Найбезпечніший Ефіріум-гаманець — рейтинг надійності

З кожним днем ​​криптовалюта Ефіріум привертає все більше користувачів. Хтось Майні її для отримання стабільного щомісячного доходу, хтось накопичує монети на перспективу. Але для будь-яких цілей не видобувався цей цифровий актив, людині необхідно передбачати питання безпеки. У цьому огляді ми виявимо найнадійніший гаманець Ефіріум. Розглянемо існуючі типи гаманців і визначимо ступінь захисту, яку вони можуть дати кріптомонетам.

Рейтинг надійності гаманців для Ефіріума

Значок Ethereum і цифровий ключ

У запропонованому рейтингу ми будемо йти знизу-вгору. Тобто, спочатку розглянемо гаманці, які краще застосовувати тільки для короткострокового зберігання невеликих сум, а в кінці приділимо увагу найбільш безпечним сховищ.

Отже, з безпеки всі різновиди Ефіріум-гаманців розташовані в наступному порядку (по зростанню):

 • Онлайн. Blockchain, EXMO.
 • Мобільні. Enjin, WallETH Ethereum Wallet
 • Програмні. Ethereum Wallet, Exodus.
 • Апаратні. Ledger Nano S, Trezor, KeepKey.
 • Паперові.

Розберемо кожну групу сховищ окремо.

Онлайн-гаманці для Ефіріума

Сторінки популярних онлайн-гаманців для Ефіріума
Чотири популярних майданчики, на яких можна завести Ефіріум-гаманець

За своєю природою дані гаманці є сайтами, на яких можна зберігати монети Ethereum. Такі ресурси можна розділити на 2 групи:

 • звичайні онлайн-гаманці — blockchain.com, coin.space, cryptonator.com;
 • кріптовалютние біржі — exmo.com, binance.com, cex.io, livecoin.net.

Обидві групи гаманців мають приблизно однакові властивості:

 1. Швидке створення профілю — не потрібно завантажувати весь блокчейн Ефіріума, щоб почати роботу. Досить зареєструватися на майданчику, ввівши необхідні дані (ім’я, пароль, e-mail), і згенерувати адреса гаманця, натиснувши відповідну кнопку.
 2. Мультивалютність — платформи підтримують відразу декілька криптовалюта (як мінімум 3). Таким чином, їх можна використовувати для зберігання різних цифрових активів.
 3. Внутрішній обмін — користувач може за лічені хвилини замінити той же Ефір на іншу кріптомонету прямо на сайті, не вдаючись до допомоги сторонніх систем.

На окрему увагу заслуговує підтримка фіатних валют. На звичайних гаманцях національні гроші не підтримуються. Винятком є ​​хіба що платформа Cryptonator, на якій можна міняти Ефіріум на долари, євро, рублі і гривні. А ось на біржах фіатная валюта є завжди (як мінімум долари і євро).

Однак ключова відмінність бірж від звичайних онлайн-гаманців полягає в тому, що вони призначені не стільки для зберігання, скільки для торгівлі криптовалюта. Такі ресурси оснащені графіками, які показують зміну курсу в реальному часі. На них можна відстежувати зміну котирувань цифрових активів по відношенню один до одного або до фіатной валюті. Крім того, на кріптобіржах є опція покупки біткоіни, Ефіру або Лайткоіна у інших користувачів за більш вигідним курсом.

Публічні адреси на біржах потрібні лише для того, щоб перевести на них певну кількість монет і почати трейдинг. Деякі платформи (наприклад, exmo.com) мають обмеження щодо мінімального депозиту. У випадку з Ефіріумом мінімальний поріг становить 0.01 ETH.

Ще одна відмінність кріптовалютних бірж від звичайних онлайн-гаманців (за винятком все того ж Кріптонатора) полягає в тому, що на них можна відразу міняти Ефір і інші монети на фіатние гроші і виводити їх на банківську карту або платіжні сервіси (AdvCash, Payeer, QIWI , Яндекс гроші). У випадку зі звичайними браузерних гаманцями така операція теж можлива, але для цього треба користуватися сторонніми обмінниками (наприклад, ротатором bestchange.ru).

Незважаючи на те, що розглянуті групи онлайн-гаманців мають різні сфери застосування і відрізняються за деякими додатковим аспектам, плюси і мінуси у них практично однакові:

перевагинедоліки
Швидке створення Ефіріум-гаманця, що займає від сили кілька хвилин.Приватний ключі знаходяться не у користувача, а на сторонньому сервері. Таким чином, збереження монет залежить від порядності адміністрації сайту.
Підтримка декількох цифрових активів, завдяки чому можна зберігати різні кріптомонети в одному місці.
Є можливість внутрішнього обміну одного активу на інший.Онлайнові майданчика можна легко зламати. Жодна із заходів безпеки, які можна прийняти на таких майданчиках (установка пароля, прив’язка аккаунта до електронної пошти або телефону), не захистить ваші гроші від просунутого хакера.
Доступ до профілю можливий з будь-якого пристрою, що має вихід в інтернет (стаціонарного комп’ютера, ноутбука, смартфона, планшета).
Біржові майданчики дозволяють отримувати прибуток від трейдингу (правда для цього треба розбиратися в особливостях кріптовалютного ринку).

Як видно, плюсів у таких ресурсів більше, ніж мінусів, однак згадані вади досить серйозні, так як вони стосуються безпеки кріптомонет. Звідси можна зробити наступний висновок: якщо ви шукайте максимально надійний гаманець Ethereum, зазначені платформи вам точно не підходять. Якщо ж вас цікавить тільки трейдинг, або ви ставите зручність використання вище безпеки, тоді можете заводити аккаунт на описаних сервісах. Але зберігати на них великі суми ми настійно не рекомендуємо.

Кращі мобільні Ефіріум гаманці

Інтерфейс мобільних гаманців для Ефіру
Три популярних мобільних гаманця Ethereum

Такі гаманці є більш надійними варіантами. Вони можуть забезпечити і досить безпечне зберігання і оптимальну зручність при використанні. Подібно онлайновим гаманцям, мобільні клієнти можна розділити на 2 групи:

 • мультивалютні додатки — Coinomi, Enjin, Jaxx Blockchain Wallet, Кріптонатор;
 • спеціалізовані програми для Ефіру і токенов мережі — Ether Гаманець, WallETH Ethereum Wallet, Ethereum and ERC20 Tokens Wallet.

До головних особливостей таких клієнтів можна віднести:

 1. Зберігання приватних ключів безпосередньо на смартфоні або планшеті, що гарантує належну безпеку коштів.
 2. Можливість обміну Ефіру на інші криптовалюта або покупки підтримуваних токенов.
 3. Відображення балансу в фіатной валюті за поточним курсом.
 4. Можливість імпорту приватних ключів інших гаманців в профіль мобільного клієнта. Така опція є не у всіх додатків. Її точно підтримують WallETH Ethereum Wallet, Enjin, Jaxx Blockchain Wallet.
 5. Опцію відновлення аккаунта на іншому пристрої за допомогою мнемонічною фрази — набору з 12-ти випадкових слів. Така функція є практично на всіх мобільних додатках.

В цілому, мобільні Ефіріум-гаманці можна вважати непоганим вибором, проте такий спосіб зберігання має як сильні, так і слабкі сторони:

плюсимінуси
Швидке створення гаманця і зручне застосування. Людина може розпоряджатися своїми монетами в будь-якій точці, де є інтернет.Дуже мало клієнтів підтримують російську мову.
Приватний ключі в деяких додатках зберігаються на телефоні, а не на сторонньому ресурсі, що значно підвищує їх безпеку.Іноді виникають проблеми з надсиланням або отриманням коштів. Найчастіше, такі неприємності трапляються з гаманцями, встановленими на Android (це пояснюється труднощами оптимізації).
Майже всі клієнти дозволяють імпортувати приватні ключі інших гаманців (програмних, паперових).
Великий функціонал додатків. Можна отримувати і відправляти Ефіріум, проводити внутрішній обмін на іншу криптовалюта, відстежувати курс цифрового активу. Деякі гаманці (такі як Enjin) дозволяють брати участь в ICO.Мобільний гаманець завжди підключений до інтернету, а значить — його можна зламати віддалено.
Можна відновлювати доступ до профілю на іншому пристрої. Для цього використовується мнемонічна фраза або копія приватного ключа, яку можна зробити заздалегідь.Смартфон або планшет можуть вкрасти і зламати ваш профіль, підібравши пароль.

Підводячи підсумки, можна сказати, що мобільні клієнти набагато надійніше онлайнових сервісів, але до звання найбезпечніших гаманців Ethereum вони явно не дотягують. А от наступні типи гаманців вже більше підходять для зберігання великих сум.

Програмні гаманці Ethereum

Кращі програмні клієнти для зберігання Ефіру
Інтерфейс десктопних гаманців для Ефіріума

Трійку лідерів нашого рейтингу відкривають програмні або десктопні гаманці. Їх також можна розділити на 2 групи:

 • важкі (або повноцінні) клієнти — офіційний гаманець Ethereum Wallet (Mist);
 • легкі додатки — JAXX, Exodus.

Перший тип десктопного гаманця синхронізується з блокчейном Ефіріума, тобто завантажує на комп’ютер все блоки транзакцій. Цей процес триває досить довго (кілька днів); крім того, для блоків треба виділяти багато місця на жорсткому диску (667.10 Гб станом на 29.08.2018). В результаті користувач стає повним нодом (або вузлом) системи. При наявності блокчейна на комп’ютері людині не потрібно звертатися до баз даних на сторонніх серверах при здійсненні транзакцій. Крім того, Ефіріум-гаманець Mist дозволяє створювати кілька облікових записів із різними суспільними адресами. Таким чином, користувачеві гарантується повна анонімність.

Головним достоїнством повноцінного гаманця є те, що з його допомогою можна організувати «холодну» зберігання Ефіру. Для цього потрібно:

 1. Згенерувати один або кілька публічних ідентифікаторів.
 2. Зробити резервну копію гаманця.
 3. Перекинути копію на носій, відключений від інтернету (зовнішній жорсткий диск, флешку, інший ноутбук).
 4. Видалити оригінальні файли з ПК.

В результаті ви отримаєте адреси, на які можна переводити монети. Але оскільки на комп’ютері немає буде приватного ключа, зловмисник не зламає ваш профіль віддалено.

Легкі клієнти більш зручні в застосуванні. Ними можна користуватися відразу після установки, тому що завантаження всіх блоків не потрібно. Додатки JAXX і Exodus є мультивалютними, тому їх можна застосовувати для накопичення декількох цифрових активів. На таких гаманцях передбачені ключові заходи безпеки:

 • захист профілю паролем;
 • можливість відновлення облікового запису за допомогою мнемонічною фрази;
 • прив’язка гаманця до електронної пошти (це стосується додатка Exodus);
 • можливість створення резервної копії приватного ключа.

В цілому, і повноцінні, і легкі гаманці підходять для зберігання великої кількості Ефіру, проте обидва типи гаманців не позбавлені недоліків. Щоб вам було легше зрозуміти, який тип краще, ми розписали їх сильні і слабкі сторони в наведеній нижче таблиці:

вид гаманцяплюсимінуси
повноціннийПриватний ключ зберігається на комп’ютері.Необхідно виділяти на жорсткому диску велику кількість вільного простору.
Наявність свого блокчейна дозволяє проводити транзакції без звернення до сторонніх баз даних, що забезпечує людині анонімність.Синхронізація клієнта займає не один день.
Можна організувати «холодну» зберігання, що робить щире додаток одним з найнадійніших Ефіріум-гаманців.Користувач прив’язується до одного пристрою, втрачаючи мобільність.
Втрата приватного ключа рівноцінна втраті всіх накопичених грошей.
легкийШвидке створення профілю.При транзакціях треба звертатися до стороннього блокчейну, передаючи відомості про переведення.
Підтримка декількох криптовалюта.Як і у випадку з повноцінним гаманцем, втрата резервної копії або мнемонічною фрази означатиме втрату накопичених монет (якщо доведеться відновлювати аккаунт).
Економія місця на жорсткому диску.
Приватний ключі також зберігаються на комп’ютері користувача. Крім того, можна робити їх резервну копію.

Спираючись на вищесказане, можна зробити висновок, що людям, яким важлива анонімність, краще вибирати повноцінний клієнт. Тим, кому не хочеться віддавати більшу частину вінчестера під блокчейн, можна користуватися легкими додатками. У плані безпеки вони практично рівноцінні, але не ідеальні. Обидва типи гаманців можна зламати як віддалено, так і безпосередньо через комп’ютер користувача. На щастя, є сховища, з яких практично неможливо вкрасти гроші. Про них поговоримо далі.

Апаратні гаманці Ethereum

Дисплей апаратного гаманця

Якщо ви шукаєте по-справжньому надійний гаманець для Ефіріума, то напевно чули про апаратні моделях. Вони являють собою компактні пристрої, схожі на брелок або пульт управління автомобільною сигналізацією. На них зберігаються приватні ключі гаманців. Хоча управління апаратними гаманцями здійснюється через спеціальні додатки на комп’ютері, секретні адреси не «світяться» в мережі, тому зламати такі сховища майже неможливо.

Розглянуті гаманці захищені пін-кодом. Також користувачеві надається секретна фраза, яку він записує на окремому аркуші паперу. З її допомогою можна відновити доступ до засобів навіть у разі втрати апарата. Сьогодні на ринку є 3 найпопулярніших моделі апаратних гаманців:

 • Ledger Nano S;
 • Trezor;
 • KeepKey.

Всі зазначені моделі мають ряд переваг:

 1. «Холодне» зберігання монет, що виключає ймовірність крадіжки.
 2. Можливість відновлення доступу до грошей навіть в разі втрати апарата.
 3. Мультивалютність.
 4. Досить просте управління.
 5. Можливість імпорту приватних ключів в інші клієнти для пересилання коштів.
 6. Апаратні гаманці можна синхронізувати з мобільними клієнтами, щоб відстежувати стан балансу.

Єдиний мінус описуваних пристроїв — ціна. Вартість моделей складає близько 100 доларів. З цієї причини апаратні сховища підходять тільки власникам великих сум.

Паперові Ефіріум гаманці — найнадійніші в кріптоміре

Як виглядає паперовий гаманець Ethereum
Приклад паперового гаманця Ефіріум

Ось ми і дісталися до лідера нашого рейтингу! Розглянутий тип гаманців є аркуш паперу, на якому записаний приватний ключ, а також публічний ідентифікатор. Для генерації такого сховища можна скористатися сервісом myetherwallet.com.

По суті, це суміш онлайнового і програмного клієнта. Управління профілем здійснюється через браузер, але файл з приватним ключем зберігається на комп’ютері. Також для відновлення облікового запису передбачена сид-фраза. Ну а якщо ви захочете, то зможете створити паперову копію свого гаманця (для цього на майданчику передбачена окрема кнопка).

Такий варіант генерації паперового сховища максимально простий і швидкий, але не найбезпечніший. Справа в тому, що ви створюєте копію в режимі онлайн, а отже теоретично хакер може перехопити ваші дані. Більш того, цей паперовий гаманець буде лише дублікатом вже існуючого браузерного сховища, так що користі від нього небагато.

Щоб створити паперовий гаманець для Ефіріума правильно, робимо наступне:

 1. Входимо на сайт myetherwallet.com і тиснемо на кнопку Help.
 2. У графі Offline натискаємо на пункт How To Run MyEtherWallet Offline and Locally.
 3. Переходимо по посиланню і завантажуємо архів з назвою etherwallet.
 4. Відключаємо комп’ютер від інтернету.
 5. Розпаковуємо архів і запусків файл index.php.
 6. Проходимо процедуру створення нового профілю (введенням пароля), а потім тиснемо на кнопку друку паперового гаманця.
 7. Робимо скрін-копію гаманця, після чого відправляємо його на друк.
 8. Кладемо аркуш паперу в затишне місце, захищене від впливу сонячних променів і вологи.

Виконавши ці нескладні дії, ви отримаєте найнадійніший гаманець Ethereum, в якому ваша криптовалюта буде огороджена від хакерських атак.

Незважаючи на всі свої якості, паперові гаманці не позбавлені вад. Їх плюси і мінуси ми детально розписали нижче:

перевагинедоліки
Компактність і багато варіантів зберігання. Такі гаманці не займають багато місця (ні фізично, ні програмно). Їх можна зберігати в тайниках, банківських скриньках, разом з документами, а при бажанні — навіть носити з собою. Крім того, ключ можна сфотографувати або додатково зашифрувати.Папір легко пошкоджується, тому до листів треба ставитися дбайливо (особливо при відсутності скрін-копії).
Повністю «холодну» зберігання, що виключає ймовірність хакерської атаки і крадіжки.Якщо вам захочеться перевести гроші з гаманця, доведеться імпортувати його секретний ключ в інший гаманець. По-перше, це незручно, а по-друге — приватний адресу «засвічується» в мережі, що знижує ступінь безпеки.
Паперові гаманці з певною кількістю Ефіру на рахунку можна підносити в якості подарунка.

Ну що ж, ось ми і склали рейтинг найнадійніших гаманців для криптовалюта Ethereum. Як видно, всі типи сховищ мають плюси і мінуси, проте трійка лідерів, при правильному застосуванні, дозволить вам бути спокійними за свої заощадження.

Відео про гаманці MyEtherWallet:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector