Поняття криптовалюта і основні терміни, проведення транзакцій

Криптовалюта — це дуже складний термін, який позначає цифрові гроші. Їх можна купувати, продавати і передавати, як і фіатние валюти. Від традиційних грошей вони відрізняються більш високим рівнем безпеки, так як в їх основі лежать криптографічні технології, які шифрують і захищають всі дані, використовувані для ідентифікації і відстеження транзакцій.

Звичайна валюта існує не тільки в безготівковій формі, а й у фізичній (банкноти, монети) і підкріплена іншими матеріальними цінностями, наприклад, золотом. Основне поняття криптовалюта полягає в тому, що це просто цифрові гроші, які доступні для використання тільки в інтернеті. Крім того, вони відрізняються від фіатних валют відсутністю підтримки і контролю з боку будь-яких органів влади або нагляду, а також використовуються без участі посередників, таких як банки.

Іншими словами, криптовалюта — це безпечна, децентралізована форма грошей, транзакції якої перевіряються і здійснюються мережею комп’ютерів, які не мають єдиного центру і не підкоряються будь-кому.

Основні особливості криптовалюта

Щоб зрозуміти, як влаштована криптовалюта, необхідно вивчити кілька базових особливостей цієї форми грошей.

публічна книга

Всі підтверджені транзакції з початку створення криптовалюта зберігаються в публічній книзі обліку, яку також називають розподіленим реєстром даних. Будь-який учасник може переглянути будь-яку транзакцію і простежити шлях кожної монети з моменту її створення. Це робить всі операції в мережі відкритими, але ідентичність власників гаманців цифрових грошей зашифрована.

Це означає, що дізнатися, кому саме належить конкретний гаманець або монета, практично неможливо. Винятки становлять лише користувачі і організації, які приймають до оплати криптовалюта і для цієї мети розміщують в своїх блогах або на сайтах адреси гаманців.

Використання криптографічних алгоритмів гарантує неможливість повторного використання однієї і тієї ж монети двічі (захист від подвійного витрачання). Це також дозволяє забезпечити використання користувачем тільки тих монет, якими він дійсно володіє на момент здійснення транзакції.

Вся інформація розміщується в блоках, які прикріплюються строго один за одним і пов’язані криптографічним хешем. Це забезпечує цілісність мережі і не дозволяє змінити будь-які записані в неї дані. Така система називається блокчейном (blockchain), що буквально перекладається як «блокова ланцюжок» (від англ. Слів block — «блок» і chain — «ланцюжок»).

транзакції

Передача коштів між двома цифровими гаманцями називається транзакцією. Кожен такий переклад записується в публічну книгу і чекає підтвердження. Після завершення транзакції використовується електронний підпис з криптографічним шифром (криптографічний підпис) для забезпечення математичного докази того, що угода виходить від власника гаманця. Процес підтвердження займає деякий час і залежить від конкретної криптовалюта. Підтвердженням транзакцій і додаванням їх в публічну книгу займаються Майнер (англ. Miner — «шахтар»).

Майнінг

Майнінг (англ. Mining — «здобич») — це процес, які використовується для підтвердження транзакцій і внесення їх в блокчейн. Для цього Майнер необхідно вирішити складну обчислювальну задачу (наприклад, математичну головоломку).

Це відкритий процес, в якому може брати участь будь-який бажаючий. Перший майнер, який знайде правильну відповідь на головоломку, додає новий блок в блокову ланцюжок. Такий підхід є гарантією того, що жодна людина не зможе за власним бажанням додавати або змінювати блоки в розподіленої книзі.

За додавання кожного нового блоку Майнер отримують винагороду у вигляді певної кількості нових монет. Тобто, цей процес також використовується і для емісії криптовалюта.

Сам процес Майнінг являє собою складний механізм, який може відрізнятися у різних криптовалюта. В першу чергу це залежить від того, який алгоритм лежить в основі тієї чи іншої цифрової монети. Це питання буде описаний більш докладно пізніше.

анатомія криптовалюта

Незважаючи на наявність винятків з правил, є деякі чинники (крім перерахованих вище основ), які суттєво відрізняють екосистему цифрових грошей від традиційної фінансової системи.

адаптивне масштабування

Це означає, що криптовалюта створені з урахуванням заходів, що забезпечують їх роботу в великих і малих масштабах. Приклад адаптивного масштабування — біткоіни. Він запрограмований таким чином, що кожен новий блок створюється приблизно раз в 10 хвилин. Його алгоритм налаштований так, що після кожних 2016 блоків (теоретично це відбувається приблизно раз на два тижні) він стає легше чи складніше. Це залежить від того, скільки часу буде потрібно для того, щоб ці 2016 блоків були створені.

Тому, якщо, наприклад, залишилося всього 13 днів, щоб завершити всі 2016 блоків, це означає, що процес Майнінг занадто легкий, тому його складність збільшується. У разі, коли мережі потрібно 15 днів для досягнення аналогічної мети, це свідчить про занадто високому рівні складності, тому вона зменшується.

Інші заходи забезпечення адаптивного масштабування включають обмеження кількості монет, які отримують Майнер в якості винагороди за свою роботу. Це робиться для створення дефіциту і підтримання балансу між попитом і пропозицією на ринку, щоб забезпечити стабільну цінність криптовалюта.

криптографія

Криптовалюта використовує систему вузлів повторного шифрування на основі криптографії (шифрування AKA) для управління процесу створення монет і перевірки транзакцій.

децентралізація

Традиційні гроші контролюється централізованим урядом і різними регуляторами, таким як Центральні банки, які є третьою стороною в цьому процесі. Створення і транзакції криптовалюта засноване на відкритому вихідному коді, який працює в рамках тимчасової або пиринговой мережі (P2P-мережу). Немає ніякого органу або відомства, яке може впливати на цифрові гроші ззовні.

Відсутність фізичної форми

Криптовалюта не підкріплені фізичною формою, тому існують тільки в цифровому вигляді в межах своєї мережі. Вони можуть зберігатися на цифрових гаманцях і передаватися між гаманцями користувачів.

Відкритий вихідний код

Наявність відкритого вихідного коду дозволяє розробникам використовувати його абсолютно безкоштовно і створювати API-інтерфейси і різні додатки.

криптографічні алгоритми

Доказ виконання роботи (PoW) — найбільш поширений вид алгоритму, який використовується в більшості криптовалюта. Ця схема перевірки транзакцій складна, але легко перевіряється обчислювальна головоломка. Говорячи простими словами, це нагадує собою важку для вирішення каптчу, яка вимагає великої обчислювальної потужності для знаходження правильної відповіді.

Крім PoW в криптовалюта можуть застосовуватися і інші алгоритми, які будуть більш детально описані нижче.

псевдонімного

Власники криптовалюта зберігають свої цифрові монети в зашифрованому вигляді в цифровому гаманці. Всі дані для ідентифікації держателя монет зберігаються в спеціальному адресу, який не прив’язаний до особистості людини. Зв’язок між користувачем і його монетами є псевдонімного, а не анонімною, оскільки вся інформація в розподіленої книзі відкрита для громадськості.

цінність

Щоб бути ефективною валютою, вона повинна мати певну цінність. Фіатние гроші свого часу для цього прив’язували до золота. Криптовалюта в цьому плані влаштовані аналогічно.

Цифрові монети генеруються Майнер. Ніхто не може просто дописати собі в гаманець будь-яку суму цифрових грошей, так як вся інформація блокової ланцюжка зберігається одночасно на комп’ютерах усіх користувачів мережі (мережевих вузлах). В результаті система просто відкине будь-які спроби подібного шахрайства.

Складність самого процесу Майнінг дозволяє забезпечити баланс попиту і пропозиції. Так як на створення нових монет потрібен певний час і значні витрати електроенергії, то це впливає на їх цінність.

Криптовалюта і цифрові платіжні системи

З огляду на той факт, що криптовалюта також називають цифровими грошима, не варто плутати їх з цифровими грошовими системами, такими як PayPal або Payoneer. Між ними існує величезна різниця.

Системи, подібні PayPal — це просто централізована цифрова форма фіатних грошей, таких як USD, EUR, GBP, RUR і т. Д., Тоді як криптовалюта представляють собою відкриті і децентралізовані системи на базі блочної технології.

Платіжні системи просто надають послуги за операціями з традиційними грошима в інтернеті і стягують за свої послуги певну комісію.

Легальна сторона криптовалюта

На тлі неухильного зростання популярності криптовалюта правоохоронні та податкові органи і різні регулятори багатьох країн світу прагнуть заборонити їх використання або зрозуміти саму концепцію цифрових монет і перспективи їх впровадження в існуючі правові рамки.

З появою біткоіни, першої криптовалюта, традиційна фінансова система отримала серйозного конкурента. Децентралізовані, самоподдерживающиеся цифрові валюти, які не існують в будь-якої фізичної формі і не контролюються єдиним центром, викликали обурення серед влади низки країн.

Було висловлено чимало побоювань щодо децентралізованого характеру криптовалюта і їх практично повної анонімності. Це призвело до побоювань з приводу можливого їх використання в незаконних фінансових операціях, торгівлі зброєю, незаконний обіг наркотичних засобів, з метою відмивання грошей та ухилення від сплати податків.

За даними на кінець 2017 року криптовалюта були оголошені поза законом в таких країнах, як Бангладеш, Болівія, Еквадор, Киргизстан і В’єтнам. У Китаї був введений ряд обмежень на різні інвестиційні проекти з використанням цифрових грошей і роботу кріптовалютних бірж. У Росії влада поки також не мають наміру легалізувати цифрові валюти, але і повної заборони на їх використання поки немає. На відміну від них, в Японії криптовалюта використовуються абсолютно легально, а біржі, які надають послуги з їх торгівлі, проходять процедуру ліцензування. Однак закони — річ непостійна. Вони можуть кардинально змінюватися в ту або іншу сторону в залежності від рішення влади конкретної країни і їх поточного ставлення до криптовалюта.

На цьому сьогодні все. У наступній статті ми докладно розповімо вам про біткоіни і альткоіни, так що заходьте до нас частіше. Успіхів!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector