Покрокова інструкція: як зібрати біткоіни ферму

Що таке Bitcoin ферма

Bitcoin ферми — це комплекс звичайного комп’ютерного обладнання, заточеного під Майнінг. Візуально ферма являє собою каскад з купою дротів, перехідників, відеокарт і кольорів. Завдяки такій установці значно підвищується швидкість видобутку криптовалюта, що відповідно збільшує прибутковість Майнінг.

Необхідні елементи ферми

Зробити ферму для видобутку біткоіни трохи складніше, ніж зібрати звичайний комп’ютер. Оскільки ферма — це комплекс комп’ютерних складових, то для складання ви будете робити те ж саме, що і для ПК, за винятком деяких нюансів. Це створення каркаса, підключення райзерів і установка додаткової системи охолодження. Що потрібно для створення ферми?

 • Всі складові ПК (материнська плата, ЦП, жорсткий диск, оперативна пам’ять);
 • хороші відеокарти (не менше 4, але під BTC можна і більше);
 • потужний блок живлення;
 • кулери;
 • Райзер;
 • каркас;
 • Watchdog і емулятор монітора (про це нижче).

Відразу кілька слів про материнську плату, яка є фундаментом ферми. Необов’язково купувати найдорожчу, однак, дуже важливий елемент в даному випадку — кількість слотів під графічні карти. Вони повинні бути зручно розташовані для одночасного підключення всіх GPU. Чим більше портів — тим краще.

Також потрібно перевірити, чи не Запаралеленими чи слоти. Якщо це так, то з пари слотів робочим буде лише один. Іншими словами, всі порти повинні бути активними, щоб можна було підключати до них відеокарту.

Відкрите

Звичайно ж це не фундамент ферми, однак, при видобутку Bitcoin є ключовим елементом. Алгоритм SHA256 вимагає величезну кількість обчислювальної потужності. Графічні карти якраз можуть забезпечити високий хешрейт. Більш того, їх легко використовувати для постійного виконання однієї команди.

У список кращих відеокарт для Майнінг сьогодні потрапили Radeon RX 580, Radeon Fury X, Nvidia GeForce 1070 і Nvidia GeForce 1080. Крім високого хешрейта вони мають хороші показники окупності і довговічності роботи. Можна використовувати й інші варіанти, на кшталт Nvidia Titan, але через свою високу вартість вона буде дуже довго окупатися.

центральний процесор

Коли мова заходить про біткоіни, то можна сміливо стверджувати, що ЦП для їх Майнінг не підходять через низький хешрейта і відсутності можливості настройки під Майнінг. Але не варто обділяти його увагою. Враховуйте, що він повинен добре тягнути роботу операційної системи і програми-Майнер. Якщо процесор слабкий, і не може забезпечити стабільності, то Майні просто не вийде.

Блок живлення

Величезна установка, яка живе за рахунок електрики потребують рівномірного розподілу енергоресурсів, тому не радиться економити на блоці живлення. Враховуйте наступні моменти:

 1. Завжди тримайте один блок про запас.
 2. Ефективність блоку повинна бути не менше 80% (зазвичай такі блоки мають сертифікат 80+).
 3. БП не повинен працювати на всю котушку. Повинно бути хоча б 100 вільних Вт.
 4. У разі підключення декількох БП навантаження повинна розподілятися рівномірно.

охолодження

Біткоіни-ферма — це джерело високої температури, тому потрібно подбати про якісне охолодження всієї системи. Це вам не камін, у якого можна погрітися в кінці важкого трудового дня.

В інтернеті є статті, які пишуть, що для цього можна використовувати побутової вентилятор. Цікавий тролінг, якому можна вірити. Не полінуйтеся купити саме кулери для підтримки нормальної температури під час роботи ферми. Це буде набагато безпечніше і надійніше. Та й вентилятори, насправді, програють кулерам по швидкості роботи.

Райзер

Райзер — це спеціальні перехідники, завдяки яким можна одночасно підключити кілька графічних карт. Не потрібно економити на них. Це дуже прості елементи, з-за чого багато часто просто купують найдешевші.

Деякі виробники користуються цим, тому часто створюють неякісний продукт. В інтернеті можна знайти багато скарг, що полетів свіжокуплений райзер. Все через халатне ставлення під час придбання. Не забувайте, що приказка «Скупий платить двічі» працює. Кілька разів перевірте пайку, всі з’єднання. Також, окрема рекомендація щодо напруги: воно повинно бути саме 3.3V, інакше ризикуєте стати жертвою неправильної роботи відеокарти.

каркас

Аналог системного блоку, однак, він буде повністю відкритим. Розрахуйте розміри каркаса, оскільки він повинен ідеально підійти під ферму. При цьому потрібно забезпечити хорошу циркуляцію повітря, адже без неї відеокарти і їх кулери будуть працювати інтенсивніше, що може привести до поломки.

Переважно вибирати алюміній в якості матеріалу для каркаса. Він набагато легше, ніж дерево, але в той же час, дуже міцний. Якщо ви не можете самі зібрати каркас, то доручіть цю справу професіоналу. Краще трохи заплатити і отримати якісний товар, ніж робити все заново щотижня.

Watch Dog

Хтось міг подумати про комп’ютерну гру, але мова тут йде про видобуток біткоіни. В даному контексті це якась схема контролю роботи системи. Якщо стануться якісь збої, Watch Dog зможе знову запустити її без втручання. Але для автоматичного відновлення Майнінг потрібно ще налаштувати материнську плату. (Про це нижче)

емулятор монітора

Кому-то цей елемент здасться абсолютно марним, однак, немає обов’язкової необхідності в його придбанні. Після першого запуску ви зможете налаштувати систему для можливості контролю Майнінг через емулятор монітора. Завдяки цьому ви заощадите трохи потужності відеокарти, адже їй не доведеться забезпечувати основний монітор. Однак тоді потрібно завантажити TeamViewer і встановити його в автозавантаження, щоб була можливість віддаленого управління системою.

Запуск і настроювання

Після складання ферми в першу чергу потрібно буде налаштувати BIOS материнської плати. Одним з кроків буде відключення всіляких usb портів і вбудованих аудіо-контролерів. Вони просто не потрібні в Майнінг, але їх фонове обслуговування може зменшити продуктивність Майнінг. Також потрібно порт М.2 переключити в режим PCIE, щоб автоматично запускалися все 8 відеокарт.

Обов’язково поновіть BIOS до останньої версії, щоб не зіткнутися з можливими збоями через застарілої версії. Надалі потрібно оновити всі драйвера. Без останньої версії ПО Майнінг буде менш ефективним, або взагалі не запуститься.

Найважливіший момент в налаштуванні материнської плати — опція «Restore on». За умовчанням вона стоїть в режимі «Power Loss», але потрібно поміняти на «Power On», щоб при наступних запусках комп’ютера або автоматичному відновленні через Watch Dog ваша ферма включалася автоматично.

Робочі моменти

Створити ферму для Майнінг — це тільки частина всього шляху. І навіть настройка BIOS і операційної системи не буде фінальним кроком. Після цих двох кроків ваша система буде комп’ютером з купою відеокарт і відключеними службами.

Незалежно від того, чи створили ви ферму будинку або де-небудь в офісі, потрібно буде підключитися до пулу, створити там робочого і завантажити програму-майнер. Наступним кроком буде настройка bat-файлу Майнера. Тільки потім можна запускати цей файл, що і буде початком Майнінг.

переваги

Одним з головних переваг ферм для видобутку Bitcoin є те, що відеокарти завжди будуть у продажу. Принаймні, найближчі 10 років точно. Звичайно, останнім часом стали обмежувати кількість продажів відповідних відеокарт в руки, але цю проблему можна вирішити, попросивши друзів допомогти вам. Тому придбати складові ферми не складе труднощів.

По-друге, відеокарти щодо довговічні. Тому, навіть якщо Майнінг вам не зайде, ви зможете завжди продати їх геймерам. Трохи скинете ціну і карту заберуть дуже швидко. Крім цього, на відеокарти завжди є довга гарантія, тому навіть у разі поломки її можна буде безкоштовно замінити.

Ферму до 10 карт можна спокійно ставити вдома. При належному охолодженні вони не будуть видавати високих температур. Крім цього, домашні ферми не сильно шумлять, тому особливого дискомфорту це не створить. Всяко краще, ніж слухати звук дриля сусіда. Шум ферми хоча б асоціюється з прибутком.

недоліки

Багато хто чув фразу «ідеалу не існує». Це дійсно так, а Майнінг ферма і поготів має недоліки. Так, щоб самому зібрати хороший клунь, потрібно мати хоча б мінімальний досвід в роботі з комп’ютерним обладнанням і прямі руки. В іншому випадку, можна за дві секунди спалити материнську плату або кілька відеокарт.

Крім цього, потрібно вміти налаштовувати всю систему. Теорія — це одна справа, але на практиці часто відбувається по-іншому. Це вам не установка гри або якоїсь програми на кшталт Skype. Один невірний крок, і вся система зависне. У кращому випадку зробите відкат, а в гіршому доведеться зносити ОС.

Уявіть собі стопку з 6 відеокарт. Тепер додайте між ними простір для циркуляції повітря, каркас, купу дротів і інші складові ферми. Виходить досить-таки громіздка конструкція. Добре, якщо у вас велика кімната або будинку просто є простір, де її можна встановити. В іншому випадку вона створить вам додаткові незручності.

вигода

Останнім часом дуже актуальним є питання Майнінг криптовалюта, а про біткоіни в цьому плані говорять ще більше. Щоб мати найменше уявлення про те, чи вигідно будинку створити ферму, потрібно проаналізувати відразу кілька факторів:

 • складність мережі та алгоритму;
 • енергопотребляемость клуня та, відповідно, витрати на електроенергію;
 • зіставити свій хешрейт і середній хешрейт від одного джерела в пулі;
 • приблизну кількість учасників Bitcoin-Майнінг.

Зрозуміло, що мережа біткоіни вже давно навантажена, а сам алгоритм має на увазі, що на блок піде не менше 10 хвилин (це багато, бо у Ефіру цей показник становить 14 секунд). Тому вам потрібно видати багато потужності, щоб ферма стала ефективною.

Середня споживана потужність відеокарт — 380 Вт. Але відеокарт буде кілька. Варто враховувати, що, крім карти, є й інші елементи, які також споживають енергію. Тому Майнінг-клуні досить дорого обслуговувати в цьому плані. Гіганти Майнінг розташовані в Ісландії і Китаї, тому що там дуже дешеву електрику.

Загальна потужність всієї мережі становить майже 30 EH / s. Середня потужність однієї відеокарти становить 25 MH / s. Як ви розумієте, ваша ферма буде дуже сильно просідати під величезними потужностями інших джерел.

Про Bitcoin сьогодні говорять у всьому світі. Дуже багато народу займається його видобутком, тому варто розуміти, що конкуренція в його мережі величезна. Домашньої Майнінг-ферми не вистачить, щоб здолати всіх. Навіть якщо ви будете працювати в пулі, то великий нагороди не отримаєте, тому що зможете дати набагато менше куль.

перспективи

Самі Майнінг-ферми ще можуть пожити кілька років на ринку (якщо говорити про домашнє варіанті). Однак саме домашні Bitcoin-ферми вже неактуальні зовсім. Проаналізувавши показники вигоди, можна зробити висновок, що їх окупність, в кращому випадку, нульова. Ймовірно, що вже давно настав найгірший випадок, і Майнінг ферми для біткоіни зовсім збиткові.

Виходячи з цього можна стверджувати, що немає ніяких перспектив подальшого розвитку Bitcoin ферм. Винятком може бути лише одне: установка купи стійок з відеокартами або ASIC в ангарі. Але для цього потрібен величезний капітал і хороша команда. Крім цього потрібно знайти місце для такої ферми, отримати дозвіл на таку діяльність. Приховати її не вийде, тому що на карті це буде невелике джерело, який споживає масу енергії.

Як виняток, можна побудувати її на основі використання сонячних батарей. Однак вони також недешеві. Більш того, їм потрібне спеціальне обслуговування. Як відомо, сонячні батареї виробляють менше електроенергії. Нескладно здогадатися, що для забезпечення «Майнінг-ангара» буде потрібно величезне поле з таких батарей.

підсумок

Чи варто створювати біткоіни-ферму будинку? Ймовірно, що немає. Проте, у вас є покрокова інструкція її збірки і підключення. Якщо ви любите експерименти і хочете на власному досвіді переконатися, що це нерентабельне заняття, можете спробувати.

А хто знає, може ви знайдете спосіб споживати менше електрики при максимальній ефективності видобутку? Мінімальний дохід з цього є. Просто він як раз перекривається витратами на оплату рахунків. Якщо знайдете, то вам дуже пощастило. Але не варто ділитися своїм секретом, інакше додасте конкурентів і заженете себе в збиток.

Вдалих починань!

До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector