Проблеми блокчейна: затримка відображення інформації про біткоіни

Проблеми блокчейна, пов’язані зі способом зберігання даних, набагато більше, ніж здаються на перший погляд. На створення кожного нового блоку потрібно близько 10 хвилин, після чого Майнер отримують 12,5 нових BTC в якості винагороди. Цей процес є незмінним протягом усього періоду розвитку мережі з моменту запуску проекту, який відбувся на початку 2009 року.

Однак деякі експерти стверджують, що поточні дані про кількість монет в обігу не відповідає реальній ситуації. За словами Джеймсон Лоппе, інженера Casa і творця сайту Statoshi.info, в Twitter є ще один публічний сайт, що надає дані про біткоіни, який відображає більш реальну ситуацію. Він зазначив, що багато інших ресурсів надають неточні дані, і насправді загальна кількість BTC в обороті ще не досягло позначки в 17 млн.

Він висловив упевненість, що Blockchain.info, один з найпопулярніших і високо оцінених джерел інформації про мережу біткоіни, серед іншого, не брав до уваги випадки, коли Майнер через помилки та інших причин не отримували повної суми винагороди за нові блоки.

Подібні розбіжності в механізмі обліку кількості BTC, що знаходяться в обороті, не є винятком. Це просто частина більшої проблеми, причина якої криється в «непрозорих» методологиях, що застосовуються постачальниками аналізу даних мереж на основі блокчейна. Такої думки дотримується Грег Чіполаро, генеральний директор компанії Digital Asset Research (DAR), що спеціалізується на аналізі блокових мереж.

Фахівці DAR вивчили методи збору інформації про blockchain для того, щоб розкрити «одну з таємниць в співтоваристві кріптовалютних систем» — оцінну вартість транзакцій біткоіни. У своїй доповіді з цього питання, що вийшов на початку травня 2018 року, DAR пише про надмірну комісії транзакцій з жовтня по лютий 2017 року.

Стосується це не тільки блокової технології. Чіполаро зазначив січневий випадок, коли сервіс CoinMarketCap без попередження перестав враховувати дані про курси на південнокорейських біржах. Оскільки ціни на криптовалюта на торгових майданчиках в Південній Кореї, як правило, вище, це призвело до помилкової інформації про те, що курс багатьох монет нібито різко впав.

Варто відзначити і факт обліку в індексах суб’єктивних рішень. Це відноситься не тільки до кріптовалютним ринків, а й фондовим. Однак без розуміння ситуації з рухами цін та іншої інформації співтовариство трейдерів може зіткнутися з проблемами. Точна інформація вкрай важлива для учасників торгів.

багатошарова проблема

Тим не менш, багато людей, які залежать від загальнодоступних даних про блокчейне, не розуміють, наскільки помилкова деяка з наданої інформації.

Пропонуючи похмурий погляд на широкий аналіз блокової ланцюга сьогодні, Стефан Ріхтер, комп’ютерний вчений і співзасновник провайдера даних BitcoinPrivacy, заявив, що кожне дослідження має свої програмні помилки.

Джеймсон Лоппе, який є борцем з брехливою інформацією про криптовалюта назвав систему підрахунку мережевих вузлів в блокчейне біткоіни особливо важливими даними. Найчастіше цю інформацію називають показником децентралізації мережі і її стану. За його словами, часті заяви про те, що мережа біткоіни об’єднує всього лише близько 10 тисяч вузлів, не зовсім вірна. Ця дані надаються сервісом Bitnodes, що враховує виключно доступні вузли, що мають вхідні з’єднання.

Творець Bitnodes Адді Йоу пізніше підтвердив, що його сайт враховує тільки так звані «прослуховують» вузли. Таким чином, загальна кількість вузлів в мережі біткоіни може бути набагато вище, а точніше близько 140 тисяч.

Йоу згоден з цим твердженням, але попередив, що додавання «непрослуховуються» вузлів до метриці потребують прийняття серйозних рішень. За його словами, враховують «непрослуховуються» вузли джерела даних фактично займаються свого роду вгадування. Адже такі вузли можуть підключатися, наприклад, і за межами брандмауера. Крім того, їх власники можуть змінювати IP-адреси або відключати апаратуру на деякий період часу.

Постачальники аналізу, які враховують «непрослуховуються» вузли, використовують формулу, яка враховує кількість днів, коли вузли не працювали в мережі. Але чим вище кількість підключених «невидимих» вузлів вони фіксують, тим більше помилкові дані про відключених вузлах отримують.

Чи можна знайти вірний шлях?

Через проблеми з публічними системами аналізу і статистики багато експертів зі збору інформації відмовляються від їх використання. Замість цього вони використовують дані, які отримують шляхом внутрішніх обчислень при наявності можливості.

Так, фірма Chainalysis, що спеціалізується на аналізі даних блокчейна для клієнтів, включаючи Службу внутрішніх доходів США (IRS), безумовно, скептично налаштована щодо цього. Її головний економіст Кімберлі Грауер заявив, що вважає за краще використовувати внутрішні дані, тому що знає, де можуть бути помилки і уразливості. Компанія використовує власний код, збираючи дані зі свого власного блокчейн-вузла.

Проте, не дивлячись на наявні недоліки, Чіполаро високо оцінив безкоштовні сайти, які роблять доступними дані про біткоіни. Він навіть назвав їх «хорошим джерелом високоякісної інформації».

Цілком очевидно, що ці компанії намагаються надавати правдиву інформацію. Після появи помилки в веб-службі blockchain про те, що таємничий засновник BTC Сатоши Накамото перемістив кілька монет, компанія виправила проблему.

Деякі проблеми можна легко усунути в перспективі на майбутнє. Грауер вважає, що дослідники блокчейна часто не враховують тимчасові зони. Незважаючи на те, що цей фактор не можна назвати критичним, він все ж призводить до певної плутанини.

Отримання деяких даних про блокчейне має і інші проблеми. Незважаючи на те, що блокова ланцюжок є повністю загальнодоступною для кожного користувача, складний спосіб виконання транзакцій робить процес фіксації і обробки даних важким завданням. Експерти DAR стверджує, що впровадження її нового методу можна назвати виходом з ситуації, що склалася і точним способом аналізу.

В даний час спільноті залишається тільки одне — згадати російське прислів’я, яку користувачі криптовалюта трохи видозмінили:

«Не довіряй, а перевіряй!».

джерело:

https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector