Памп криптовалюта — що це таке і як зробити

Памп криптовалюта (англ. «Pump» насос, накачування, накачати) — це створення штучного попиту на актив шляхом масової його скупки обмеженою групою осіб (памп-групою) з метою подальшого продажу за більш високим курсом «хом’якам».

Хом'як під час пампа

«Хом’яки» — новачки на біржі, учасники мережі, які купують кріптоактів на перспективу, коли бачать, що він почав рости. Чи варто говорити, що коли памп-група починає продавати за завищеною ціною закуплену монету, саме «хом’яки» стають жертвами цієї схеми з знецінилася криптой на руках.

Що таке памп криптовалюта і як він відбувається?

Графік пампа

Щоб більш детально зрозуміти суть пампа криптовалюта, розглянемо алгоритм, за яким він реалізується. В цілому його можна розділити на 4 великі етапи:

 1. Вибір активу, планування і залучення інвесторів. Зазвичай памп-група складається з постійних членів. Вони створюють закритий чат в телеграмі, іншому мессенджере або соціальної мережі. Творці таких груп час від часу підбирають актив для проведення пампа або вибирають альткоін із запропонованих учасниками групи. За яким принципом віддають перевагу тій чи іншій монеті, ми ще нижче поговоримо. Вибирається також і оптимальний час, вказується період закупівлі, даються і розподіляються між учасниками групи завдання з підняття «галасу» довкола обраної криптовалюта на профільних форумах, в соц.сетях, медіаресурс. Після того, як умови пампа обговорили і погодили, починається другий етап.
 2. Закупівля. Купують обраний актив поступово і непомітно. Цей період один з найбільш відповідальних і важливих, він може тривати аж до декількох місяців. Інвесторам слід оформляти ордери, не привертаючи увагу, щоб не спровокувати непідконтрольний масштабне зростання.
 3. Реклама, хайп, підняття галасу навколо. Як тільки все кошти інвесторів вкладені в закупівлю, починається наступна фаза пампа криптовалюта — активна реклама. Частково інфоприводи для зростання продумані і запущені вже заздалегідь, щоб, коли почнеться зростання, трейдери могли знайти в новинах підтвердження причин зростання. Природно, це фейковий інформація. Учасники памп-групи активно підігрівають інтерес до монеті, рекламують її в чатах на біржах, пророкуючи їй велике майбутнє і швидкий вибухове зростання, розміщують фейковий новини про актив на профільних форумах, сайтах, в чатах, штучно виставляють стіни на покупки на біржах. Загалом, роблять все можливе, щоб спровокувати ажіотаж серед потенційних інвесторів, які повинні повірити в майбутнє зростання Коін. На цьому етапі зазвичай вартість активу суттєво зростає і тут учасника памп-групи важливо не помилитися піковий момент. Ціна за цей час може збільшитися на 10-30, а то і 50-100%.
 4. Продаж монети. На піку вартості учасники памп-групи в 1 момент, який заздалегідь обумовлений і обраний, продають свої монети, тим самим провокуючи масштабне і швидке падіння курсу. Результатом пампа завжди стає дамп.

Дамп криптовалюта (англ. «Dump» скинути, скинути, самоскидний) — різке падіння ціни активу, внаслідок узгодженої масової його продажу після штучної «накачування» вартості (пампа).

У разі дампа трейдери використовують ще словосполучення «стрижка хом’яків». Те, що «хом’яки» і є основними жертвами пампа криптовалюта, ми вже розібралися. А ось слово «стрижка» тут вживається в тому значенні, що більш досвідчені кріптоторговци отримують прибуток з новачків, які не розуміють основних ринкових принципів і правил, тому й торгують у збиток.

Види і приклади пампа криптовалюта

Ми розглянули суть пампа криптовалюта — що це таке, за яким принципом відбувається і які фази має, а крім того, ознайомилися з основною термінологією, що стосується цього питання. Тепер, давайте більш предметно поговоримо про види пампа і, щоб не бути голослівними, наведемо приклади з графіками.

короткостроковий памп

Такий вид пампа займає всього кілька хвилин, максимум — до півгодини. «Прилаштувати» до схеми і заробити на ньому вийде навряд чи, тому такі маніпуляції на ринку краще обходити стороною.

Як приклад короткострокового пампа можна розглянути ситуацію з монетою Bytecent (BYC) на Біттрексе:

Графік короткострокового пампа

Довгостроковий памп

Цей вид пампа може займати кілька годин, а іноді і більше доби. Чітко зрозуміти різницю з короткостроковим Пампа можна за графіком Nextcoin:

Графік довгострокового пампа

Крім як по тривалості пампи нічим не відрізняються і завжди відбуваються за однаковою схемою. В цьому є плюс, зрозумівши загальні принципи пампа криптовалюта, можна швидко розпізнати його і не стати «постриженим хом’яком».

Як розпізнати памп криптовалюта і захиститися від нього?

Графік пампа на біржі

Незважаючи на те, що криптовалюта самі по собі волатильні, зрозуміти, коли актив росте сам по собі або в результаті пампа, досить нескладно. Для цього варто звернути увагу на кілька моментів:

 1. Якщо ви бачите різку активність на біржі з недорогий, нової монетою, то в першу чергу зверніть увагу на новини навколо неї. Для цього можна скористатися навіть звичайним пошукачем (введіть назву крипти у вкладці новини в Яндексі). Про маловідомі нових активах зазвичай менше новин, ніж про топові Коін. Якщо зростання на біржі пішов, а позитивних, серйозних новин за останні кілька днів не було, то це вже перший «дзвіночок», що ми маємо справу з Пампа криптовалюта. Але не поспішайте робити висновки. Перевіримо ще пару пунктів.
 2. Якщо в чаті на біржі багато спаму від різних учасників, особливо новачків, про те, що потрібно закуповуватися тієї монетою, яка пішла в зростання. Якщо стверджується про злитих інсайда і піднімається «галас» навколо активу, то будьте впевнені, це швидше за все памп. Не ведіться на солодкі розповіді і обіцянки прибутку. Вони розраховані на те, щоб збити вас з пантелику і змусити прийняти імпульсивне рішення про інвестиції в свідомо провальний актив.
 3. Різкий стрибок зростання криптовалюта, якщо він обумовлений реальними причинами, а не викликаний штучно, повинен спостерігатися на різних біржах. Памп-групи зазвичай атакують один майданчик. Раніше часто пампи проводилися на bittrex.com, однак після жорсткості політики керівництва сервісу по відношенню до памперо, багато хто з них перебралися на yobit.net. На ЙоБіте використовуються навіть спеціальні боти для оптимізації швидкості пампа. Однак, подібна маніпуляція може проводитися на будь-якій платформі. Ваше завдання: подивитися ситуацію з цієї валютною парою на інших біржах. Якщо зростання немає, це в більшості випадків точно памп.

Захиститися від пампа простіше простого — не інвестувати в такі проекти. Якщо хоч один з цих пунктів збігається з вашою ситуацією, краще перестрахуйтеся і не вкладайте гроші. Якщо ж все 3 збіглися, це памп криптовалюта на 99,9%.

Що робити, якщо став жертвою пампа криптовалюта?

Хом'як за комп'ютером

У деяких випадках користувач знає про Пампинг криптовалюта: що це, як відбувається, але робить помилку і закуповується на хвилі «хайпа», не встигнувши перевірити інформацію.

Перше і головне правило — не панікуйте. Мінімізувати втрати можна, потрібно знати, як це зробити, і ми в цьому розберемося.

Ось приклад пампа криптовалюта:

приклад пампа

Наприклад, ви купили актив вже після проходження точки 1. У цьому випадку ви можете виявити памп в 2-х позиціях: точці 2 або 3.

 1. Якщо ви зрозуміли, що потрапили в памп на точці 2, то не бійтеся мінімальної втрати і швидше продавайте актив. Таким чином ваші збитки будуть порівняно меншими, і ви зможете їх відбити. Наприклад, перекупити цей же актив в точці 3 і перепродати в точці 4. Зазвичай після пампа слід короткий, невеликий сплеск росту.
 2. Якщо ви розпізнали актив в точці 3, не поспішайте продавати його. Дочекайтеся цього невеликого стрибка зростання і швидко продайте. Після другого дампа такої високої вартості актив досягне не скоро.
 3. Якщо ви стали жертвою пампа і зрозуміли це після проходження точки 4, це звичайно найгірший результат, з одного боку. Але з іншого, не поспішайте продавати знецінених актив, моніторьте постійно ситуацію на ринку. Можливо, незабаром його знову почнуть Пампа або він виросте в ціні в силу інших причин. Нехай він буде в вашому інвестиційному портфелі на перспективу. Все ж це краще рішення, ніж продати його за копійки.

Рідко памп може мати 3 хвилі, він більш вигідний для учасників.

3 хвилі пампа

Як зробити памп криптовалюта або заробити на чужому?

Одна з можливих схема пампа на графіку

Зробити памп криптовалюта можна 2-ма способами — зібрати свою памп-групу або приєднатися до чужої. В обох варіантах є свої тонкощі і ризики, проте обидва при правильному підході можуть виявитися прибутковими.

Створення памп-групи

Якщо ви вирішили створити своє співтовариство, то вам доведеться чимало часу витратити на пошук і залучення інвесторів. Це легше зробити блогерам, власникам ютуб-каналів або інших профільних ресурсів в кріптотематіке. Якщо ж ви до них не належите, то у вас кілька виходів із ситуації:

 1. Замовити рекламу у блогерів або на профільних ресурсах. Так, це буде коштувати грошей, але дозволить залучити чималі інвестиції.
 2. Брати участь в обговореннях на кріптофорумах, заробляти собі там карму або рейтинг, а після — запропонувати зацікавленим трейдерам спільне інвестування в рамках памп-групи. Однодумців і інвесторів можна шукати в кріптосообществах, чатах на біржах.
 3. Залучити своїх знайомих і запустити «сарафанне» радіо. Про те, що на криптовалюта можна заробити, зараз не знають тільки сліпоглухонімі. Можливо вашим родичам, колегам, знайомим буде цікаво інвестувати з вами в проект і заробити на пампе.

Самостійно провести памп дуже складно. Це пов’язано з кількома причинами:

 • Великі вкладення. Для масштабного пампа може знадобитися вливання декількох тисяч, а то і десятків тисяч доларів. Навряд чи такі інвестиції може собі дозволити пересічний користувач.
 • Регуляція з боку бірж. Створювати ордери на покупку і продаж потрібно з різних акаунтів. Великі угоди з 1-го профілю можуть бути заблоковані, а самому перемикатися між фейковий сторінками за короткий термін буде складно і практично неможливо (не кажучи вже про те, що їх складно зареєструвати і верифікувати).

Якщо з питанням пошуку і залучення інвесторів ви впоралися, то прийшов час приступати до вирішення другої проблеми — вибору активу для пампинга. Тут теж враховуються деякі правила:

 1. Криптовалюта повинна бути недорогий і мати невеликий обсяг торгів. Чому ніхто не проводить памп біткоіни? Тому що це найпопулярніша і дорога монета. Щоб хоч трохи вплинути на обсяг торгів і ціну, потрібні інвестиції в розмірі мільйонів доларів і звичайно ж це під силу тільки «китам», та й то не всім. Чим менше ціна активу, чим менше обсяг торгів, тим простіше його Пампа. Не завжди вартість і обсяг торгів пов’язані прямопропорційно. Наприклад, ціна токена XRP на момент підготовки матеріалу 0,4567 долара, а обсяг торгів — 11 млн. Доларів. А ось Лайткоін варто 51,78 USD, але обсяг торгів ледве дотягує до 4,5 млн. Для пампа важливо, щоб обидва показники були мінімальними.
 2. Криптовалюта повинна бути новою. Це не зовсім обов’язково, але може значно полегшити підготовку пампа. По-перше, навколо нового активу простіше підняти ажіотаж, придумавши «легенди». По-друге, саме нові монети найчастіше мають мінімальну ціну і обсяг торгів, а це важлива умова.
 3. Курс повинен бути стабільним. Бажано, щоб до пампа монетою цікавилося мінімальну кількість трейдерів. Протягом тривалого часу перед Пампа стрибків не повинно бути. Це важливо для того, щоб тільки учасники памп-групи могли впливати на курс.

Після вибору активу і біржі для пампа слід діяти за таким алгоритмом:

 1. Підготувати фейковий інфоприводи для пояснення причин зростання активу.
 2. Протягом певного терміну закупити монету.
 3. Почати активно рекламувати криптовалюта, піднімати ажіотаж на форумах, в чатах і на сайтах.
 4. Продати актив на піку вартості в заздалегідь обумовлений момент.

На цьому все, заробіток на пампе криптовалюта необмежений і може складати від 10 до 100%.

Участь в чужих памп-групах

Якщо самостійно ви не хочете залучати інвесторів, то можете приєднатися до вже існуючого кріптосообществу, яке займається пампингом. Знайти їх нескладно — зазвичай вони ведуть всі переговори про свої майбутні плани в закритому чаті телеграм. Періодично такі групи залучають нових інвесторів, розміщуючи рекламу на профільних майданчиках.

Головний критерій при виборі групи для пампа криптовалюта — відгуки. На форумах їх можна знайти практично про будь-якому співтоваристві. Творці таких груп не завжди чесні і іноді можуть почати розпродавати актив раніше, ніж це почнуть робити інші учасники групи. Таким чином, злегка «обстриженими» залишаються і інші інвестори. З цієї причини краще працювати з надійними і давно існуючими спільнотами.

Є ще одна порада: починайте з невеликих сум при перших співробітництва в памп-групі. Навіть якщо можете закупити більше монет, не робіть цього, нехай перші кілька Пампа будуть не такими прибутковими, зате ви й свого не втратите.

Заробіток на пампе самостійно

Якщо ви не створюєте свою памп групу, не є учасником якогось з спільнот, це не означає, що ви не можете заробити на цьому. Якщо ви уважно вивчите графіки пампинга криптовалюта, розберетеся що це таке і будете вміти їх розпізнавати, то зможете «стригти хом’яків» самостійно. Головне: входити максимально рано, коли стає зрозуміло, що готується памп, і продавати на піку. Деякі користувачі заробляють на пампе криптовалюта двічі — на першому піку і перед другим дампом.

Знати про насування пампе і дампі криптовалюта можна виходячи з особистих спостережень за графіками нових, дешевих активів. Крім того, є безліч телеграм-каналів, де розписані графіки Пампа.

Памп криптовалюта — це законно чи ні?

Анонімний користувач кріптосеті

Багато хто вже зрозумів, що значить памп в криптовалюта і чому це може бути дуже прибутково при правильному підході. Але чи можна назвати такий «заробіток» білим і законним?

Якщо в звичайній біржової середовищі це вважається шахрайською маніпуляцією, то з криптовалюта ситуація дещо інша, оскільки вони децентралізовані. Законодавчо-правова база для обороту кріптоактівов відсутня, а тому визнати памп в криптовалюта незаконним практично неможливо.

Однак, звичайно ж такі маніпуляції не могли залишитися без уваги з боку керівництва біржових майданчиків, тому вони активно борються з памперо. Наприклад, Bittrex блокує акаунти тих, кого підозрює у проведенні пампа і дампа. Yobit блокує ботів, які перевантажують систему.

Висновки про Пампинг криптовалюта

У мережі вже встигли назвати 2018 — роком епідемії пампа і дампа. На тлі глибокої корекції, говорити про зберігання крипти на перспективу не доводиться. Трейдери заробляють на відкритті короткострокових позицій. Тільки в першій половині 2018 року, згідно з результатами досліджень Wall Street Journal, було зафіксовано 175 випадків пампа на 121 криптовалюта. У другій половині року ситуація не змінилася.

Можна по-різному ставитися до памперо і пампингу в цілому — вважати це шахрайством, закривати на це очі, активно в цьому брати участь. Однак факт залишається фактом — «стрижка хом’яків» триває і, судячи з усього, закінчиться нескоро.

Відео про Пампинг:
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector