Паперовий гаманець біткоіни: як створити, перевірити баланс і витратити Bitcoin

Паперовий гаманець біткоіни — спеціальний документ, за допомогою якого забезпечується зберігання віртуальної монети Bitcoin. Такі сховища затребувані серед користувачів кріптосеті, які володіють великою сумою криптовалюта і мають на меті захистити заощадження від зловмисників. Особливість таких гаманців полягає в наявності копій двох типів ключів (публічного і приватного).

Зручність сховища полягає в можливості застосування QR-кодів, які забезпечують швидку ідентифікацію, і додавання ключів в десктопний клієнт для проведення операцій в кріптосеті. У чому особливості таких гаманців? Як створити паперовий гаманець біткоіни і що для цього потрібно? Які заходи безпеки дотримуватися в процесі користування? Ці та ряд інших питань розглянемо нижче.

Що з себе являє паперовий гаманець Bitcoin

Паперовий біткоіни-гаманець крупним планом

Як і інші сховища, паперовий варіант містить загальнодоступний біткоіни адреса, на який можна перерахувати BTC, а також особистий ключ для отримання доступу до засобів. Наявність цих даних в біткоіни-гаманці дозволяє здійснювати транзакції в мережі. Втрата цих даних призводить до неможливості отримати доступ до віртуальної валюті.

Паперовий гаманець Bitcoin, на відміну від програмних, онлайн або мобільних сховищ, відноситься до фізичних носіїв інформації. Така особливість підвищує рівень безпеки і виключає ризик крадіжки ключів зловмисниками через Інтернет. Персональні дані для доступу до гаманця не розміщуються на ПК або сторонніх сервісах, як це відбувається з онлайн-гаманцями.

У паперовому сховище ключі фіксуються в спеціальному документі, тому йому не страшні атаки хакерів або випадкові збої обладнання. З іншого боку, наявність такого гаманця вимагає підвищеної відповідальності від власника біткоіни. Якщо випадково втратити папір з ключами, відновити доступ до грошей уже не вийде.

Як завести паперовий гаманець біткоіни — інструкція

Процес створення паперового біткоіни-гаманця на сайті bitaddress.org
Генерація адреси паперового біткоіни-гаманця на сайті bitaddress.org

Щоб користуватися можливостями паперового сховища, його необхідно створити. Для цього застосовуються спеціальні сайти, одним з яких є bitaddress.org. Розглянемо, як зробити паперовий гаманець біткоіни з його допомогою:

 1. Переходимо на сайт bitaddress.org.
 2. Діємо за вказівкою сервісу. Він просить переміщати курсор мишки по монітору, щоб надати елемент випадковості створення коду. Як варіант, можна вказати ряд різних символів в спеціальну графу.
 3. Отримуємо ключі (публічний адресу і приватний), а також QR-коди, які формуються системою після виконання розглянутих вище дій. На даному етапі сканувати згадані коди заборонено.
 4. Переходимо у вкладку під назвою «Паперовий гаманець» (Paper Wallet).
 5. Визначаємося з числом генеруються адрес, після чого натискаємо на кнопку створення.
 6. Тиснемо на кнопку друку і створюємо паперовий варіант сховища.
 7. Вибираємо принтер. У разі застосування браузера Гугл Хром можна залишити сторінку в форматі PDF і зберегти її в такому вигляді на ПК.
 8. Записуємо адресу або скануємо QR-код за допомогою спеціального додатку на мобільному телефоні.

Знаючи, як завести паперовий гаманець біткоіни, вдається уникнути помилок в процесі створення сховища і отримати його протягом 2-3 хвилин. Існують і інші ресурси для створення таких гаманців (наприклад, walletgenerator.net), але саме bitaddress.org отримав найбільшу популярність серед користувачів.

Паперовий гаманець біткоіни — як з ним працювати?

Паперовий біткоіни-гаманець в руці

Після створення гаманця можна приступати до роботи. При цьому багато хто не може розібратися, як поповнювати гаманець, що робити для зняття коштів і як перевірити баланс. Розглянемо ці питання детальніше.

поповнення

Внесення грошей на паперовий біткоіни-гаманець можливо одним з наступних способів — через локальне сховище, за допомогою онлайн-гаманця або з біржового майданчика. Найбільш зручний варіант — поповнення через додаток для мобільного телефону, наприклад, Copay Bitcoin Wallet. Головна вимога до програми — наявність функції Sweep Paper Wallet.

Розглянемо, як користуватися паперовим гаманцем біткоіни в плані поповнення:

 1. Входимо в додаток Copay Bitcoin Wallet. Його особливість полягає в можливості застосування Bitcoin для здійснення покупок, мультифункціональність, зручність застосування, створення і управління одночасно декількома гаманцями.
 2. Ставимо телефонну камеру навпроти коду QR для його зчитування (тут потрібно лист з паперовим гаманцем).
 3. Очікуємо перетворення мобільним додатком згаданого коду в загальнодоступний адреса, куди будуть направлятися гроші.
 4. Переконуємося, що рядок на папірці збігається з «інпут» на мобільному пристрої. Тут важливо бути гранично уважним. Буває, коли зловмисники користуються неуважністю людей і підставляють свої адреси.
 5. Вибираємо число біткоіни для відправки і тиснемо на відповідну кнопку.
 6. Перевіряємо баланс і переконуємося, що гроші зараховані. Як це зробити, розповімо нижче.

Відправлення (висновок)

Тепер розглянемо, як витратити біткоіни з паперового гаманця і відправити їх іншому користувачеві за товари або послуги. Щоб проводити такі транзакції, власник сховища повинен імпортувати особистий ключ в будь-який гаманець, призначений для роботи з Bitcoin. Варто врахувати, що у кожного сховища механізм введення ключів індивідуальний.

Загальний механізм має такий вигляд:

 1. Скануємо код QR, розташований у правій частині гаманця. Згодом він буде застосовуватися у вигляді персонального ключа.
 2. Вводимо приватний код в сховище.

Наприклад, можна встановити гаманець Blockchain для iOS, після чого виконати наступні дії:

 1. Проходимо необхідні процедури для реєстрації.
 2. Переходимо в меню і вибираємо імпорт адрес.
 3. Скануємо код QR на паперовому сховище.
 4. Переконуємося, що гроші переведені на електронний гаманець.
 5. Проводимо необхідні платежі та перекази в Bitcoin. Заборонено виводити гроші з паперового сховища частинами, адже це може призвести до втрати частини грошей.

Тепер наведемо приклад для вже розглянутого раніше додатки Copay Bitcoin Wallet. Тут алгоритм такий:

 1. Входимо в гаманець (також буде потрібно реєстрація).
 2. Переходимо в розділ «Advanced», після чого тиснемо на функцію Sweep Paper Wallet.
 3. Визначаємо код QR особистого ключа та вказуємо секретний набір слів, які придумуються власником в процесі створення.
 4. Підтверджуємо операцію і перевіряємо зарахування коштів.

контроль балансу

Ще один важливий момент, який необхідно знати — як перевірити баланс паперового гаманця біткоіни. Для цього робимо такі кроки:

 1. Скануємо код QR загальнодоступного адреси. Для цих цілей можна використовувати будь-який софт.
 2. Копіюємо особистий ключ.
 3. Переходимо на сайт blockchain.info.
 4. Вставляємо скопійований інформацію в пошуковий рядок і тиснемо на пошук.
 5. Вивчаємо розмір рахунку і проведені операції. Якщо під рукою немає спеціального сканера для зчитування QR-коду, допускається ручне введення в пошуковому рядку. Але тут важливо бути уважним, щоб не помилитися в цифрах і буквах.

Сканувати чи вводити особистий ключ в Мережі, крім ситуацій з виведенням грошей, заборонено. При перевірці рахунку рекомендується застосовувати тільки публічний ключ, адже якщо ігнорувати цю вимогу, висока ймовірність втрати всіх коштів з гаманця.

Ризики застосування паперового гаманця Bitcoin

Безліч шаблонів паперового біткоіни-гаманця

Зі сказаного видно, що даний тип сховища зручний в застосуванні і гарантує високий рівень надійності. Але перед застосуванням паперового гаманця біткоіни важливо розібратися, як з ним працювати, і які ризики існують для користувача:

 1. Для більшої безпеки не рекомендується хвалитися накопиченнями перед іншими людьми. В оточенні знайомих і друзів можуть виявитися особистості, які можуть захотіти заволодіти чужим майном. При цьому способи примусу можуть бути самими різними.
 2. Недовговічність. Краще заводити кілька паперових гаманців — два або три. Це пов’язано з тим, що папір не зберігається вічно. З роками вона стирається, може порватися або забруднитися. Крім того, залишається небезпека, що лист з ключами випадково сфотографує зловмисник і тоді доступ до грошей отримає вже інша людина.
 3. Дія стихії. Не можна відкидати і форс-мажорні обставини, наприклад, пожежа в квартирі або потоп. В цьому випадку доступ до грошей буде втрачено.
 4. Низька якість друку. Якщо зробити паперовий гаманець за допомогою струменевого принтера, потрапляння на малюнок вологи призводить до розтікання малюнка. В результаті прочитати код QR не вийде. Щоб уникнути таких ризиків, рекомендується застосовувати лазерний принтер.
 5. Забудькуватість. Бувають ситуації, коли людина сховав куди-небудь гаманець від чужих очей, але через якийсь час забув про «таємному» місці. Результат — втрата всіх накопичених біткоіни.

Існує багато способів зберігання особистих ключів — в хмарному сховищі, в пам’яті або на металі (у вигляді гравіювання). Однак краще рішення — паперовий гаманець біткоіни, який можна утримувати під замком, наприклад, в сейфі. Для більшої надійності лист з кодами варто віднести до банківської установи і зберігати його в особистому сейфі. У цьому випадку вдається уникнути багатьох ризиків, про які говорилося вище.

Доступ до персонального ключа повинен бути тільки у власника або у людей, яким повністю довіряє господар гаманця. В іншому випадку ймовірність залишитися без грошей вкрай висока.

Правила безпеки для паперового гаманця біткоіни

Три паперових гаманця біткоіни крупним планом

Якщо паперовий гаманець загублений, а особистий ключ неможливо прочитати або вважати, відновити BTC не вийде. Щоб уникнути цього, важливо дотримуватися простих правил безпеки:

 1. Зберігаємо гаманець в місці, яке недоступне для сторонніх.
 2. Чи не розміщуємо в Інтернеті персональний ключ або код QR. Винятком є ​​ситуації, коли власник біткоіни потребує перекладу коштів.
 3. Захищаємо паперове сховище від механічних впливів — температурних перепадів, вологи та інших.
 4. Робимо паперовий гаманець на власному ПК, де не повинно бути вірусів або інших шкідливих програм. Перед проведенням операції рекомендується перевірити комп’ютер.
 5. Працюємо через сайти, які застосовують систему BIP38. В цьому випадку впевненість у безпеці транзакції вище. При цьому важливо записати адресу ресурсу в різних місцях.
 6. Перед створенням паперового сховища біткоіни виходимо з Мережі. Ця вимога стосується не тільки ПК, але і принтера.
 7. Після завершення роботи видаляємо з комп’ютера файл index.html.
 8. Для захисту паперового сховища ламініруем його (по можливості). Такий захист робить неприступним гаманець для вологи і незначних механічних впливів.
 9. При роздруківці коду використовуємо лазерний принтер, що забезпечує кращу якість друку. Згодом картинка, зроблена за допомогою такого пристрою, не втрачає якість і не вицвітає.
 10. Робимо 2-3 копії і зберігаємо їх в різних місцях. При цьому носити з собою паперовий гаманець біткоіни або тримати його на видному місці не можна.

Відновлення ключів з паперового гаманця біткоіни

Замок із позначкою біткоіни

Бувають ситуації, коли власник паперового сховища потребує застосування ключів, які зафіксовані на папері. В цьому випадку їх варто перенести на один з онлайн-гаманців. Для цього робимо наступні кроки (розглянуто на прикладі Bitcoin Unlimited):

 1. Відкриваємо гаманець і вибираємо розділ допомоги.
 2. Переходимо в секцію налагодження і натискаємо на секцію «Консоль».
 3. У спеціальному полі importprivkey міняємо наявні цифри на персональний ключ.
 4. Тиснемо введення. Тепер вся інформація перенесені на онлайн-гаманець. При цьому важливо пам’ятати, що після такої дії рівень захисту криптовалюта знижується, адже вона схильна до тих самих ризиків, що і онлайн-сховище.

Плюси і мінуси паперового гаманця Bitcoin

Кілька паперових гаманців Bitcoin вид зверху

На завершення виділимо переваги і недоліки такого гаманця і зведемо їх в таблицю:

плюсимінуси
Реєстрація паперового гаманця на біткоіни займає не більше 3-5 хвилин.Імовірність крадіжки листка з ключами. У цьому випадку власник втрачає доступ до накопичень.
Користувач фізично є господарем монет. Отже, вони надійно захищені від хакерів, поломок техніки або перебоїв в роботі ОС.Папір не відноситься до міцних матеріалів, тому з часом напис може затертися або забруднитися. Ось чому досвідчені користувачі рекомендують робити кілька копій.
За допомогою паперового гаманця можна здійснювати основні операції — переклад або поповнення коштів. Також користувачам доступна і перевірка балансу.Дані легко вкрасти, сфотографувавши інформацію з гаманця. Щоб уникнути такої проблеми краще зберігати гаманець якнайдалі від сторонніх очей.
Місце зберігання гаманця можна банально забути, і тоді доступ до накопичених монетам буде втрачено.
Можливість взаємодії паперового сховища з іншими гаманцями біткоіни.У разі застосування струменевого принтера картинка може пошкодитися при впливі води або інших чинників. У такій ситуації користуватися гаманцем уже не вийде.

Застосування паперового біткоіни-гаманця актуально для тих випадків, коли власник криптовалюта орієнтується на довгострокові інвестиції і не планує часто проводити операції з BTC. Незважаючи на ряд переваг в безпеці, паперові сховища мають ряд мінусів, про які важливо пам’ятати перед реєстрацією.

Відео про те, як створити паперовий біткоіни-гаманець:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector