На чому Майні Ефіріум — найкраще обладнання

 • На чому вигідніше Майні Ефір
 • На чому краще Майні — підсумки
 • Відео про налаштування Майнінг
 • На чому Майні Ефіріум — актуальне питання для учасників мережі, які прийняли рішення про видобуток криптовалюта ETH, але тих, хто сумнівається у виборі обладнання. Одна з причин переходу на Ethereum — складність видобутку біткоіни, де зросла конкуренція, підскочила складність Майнінг і вартість обладнання.

  У випадку з ETH ситуація більш лояльна для учасників мережі. Перші Асіка на Ethash з’явилися тільки влітку 2018 року, тому багато Майнер ще збирають ферми на GPU або користуються послугами хмарних сервісів. Нижче розберемося, на чому краще Майні Ефіріум, і яке обладнання дасть очікуваний результат.

  Як вибрати обладнання для Майнінг Ефіріума?

  Дві відеокарти і емблема Ефіріума

  Популярність ETH в кріптовалютном співтоваристві обумовлена ​​декількома факторами — активною роботою команди розробників над вдосконаленням блокчейн-мережі, необмеженим випуском монет (емісія поки не лімітується) і відсутністю проблем з масштабністю (затримки при транзакціях з Ефіром є рідкістю).

  Є й інша сторона. Поточний курс Ethereum на момент написання статті дорівнює 221 долар за одну монету, що значно нижче, ніж в січні 2018 роки (1350 доларів). Але, незважаючи на різке зниження ціни, експерти впевнені в майбутньому зростанні ETH і перспективи криптовалюта.

  Відстежуйте актуальний курс Ethereum за наступним онлайн-графіку:

  Ось чому обладнання для Майнінг Ефіріума все ще затребуваний і користується попитом в кріптосообществе. При виборі обладнання для отримання ETH важливо врахувати економічні і технічні аспекти.

  Економічні чинники:

  1. Складність Майнінг постійно змінюється. У випадку з Ефіріумом помітно невелике зниження параметра, але з ростом попиту ситуація може змінитися. Так, ще в серпні 2018 року цей показник сягав 3,56 ПХ / с, а сьогодні (на 7 листопада 2018 роки) опустився до 3 ПХ / с. Ця особливість дозволяє Майнер розраховувати на отримання більшого прибутку при використанні того ж обладнання. Якщо з часом складність зросте, дохід зменшиться, що вимагатиме збільшення потужностей обладнання для Майнінг Ефіріума (цей момент необхідно передбачити).
  2. Вартість. Ціну криптовалюта ETH складно передбачити, адже вона залежить від багатьох аспектів — попиту і пропозиції, новин, фактів злому біржових майданчиків, дій спекулянтів і так далі. Яскравий приклад волатильності — падіння ціни Ethereum в 2018 році, коли з січня по листопад вартість впала майже в 7 разів. Ось чому при купівлі обладнання рекомендується зробити прогноз з урахуванням майбутніх змін в кріптовалютном секторі. Можна орієнтуватися на прогнози експертів або творців віртуальної монети ETH.
  3. Потенційний перехід на PoS. У випадку з Ефіріумом не можна забувати про плани В. Бутеріна і його команди перейти на алгоритм PoS. Закінчення процесу весь час відкладається і точна кількість поки невідома. Орієнтовно це відбудеться в 2019 році. В результаті Майнінг Ethereum за допомогою обладнання стане неможливим. Це потрібно врахувати при виборі між фермою на відкритих і Асіка.

  Другий момент при виборі — технічна складова. Тут беруться до уваги такі моменти:

  1. Хешрейт — ключовий параметр для майнінговой апаратури, що характеризує обчислювальні потужності пристрою і здатність швидко знаходити хеш (для отримання нового блоку). Тут потрібно прагнути досягти максимального результату, від якого залежить і ціна. Наприклад, одна потужна відеокарта видає близько 20-30 МХ / с. У той час, як Асік Antminer E3 для видобутку Ethereum може похвалитися вищим показником — 190 МХ / с. GPU коштують великих грошей, тому загальний хешрейт ферми залежить від фінансових можливостей Майнера. Але при виборі важливо виходити не тільки з витрат, але і термінів окупності.
  2. Споживання енергії. При комплектації ферми важливо пам’ятати про залежність між хешрейтом і витратами на електрику. В середньому одна «планка» відеокарти споживає 250-300 Вт. Чим більше GPU встановлено в фермі, тим вище витрати. В цьому відношенні виграють Асіка, мають більший хешрейт, але споживають менше світла. Наприклад, ASIC для видобутку Ethereum бере 760 Вт на годину.
  3. Ціна апаратури. Краще обладнання для Майнінг Ефіріума відразу розкуповується. В результаті створюється дефіцит пристроїв, і вони зростають в ціні. Це важливо врахувати, якщо в майбутньому майнер планує докуповувати техніку і розширювати можливості ферми. В середньому витрати на придбання апаратури на GPU за умови установки 6-8 планок складуть 7-9 тисяч доларів. Придбання одного Асіка обійдеться в меншу суму — 633 $.

  Облік зазначених вище факторів дозволяє правильно підібрати апаратуру і добувати криптовалюта в розрахунку на швидку окупність.

  На якому обладнанні Майні Ефіріум — огляд варіантів

  Малюнок людини, видобувного Ефір в шахті

  У розпорядженні учасника кріптосеті є кілька способів видобутку:

  1. На процесорах.
  2. Із застосуванням ферм на відкритих.
  3. За допомогою Асіка-Майнер.
  4. На сервісах хмарного Майнінг.

  Розглянемо, на чому можна Майні Ефіріум більш докладно.

  GPU-Майнінг Ефіру

  Відеокарта, шахтарська кирка і значок Ethereum

  Розглядаючи, на чому Майні Ethereum, окрема увага приділяється фермам на графічних процесорах. Незважаючи на довгу окупність, цей варіант ще тримається «на плаву». Це пояснюється двома факторами — можливістю Майнера швидко перемкнутися на іншу криптовалюта і надією на майбутнє зростання вартості ETH. Багато учасників мережі добувають Ефіріум і зберігають його в гаманці, розраховуючи на стрибок курсу вже до січня 2019 року.

  На початковому етапі учасники мережі добували ETH за допомогою однієї відеокарти, але через складність довелося створювати більш потужні ферми з декількома планками GPU — від 2-4 і більше. Сучасні пристрої налічують 6-8 відеокарт більше. Якщо ставити менше графічних процесорів, видобуток криптовалюта не має сенсу.

  Для складання ферми на відкритих потрібно:

  1. Процесор. Цей елемент вже не виконує функцію видобутку ETH, тому до нього пред’являються прості вимоги. Головне, щоб в процесі Майнінг хоча б одне ядро ​​CPU залишалося для виконання базових функцій комп’ютера. Як варіант, підійде AMD Ryzen 3 2200G з вартістю близько 100 доларів. При виборі важливо звернути увагу на наявність окремого охолодження CPU. Це важливо, адже під час Майнінг ферма працює цілодобово, і при відсутності належного охолодження можливий перегрів CPU.
  2. Блок живлення. Якщо майнер ставить глобальні цілі і планує збільшувати продуктивність ферми, важливо брати пристрій із запасом по потужності. Для зручності краще купити серверний БП вартістю від 100 до 200 доларів. Як варіант, Cherokee 80PLUS PLATINUM 2400W за 125 доларів. Потужності в 2,4 кВт буде досить, щоб в майбутньому додавати нові планки відеокарт. Якщо брати звичайні блоки живлення, доведеться витрачатися на кілька пристроїв і підключати їх паралельно.
  3. Відеокарта. Важливість цієї комплектуючої деталі важко переоцінити, адже саме на неї лягає вся навантаження по видобутку криптовалюта. Розберемося, на чому краще Майні Ethereum сьогодні. До популярних варіантів варто віднести відеокарти серії AMD Radeon, а саме R9 380, RX 470, RX 480 та інші. Їх особливість полягає у високому хешрейте, що становить 20-25 МХ / с. Трохи кращі параметри мають GPU серії NVIDIA GeForce. Наприклад, GTX 1080 видає близько 28-29 МХ / с, а GTX 1080 Ti вже 33-37 МХ / с. Недоліком таких відеокарт вважається висока ціна, яка не по кишені багатьом Майнер. Вартість останньої GPU знаходиться на рівні 800-900 доларів.
  4. Оперативка. Щоб уникнути повільної роботи при видобутку ETH краще вибирати моделі з ОЗУ від 4 гігабайт і більше. Це необхідно для установки 64-бітної ОС. Непоганий і недорогий варіант — AFOX DDR4 4 ГБ 2400 МГц AFLD44EN1P. Така оперативна пам’ять обійдеться всього в 20-25 доларів. Але варто врахувати, що 4 Гб — мінімальний параметр. При зборі ферми на перспективу краще ставити кілька таких планок або відразу взяти іншу модель NCP DDR4 8 ГБ 2400 МГц зі збільшеним вдвічі об’ємом пам’яті. Вона обійдеться в 60-70 доларів.
  5. Жорсткий диск. Епоха HDD поступово відходить у минуле. Особливо це стосується сфери Майнінг. Ось чому рекомендується віддати перевагу SSD, які більш надійні і працюють без затримок. У розпорядженні Майнер вибір величезний. Варіант — SSD TEAM 120 ГБ L5 Lite всього за 30-35 доларів. Варто врахувати, що при виборі важкого сховища Ethereum (наприклад, Mist) буде потрібно близько 700 Гб вільного простору. Ось чому разом з SSD можна поставити HDD на 1 ТБ.
  6. Материнка. Тут головним критерієм вважається необхідне число роз’ємів для підключення обладнання. Варіант — ASUS PRIME Z270P з 6-ю роз’ємами і двома додатковими (їх можна використовувати за допомогою перехідників).

  Також буде потрібно каркас (робиться самостійно або купується готовий), необхідне число райзерів, перехідники та інші пристрої. Монтаж обладнання здійснюється на спеціальному підставі, після чого всі елементи об’єднуються і підключаються до Мережі. Для роботи буде потрібно пул (як варіант, Eth.nanopool.org) або програма для Майнінг (наприклад, Claymore).

  Після включення ферми необхідно оновити BIOS, встановити ОС (краще Windows 7), налаштувати Інтернет та оновити драйвера обладнання. Після встановлюється і налаштовується програма для видобутку монет (вносяться зміни в батник).

  Сумарні витрати на підготовку ферми (за умови установки шести сучасних GPU GTX 1080 Ti) близько 7-8 тисяч доларів.

  ASIC-Майнінг Ефіру

  Емблема Ефіріума на Асіка

  Якщо поцікавитися у досвідчених учасників кріптосеті, на якому обладнанні Майні Ефіріум, вони порекомендують Асік. Влітку 2018 року на ринку з’явився продукт компанії Bitmain — пристрій Antminer Е3. Виробник відразу заявив про великий хешрейте обладнання (190 МХ / с) і мінімальному споживанні електрики (0,76 кВт). До складу апарату входить 18 мікропроцесорів і три хеш-панелі. Використовується два порти PCI-E, через які підключається БП. Гучність пристрою досягає 75 дБ, що вимагає установки вироби в окремій кімнаті або герметизації в шумоізоляційний боксі. Розміри — 39,95х13х32,815 см.

  Щоб почати добувати криптовалюта, Майнер потрібно звичайний ПК, сам ASIC (один або кілька), мережеве обладнання, підключення до глобальної мережі та бесперебойник (за бажанням). При використанні групи Асіка рекомендується застосування спеціальної стійки для монтажу апаратури. Також буде потрібно софт для Майнінг, ПО для комп’ютера і пул.

  Для початку Майнінг ETH необхідно дістати і підключити Асік, встановити софт і налаштувати батник в програмі для видобутку криптовалюта. У bat-файл повинен мати свою назву робочого, посилання на пул і номер гаманця.

  Що стосується ціни Bitmain Antminer Е3, за останній місяць вона знизилася майже вдвічі. На 7 листопада 2018 року пристрій можна купити за 677 доларів. Мабуть, це пов’язано з прийдешнім переходом на PoS.

  При покупці згаданого ASIC-Майнера важливо розуміти, що учасник мережі «прив’язаний» до алгоритму Ethash і не зможе переключитися на видобуток інший криптовалюта.

  Хмарний Майнінг Ефіру

  Монета Ethereum на тлі неба

  Якщо немає бажання купувати обладнання, можна оформити контракт на одному з майданчиків хмарного Майнінг. Суть полягає в придбанні певного хешрейта на обмежений або необмежений період. Перед остаточним вибором важливо вивчити умови роботи і зробити попередні розрахунки прибутковості видобутку криптовалюта. Доступні варіанти — hashflare.io (14 доларів за 1 МХ / с), genesis-mining.ru (525 доларів за 25 МХ / с) і так далі.

  Для початку Майнінг потрібно звичайний ПК, підключення до Мережі і стартовий капітал для придбання необхідного хешрейта на обраному сервісі.

  На чому вигідніше Майні Ефір?

  Ферма з відеокарт крупним планом

  Знаючи варіанти видобутку ETH, виникає інше питання — на чому вигідніше Майні Ефір сьогодні. Для отримання відповіді наведемо короткі розрахунки для кожного з варіанту. Вихідні умови:

  1. Дата — 7 листопада 2018 року.
  2. Криптовалюта — ETH.
  3. Витрати на електрику — не враховуються.
  4. Діапазон — місяць.

  Обчислення показує наступні результати:

  1. Ферма на GPU з шістьма планками GTX 1080 Ti дає загальний хешрейт близько 210 МХ / с. Це означає, що за 30 днів майнер отримає 121 долар. Період окупності розраховувати немає сенсу, адже він на даний момент дуже великий.
  2. Асік-майнер дозволяє заробити протягом 30 днів 110 доларів. Якщо врахувати значне здешевлення пристрою, окупність повинна настати через 6-7 місяців. Але тут потрібно пам’ятати про плани В. Бутеріна і його команди по переходу на PoS. Якщо це станеться на початку 2019 року, пристрій не встигне себе окупити.
  3. Хмарний Майнінг. Якщо купувати потужності на genesis-mining.ru, можна взяти 25 МХ / с на два роки за 525 доларів. При такій продуктивності дохід за 30 днів буде близько 15 доларів, а за два роки — 360 доларів. Це означає, що при поточній ситуації оренда потужностей себе не окупає.

  На чому краще Майні Ефір — підсумки

  Монета ETH крупним планом

  Для учасників кріптосеті, які хотіли б видобувати ETH, склалася неоднозначна ситуація. З одного боку, є перспектива росту курсової ціни Ефіріума, а з іншого є загроза переходу кріптосеті на PoS, що нівелює всі витрати. Відповідаючи на питання, на чому краще Майні Ефір сьогодні (7 листопада 2018 року) відповідь однозначна — на ASIC-Майнер. Але в разі зміни механізму консенсусу куплене обладнання стає марною купою заліза.

  Після переходу на PoS стане популярним так званий стекінг криптовалюта (PoS-Майнінг). Тут заробіток Майнера залежить від числа монет на гаманці, тому в покупці дорогої техніки немає сенсу. Кращим рішенням у такій ситуації буде почекати або брати ферму на GPU, яка в разі переходу на PoS доводиться для видобутку інший криптовалюта.

  Відео про налаштування Майнінг Ефіріума:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector