Пули для біткоіни (Bitcoin) — найпопулярніші сервіси

Пул біткоіни — сервер, призначений для Майнінг віртуальної валюти, який об’єднує учасників мережі і розподіляє між ними завдання розрахунку хеш. Отриманий прибуток розподіляється між Майнер за принципом, характерному для конкретного пулу (на квітень 2018 роки за один видобутий блок Bitcoin нараховується 12,5 монет). У чому тонкощі таких серверів? Як вибрати пул для Майнінг криптовалюта? Які майданчики найбільш популярні серед користувачів мережі? Ці та інші питання розглянемо в статті.

Навіщо потрібні Bitcoin-пули?

Фігурка шахтаря біля монети біткоіни

Перші біткоіни емітовані в 2009 році, і майже відразу вони стали популярні в широких колах. Людей приваблювала надійність мережі, низька комісія за проведення операцій і анонімність транзакцій. До 2012-2013 років Майнер застосовували процесори і відеокарти для видобутку криптовалюта. З ростом популярності і попиту на монету підвищилася і складність її видобутку. Учасники мережі об’єднувалися в пули і купувати більш дороге обладнання.

Суть Bitcoin-пулу в тому, що кожен майнер підключається до мережі і віддає наявну потужність ПК або ферми в загальну «скарбничку». Чим більше хеш передає учасник, тим вище його винагороду при знаходженні чергового блоку. У період до 2012 року премія за новий елемент ланцюга блокчейн становила 50 біткоіни, з 2012 по 2016 рік — 25 BTC, а в 2016-му вона знизилася ще в 2 крата — до 12,5 Bitcoin. Винагорода знижується раз в 4 роки, чергове зменшення чекає Майнер в 2020 році, коли нагорода за блок складе всього 6,25 BTC. Так буде відбуватися до моменту, поки Майнер НЕ здобудуть всі монети (21 мільйон).

Для кріптовалютной мережі пул — один майнер. Як тільки група учасників обчислює блок ланцюжка blockchain, сервер розділяє отриману премію між усіма користувачами з урахуванням рівня вкладень в спільну справу. Таким чином, об’єднання в пули дозволяє подолати зростаючу складність і підняти рівень заробітку навіть при такому незначному преміювання.

Як зазначалося, перші роки Майнер працювали самостійно, адже потужності ПК було досить для розрахунку. Незважаючи на це, багато учасників мережі об’єднувалися в пули, а перший сервер створений вже в 2010 році (назва — bitcoin.cz). Майданчику вдалося розвинути великий хешрейт, що досягає 10 Гігахешейт в секунду, що на той період було серйозним показником.

Головне правило для будь-якого пулу — децентралізація. Це означає, що ніхто з учасників не може мати потужність, що перевищує 50 відсотків. Вимога працює і по відношенню до загального хешрейту мережі. Один конкретно взятий пул не повинен мати хеш, що перевищує 50% від загальної потужності. В іншому випадку втрачається принцип децентралізації і один майнер може впливати на всю систему.

Схожа ситуація сталася з пулом ghash.io, хеш якого практично підійшов до 50-відсоткової позначки. У 2016 році видобуток в цьому сервісі була припинена через неможливість прийому нових Майнер. Сервіс розплатився з користувачами, і зупинив діяльність.

У 2018 році принципи роботи пулу не змінилися:

 1. Сервер набирає користувачів, після чого приступає до видобутку нового блоку кріптовалютной мережі. При цьому пул конкурує з іншими учасниками мережі. Хто першим обчислює черговий блок, той отримує нагороду в розмірі 12,5 монет.
 2. Після знаходження нового вузла ланцюга майданчик реєструє його після створення чергових шести блоків (підтвердження валідності).
 3. Отримана нагорода розподіляється між зареєстрованими учасниками з урахуванням наданої частки.

Важливість і користь пулів важко переоцінити. Навіть ті Майнер, які купують ASIC-обладнання, нерідко підключаються до загальних серверів, щоб підвищити ефективність видобутку і отримувати стабільний дохід. Сучасні біткоіни-Асіка мають потужність до 14-16 Терахешей в секунду (іноді більше), що дозволяє заробляти до 200-250 доларів в місяць. На перший погляд ця швидкість більша, але в порівнянні із загальною потужністю кріптовалютной мережі частка одного Асіка мізерна.

Як вибрати пул біткоіни — базові рекомендації

Емблема Bitcoin і двійкового коду

У різноманітті варіантів важко зробити вибір на користь відповідного пулу, що дозволяє мати стабільний прибуток. Якщо говорити в цілому, хороший сервіс для видобутку Bitcoin повинен відповідати наступним критеріям — зручний інтерфейс, своєчасний висновок грошей (наявність автоматичної виплати), можливість вибору віртуальних монет для Майнінг і невелика комісія. Крім того, варто звернути увагу на ряд інших параметрів, на яких докладніше зупинимося нижче.

Плата за участь

Один з головних критеріїв — комісія, яку бере сервер з кожного учасника. Як правило, параметр залежить від способу виплати винагороди користувачам. Якщо при роботі майнер приймає підвищені ризики (наприклад, роздає монети до підтвердження блоку) комісія буде вище, і навпаки.

В середньому плата за участь становить від 0 до 5 відсотків, але більшість пулів працює з 1-процентної комісією. Перевага рекомендується віддати тим сервісів, які пропонують більший функціонал, мають зручну систему виплати винагороди та високий хешрейт, але при цьому вимагають низьку плату. Крім того, деякі пули виставляють нульову комісію. Це означає, що майданчик зацікавлена ​​в залученні нових клієнтів і розраховує на пожертвування. При цьому не варто спокушатися, адже з часом цей параметр зміниться в більшу сторону.

швидкість

При виборі пулу для Bitcoin важливо звернути увагу на хешрейт. Чим вище цей показник, тим більша ймовірність видобутку нового блоку. Мінус — в великій кількості учасників, що знижує розмір виплат для кожного користувача. Щоб підвищити розмір прибутку, необхідно весь час перебувати в мережі (віддавати потужність 24 години на добу) і мати обладнання з високим хешрейтом. За швидкістю видобутку лідерами на квітень 2018 року є BTC.com (27,9% від потужності всієї мережі), Antpool (13,4%), а також ViaBTC (11.9%). Якщо розглядати майданчики з позиції потужності, для видобутку біткоіни рекомендується брати перевірені часом і великі сервіси. Якщо мова йде про видобуток «молодих» монет, підійдуть і сайти-новачки.

Тип виплат

Сучасні пули працюють на різних принципах виплати «заробітної плати» Майнер. При цьому кожна модель, яка приймається сервісом, має на увазі прийняття більшого або меншого ризику. Що це означає? Система платить винагороду за кожен видобутий блок. Якщо пул розплачується з користувачами до моменту, поки мережа успішно підтверджує новий елемент ланцюга, комісія вище (близько 6-8%). У ситуації, коли майнер приймає на себе ризик і готовий чекати валідації чергового блоку, розмір платежу знижується до 1-2%.

Сьогодні можна виділити наступні види оплати в пулах біткоіни:

 1. PPNLS — спосіб виплат, який найчастіше зустрічається в сучасних пулах. Учасник отримує частку з урахуванням хеш, які були надіслані в період, встановлений самою майданчиком ( «шифт»). Цей варіант вважається найбільш вигідним для пулів і Майнер, які знаходяться в мережі постійно.
 2. PPS. Особливість методу в тому, що майнер отримує фіксований платіж за кожен відправлений хеш. Іншими словами, користувач отримує зарплату за кожну частку. Цей варіант несе ризики для сервера, тому комісійний платіж вище.
 3. PROP — пропорційний метод, який вважається найбільш простим і зручним для учасників. Як тільки пул знаходить черговий блок біткоіни, зароблена премія ділиться між Майнер з урахуванням переданих ними хеш.

Існують і інші способи оплати, але вони користуються меншим попитом — RSMPPS, Score, SMPPS і інші. Зупинятися на них докладніше немає сенсу.

Розташування

Практика показала, що mining (видобування біткоіни) користується попитом у тих регіонах, де оплата за електроенергію мінімальна. Незважаючи на заяву про децентралізацію, в світі працює близько 20 пулів, які мають в розпорядженні левову частку хешрейта мережі. Розподіл серверів за географічним положенням має наступний вигляд:

 1. Китай. Тут видобувається найбільше число віртуальних монет. Ця тенденція може змінитися на тлі жорсткої позиції уряду до кріптовалютним бірж і віртуальним монетам, але поки ситуація йде саме так. Лідируючі позиції Китаю можна пояснити дешевою електроенергією, що знижує поточні витрати компаній і підвищує обсяг прибутку. Популярні китайські пули — F2Pool, Antpool і інші. В цілому, китайські компанії мають більше 60 відсотків від загальної потужності. Відповідно, вони добувають більше половини біткоіни в світі.
 2. Грузія. На території цієї країни працює один з найбільших пулів під назвою BitFury. Його хешрейт становить 976 PH / s, а загальна частка близько 3%.
 3. США. У Сполучених Штатах розташовано багато серверів з видобутку криптовалюта, загальна частка яких становить близько 3-5% від загального хешрейта.

Крім перерахованих країн, географія пулів поширюється і на інші держави, серед яких Швеція, Росія, Чехія, Японія та інші.

Репутація та відгуки

Заробіток на пулах біткоіни буде стабільним в тому випадку, якщо майданчик добре себе зарекомендувала і давно працює на кріптовалютном ринку. Щоб уникнути проблем з виведенням коштів або обману з нарахуванням криптовалюта, краще віддати перевагу перевіреним сервісів, які давно працюють на ринку і заслужили багато позитивних відгуків з боку користувачів.

Щоб ознайомитися з цікавою інформацією, досить зайти на офіційний сайт сервісу, вивчити його історію, а також почитати коментарі Майнер на тематичних форумах. Проблемні пули відразу видають себе великим числом негативних відгуків.

Інші фактори

Крім розглянутих критеріїв, варто звертати увагу і на інші параметри при виборі пулу біткоіни:

 1. Функціональність майданчика. Важливо, щоб в налаштуванні і підключенні міг розібратися навіть новачок. Це один з показників якості та надійності сервісу.
 2. Доступні криптовалюта. Багато сервісів не обмежуються здобиччю тільки одного Bitcoin. Вони працюють на багатьох алгоритмах і дозволяють вабити інші криптовалюта, в тому числі Ефіріум, Лайткоін, Даш.
 3. Вимоги до потужності. Великі пули вибірково підходять до перевірки користувача. Вони пускають тільки тих Майнер, які здатні внести серйозну потужність в загальну мережу. Якщо в розпорядженні клієнта стандартний ПК або ноутбук, пул закриє доступ. До слова, сенсу в такому Майнінг мало, тому краще придбати обладнання, а вже після підключатися до майданчика.

Варто відзначити, що при виборі пулу важливо оцінювати параметри обладнання (його хешрейт). Якщо техніка застаріла, при цілодобовій роботі в пулі вона не витримає навантаження. Крім того, витрати на електроенергію будуть занадто високі, що зробить Майнінг збитковим заняттям. Ось чому перед вступом в пул важливо поліпшити параметри обладнання, наприклад, зібрати ферму на більш потужних GPU або придбати ASIC-майнер.

Найпопулярніші біткоіни-пули — кращі сервіси

Інтерфейс майданчики pool.btc.com
Головна сторінка сервісу pool.btc.com

На завершення виділимо найкращі сервіси, які відрізняються високою швидкістю видобутку, мають хорошу репутацію і гарантують стабільність виплат (відомості наведені на 19 квітня 2018 роки):

 1. BTC.com (pool.btc.com) — біткоіни-пул, який займає лідируючу позицію серед всіх пулів і має 28,7% від загальної потужності. Швидкість складає близько 8 EH / s. До плюсів сервісу можна віднести застосування сучасної апаратури, надійний захист від злому і стабільно функціонує службу підтримки клієнтів. Кількість активних Майнер перевищує позначку в 470 тисяч осіб, які за час роботи знайшли більш 137 тисяч біткоіни.
 2. Antpool (antpool.com) — пул, який йде на другому місці після BTC.com. Його частка становить 13,8%, а сумарний хешрейт майже 4 EH / s. Сервер компанії знаходиться в Китаї. При переході на офіційний сайт відвідувачі з СНД потрапляють на російськомовну версію, що значно спрощує користування ресурсом. Плюси пулу полягають в безпеки аккаунта, підтримки різних методів оплати (PPS і PPLNS), зручному управлінні і цілодобової підтримки. Крім того, є можливість виведення грошей без комісій.
 3. ViaBTC (pool.viabtc.com) — ще один гігант, загальна частка якого становить 12,03% (трохи менше розглянутого вище сервісу). Сумарна потужність пулу становить близько 3,5 EH / s. Російськомовна версія відсутня, але розібратися в інтерфейсі нескладно за допомогою вбудованого в браузер перекладача.
 4. SlushPool (slushpool.com) — сервіс для видобутку біткоіни, який знаходиться на четвертій позиції і має частку в загальному хешрейте близько 11,5%. Сумарна потужність становить майже 3,4 EH / s. Головні плюси майданчика — зручний інтерфейс, а також наявність російської мови, що виключає труднощі з налаштуванням. На офіційному сайті наведена докладна статистика, згідно з якою кількість активних працівників перевищує позначку в 140 тисяч осіб. Компанія працює з 2010 року, що є додатковим свідченням її надійності. Щороку додаються нові опції, підвищується рівень прибутковості клієнтів. Без нарікань працює служба підтримки, яка надає допомогу в питаннях, що виникли.
 5. BTC.TOP (btc.top) — майданчик, яка входить в десятку найпопулярніших біткоіни-пулів для Майнінг. Швидкість видобутку монет становить 2,6 EH / s, а частка сервісу в загальній потужності — 8,92%. Мінус в тому, що при вході на офіційний сайт доступний китайський інтерфейс. Для доступу до всіх функцій доведеться пройти реєстрацію.
 6. F2Pool (f2pool.com) — сервіс, який колись входив до трійки лідерів, але сьогодні опустився на нижчі позиції. Сумарна швидкість майданчика становить 1.6 EH / s, а частка пулу майже 5,4%.
 7. BitFury (bitfury.com) — ще один потужний пул, який входить в ТОП-10 сервісів для видобутку біткоіни. На 19 квітня 2018 року хешрейт майданчика становить 0,9 EH / s, а частка в мережі дорівнює 3,11%.
 8. DPOOL (dpool.top) — пул зі швидкістю, що становить 0,9 EH / s, а частка в загальному хешрейте така ж, як і у минулому майданчика — 3,11%. Для початку роботи потрібно пройти реєстрацію.

Крім згаданих біткоіни-пулів, варто виділити і ряд інших сервісів — BW.com, Bitcoin.com, BitClub та інші.

Пули біткоіни Голд

Значок біткоіни і золоті злитки

З появою ФОРКОМ Bitcoin багато Майнер переключилися на їх видобуток. Вони вважають такий заробіток більш ефективним. Як варіант — видобуток біткоіни Голд, курс якого на 19 квітня 2018 року становить 55,9 доларів США, а ринкова капіталізація наближається до позначки в 1 мільярд доларів (953 мільйонів). Незважаючи на перспективи криптовалюта, пули біткоіни Голд один за одним відмовляються працювати з віртуальною монетою.

Так, в кінці 2017 року видобуток монети припинив сервер MinerTopia. Його творці оголосили в Твіттері, що Майнінг цієї криптовалюта виявився збитковим і не виправдав покладені очікування. Трохи раніше від згаданої монети відмовився пул Bitcoin Gold Mine. Творці останнього заявили, що витрати перевищили рівень одержуваного прибутку. Скаржаться на низьку прибутковість і інші пули. Серед діючих майданчиків варто виділити pool.gold і minergate.com.

Перевага пулів для Майнінг біткоіни

Монета біткоіни розділена на кілька частин

Незважаючи на появу потужних Асіка, актуальність сервісів, які об’єднують під «крилом» десятки тисяч Майнер, не викликає сумнівів. Застосування пулів гарантує стабільний прибуток, можливість добувати криптовалюта навіть при наявності невеликих потужностей, а також збільшувати дохід шляхом оновлення обладнання. Мінус в тому, що пули схильні до розривів з’єднання, що вимагає оперативного переключення. Крім того, нагорода дістається не одному, а групі учасників.

Але варто пам’ятати, що Майнінг-пул може як допомогти в підвищенні прибутку, так і пригальмувати швидкість заробітку. Наприклад, при наявності потужного устаткування краще почати з соло-видобутку, а вже після підключатися до серверів з великим числом користувачів.

Більше про пулах для Майнінг в відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector