoin на GPU полягає в зборі ферми на відкритих, встановлення програмного забезпечення та підключення до пулу. Далі робота ведеться автоматично і активну участь Майнера не потрібно (тільки контроль). Перед початком видобутку важливо підібрати обладнання, розрахувати потенційні витрати і прибуток, після чого приступати до Майнінг.

Як вибрати відеокарти для видобутку Litecoin?

Підключена ферма для Майнінг

При виборі GPU для Майнінг віртуальних монет врахуйте наступні параметри:

 1. Обсяг пам’яті. При виборі важливо орієнтуватися, щоб цей показник був максимальним. Непогану продуктивність забезпечують GPU з об’ємом відеопам’яті від 6 Гб і більше. Для поточного рівня складності Litecoin заявлений показник повинен бути не менше 8 Гб. В іншому випадку Майнінг не дасть очікуваного прибутку.
 2. Тип пам’яті. Сучасні відеоадаптери мають клас GDDR5 (це оптимальний варіант).
 3. Розрядність шини. Краще віддати перевагу відеокартам з 256-бітної розрядністю. Вони відрізняються більшою ефективністю в питанні Майнінг криптовалюта. Якщо використовувати GPU з 128 бітами, швидкість видобутку віртуальних монет нижче, і окупити витрати на обладнання навряд чи вийде.
 4. Охолодження. Виробники відеокарт усвідомлюють важливість температурного режиму, тому розробляють GPU з просунутою системою охолодження. На пристрої встановлюються більш потужні вентилятори та спеціальні радіатори для відведення тепла. В цьому плані далеко просунулися відеокарти Radeon RX580, які активно застосовуються для Майнінг.
 5. Доступність розгону. Вибираючи відеокарти для Litecoin-Майнінг, важливо відразу уточнити — передбачена можливість підвищення продуктивності чи ні. В сучасних GPU така опція є. Більш того, багато компаній пропонують спеціальну утиліту, що забезпечує розгін. При правильному підході можна підвищити потужність до 20-30%. Але тут існують ризики для «заліза» через його знаходження під постійним навантаженням.
 6. Швидкість Майнінг. При виборі відеокарти варто вивчити її продуктивність з позиції видобутку віртуальних монет. Як зазначалося, хороші відгуки отримують відеокарти Radeon лінійки RX580 з 8Гб пам’яті. GPU нижче класом мають менший хешрейт. В якості альтернативи можна розглянути відеокарти від Nvidia, а саме GTX 1080Ti і 1070.
 7. Ціна. Сучасні відеокарти обходяться в суму близько 600 доларів і вище. Якщо врахувати, що при створенні ферми потрібно мінімум 4-6 планок GPU, витрати зростають до 2400-3600 доларів і вище.

Практика показує, що для досягнення рентабельності важливо брати відеокарти в кількості від шести штук. В іншому випадку окупити витрати буде важко.

Наведемо невелику статистику видів відеокарт (по продуктивності). Всі вони умовно діляться на три види:

 1. Початковий рівень. До цієї категорії відносяться GPU AMD Radeon RX560, R9, HD7850 і інші, а також Nvidia — GTX (660, 680, 670, 1050Ti та інші).
 2. Середній рівень. Це відеокарти більш високого класу, а саме AMD Radeon (RX580, RX480, RX570, GTX970 і так далі) і Nvidia GTX (1060, 970, 780 та інші).
 3. Високий рівень. До цієї категорії відносяться GPU від Nvidia GTX1070 і вище.

Для Майнінг Лайткоінов рекомендується застосування відеокарт високого або, в крайньому випадку, середнього рівня. Головне — уважно підійти до виконання розрахунків.

Інше для ферми

Крім відеокарт для збору ферми потрібно і інше обладнання:

 1. Материнська плата — елемент, в який вставляються планки відеокарт. При виборі важливо звернути увагу на число слотів для установки GPU — їх повинно бути не менше 4-х. При цьому не варто брати занадто дешеві моделі, адже вони можуть не потягнути ферму. Відповідний варіант MSI Z270 різних видів. Її покупка обійдеться в суму близько 250 доларів. Ще один варіант — застосування відеокарти ASUS на тому ж чіпсеті. Її плюс — більш низька ціна (близько 150 доларів).
 2. Процесор і оперативна пам’ять. До цього устаткування жорстких вимог немає. Для «оперативки» важливо, щоб вона була не менше 6 Гб.
 3. Жорсткий диск. Тут важливо, щоб обсяг HDD був не менший 50-60 Гб, але деякі Майнер примудряються працювати з 16-гігабайтної флешкою.
 4. БП (блок живлення) важливо підбирати з урахуванням наступних рекомендацій. По-перше, він повинен мати сертифікат 80 + Голд, що є підтвердженням його надійності. По-друге, потужність БП повинна бути такою, щоб після підключення він працював лише на 50 відсотків потужності. Якщо ферма складається з шести відеокарт, їй буде потрібно два БП на 0,65 кВт. Чим могутніше устаткування для Майнінг, тим вище вимоги до блоку живлення.
 5. Райзер. Це спеціальні подовжувачі, що дозволяють відсунути GPU від решти устаткування і тим самим виключити перегрів. За допомогою цього пристрою вдається рознести відеокарти на відстань 20-40 см.
 6. Адаптер Wi-Fi — пристрій, який забезпечує стабільний зв’язок з Інтернетом.
 7. Кожух — елемент ферми, необхідний для монтажу обладнання. Головні вимоги — надійність, зручність розміщення обладнання і стійкість до механічних впливів.
 8. Стійки. Можуть виконуватися з дерева або металу. Призначені для кріплення обладнання.
 9. Вентилятори. При створенні ферми з шести і більше відеокарт може знадобитися додаткове охолодження. Для цієї мети встановлюються ще 2-4 кулера.

Як Майні Лайткоін на відеокарті — покрокова інструкція

Майнінг-ферма з 7 відеокарт

Розглянемо докладно, як Майні Litecoin на відеокарті. Повний алгоритм дій має такий вигляд.

оцінка ситуації

На цьому етапі важливо проаналізувати ринок криптовалюта, зрозуміти перспективи Лайткоіна і тенденції до зростання (зниження) курсової вартості. Важливо врахувати, що кріптовалютний ринок нестабільний, що зайвий раз підтверджує волатильність популярних монет в 2017-м і початку 2018 року. Так, на 27 лютого 2018 року курс Лайткоіна становить 217 монет за 1 долар. При цьому в кінці 2017 року його досягав 360 доларів (18 грудня) після чого мало місце різке зниження ціни. Ніхто не гарантує, що після будівництва ферми не відбудеться щось подібне. Ось чому при розрахунку окупності важливо врахувати два параметри — підвищення складності і ймовірне зниження курсу.

Будівництво ферми

Як тільки криптовалюта визначена, можна переходити до будівництва ферми для Лайткоіна. За якими принципами збирається обладнання, розглянуто вище. Перед початком Майнінг робимо настройку «заліза». Для цього:

 1. Входимо в Біос.
 2. Встановлюємо включення ПК після вимкнення живлення.
 3. Деактивувавши сторонню периферію. В роботі залишається лише USB, IOMMU, а також мережева карта.
 4. Ставимо завантаження з USB-HDD (повинна бути основною).
 5. Вимикаємо перевірку на факт підключення екрану і клавіатури.

Тип налаштувань може відрізнятися з урахуванням материнської плати.

установка гаманця

Щоб зберігати криптовалюта і проводити з нею транзакції, буде потрібно Лайткоін гаманець. Користувачам доступні різні види сховищ — апаратні, мобільні, програмні, паперові та інші. Оптимальні і перевірені варіанти — гаманці Exodus, Electrum LTC, Litecoin Core і інші.

інсталяція програми

Щоб почати Майнінг на відеокарті Nvidia або AMD Radeon, необхідно встановити програму для видобутку монет (з урахуванням операційної системи комп’ютера). Як варіант, застосування GUI Miner Scrypt, яка підійде для малодосвідчених Майнер. Для настройки не потрібно особливих знань. Що стосується іншого софта, він вимагає управління з командного рядка, що часто створює труднощі для новачків. Після установки програми для Майнінг варто оновити драйвера для GPU, щоб уникнути появи помилок. Як варіант, можна використовувати і інші програми, наприклад, Cgminer-3.1.1 і Cudaminer.

Підключення до пулу

Після вибору і установки програми варто визначитися з відповідним пулом. Це об’єднання Майнер, до якого підключається нова дійова особа для передачі своєї потужності. Надалі пул платить гроші Майнер за використання потужності його обладнання. При виборі пулу варто звернути увагу на систему оплати. Більшість пулів дотримується двох технологій — PPS і PPLNS.

Перший варіант хороший тим, що виплати здійснюються з урахуванням складності, але тут стягується комісія від 1 до 3%. Крім того, залишається ризик банкрутства пулу. Ось чому рекомендується вибирати спільноти з іншим способом оплати PPLNS, де комісія мінімальна або відсутня, а ймовірність банкрутства зведена до нуля.

Виділимо кращі пули для Майнінг Лайткоіна:

 1. Antpool.
 2. Litecoinpool.
 3. F2pool.
 4. Multipool і інші.

Для початку роботи потрібно пройти реєстрацію на сайті пулу, вказавши логін і пароль. Після цього варто повернутися до програми, встановленої для видобутку криптовалюта, і вказати в ній відомості про кулю. Якщо налаштування зроблені правильно, програма приступає до видобутку віртуальних монет. Першу інформацію можна побачити вже через 10-15 хвилин після початку роботи. Виділимо особливості настройки для різних видів відеокарт.

Для Майнінг Лайткоіна на AMD потрібно зробити наступне:

 1. Заходимо на офіційний сайт amd.com.
 2. Встановлюємо AMD APP SDK. Завдяки цьому, вдається активувати підтримку OpenCL.
 3. Качаємо архів і розкриваємо програму для заробітку в зручне місце.
 4. Вносимо зміни в файл start.bat.
 5. Встановлюємо параметр інтенсивності (I). Чим він більший, тим більше вантажиться GPU і тим вищий заробіток.

Для Майнінг Лайткоін на Nvidia робимо наступне:

 1. Встановлюємо нові драйвера з офіційного сайту Nvidia.
 2. Качаємо архів з програмою для Майнінг (підійде Cudaminer).
 3. Вносимо зміни в start.bat (вказуємо логін і пароль).

Майнінг Лайткоіна на відкритих — плюси і мінуси

Відеокарта для Майнінг Лайткоінов на білому тлі

Перед закупівлею обладнання для створення ферми на GPU, варто усвідомити переваги та недоліки видобутку Litecoin на відкритих.

перевагинедоліки
Стабільний пасивний заробіток.Рівень доходу при Майнінг Лайткоіна за допомогою відеокарт незначний через високої складності.
Можливість поступово збирати обладнання і додавати відеокарти (при підвищенні складності).Навіть при правильного налаштування і правильному виборі відеокарти ферма залежить від стабільності напруги живлення.
Доступність обладнання на ринку. Купити GPU для Майнінг не складає труднощів.Для покупки шести відеокарт при створенні ферми на GPU буде потрібно чимала сума, а загальні витрати можуть досягти 4-5 тисяч доларів.
Налаштування процесу видобутку віртуальних монет займає багато часу і доступна навіть новачкам.При підключенні декількох відеокарт з’являється сильний шум, який тим більше, чим вище навантаження на устаткування. В результаті доводиться переносити обладнання в окрему кімнату або вирішувати питання з шумоізоляцією.
Широкий вибір обладнання, яке може застосовуватися при створенні ферми.
Легкість перемикання на видобуток інших віртуальних монет (при необхідності). Для цього достатньо змінити пул або програму.Менша потужність в порівнянні з Асіка.

Окупність Майнінг Лайткоінов на відкритих

Ферма для Майнінг на білому тлі

Вище розглянуто, що потрібно для початку роботи, і як Майні Лайткоін на відеокарті. Але головне питання залишається нерозкритим — наскільки прибутковим є такий напрямок для Майнера. Як зазначалося, перші монети Litecoin добувалися за допомогою процесора, але вже до 2014 року цей варіант став непотрібним. Наприклад, 8-ядерний AMD FX 8350 видавав продуктивність близько 70 КХ / секунду. З урахуванням поточної складності (на 27 лютого 2018 роки) з його допомогою вдасться одержати не більше 5 центів на місяць.

Наступним етапом стали відеокарти, які на початковому етапі показували привабливу продуктивність. Наприклад, відеокарта GeForce GTX 1080Ti видає близько 10 МХ / сек. Це означає, що місячний заробіток з однієї відеокарти (при видобутку Лайткоіна) складе близько 6,5 доларів в місяць або 78 доларів в рік. Природно, заради такого прибутку немає сенсу витрачати гроші на облаштування ферми. Навіть при об’єднанні 6 відеокарт, місячний заробіток складе 39 доларів, що навряд чи задовольнить запити сучасних Майнер.

З іншого боку, сучасні відеокарти можна використовувати для видобутку нових криптовалюта, які мають невелику складність Майнінг. У цьому випадку прибутковість ферм на GPU буде значно вище, а окупності можна домогтися через 1,5-2 роки (в залежності від комплектації та зростання курсової ціни криптовалюта).

Ось чому для випадку з Litecoin краще застосовувати ASIC-Майнер. Це спеціальне обладнання, яке призначене саме для Майнінг віртуальних монет на алгоритмі Scrypt. Наприклад, Bitmain Antminer L3 + має потужність в 504 МХ / сек. В результаті він здатний заробити близько 320 доларів на місяць. При ціні в 2000 доларів (при замовленні на офіційному сайті з урахуванням доставки) апарат окупається всього за 6.5 місяців. При розрахунках ми не враховували енегозатрати.

Так що при видобутку Лайткоіна краще орієнтуватися на ASIC-Майнер, а не витрачати гроші на збір GPU-ферм. Такі пристрої ще можуть стати в нагоді, але для видобутку менш популярних віртуальних валют.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector