Нова ера: що таке криптовалюта, яку вибрати для Майнінг або інвестування

Криптовалюта — це нова сторінка в нашій історії. Звичайно, нею вже мало кого здивуєш, але ще дуже багато хто не знає, що це таке. Електронні гроші. Якщо точніше, то цифровий код, який дуже цінується на ринку. А все завдяки швидким і повністю анонімним перекладам, які здійснюються за рахунок крипти. Хоча зараз це знайшло куди більше значення.

Розкажи-но докладніше

Приблизно такі думки у мене з’явилися, коли мене почали присвячувати в тонкощі торгівлі крипто, її Майнінг, принципів дії тощо. Так просто все не розібрати. Подивіться інші статті на нашому сайті, кожна з них пояснить, що й до чого.

Основу зрозуміли? Окей, тоді продовжимо. Вибір крипти не такий простий. Будь-то Майнінг, трейдинг, просте знайомство з цим світом — вам потрібно оперувати якимись даними. Мабуть, я почну з Майнінг, а то штука взагалі незрозуміла, але цікавить кожного.

Майнінг? Типу в шахту лізти треба?

Так, раніше під Майнінг розуміли видобуток корисних копалин (англ. To mine — добувати, копати під землею). А Майнер були ті самі замурзані мужики в касках. У нашому випадку це зовсім інше. Треба зібрати обладнання, підключити його до комп’ютера, вибрати валюту, налаштувати програми і запустити командний рядок. Все, почався видобуток. А руки будуть чистими.

Зупинимося на виборі валюти. Як ви думаєте, шахтарям легко? Важко, безумовно, незалежно від того, що вони видобувають. Так ось, добувати криптовалюта теж непросто, але в цьому випадку все ж є вибір.

Як не допустити помилку

Наслідком помилки буде догляд в мінус. Але так станеться тільки якщо ви не будете знати, як вибрати валюту для Майнінг. Багато критеріїв впливають на це. Ось самі основні:

 • складність видобутку;
 • алгоритм видобутку;
 • потужність обладнання;

Є ще такі штуки, як волатильність валюти, обсяг торгів тощо. Однак про це нижче, тому що це стосується не тільки Майнінг.

Ніхто не говорив, що буде легко

Видобуток валют — це рішення хеш-функції її блоку. Вирішили, підтвердили, нагороду отримали. У ланцюжок додався новий блок, наступний став складніше. Це як з босами на Nintendo. Складність підвищується з кожним блоком. Чим більше блоків, тим складніше добувати валюту. Це зроблено з метою запобігання знецінення крипти і падіння інтересу до неї.

Сьогодні вважати складність не потрібно, достатньо звернутися до сервісів на зразок bitinfocharts, які роблять це за вас. Побачили, що складність висока? Що ж, мабуть, з цієї криптой не судилося, беріть наступну.

Наприклад, такі валюти, як Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin Майні дуже давно. Отже, відкрито безліч блоків, тому зараз складність видобутку висока. Їх не варто чіпати, хоча я не наказую, вибір за вами. Хоча, впадати у відчай так відразу не варто, адже одна складність ще нічого не говорить.

Що за алгоритм, можна простіше?

Можна, можливо. Якщо ви цікавитеся всім цим, то пояснити не важко. На кожній крипті використовується певний алгоритм хешування, який, грубо кажучи, створює той самий цифровий код кожної монети. Алгоритмів досить багато, найвідоміші в цій сфері SHA256, Scrypt, Ethash, CryptoNight, Equihash і X11.

Алгоритми теж впливають на складність видобутку. Крім цього, вони впливають на вимоги до обладнання і навантаження на нього, а також можливість злому коду. Наприклад, SHA256 вважається дико складним алгоритмом, тому що на початку коду використовується певна кількість нулів. Обладнанню потрібно знайти відповідну кількість, а також решті ряд коду, які знаходяться після нулів. До речі, він дуже сильно вантажить вашу систему.

А ось, наприклад, Х11 набагато простіше SHA256, хоча він в ньому використовується 11 роздільних хеш-функцій для одного коду. Це зроблено для утруднення злому, а також створення спеціалізованого обладнання для вирішення хешу. Проте, на кожен хеш потрібно менше потужності, оскільки він менше єдиного великого хешу. Відповідно, витрачається менше енергії.

На сайті What To Mine ви зможете дізнатися, яка крипта використовує відповідний алгоритм і підберете собі бажану валюту. Можете вибрати Monero (на Cryptonight), видобуток якої відносно проста, алгоритм практично не вантажить відеокарту. Але транзакції на ній проходять в кілька разів довше битка. Як варіант — Ethereum. Швидкий і відносно легкий Майнінг, але величезна конкуренція. Сервіс я вам надав, там вибирайте.

Ще щось про обладнання було

Добувати ви явно не киркою будете. Потрібна досить потужна відеокарта (краще кілька), містка мати (на кілька слотів), блок живлення, оперативка. Про це всім в іншій статті.

Залежно від вашого обладнання потрібно вибирати крипту. Наприклад, Ethereum не вийде добувати з відеокартою на 2гб. Його алгоритм Ethash використовує ресурс DAG, який завантажує саме відеопам’ять. Сьогодні він вже більше 2гб, тому вже потрібно як мінімум 3 Гб пам’яті.

Взагалі, якщо у вас слабке залізо, то топ валюти сьогодні добувати не вийде. Суспільство Майнер задавить вас хешем і будете сидіти без нагороди, рахувати свої мінуси. В такому випадку вибирайте щось більш просте (Bytecent, наприклад) і потихеньку здобувайте, не поспішаючи.

Якщо ви зібрали потужну установку, тоді у вас відкривається більше можливостей. Уже можна погратися з Ефіром, Доджкоіном, ЗетКешем, Дешем. Звичайно, це теж буде важкувато через великої кількості Майнер, але в пулі у вас будуть всі шанси окупитися і щось заробити.

можна торгувати

З Майнінг розібралися. Я не перераховував конкретних валют, тому що все повністю залежить від ваших уподобань і бажань. Дав кілька порад, назвав сервіс, далі вибирайте. Основні критерії ви знаєте. Тепер розберемося з вибором криптовалюта для інвестування і трейдингу.

Багатьом реально лінь займатися всією цією роботою з залізом, а хтось в цьому зовсім не розбирається. Але такі люди можуть добре розбиратися в трейдингу, тому для них цілком прийнятний цей варіант. Трейдинг на крипті має безліч нюансів.

По-перше, визначитися варто з видом. Він може бути короткостроковим (до 60 днів) або довгостроковим (рік і більше). Перший є саме трейдингом. Купив-продав, заробив, за новою. Тут можна гратися з валютами, які найактивніше на період торгівлі.

Другий вид — інвестування. Тобто ви вкладаєте кошти в крипту, і можете просто дочекатися зростання курсу, щоб подвоїти, потроїти капітал і вивести кошти. Звичайно, ви також можете паралельно займатися трейдингом.

Піднятися на швидку руку

Короткостроковий трейдинг досить ризикований, вимагає дуже багато активності, однак, при правильних розрахунках принесе гарний прибуток. Що потрібно робити? Стежити за валютою. На біржах, новинарів, сайтах статистики тощо. Бажано сидіти на всіх цих сервісах як можна частіше. Що ж нас цікавить?

 1. Капіталізація. Один із критеріїв формування топа криптовалюта. Тому це дуже важливий показник для трейдерів. Висока капіталізація часто свідчить про те, що крипті довіряють і в неї вкладено чимало коштів інвесторів.
 2. Біржі. Де вона торгується? Топ-біржі — це Poloniex, Cryptopia, Kraken, Bittrex і Binance. З російських бірж можна виділити Livecoin і Yobit (чіпляють назву, познайомився б з засновником). Якщо валюта торгується на всіх біржах — це чудово. На деяких — теж добре. На одній … Непогано, але все ж з’являється якась прив’язка, менше інтересу. Ваша валюта повинна бути популярною на багатьох біржах, тоді вона буде активніше торгуватися і швидше принесе прибуток.
 3. Добовий обсяг торгів. Наприклад, обсяг торгів Litecoin на момент написання статті становив майже 700 мільйонів доларів. Це хороший показник, значить валюта в обороті, її постійно купують і продають, тому курс може змінитися. Таким чином, більше шансів купити її дешевше і продати дорожче.
 4. Кількість існуючих монет. Чим менше монет, тим більше валюта буде коштувати. Тут все за принципом інфляції. Відповідно, якщо дуже багато монет (у Ripple 39 мільярдів), то курс швидко підніматися не буде. Профіт від трейдингу на такій валюті мізерний.
 5. Вартість. Якщо валюта дуже дорога (Ефір 800 доларів, монери 350), то ймовірність зростання вартості за короткий період мізерна. На короткостроковому вкладенні це дуже важливо, адже від купівлі-продажу профіту у вас не буде. Але вибирати дуже дешеві монети не варто, так як вони просто можуть бути нецікавими для інших.
 6. Волатильність. Як часто і сильно стрибає курс валюти. Можна підловити момент і успішно продати монети, які ви ще вчора купили за копійки. Подивіться на графіки валюти за останні пару тижнів. Якщо валюта стрибає, то можете з нею погратися.

Всі ці критерії оцінюються в комплексі, не можна покладатися на щось одне. Уявіть, що в бійці ви покладалися б тільки на свою силу удару. Завжди є ймовірність неправильно вдарити або вдалого ухилення противника. Тоді ви ризикуєте програти сутичку. Оцініть кожен показник і виберете одну або кілька валют для торгівлі. На момент написання статті реально було торгувати EOS, Ethereum Classic.

на перспективу

А тепер поговоримо про довгострокові вклади. Шукати валер’янку, спостерігаючи кожну хвилину за графіками звичайно драйвово, але не кожному по силі. На інвестуванні ризиків менше, хоча вони теж є (про ризики нижче). Зазначені вище критерії втрачати не варто, але тут додаються ще другорядні показники.

 1. Вона взагалі жива? Оцініть частоту згадки про валюту на авторитетних сервісах, на зразок bitcointalk. Подивіться на її автора і його репутацію як в кріптообществе, так і в світі в цілому. Коли вона була створена (якщо їй років 5, а вона тільки зростає, то це добре для довгострокового вкладу). Які у неї відгуки: може багато хто вважає це простим кидаловом.
 2. Ідея. Вона повинна мати свою родзинку, або хоча б перевершувати свого конкурента (наприклад, Stellar вважають краще Ripple). Чим більше таких особливостей, тим більший інтерес вона викличе на ринку.
 3. Сайт. Ознайомтеся з офіційною сторінкою, White Paper. Якщо команда підійшла до цього пункту відповідально, то у них серйозні наміри. Якщо сайт не може пояснити навіть цілі створення альткоіна, то краще не ризикувати.
 4. Це просто новини. На криптовалюта новини впливають більш ніж сильно. Від однієї новини, що Джастін Сан продав Tronix на 300 мільйонів доларів, курс цього токена впав на 25%, що досить багато. Уважно вивчайте новинний фон по валюті за останні пару місяців.
 5. Пампинг. Або швидке зростання курсу. Пампинг — це різке вкладення великих сум у валюту. Відповідно курс також різко зростає. Якщо монета Пампа, то в довгостроковій перспективі від вкладу ви отримаєте прибуток.
 6. Сезон. Просто чортова закономірність. У всьому ринку інвестицій (як криптовалюта, так і акцій компаній) є час для вкладів, а є застій. Отже, весна — це саме час для вкладу, влітку все більш-менш стабільно, восени зазвичай застій в цій справі, а взимку спостерігається багато вкладів, відповідно і зростання курсу. Просто враховуйте.

Тут також важлива комплексна оцінка. Всіх показників. Тільки в цьому випадку ви зможете зробити правильний довгостроковий вклад і отримати від цього прибуток. Не упускайте нічого, а ще краще — записуйте. Так ви зможете кілька разів обдумати кожен елемент і прийняти рішення по криптовалюта для інвестування.

Я знову не пропоную вам щось конкретне. Це особисте бачення ринку. Я вважаю, що на довгий термін можна вкласти кошти в Ethereum, Monero, Zcash, Tron. Але я можу прогоріти так само, як і будь-хто інший.

Хто не ризикує — той не п’є шампанське

В інвестиціях без ризиків взагалі не обійтися. На довгостроковому вкладі можна погоріти, якщо розробники виявляться черговими шахраями, охочими просто заробити. Також можна багато втратити через загальну ситуацію на ринку (кінець грудня 2017 — биток коштував 20 тисяч, сьогодні в два рази менше, тим то з кожної валютою).

На трейдингу можна прогоріти, що не вгадавши момент. Ви можете вирішити, що зараз саме час для вкладу, а завтра курс може різко обвалитися. Але тут можна спробувати почекати зворотного зростання, хоча гарантій цього ніхто не дає.

Гратися з криптовалюта — справа не проста. Непросто зробити вибір. Я раджу не працювати з чимось одним. Чим більше валют, тим більше шансів на перемогу. Але також не перестарайтеся. Інакше не встигне встежити за всім відразу. Ну а якщо вибираєте валюту для Майнінг, тоді навпаки краще взяти щось одне і направити туди всю свою потужність.

Удачі на кріпторинке!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector