Перспективи застосування технології блокчейн в освіті

Нова доповідь Спільного дослідницького центру Європейської комісії (JRC) розкриває ще один спосіб, як технологія блокчейн може потенційно змінити систему освіти.

Експерти проаналізували тематичні дослідження, проведені в ряді європейських університетів, і склали перелік конкретних способів впровадження блокчейна в сферу освіти. Вчені вважають, що ця технологія здатна вплинути на поточну систему освіти, яка на сьогодні знаходиться в зародковому стані.

Як влаштована блокова технологія

Автори одного з досліджень Дон і Алекс Тапскотт з інституту Blockchain Research Institute пишуть, що «блокчейн — це непідкупна цифрова книга економічних транзакцій, яка може бути запрограмована на запис не тільки фінансових транзакцій, а й практично всіх інших активів».

Революційний розподілений характер бухгалтерської книги блокчейн може застосовуватися для управління даними шляхом використання мережевих вузлів. При цьому вся інформація не зберігається в одному місці, а розподіляється між мільйонами комп’ютерів одночасно. В принципі, у кожного члена спільноти є копія все цієї інформації, і всі вони беруть участь у перевірці оновлення мережі. Технологія дозволяє створити мережу з самоконтролем з безпрецедентним рівнем прозорості, яку неможливо порушити.

Уявіть собі майбутнє, в якому немає помилкових транзакцій, і існує висока ступінь підзвітності. Ця утопія є подобою Святого Грааля блокової технології.

Що може блокчейн в сфері освіти

Блокову технологію можна легко використовувати для чогось іншого, крім гіпермодного в наші дні кріптовалютного ринку. Нижче представлені чотири способи змінити систему освіти:

  1. Blockchain здатний дозволити відмовитися від використання паперу. Так, ці нескінченні блоки можуть врятувати дерева від знищення. Блок-ланцюг може безпечно і постійно зберігати всі записи, видавати надійні сертифікати і нагороди, передавати кошти та відслідковувати успіхи в навчанні протягом усього життя кожної людини.
  2. Немає необхідності в центральному органі для перевірки сертифікатів. Більше не потрібно буде Міністерство інформації. Навчальним організаціям більше не доведеться направляти копії документів випускників за запитом різних організацій і компаній з метою підтвердження факту отримання освіти. Більше не буде «липових» лікарів, так як всі дипломи будуть зберігатися у вільному доступі і легко піддаватися перевірці. Управління інтелектуальною власністю також буде спрощено. Блокчейн буде відслідковувати першоджерела публікацій і цитат, скасувавши необхідність в наглядових органах. Він також може допомогти автору цитованої роботи отримати автоматичну оплату за використання його праць.
  3. Навчальні заклади будуть економити гроші. Оскільки люди, які беруть участь у використанні блочної ланцюга, мають право власності та контроль над своїми персональними даними, навчальні установи значно скоротять витрати на управління даними. Також знизяться витрати на судові витрати, пов’язані з позовами в цій сфері.
  4. Криптовалюта на основі блокчейна спростять платіжні системи освітніх установ. Всі виплати учням, такі як стипендії та гранти будуть перераховуватися практично миттєво після подачі відповідних документів. Крім цього можна буде створювати призначені для користувача цифрові валюти для фінансування грантів і проектів.

Щоб більш глибоко вивчити можливості застосування і розвитку блокової технології в освіті, в доповіді рекомендується більш детально дослідити всі конкретні перспективи. Пропонується розробити проект загальнодоступної системи записів в країнах ЄС, сформувати експертну комісію та узгодити стандарти, за якими ця технологія будить використовуватися.

джерело:

http://bigthink.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector