Налаштування Litecoin-Майнінг: як налаштувати комп’ютер, покрокова інструкція

Станом на 7 лютого 2018 року, Litecoin займає 6-е місце серед криптовалюта за рівнем капіталізації. Вартість монети, незважаючи на жорстку корекцію всього ринку, становить близько 8,5 тисячі рублів. З цієї причини Майнінг Лайткоіна привертає все більше кріптодобитчіков.

Перш ніж приступити до налаштування Майнінг Лайткоінов, слід врахувати той факт, що для їх видобутку використовується алгоритм Scrypt. У зв’язку з цим оптимальним вибором стане майнінговая ферма з відеокарт або спеціалізований ASIC. Краще обладнання випускають компанії BITMAIN і BW. Сьогодні на ринку популярні дві моделі — Antminer L3 + і BW-L21.

Для видобутку монет Litecoin Майнер використовують два способи: соло і в пулі. У першому випадку користувач використовує обчислювальну потужність приладу для самостійного пошуку блоку, і в разі його знаходження отримує всю винагороду за блок. Станом на 2018 рік вона становить 25 LTC. З огляду на той факт, що новий блок генерується кожні 2 хвилини, шанси його здобути досить високі.

Головною відмінністю видобутку монет LTC в пулі є, в першу чергу, наявність стабільного, гарантованого заробітку. Пошуком блоку одночасно займається кілька користувачів, що значно підвищує шанс його видобутку. Однак в такому випадку і винагороду від його видобутку розподіляється між ними в залежності від вкладеної потужності кожного учасника.

Розглянемо більш детально настройку видобутку кожного із способів.

Litecoin настройка соло-Майнінг

Простенький знак Лайткоіна на білому тлі

Соло Майнінг являє собою процес самостійної видобутку віртуальної валюти за рахунок використання процесорів CPU, GPU або спеціалізованого обладнання — ASIC. За умови, що годувальник віртуальної валюти зможе знайти блок самостійно, він отримає значну нагороду

Незважаючи на таке істотне гідність соло Майнінг, цей спосіб видобутку має такі недоліки:

 • необхідність застосування найпотужнішого обладнання;
 • складність настройки;
 • тривалий процес пошуку блоку.

Розглянемо процес налаштування соло Майнінг Litecoin. В першу чергу, як для соло Майнінг, так і для видобутку в пулі, власнику устаткування буде потрібно завантажити офіційний гаманець Litecoin Core для монет LTC з сайту litecoin.org, і встановити його. Важливо враховувати, що для соло Майнінг потрібно повне сховище.

Після завершення процесу інсталяції запускаємо Litecoin-гаманець і чекаємо завершення процесу синхронізації. Потім потрібно закрити гаманець і завершити всі процеси, пов’язані з ним за допомогою Диспетчера завдань, який викликається натисканням сполучення клавіш CTRL + ALT + DELETE.

Наступний дією по налаштуванню Майнінг Litecoin соло буде перехід в папку з назвою Litecoin. Як правило, вона розташована за адресою C: / Users / AppData / Roaming / Litecoin, де замість «Users» вказується ім’я користувача. В даному каталозі буде потрібно створити спеціальний файл з настройками, необхідний для соло Майнінг, під назвою litecoin, який буде мати дозвіл .conf.

Після створення файлу litecoin.conf його потрібно відкрити в будь-якому текстовому редакторі і прописати в ньому наступне:

 1. rpcuser = username — замість username може вказуватися будь-яке ім’я користувача, яке він придумає.
 2. rpspassword = password — замість password вказується надійний пароль.
 3. rpcallwoip = IP-address замість IP-address вказується адреса, що є вихідною точкою, яка використовується для підключення до гаманця.
 4. rpcport = 1111 — одинички замінюються номером порту, його потрібно вказувати і в настройках Майнера.
 5. daemon = 1 — значення завжди дорівнює 1.
 6. server = 1 — активації роботи клієнта в серверному режимі.

Додатково при налаштуванні для соло Майнінг можна вказувати:

 1. gen = 0 або 1 — команда, що дозволяє запускати процес Майнінг безпосередньо гаманцем Лайткоіна.
 2. addnode = після знака «=» потрібно вказати адреси вузлів, які дозволять з’єднуватися з мережею.

У деяких випадках сховище Litecoin не може підключатися одночасно до декількох пристроїв. У подібній ситуації в файлі litecoin.conf потрібно прописати в кінці ще один параметр роботи — rpcthreads = 96. Даного значення цілком достатньо, щоб підключити для соло Майнінг все наявне обладнання. Потім файл необхідно зберегти.

Завершивши цей процес, в каталозі з клієнтом гаманця створюєте ярлик з ім’ям litecoin-qt.exe, потім відкриваєте його властивості і додаєте до назви «-server». Після цього виконуєте запуск ярлика. Таким чином, майнер почне працювати як самостійний сервер.

Також під час налаштування соло-Майнінг допускається використання сторонніх додатків, таких як CGMiner і GUIMiner. Перший є більш професійним і при запуску має вигляд командного рядка. Він підходить для досвідчених видобувачів криптовалюта.
Розглянемо налаштування CGMiner Litecoin детальніше.

Для використання цього додатка його потрібно завантажити з офіційного порталу розробника. При цьому варто звернути увагу на те, щоб версія програми була не вище 3.72. Це пов’язано з тим, що більш нові версії не підтримують алгоритм Scrypt. Після цього буде потрібно створити файл з розширенням .bat і вказати в ньому наступне:

«Cgminer —scrypt — worksize 256 —shaders 2048 —vectors 2 —thread-concurrency 8192 —lookup-gap 2 -d 1 -g 1 —intensity 13 -o 192.168.1.98:9344 -u X — p X 2> logfile.txt ».

Потім даний файл слід зберегти. За умови правильного введення значень і повної синхронізації гаманця процес Майнінг буде розпочато.

При цьому настройка GUIMiner Litecoin є більш простою і зрозумілою за рахунок більш простого інтерфейсу. З цим процесом зможе розібратися навіть школяр. Крім того, дана програма крім соло Майнінг також дозволяє виконати настройку видобутку на пулі.

Litecoin настройка Майнінг в пулі

Головна сторінка сайту litecoinpool.org
Інтерфейс пулу litecoinpool.org

Якщо користувач вибрав видобуток в об’єднанні, він повинен ретельно підійти до процесу вибору пулу. Тут важливо враховувати такі параметри як:

 • сумарна потужність;
 • спосіб надання винагороди;
 • реальні відгуки інших користувачів про кулю.

При цьому для Майнінг можна вибрати пул, який надає можливість заробітку декількох видів валют, або ресурс, який спеціалізується виключно на криптовалюта Litecoin. До числа останніх відносяться:

 • litecoinpool.org;
 • GeveMeCoins;
 • WeMineLTC.

Щоб почати процес Майнінг на пулі, слід насамперед скачати і встановити гаманець (можна легку версію), а також пройти процес реєстрації на пулі. Для настройки Майнінг на GPU рекомендується використовувати програму під назвою GUIMiner Scrypt. Її можна встановити з порталу guiminer.org.

Після інсталяції в будь-яку папку програму потрібно запустити. Для настройки Майнінг в пулі на відкритих потрібно завантажити Open CL. Потім зареєструйтеся на обраному пулі і створіть Воркер, число яких відповідає кількості використовуваних відеокарт. Після цього в самій програмі в полі «Server» слід вибрати відповідний пул. У разі відсутності такого потрібно вказати «Other». У другому випадку з’явиться поле «Host», де необхідно вказати адресу пулу. Нижче в поле «Username» вказуєте ім’я Воркер.

Потім потрібно вибрати пристрій і натиснути кнопку «Start mining». Для запуску кожної наступної відеокарти буде потрібно повторити цю процедуру, попередньо натиснувши на напис «File» і вибравши «New miner -> New OpenCL miner».

Процес настройки L3 + для Майнінг Litecoin відбувається трохи інакше. Як і в попередньому випадку в першу чергу ви входите на пулі і створюєте Воркер. Потім переходите у вкладку «HELP» або «FAQ», де зможете дізнатися URL-адреси найближчих до вашого місця проживання серверів. Після цього порядок дії буде наступним:

 1. Визначити IP-адреса Асіка за допомогою стороннього ПО або ввести в адресному рядку браузера 192.168.1.1 і вказавши логін і пароль — «admin» і «admin» відповідно.
 2. Ввести в адресному рядку адресу ASIC і увійти в налаштування, ввівши в поле для логіна і пароля слово «route».
 3. Перейти у вкладку «Miner Configurations».
 4. Заповнити поля з URL-адресою ресурсу, ім’ям Воркер і паролем.
 5. Натиснути «SaveApply».

Якщо всі дії були виконані правильно, почнеться процес видобутку монет LTC.

Ми детально розглянули питання, як налаштувати комп’ютер для Майнінг Litecoin і почати видобуток. Після виконання всіх цих процесів по представленим поетапні інструкції, можна приступати до процесу Майнінг найбільш зручним і вигідним для вас способом.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector