Поновила роботу Btc-e біржа не повернула гроші клієнтам

Привіт, шановні читачі. Раптове закриття BTC-e біржі, однієї з найбільших торгових майданчиків в сфері криптовалюта, повалило багатьох інвесторів і трейдерів цифровими грошима в шок. З тих пір в інтернеті почали циркулювати численні новини та чутки з приводу причин блокування торговельного майданчика і можливості відновлення її роботи. Так що ж трапилося насправді? Давайте спробуємо по порядку розібратися в одному з найскандальніших випадків в сфері криптографічних грошей і вивчимо останні новини про біржі BTC e.

У 2013-2015 року в ході скандального розслідування справи про «Шовковому шляху» агент секретної служби США Шон Бріджес викрав близько 20 000 біткойнов. При спробі втекти з країни його затримали і віддали під суд поряд з ще одним співробітником розвідслужб Карлом форс і засновником «Шовкового шляху» Россом Ульбріхтом. У 2015 році Ульбрихт був визнаний винним судом присяжних і засуджений до довічного ув’язнення. Обидва вирішили заробити таким способом агента отримали 71-місячний і 78-місячний термін тюремного ув’язнення відповідно. Здавалося б, справа, нарешті, закрито. Але все захоплюючі історії подібно цієї потребують епілозі.

Біржа BTC-e — новини невтішні

14 серпня 2017 року уряд США висунув звинувачення у відмиванні грошей Шону Бріджес через нині неіснуючу біржу MtGox, а також BTC-e. У разі визнання його винним Бріджес загрожує додатково до десяти років в’язниці і штраф в розмірі 250 000 доларів.

Цей випадок є попередженням для користувачів криптовалюта, що багато популярних монети не настільки анонімні, як прийнято вважати. Пошук шляхів транзакцій в блокчейне між гаманцями — важкий, але здійсненний процес. У той час як уряди багатьох країн вважають, що біткойн можна використовувати для незаконних цілей, включаючи тероризм, інсайдери галузі бачать загрозу в іншому. Вони вважають, що найбільший ризик виходить від неконтрольованих торгових майданчиків, які вважають за краще не працювати з відповідною ліцензією.

25 липня 2017 року Міністерство юстиції США оприлюднив обвинувальний акт проти Олександра Винника, який, як вважається, є оператором або одним з керівників BTC-e. Кримінальну справу щодо нього включає 21 звинувачення у відмиванні грошей, продажу наркотиків, здирництві та інших фінансових махінаціях, включаючи крадіжку коштів з нині неіснуючої кріптовалютной біржі MtGox.

Передбачувані злочину Винника виходять за рамки тільки операцій обміну. Федерали вважають, що він зіграв певну роль в крадіжці більше 800 000 біткоіни (близько $ 400 млн за курсом на той момент) з біржі MtGox. Ця приголомшлива втрата стала причиною того, що ресурс виявився закритим. В обвинувальному висновку стверджується, що приблизно 530 000 з цих біткойнов пройшли через гаманці, контрольовані Вінником або пов’язані з ним, хоча його роль в настільки великій шахрайську схему досі залишається неясною.

Відділ по боротьбі з фінансовими злочинами Казначейства США (FinCEN) наклав штраф на BTC-e в розмірі $ 110 млн за участь в незаконному обороті наркотичних засобів і вимаганнях, а також окремий штраф в розмірі 12 мільйонів доларів щодо Винника.

Американська влада стверджує, що BTC-e, яка була заснована в 2011 році, кричуще ігнорувала закони і обслуговувала клієнтів з числа представників кримінального світу, а також розміщувала оголошення про надання послуг, пов’язаних з незаконною і злочинною діяльністю.

BTC-e відновить роботу?

Через деякий час після припинення діяльності біржі на її сторінці в Twitter з’явилося повідомлення про те, що сайт знову буде доступний через 5-10 днів. Цей пост викликав палкі дебати в соцмережах. Однак їх думки розділилися. Частина з них дотримується думки, що сервіс закритий назавжди, в той час як інші вважають зупинку тимчасової.

4 серпня 2017 року на форумі BitcoinTalk з’явилося дивне повідомлення, в якому містилася обіцянка відновити торгівлю на сайті і розблокувати заарештовані владою рахунки з грошима клієнтів.

Хто саме стоїть за цією публікацією так і залишилося невідомим. З точки зору здорового глузду — це неможливо, так як домен сайту був вилучений міністерством юстиції США, а всі активи біржі і її користувачів — заарештовані. Американські правоохоронні органи навіть не стали обтяжувати себе пошуком реальних шахраїв, вилучивши всі кошти, в тому числі і простих трейдерів.

14 серпня 2017 року була опублікована ще одне повідомлення і представлений майбутній план дій. У ньому містилася така інформація:

 • Робота в рамках нинішнього бренду BTC-e неможлива через невирішені питання з FinCEN.
 • На даний момент йдуть переговори з групою інвесторів про придбання, оперативному старті сервісу та компенсації втрачених клієнтами коштів.
 • Після перенесення всіх балансів в інвестиційну компанію ми перерахуємо їх. Буде відшкодовано до 55%, що були на рахунку коштів, а решта 45% перераховані в нові коін за обмінним курсом на день конвертації.
 • Всі зобов’язання по fiat (USD, EUR, RUR) будуть переведені в токени BTE (1 BTE = 1 долара) за обмінним курсом на дату конвертації.
 • При наявності на рахунку певної суми в Коін буде списано 45% з залишку і зараховано відповідну кількість BTE.
 • Якщо користувач мав на рахунку монети BTE, то йому нарахують 45% з них в семи різних кріптомонет в рівній кількості: BTC, LTC, NMC, NVC, PPC, ETH і DSH.
 • Після перерахунків користувачі зможуть вивести 55% наявних коштів.
 • Інвестиційна компанія має ліцензії необхідні для здійснення своєї діяльності, тому всі користувачі повинні будуть пройти перевірку особистості.
 • Орієнтовна дата запуску проекту — початок серпня 2017 року.
 • Всі боргові зобов’язання будуть закриті в основному за рахунок операційних доходів від комісії інвестиційної компанії, а також з коштів, які ми маємо намір повернути через судовий позов про незаконне вилучення активів.
 • Закриття боргу буде грунтуватися на принципі покупки токенов BTE за ринковою вартістю.

У повідомленні також йдеться, що все офіційна інформація публікується виключно на сторінці біржі в Twitter і офіційної облікового запису на форумі.

Однак в більшості своїх відгуків американські експерти сходяться на думці, що сайт більше ніколи не відновить роботу в колишньому руслі. Перелік звинувачень занадто серйозний, особливо, що стосується тероризму. В ході розслідування серед користувачів BTC-e були виявлені акканути з підозрілими никами: ISIS (ІГІЛ — заборонена в РФ), CocaineCowboys, Blackhathackers, Dzkillerhacker і Hacker4hire.

Відродження BTC-e не привело до повернення коштів користувачам

Незважаючи на тривалий період, в ході якого компанія публікувала повідомлення з обіцянками про повернення грошей всім своїм клієнтам, в реальності все обернулося інакше. На момент публікації статті в інтернеті і соціальних мережах зростає кількість повідомлень про те, що призначені для користувачів засоби «зависли». Їх поточне місцезнаходження просто невідомо.

За даними інформації, розміщеної Bitcointalk, адміністрація WEX (під цією назвою відродилася біржа BTC-e) запустила процес верифікації власників фіатних коштів для подальшого їх повернення законним власникам.

Поки багато експертів вважають, що не варто замислюватися про те, як грати на біржі WEX через ризик на тлі залишається невизначеності з приводу «заморожених» коштів клієнтів. При цьому багато хто з них вже пройшли реєстрацію на новому сайті біржі і вивчають, як грати на ній безпечно.

Всі вони отримали листи, в яких їх просили вийти на контакт з компанією Money Polo, яка нібито є третьою стороною угоди по відродженню біржі і контролює всі її фінансові операції. Повідомляється, що цей бренд належить компанії Mayzus Financial Services, співробітники якої були арештовані після закриття BTC-e.

Тепер стало відомо, що Money Polo поправила отримані кошти на рахунки BTC-e, яка шляхом реорганізації під новою назвою WEX, можливо, просто намагається уникнути відповідальності.

Цією справою вже зацікавився Інтерпол після отримання відповідних скарг з боку користувачів біржі. Чим закінчиться ця фінансова тяжба, поки невідомо, але в зарубіжних ЗМІ повідомляється, що фінансовий омбудсмен дав обом компаніям два місяці на врегулювання всіх конфліктів з клієнтами.

джерело:

Weeks After Seizure, Troubled Bitcoin Exchange BTC-e Is Back Online

https://www.cryptocoinsnews.com/alleged-btc-e-admin-bitcoin-launderer-will-extradited-u-s/

https://www.cryptocoinsnews.com/btc-e-users-funds-stuck-in-limbo-as-companies-blame-each-other/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector