Порівняємо, яка платформа краще: Nem або Ripple.

Навіщо їх порівнювати

Ripple і Nem стали проектами, які внесли на ринок нові і, напевно, еталонні речі. Особливістю кожного стало те, що вони удосконалили багато від біткоіни, при цьому не зробили схожих на нього платформ. Всупереч прогнозам, ні Ripple, ні Nem не опинилися звичайної покращеною версією Bitcoin — вони стали проектами, на які йому варто рівнятися.

Розробники обох платформ поставили завдання, які є унікальними для всього ринку. При цьому вони кардинально відрізняються між собою. Що найважливіше, кожна вже була досягнута, але ніхто на цьому не зупиняється.

І ви скажете, навіщо порівнювати, якщо це різні проекти? А суть якраз в первісної ідеї, втілення її в реальність і сьогоднішньому статусі. Крім того, кожен з них замислювався як «кращий біткоіни». Але з кожного вийшло щось набагато більше.

ідея

Ripple — централізована мережа, головним завданням якої є поліпшення якості та швидкості міжнародних переказів. Одна з родзинок — це співпраця з банками. Криптовалюта повинні були стати альтернативою всім фінансовим організаціям. Але Ripple став проектом, який покликаний зробити їх кращими.

Nem — децентралізована однорангова мережа, спрямована на надання місця для зберігання даних і активів, створення нових додатків, цифрових активів і токенов, а також проведення ICO. New Economic Movement — саме так розшифровується ця абревіатура. Проект дійсно став чимось на зразок нового економічного руху саме через своєї мети.

Як і говорилося, завдання у платформ дуже різні. Але кожна з них унікальна і, дуже ймовірно, стане еталоном для безліч наступних проектів.

Принципи роботи

Однією з найбільш частих асоціацій з криптовалюта сьогодні є Майнінг. При чому Майнінг в його класичному розумінні: море устаткування, витрати електроенергії, настройка пристроїв і постійний контроль за їх станом. Але Nem і Ripple пішли від усього цього.

Ріппл зовсім не будується на Майнінг. Його тут просто немає. Відсутня протокол Proof of Work, який вже багатьом став звичним при розмові про криптовалюта (хоча в теорії його можна додати, але особливого сенсу в цьому немає). Більш того, тут немає блокчейна в його класичному вигляді.

Проект взяв лише принципи його роботи. Але здійснення платежів побудовано на шлюзах і шляхах. Перші покликані для зарахування коштів на акаунт. Завдяки цьому вузли знають, що користувач має можливість відправити кошти. Другі якраз відповідають за саму транзакцію.

Перевірка і підтвердження відбувається за рахунок довірених вузлів. Основним є центральний сервер Ripple. Решта, в основному, прив’язані до якихось банкам.

NEM має щось схоже на Майнінг. Потрібні окремі користувачі, потрібен комп’ютер і використання його ресурсів (по суті, потрібно лише його працездатність). Але знову-таки, обчислювальна потужність в даному випадку не задіюється.

В даній мережі реалізований протокол Proof of Importance (доказ важливості). Його суть в тому, що користувач, у якого є певна кількість монет на рахунку (мінімум 10 000 XEM) може стати довіреною вузлом і перевіряти транзакції. Але при цьому відіграє роль не тільки сама сума, але і якість транзакцій. Як часто вони здійснюються, на які суми і адреси і так далі. Тобто, в даному протоколі все залежить від того, наскільки сильно користувач підтримує мережу.

Також є супервузли. Якщо звичайні просто можуть підтверджувати транзакції, то ці постійно підключені до мережі і повністю відповідають за всю її працездатність. Важливо, що звичайний користувач може підключитися до такого вузла і почати перевіряти правильність перекладів. Іншими словами, в ієрархії Майнінг NEM супервузли займають найвищу сходинку.

Спільні та відмінні риси концепцій

Основна перевага кожної з систем над звичайним Майнінг в тому, що вони не піддаються атакам. Адже обчислювальна потужність тут неважлива, а значить найвідоміша атака 51% просто неможлива. Всі пов’язані з нею спроби зламати мережу також можна реалізувати.

Крім того, обидві системи домоглися мінімального споживання електроенергії. Відповідно до недавніх досліджень Прінстонського університету, Майнінг споживає 1% електрики світу. Здавалося б, що таке 1%? Але ключ саме в тому, що його потрібно вважати від споживання ресурсів 7ью мільярдами людей, включаючи заводи і фабрики.

Але Ripple і Nem в цей 1% просто не потрапляють. Тому проекти хороші не тільки для фінансової системи, але і для економії енергоресурсів. А значить їх системи набагато дешевше в обслуговуванні. У свою чергу це дозволяє направити більшу частину коштів на розвиток платформ.

Головною відмінною рисою стала централізація. У випадку з Ripple є єдиний сервер, від якого все залежить. Тільки він може керувати базами і займатися обліком. Решта можуть лише читати дані (довірені вузли отримують дозвіл від центрального сервера і діють узгоджено).

У NEM ж такого немає. Вузлами і супервузлом може стати хто завгодно, якщо його дій в мережі досить для протоколу PoI, а також на його балансі є необхідна сума. І багато, безумовно, скажуть, що це величезна перевага. Але насправді, саме для цих проектів величезної ролі це не відіграє, оскільки кожен з них забезпечує приватність на окремому рівні (про це нижче).

Виходить, що NEM, а точніше його протокол, визначає, хто робить більший внесок в розвиток мережі і віддає їм перевагу як довіреною вузлів. Ripple ж такою схемою не володіє, а вузли визначені заздалегідь. Можна сказати, що мережа NEM більш справедлива до учасників в даному випадку.

Майнінг

Як вже було сказано, в Ripple Майнінг немає. За роботу мережі відповідають окремі сайти, тому звичайні користувачі не можуть таким чином заробляти.

Процес Майнінг в NEM називають збором врожаю (harvesting). Як саме він працює вже описано вище. Але як же нагороджують за це користувача? Він отримує в свою скарбничку комісії від всіх транзакцій, які були оброблені його вузлом. Оскільки перекладів досить багато, то комісій також з’являється чимало. Саме тому процес і називають «збором врожаю».

Конфіденційність

Навколо цього питання крутиться все кріптовалютное співтовариство. Все нібито збожеволіли на приховуванні транзакцій. Це навіть дало початок новому стереотипу: немає анонімності і можливий контроль — проект поганий. Але NEM і Ripple є сильним спростуванням цим фактом.

Відносно Ріппл все зрозуміло: мережа централізована, тому контроль тут можливий в будь-якому випадку. Проте, ніхто не може скасувати транзакцію або заморозити рахунок, крім самого користувача. Центральний сервер просто має доступ до всіх даних, які прив’язані до аккаунту.

У випадку з NEM всі транзакції простежуються. І вже видно тих критиків, які називають це недоліком. Але насправді, це допомагає додатково захистити покупця і продавця. Якщо одна зі сторін захоче обдурити другу, то можна буде знайти винуватця і піддати його покаранню.

Більш того, можливість відстеження дозволяє дізнаватися споживчі звички клієнтів. Це позитивна риса для будь-якого корпоративного користувача мережі, адже таким чином він може покращувати свою продукцію.

Ну так хто сказав, що відсутність анонімності в криптовалюта — це погано? Ripple і Nem вважають одними з найкращих мереж для проведення транзакцій. Багато компаній з ними співпрацюють. І скептичних поглядів на їхнє майбутнє набагато менше, ніж у біткоіни.

Характеристики

Будь-яке порівняння не може обійтися без цифр, особливо коли мова йде про кріптовалютних проектах. І в даному протистоянні кожен проект має досить сильні показники. Роблячи невеликий спойлер можна сказати, що однозначного лідера немає.

Як бачите, в деяких випадках один проект краще, в деяких інший. Але загальна картина така, що виділити безумовно кращого не вийде. Так чи інакше, вони йдуть приблизно на одному рівні.

Ринкові показники, звичайно, за Ripple. Це обумовлено не стільки часом існування, скільки ідеєю проекту. Співпраця з банками привернуло багато організацій. Багато передових фінансових установ вже інтегрували мережу Ріппла в свою систему. Природно це позначається на курсі і капіталізаціі.Как бачите, в деяких випадках один проект краще, в деяких інший. Але загальна картина така, що виділити безумовно кращого не вийде. Так чи інакше, вони йдуть приблизно на одному рівні.

Що стосується швидкості перекладів, то різниця в 10 секунд не особливо грає роль на практиці. Але ось в плані масштабованості NEM має значну перевагу. І це дуже добре для проекту, оскільки в разі активного використання мережі, він зможе спокійно справлятися з навантаженням.

Що примітно, XRP і XEM не бояться інфляції, оскільки більше не буде випущено жодного токена. Це говорить про те, що розробники націлені на стабільний курс, завдяки яким послуги проектів можна буде запропонувати кому завгодно.

Комісія неймовірно низька. І ви вже ставите питанням, чому б просто не прибрати її? У NEM вона є заохоченням для Майнер. Але крім цього, наявність комісії забезпечує додатковий захист мереж. Таким чином невигідно здійснювати DDoS атаку надлишком транзакцій, оскільки це буде невигідно самому зловмиснику.

Обидві системи легко інтегруються з будь-якими установами, оскільки вони були розроблені для цього. Тому як Ripple, так і NEM однаково орієнтовані на клієнта і якість свого продукту, ніж на звичайне отримання прибутку.

Переваги і недоліки

Загальні переваги мереж вже були розібрані. По-перше, вони випливають з характеристик систем. Так, кожна з них забезпечує високу швидкість транзакцій при низьких комісіях. При цьому, обидві будуть легко справлятися з високими навантаженнями.

Крім цього можна виділити наявність відкритого коду, що дозволяє користувачам його прочитати і знайти вади або явні переваги, а також інтегрувати продукт в свою систему. Також, обидва проекти добре захищені як від програмних зломів, так і від інформаційних вкидань, завдяки чому впевнено тримають свої позиції.

Відмітною перевагою лише NEM є наявність власного гаманця, який можна встановити на будь-який пристрій. Ripple таким похвалитися не може, а це було б непоганим плюсом до захищеності засобів.

Що стосується недоліків, то багато виділяють відсутність приватності. Це може вплинути на довіру користувачів до кожного з проектів. Але як вже було сказано, на репутацію Ripple і Nem це ніяк не впливає, оскільки ніяких фактів про зникнення коштів або особистої інформації не зафіксовано.

Nem трохи більше страждає через дефіцит співпраці. Загалом, проект визнали багато компаній. Але ідея Ripple в поліпшенні фінансової системи безумовно привертає набагато більше уваги. Тому його проекти користуються великим попитом.

У той же час Ripple має ризик закриття проекту, якщо кошти, які знаходяться в розпорядженні компанії будуть блоковані. Крім того, контроль над великою кількістю токенов з боку Ripple Labs несе ризик додавання надмірного обсягу токенов на ринок, що спричинить за собою падіння курсу.

Тим не менш, NEM також схильний до закриття, оскільки залежить від Майнер. Як було сказано, повними або супервузлом можна стати за наявності певної суми на балансі. Якщо користувачі масово почнуть продавати ці кошти, то вони втратять можливість обробки транзакцій, а значить мережа стане непрацездатною.

вбивці біткоіни

Як сказано раніше, обидва проекти задумані як кращий біткоіни. Але в підсумку вони виявилися його вбивцями. Так, за курсом і капіталізації він все ще «король», але ось ставлення і репутація давно впали.

Bitcoin сильно страждає в нестачі технологічного розвитку і міцної прив’язки до оригінальній будові криптовалюта. Ripple і NEM ж стали чомусь аж головними відкриттями в цьому плані. Більш того, вони не так сильно прив’язані до конкретної концепції і вільно покращують свої системи, здійснюючи зміни будь-якої складності.

Крім того, BTC неприємний для банків. Він повільний, перевантажений, дорогий в обслуговуванні. А легалізація криптовалюта в таких країнах як Японія або США привела якраз до того, що багато фінансових установ почали інтегрувати себе різні блокчейни. Природно, їх вибір припав на Ripple і Nem, що в свою чергу позначилося на становищі біткоіни.

Крім того, події минулих років на китайському кріпторинке сильно вдарили по битку. Уряд країни посилив контроль за обігом монет, через що висновок з бірж став можливий тільки в юані. Оскільки для цього потрібна реєстрація, далеко не кожен виводить свої монети. Зараз кожен BTC на китайській біржі, по суті, заморожений.

У підсумку, Ripple і NEM потихеньку заходять в майбутнє. І поки біткоіни шукає рішення проблеми масштабованості, ці два проекти підписують безліч угод з компаніями різного характеру по всьому світу. На той час, поки Bitcoin вийде на їх рівень, Ріппл і Нем можуть стати недосяжними зразками кріптовалютного ринку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector