На чому Майні монери: характеристики відеокарт і процесорів

З розвитком блокчейна постійно змінюються методи Майнінг і збірки ферм. Колись BTC Фарм в графічному інтерфейсі, а монери можна було фармить, нескінченно тикаючи на кнопку. На зміну цим найпростішим алгоритмам приходили все більш складні і складні шляхи розвитку.

Однак з часом шляху розвитку ефективної видобутку криптовалюта поділяються, про що свідчить досвід великих Blockchain проектів. Чи відбулося те ж саме з XMR? І на чому краще Майні монери сьогодні? Розглянемо це питання максимально глибоко.

Загальні відомості

В першу чергу потрібно зрозуміти, що саме з себе представляє Майнінг монери. Якими алгоритмами він проводиться. Виходячи з цих понять, можна буде визначити, яке потрібно устаткування для Майнінг.

Monero є представником сімейства CryptoNote, яке орієнтоване на забезпечення практичної безпеки гаманців і проведення транзакцій всередині блокчейна. Отже, в кожен блок закладається набагато більше маршрутної інформації, ніж в блоки BTC, BCH, але трохи менше, ніж в блоки з вбудованими смарт-контрактами на ETH.

Більший розмір блоку забезпечує більш складний, а значить, менш вигідний (з точки зору окупності) процес розшифровки. Цей фактор частково нівелюється значно меншою обчислювальною потужністю мережі.

Через великий обсяг блоків потрібно мати велику шину даних швидкості обміну між CPU і обчислювальним обладнанням. Це дозволить передавати максимальну кількість оброблених обчислювальним пристроєм даних.

На сьогоднішній день, виходячи зі стандартів частоти швидкості, найбільшою шиною володіє пам’ять стандарту GDDR5, яка комплектується в топових відкритих сімейства Радеон і Geforce.

Крім цього, сам алгоритм відрізняється специфікою складності, яка не вимагає асинхронних обчислень, а значить, перевага одного обчислювального пристрою перед іншим не таке велике. Крім цього, відсутність прив’язки до асинхронности зменшує важливість розпаралелювання потоків — значить, потрібна сумарна потужність, а не її особливості обчислень, що повністю виключає використання ASIC процесорів з гонки.

Тому на сьогоднішній день існує кілька основних способів Майнінг монери штатними потужностями:

 • класична ферма на відкритих;
 • архаїчна, але все ще ефективна система Майнінг на CPU;
 • фарминг в хмарі;
 • видобуток XMR за допомогою ботнетів.

Але про все по порядку.

Майнінг CPU

Розглянемо класичний метод Майнінг на CPU. Щоб добувати монери таким чином, буде потрібно дійсно вражаюча потужність. Наприклад, щоб забезпечити конкурентоспроможну ферму, краще використовувати серверні процесори Xeon. Чому?

Все просто — вони мають модульну систему, яка дозволяє підключати кожен новий процесор після досягнення максимального завантаження попереднього. Крім цього, кожен XEON оснащений гіпертредінгом і багатоядерних. Сукупна потужність використання XEON може досягати 16 базових ядер і близько 32-ох модульних ядер.

Забезпечення такої потужності зажадає досить великого вкладення в устаткування.

Воно включає в себе:

 • посилений мережевий фільтр;
 • стабілізатор напруги;
 • імпульсний джерело безперебійного живлення;
 • кол-во оперативної пам’яті не менше 32 ГБ ОЗУ;
 • SSD накопичувач, що працює в режимі запису Raid

Така система буде найефективнішою, з точки зору чистої потужності, але далеко не найприбутковішою. Устаткування обійдеться в шалені гроші, а потужність Per watt буде значно менше очікуваної.

Альтернативою може послужити збірка на недавно вийшов i9 процесорі (16 ядер, велика продуктивність, менше енергоспоживання — до 3-х потоків на кожне ядро). З точки зору чистої ефективності, він буде дещо слабше. Але зате це в кілька разів дешевше і забезпечує більш високий показник Power per Watt.

Для обслуговування I9 процесора (або Ryzen аналога) знадобляться всі той же обсяг ОЗУ, імпульснік і гарне охолодження (бажано водяне + окрема подача залмановскіх куллера на кристал).

Майнінг GPU

З технічної точки зору, використання одного процесора для Майнінг є найвигіднішим. Але у нього є серйозний недолік — неможливість поєднувати кілька компонентів в одну систему.

Саме тому, як і у випадку з іншими криптовалюта, найчастіше застосовують метод Майнінг на відкритих. Чому? Все просто:

 • велика швидкість шини даних;
 • немає прив’язки до кешах першого і другого рівня;
 • менша необхідність в додаткових компонентах.

Плюс не можна забувати про велику варіативність, яка досягається за рахунок комбінування різних марок виробників відеокарт. Наприклад, в топовому сегменті залишається найкращим вибором Rx vega 64.

Але при цьому цілком можливо зібрати таку ж за паливною ефективністю ферму за менші кошти, звернувшись до карток RX 480 з 8 гб. ОЗУ GDDR5. Різниця між потужностями складе близько 15-20%. А ось вартість ферми буде відрізняться в рази.

Крім цього, ферми на відкритих можна об’єднувати в цілі мережі, завдяки чому вони забезпечать кращу ефективність.

Для забезпечення працездатності такої ферми потрібно:

 • 4-6 відеокарт на одну ферму. Всі повинні бути від одного виробника і в однакових частотах;
 • потужну систему водяного охолодження;
 • центральний процесор не слабкіше i5 8400;
 • 1-2 Гб ОЗУ для старту системи;
 • посилений мережевий фільтр;
 • стабілізатор напруги;
 • імпульсний джерело безперебійного живлення.

Така ферма буде коштувати дешевше рішення на i9 і видавати велику потужність, хоча і показувати менший показник Power per Watt.

Серйозними недоліками ферм на відкритих є:

 • швидкий знос ресурсу ферми — в кращому випадку, 12-16 місяців. У гіршому 1-2;
 • необхідність виведення датчиків температури;
 • ручна підстроювання даунвольтінга в поєднанні з оверклокінгом;
 • велике енергоспоживання.

Все це накладає певні обмеження на «пряморукость» користувача. Якщо рішення на основі CPU можна зробити «з коробки», то кожна ферма на відкритих вимагає ручного доведення.

Що ж стосується більш екзотичного Майнінг на FPGA і ASIC процесорах, то в теорії вони, як і у випадку з BTC, можуть дати велику продуктивність. Однак через дорожнечу і неуніверсальності рішень поки ніхто не займається серйозно розробкою таких систем на потоці.

Майнінг FPGA

Майнінг на FPGA здійснимо. Однак існує ряд проблем, з якими зіткнулося кріптосообщество в процесі осмислення цього питання:

 • доцільність Майнінг на FPGA. З точки зору фінансових витрат, FPGA, звичайно, здатні видати набагато більші потужності, ніж GPU. Однак і вкладення в ферму збільшаться. Крім цього, не варто забувати про більшої енергоефективності Майнінг на ПЛІС, через що значно збільшиться загальний хешрейт мережі, і складність обчислень буде зростати експоненціально;
 • необхідність залучення великої кількості програмістів з ком’юніті, які зможуть оптимізувати алгоритм Майнінг під ПЛІС.

Ось що з цього приводу кажуть на відомому Редді.

«З огляду на, що Monero відмовляється від своїх власних ASIC, я хотів би звернути увагу на той факт, що є також дуже ефективні операції з видобутку корисних копалин Monero FPGA. Ці ПЛІС здатні адаптуватися протягом декількох хвилин (їх можна перепрограмувати) через кілька годин після жорсткої стрільби і будуть продовжувати хешування з перевагою.

Всі частини CryptoNight доступні в VHDL, відомій мові програмування FPGA. Потрібно напівкваліфікований розробник, щоб об’єднати ці частини, і, звичайно ж, хтось це зробив. Вони просто не говорять вам.

Тому, якщо хтось є анти-ASIC, можливо, це тому, що ця людина керує своїми FPGA і хоче не втратити цей прибутковий потік доходів;) Якщо ви хочете зайнятися цим, погляньте на серію Xilinx UltraScale і купіть собі один з достатнім блоковим ОЗУ. �� Для отримання додаткової інформації про частини коду VHD, стріляйте в мене. »

Незважаючи на малу ефективність поточних ПЛІС рішень для Майнінг монери, можна використовувати вже готові напрацювання на основі VHDL коду і ксілінксовскіх апаратів. На Гітхабе вже є робочі шматки коду, які при менших грошових вкладеннях Майні з 70% ефективністю від потужної ферми, зібраної виключно на відкритих. І це не рахуючи того, що ПЛІС показують разючу енергоефективність, яка в 10 разів перевищує енергоефективність ЦПУ або відеокарт.

Наприклад, більш-менш живе рішення можна знайти на BitcoinTalk.

«Я намагаюся побудувати CryptoNightV7 FPGA Monero. Знаючи, що це економічно невигідно, який тип хешрейта може бути досягнутий за допомогою Kintex-7, Virtex-7 або навіть UltraScale і UltraScale +.

Я розглядаю його для дослідницьких цілей і не маю бажання або фінансів, щоб його масштабувати. Це просто бажання зробити це.

Ось чудовий приклад проекту, який я отримав, і хочу зробити те ж саме з CryptoNight. 

https://github.com/pedrorivera/SiaFpgaMiner

Я думаю, що возитися зі своїм шахтарем дуже весело. Я НЕ намагаюся конкурувати з GPU, але люблю возитися з новим обладнанням і програмним забезпеченням. Як ви можете бачити з його хешхерат, це не є життєздатною альтернативою для ГПУ-видобутку (і особливо зараз, коли є ASIC). »

На сьогоднішній день не існує рішень «з коробки» для Майнінг монери. Однак можна спробувати зібрати кілька Бушна ПЛІС, використовуваних для Майнінг битка пару років назад, і спробувати удосконалити поточний алгоритм під них. При вдалому збігу обставин людина, що зуміла це зробити, зможе змагатися за хешрейту із середніми європейськими пулами. У будь-якому випадку, при найпростішої оптимізації ПЛІС він буде показувати кращий результат, ніж Майнінг на СЗГ.

Майнінг хмарою

Ще одним способом, яким можна добувати XMR, є вкладення в хмарний Майнінг. Фактично, це оренда чужий обчислювальної потужності. Насправді, цей спосіб не дуже хороший з наступних причин;

 • вартість оренди обладнання розраховується, виходячи з Майнінг битка. А значить, з фінансової точки зору це не завжди доцільно;
 • не можна вручну довести ферму, забезпечивши їй максимальну ефективність;
 • існує ризик недобросовісності власника сервера хмарних обчислень, через що гроші можуть полетіти в трубу.

Майні в хмарі можна тільки з розрахунку на зростання курсу з тривалим утриманням Monero. Хоча набагато дешевше і практичніше буде покупка Monero прямо на біржі.

Warning Майнінг ботнетом

Даний розділ призначений не для рекомендацій, а в якості застережень читачам. Ми настійно рекомендуємо перевірити свій комп’ютер антивірусне програмне забезпечення для заспокоєння совісті.

Через велику універсальності і невибагливості алгоритму монери до типу і потужності обчислювального пристрою, в останні роки його активно використовують в якості платформи для створення кріптомайнінгових ботнетів.

Суть даного методу полягає в тому, що зловмисник створює деякий ПО, яке буде непомітно використовувати до 30-50% від ресурсів вашого комп’ютера. Фактично, це вірус. Таке стало можливо через високу практичної анонімності і неможливості відстежити, куди йдуть кошти, або перенаправити їх на свої гаманці.

Такий вірус-майнер може бути виявлений тільки з найсвіжішими антивірусними базами топових антивірусів — Kaspersky і Antimalware bytes.

Зловмисник зазвичай вбудовує своє ПО в якісь нешкідливі додатки (наприклад, тест для відеокарт Furmark) і поширює його. Після того як кілька сотень комп’ютерів уражаються цим вірусом, всі вони об’єднуються в прихований пул, який має досить значним хешрейтом і приносить зловмисникові до декількох десятків тисяч доларів на добу.

Що стосується практичного аналізу, то через необхідність підтримувати високу скритність алгоритми, використовувані в вірусних Майнер, в десятки разів поступаються навіть найпростішої системі CPU Майнінг. При цьому знос апаратури значно вище через неможливість оптимізувати ресурси такого Майнера.

З огляду на, що такі Майнер постійно потрапляють в антивірусні бази, то при складності (і дорожнечі) розробки алгоритму, прихованого Майнінг дуже часто вони не окупаються.

Простий розрахунок. У вартість туру не відслідковується алгоритму становить близько 70 тис. Доларів в даркнета. При налагодженні системи поширення вірусу його життєвий цикл складе від 7 до 10 днів. За цей час він може вразити до 1000 комп’ютерів, що буде еквівалентно 3-4-м фермам з 6 відеокарт.

Сукупний прибуток складе близько 30-40 тис. Доларів. Після чого вийдуть нові антивірусні бази, і алгоритм перестане приносити гроші. Підвівши прості розрахунки — це великий ризик, який, швидше за все обернеться, збитком (70 — 40 тис. = 30 тис. Чистого збитку).

Пам’ятайте, яке б пристрій Майнінг Monero ви не вибрали, до питання треба ставитися не як до манни небесної, а як до повноцінного бізнесу, в якому потрібно:

 • враховувати амортизацію обладнання;
 • залишати резерв на ремонт / апгрейд;
 • враховувати досить серйозні коливання курсу і розраховувати бізнес-план, виходячи з песимістичних відносин до цього фактору;
 • постійно стежити за новинками в сфері Майнінг;
 • бути технічно підкованим, щоб вичавити максимум і не вбити наявне залізо.

Тільки в цьому випадку можна не прогоріти, а заробити на Майнінг.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector