Mist Ethereum — що це і як користуватися

Напевно, багато кріптовалютние користувачі чули про Mist Ethereum, але далеко не всі змогли розібратися з тим, що ж це таке. У пропонованому огляді ми знайдемо відповідь на дане питання і розберемо все його нюанси.

Mist Ethereum: що це простими словами

Інтерфейс браузерного гаманця Mist Ethereum
Головне меню гаманця браузера Mist Ethereum

Якщо говорити коротко, то Міст — це спеціальний браузер, призначений для роботи з криптовалюта Ефіріум і проектами, заснованими на блокчейне однойменної мережі. Він має офіційний статус, підтримується професійною командою розробників, систематично випускає оновлення. Розглянутий браузер призначений для виконання безлічі операцій:

 1. Зберігання та відправка кріптомонет. Можна завести або окремий гаманець Ефіріум Mist, або синхронізувати з браузером приватні ключі від інших гаманців. Таким чином, ви зможете за допомогою одного інструмента управляти грошима, що зберігаються на різних акаунтах.
 2. У вільний час за іграми, заснованими на блокчейне Ефіру. Користувачеві доступні такі популярні програми, як CryptoKitties, Etheremon, HyperDragons, Ether Kingdoms. В цілому, в браузері є більше сотні подібних проектів, так що вам буде з чого вибрати.
 3. Отримання доходу від участі в іграх. Як і у випадку з попереднім типом додатків, вам доступна величезна кількість проектів (Blockasino, Etheroll, Edgeless, Fire Lotto). Головне — користуватися такими ресурсами з розумом, інакше можна швидко програти всі зароблені монети.
 4. Купівля / продаж криптовалюта, а також токенов ERC20, інвестиції. Для цих цілей можна застосовувати такі ресурси, як Radex, Zaynix, Dether, EasyTrade. Щоб отримувати прибуток на платформах такого роду, потрібно мати певні навички трейдера.
 5. Обговорення новин в спеціалізованих соціальних мережах. У браузері присутній безліч майданчиків, зареєструвавшись на яких, можна отримувати свіжі новини, що стосуються Ефіру і токенов ERC20 (наприклад, Minds, Viuly). Інформацію можна обговорювати з іншими людьми. Так вам буде легше зрозуміти, в якому проекті взяти участь, коли краще скуповувати або продавати Ethereum і так далі.

Браузер Міст створювався для того, щоб зробити роботу в мережі Ефіріум безпечнішою і максимально зручною. Можна сказати, що частково розробники впоралися зі своїм завданням. Наприклад, об’єднання всіх тематичних платформ в одному місці — це відмінна ідея. Більше не треба самому шукати спеціалізовані ресурси. Все необхідне є в списку браузера.

Крім того, вже зараз зрозуміло, що використання Міст підвищує зручність «холодного» зберігання. Користувач може в будь-який момент імпортувати в Міст файл з приватним ключем, що зберігається на оффлайновом носії, зробити всі необхідні справи і відразу видалити його. Імпорт займає буквально кілька секунд, так що проблем бути не повинно (більш докладно про це ми поговоримо трохи пізніше).

До того ж можна сказати, що будь-який користувач має доступ до вихідного коду браузера. При наявності навичок програміста можна вносити свої зміни, роблячи проект краще. Звичайно, поки Міст ще допрацьовується, причому найбільш гостро стоїть питання його надійності. Але в перспективі він може стати невід’ємним інструментом для кожного власника Ефіріума.

Отже, ми розібралися з тим, що таке Mist в Ethereum. Тепер давайте з’ясуємо, як його встановлювати і використовувати.

Ефіріум Міст: інсталяція та застосування

Сторінка для скачування браузера Mist
Файли для скачування браузера Mist на Windows

Щоб ви могли використовувати весь функціонал даного браузера, на вашому ПК повинні зберігатися блоки транзакцій мережі Ethereum. Ці блоки можна завантажити окремо (наприклад, через торренти). Але в такому випадку велика ймовірність того, що ви завантажили застарілу версію блокчейна. Більш того, скачаний з стороннього ресурсу файл може містити небезпечні віруси. Тому краще піти найбезпечнішим шляхом і встановити собі повноцінний програмний клієнт Ethereum Wallet. Робиться це так:

 1. Йдемо за посиланням github.com/ethereum/mist/releases і завантажуємо на комп’ютер архів з гаманцем. За вказаною адресою ви знайдете файли для найбільш популярних версій ОС: Windows, Linux і MacOS. Якщо у вас Windows, обов’язково дивіться на розрядність системи (в нашому випадку використовувався файл для 64-бітної платформи). Після завантаження файлу не закривайте сторінку, вона нам ще знадобиться.
 2. Розпаковуємо архів і запускаємо установку. Сама інсталяція проходить гранично просто, однак вам все одно треба буде враховувати кілька моментів. По-перше, звільніть місце на жорсткому диску, щоб міг завантажитися весь блокчейн (станом на 17.09.2018 він важить 667.10 Гб). Не забудьте залишити запас, весь розмір блоків транзакцій буде безупинно зростати. Також, в процесі інсталяції потрібно вибрати основну, а не тестову мережу (у другому випадку гаманець просто не буде працювати). Рекомендується відразу поповнити баланс на суму від 0.25 до 1 ETH (це теж буде вказано в умовах). В іншому випадку, клієнт не запрацює. І останнє — придумайте максимально складний пароль. Він буде основним захистом вашого гаманця.
 3. Після закінчення встановлення запускаємо процес синхронізації і чекаємо її закінчення. Даний етап завжди триває досить довго, але точний термін залежить від ряду факторів (швидкість інтернет-з’єднання, модель вінчестера).
 4. Після завантаження всіх блоків транзакцій створюємо новий акаунт, натиснувши на відповідну кнопку в головному меню. Про всяк випадок зробіть резервну копію (Акаунти \ Резервне копіювання \ акаунтів).

Після виконання зазначених дій гаманець можна залишити. Приступаємо до установки браузера:

 1. Використовуємо ту ж посилання, по якій ми завантажували Ethereum Wallet, тільки тепер завантажуємо файл Mist.
 2. Розпаковуємо архів і входимо в папку. Знаходимо в ній додаток Mist (важить трохи більше 66 Мб) і запускаємо його.
 3. Чекаємо завантаження інтерфейсу, після чого натискаємо на кнопку Облікові записи та натискаємо на пункт Імпорт акаунтів.
 4. В з’явилося поле переносимо файл з приватним ключем, копію якого ми зробили раніше.
 5. Синхронізуємо гаманець з браузером.

От і все! Після цього в головному меню браузера, яке повністю копіює інтерфейс програмного клієнта, з’явиться значок Account 1 (ви можете перейменувати профіль в будь-який час). Вам стане доступний публічний адресу сховища, на який можна отримувати кріптомонети. У головному меню ви знайдете кнопку Send, натиснувши на яку можна зробити вихідну транзакцію. У вкладці відправки все гранично просто: вказуємо ідентифікатор одержувача, прописуємо суму переказу і встановлюємо комісію (чим вона вище, тим швидше дійдуть гроші), після чого натискаємо на Send.

Аналогічним методом ви можете синхронізувати профілі з програмних клієнтів, встановлених на інших комп’ютерах. Також, можна провести імпорт гаманця, створеного на сервісі myetherwallet.com. Якщо обидва варіанти вас не влаштовують, можете створити окремий Ефіріум гаманець Міст:

 1. Заходимо в «Акаунти».
 2. Натискаємо на «Створити обліковий запис».
 3. Два рази вписуємо пароль.

Приватний ключ даного профілю буде зберігатися там же, де і секретні ключі інших акаунтів: Диск C \ Користувачі \ Ім’я користувача \ App Data \ Roaming \ Ethereum \ keystore. Врахуйте, що папка App Data є прихованою, так що для пошуку вручну вам доведеться включити відображення прихованих файлів. Створювати нові акаунти можна до нескінченності. Головне не заплутатися, до якого профілю відноситься конкретний пароль.

Інтерфейс браузера містить велику кнопку з буквами SD (розташована зліва вгорі). Натиснувши на неї, ви побачите 17 вкладок з назвами категорій ресурсів, а нижче — список цих самих ресурсів. У списку ви зможете знайти майданчик для самих різних цілей (їх приблизний перелік ми зазначили вище). Перехід на сервіси буде здійснюватися в новій вкладці (на ній намальовано збільшувальне скло). Врахуйте, що за раз можна відкривати лише одну платформу. Як тільки ви натиснете на новий майданчик, вас викине зі старою. Функціонал браузера дозволяє переглядати перелік всіх відкривалися ресурсів. Для цього достатньо навести курсор на вкладку зі збільшувальним склом (вона розташована над кнопкою SD).

В принципі, використання браузера Міст не повинно виникати жодних незручностей. Інтерфейс максимально простий і інтуїтивно зрозумілий. Верхнє меню зовсім переведено на російську мову. Однак в процесі експлуатації можуть виникати деякі проблеми. Про них поговоримо далі.

Про що слід пам’ятати при використанні Ethereum-браузера Mist?

Ресурси, доступні в браузері Mist
Майданчики, які можна відвідувати через браузер Mist

Якщо ви вирішите використовувати цей браузер, вам слід пам’ятати про деякі нюанси, пов’язані з його роботою. Їх перелік подано нижче:

 1. Іноді платформа завантажується не з першого разу. Якщо головне меню не висвітлюється протягом 30 секунд, закривайте браузер і повторюйте візит. Якщо друге відкриття також не допомогло, виконайте аналогічні дії ще раз. У нас ця проблема усувалася максимум з третьої спроби. Цілком можливо, що її наявність залежить від версії ОС або швидкості інтернету.
 2. У деяких випадках не відображаються створені або синхронізовані акаунти. Тут є два шляхи вирішення: перезапуск системи або її повне видалення (разом з приватними ключами) і повторна розпакування архіву. Перед тим, як вибирати другий варіант, переконайтеся в наявності копій приватних ключів.
 3. У гаманці браузера може не відображатися баланс (маються на увазі сховища, створені безпосередньо через Міст). Транзакція може бути проведена, але на рахунку все одно залишатиметься 0 ETH. Для перегляду балансу доведеться використовувати сторонній гаманець або ресурс. Наприклад, можна синхронізувати приватний ключ з повноцінним Ethereum Wallet. Крім того, допомогти у вирішенні питання може майданчик myetherwallet.com. Потрібно лише зайти в аккаунт, завантаживши приватний ключ браузерного профілю.
 4. Браузер може не відкривати деякі майданчики. Наприклад, ми не могли зайти в гру CryptoKitties (просто висіла завантаження). Дана проблема також вирішується перезапуском.

І останній, але найважливіший момент стосується безпеки платформи. Розглянутий браузер досі допрацьовують. Звичайно, систематичне поява поліпшень це добре, але експерти відзначають той факт, що Міст як і раніше уразливий для атак хакерів. Більш того, застосування браузера може поставити під загрозу збереження приватних ключів гаманців, синхронізованих з ним. Поки остаточно не буде вирішено питання безпеки, використання Міст як об’єднавчої платформи для різних гаманців ніяк не можна назвати розумним кроком.

Плюси і мінуси браузера Mist Ethereum

Напис Ethereum Mist Wallet крупним планом

Підводячи підсумки, можна виділити наступні сильні і слабкі сторони платформи Mist:

перевагинедоліки
Зручний інтерфейс, в якому можна розібратися за пару хвилин.Для роботи потрібно завантажувати весь блокчейн Ефіріум.
Можливість створення необмеженої кількості профілів зі своїми приватними ключами і публічними адресами. Також, можна синхронізувати акаунти гаманців, створені на інших комп’ютерах.Майданчик має безліч вад: відкриття не з першого разу, некоректне відображення балансу, відсутність заходу на деякі ресурси. Звичайно, ці проблеми можна вирішити, але їх наявність все одно залишає негативний осад.
Об’єднання всіх платформ, пов’язаних з мережею Ефіріум, однойменної криптовалюта і токенами ERC20.
Зручність «холодного» зберігання монет. Приватний ключ можна синхронізувати з браузером і видалити за пару хвилин.Уразливість до хакерських атак. Через це Mist не підходить для синхронізації всіх наявних у людини гаманців і для зберігання великої кількості криптовалюта (по крайней мере, поки).
Інструменти верхнього меню перекладені на російську мову, так що користувачеві буде легко розібратися в настройках платформи.
Офіційний статус браузера. Постійна підтримка і систематичні поліпшення з боку розробників.

Отже, ми розібралися з тим, що таке Mist Ethereum, як користуватися цією майданчиком, які можливості вона дає і які нюанси варто враховувати при роботі. Наостанок хочеться сказати, що поки розглянутий браузер не ідеальний, але якщо розробникам вдасться усунути ключові проблеми, він може стати тим технологічним продуктом, яким захочуть користуватися всі учасники мережі Ethereum.

Відео про гаманець Міст Ефіріум. Що робити, якщо не відображається баланс:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector