Пули для Майнінг ефіріума: на якому пулі краще Майні Ethereum

Пули для Майнінг Ефіріума — спеціальні сервера (сайти), які об’єднують учасників кріптосеті, що займаються видобутком віртуальної валюти. Кожна людина, що приєднався до такого співтовариства, має своє обладнання, від потужності якого залежить розмір заробітку. Все Майнер об’єднані один з одним і формують єдину обчислювальну потужність, що забезпечує отримання криптовалюта ETH. Дохід, який отриманий пулом, розподіляється між усіма учасниками з урахуванням особливостей виплати винагороди. Нижче розглянемо, в чому нюанси роботи таких серверів, на якому пулі Майні Ethereum, і які моменти врахувати при виборі майданчика для роботи.

Як функціонують пули для Майнінг Ефіріума?

Шахтарська кирка і значок Ефіріума

На загальному сервері працює безліч Майнер, які кріптосеть бачить, як 1 людину. Результат роботи пулу — формування блоку ланцюжка блокчейн і отримання премії, яка направляється активним користувачам. Причина створення серверів — зростаюча складність видобутку Ethereum, через що індивідуальний Майнінг (видобуток коинов на своєму обладнанні) втратив актуальність.

Пули для Майнінг Ethereum працюють на трьох базових принципах:

 1. Користувачі, підключені до загального сервера, слідують єдиної мети.
 2. Після отримання блоку кріптовалютной ланцюга майнер-учасник отримує премію, пропорційну переданої їм продуктивності (залежить від обладнання).
 3. За роботу в пулі (при отриманні винагороди) члени виплачують комісію. Найчастіше вона дорівнює 1-2%.

Що потрібно для Майнінг Ethereum в пулі?

Кілька відеокарт на білому тлі

Для успішної діяльності на загальному сервері, важливо мати необхідне обладнання:

 1. Комп’ютер з ОС Windows від 7-ї версії та більш. Ця вимога важливо, адже якщо вимоги пулу міняються, майнер змушений переставляти операційну систему, а за нею і весь софт.
 2. Потужна відеокарта (від 6 і більше «планок») або спеціальний Асік для Майнінг ETH (наприклад, Antminer E3).
 3. Оновлені драйвера останніх версій (забезпечують найвищу швидкість видобутку віртуальної монети).
 4. Стабільний доступ до Інтернету з мінімальним пінгом. Допускається робота по бездротовій мережі, але краще використовувати проводове мовлення (підключення за допомогою кручений пари).
 5. Програма-майнер, здатна працювати з протоколом сервера для видобутку криптовалюта.
 6. Обліковий запис на одному або декількох обраних пулів.

Також буде потрібно гаманець, куди буде переводитися криптовалюта. Виділимо базові варіанти:

 1. Онлайн-гаманець знаходиться на спеціальному сервері. Людина після реєстрації отримує доступ до особистого кабінету, де зберігаються віртуальні монети. Саме через нього проводяться транзакції в мережі. Тут же можна отримати адресу гаманця Ethereum для проведення операцій. Для користування таким гаманцем потрібне підключення до Мережі. Популярний сервіс для онлайн-зберігання криптовалюта — myetherwallet.com.
 2. Програмні гаманці для ПК або телефонів. Особливість таких гаманців полягає в установці на пристрій (ПК, ноутбук) і зберіганні ключів особисто власником криптовалюта. Тут в розпорядженні користувачів більше варіантів — офіційний гаманець Ethereum Wallet, мультивалютний гаманець Jaxx і інші.

Варто врахувати, що офіційний гаманець для криптовалюта Ethereum вимогливий до вільного простору на жорсткому диску. Це пов’язано з тим, що ланцюжок транзакцій зберігається на комп’ютері користувача. Щоб заощадити місце на ПК, багато хто віддає перевагу онлайн-сховищ, про які згадувалося вище.

Який пул вибрати для Майнінг Ethereum — головні критерії

Значок Ethereum на тлі моноблока

У різноманітті варіантів високий ризик помилитися з вибором сервера. Щоб цього не відбулося, приведемо рекомендації по вибору пулу для Майнінг Ethereum. Експерти радять орієнтуватися на наступні критерії:

 1. Пінг. Цей параметр означає швидкість взаємодії між сервером і комп’ютером учасника. Для перевірки показника переходимо в розділ «Пуск», далі в розділ «Виконати». З’являється спеціальна графа для введення команди, куди необхідно ввести «CMD». У вікні прописуємо слово «ping», а після цього ставимо пробіл і вказуємо інтернет-адреса перевіряється сервера. Далі підтверджуємо правильність даних натисканням кнопки «Введення» на клавіатурі. Дивимося на що з’явилося число. Якщо воно нижче 70-80 мс, це оптимальний варіант. Тут працює правило — чим менше, тим краще.
 2. Розташування сервера. При виборі, на якому пулі краще Майні Ethereum, віддаємо перевагу тим серверів, які знаходяться ближче до розташування учасника мережі. Але не варто орієнтуватися тільки на географічне розташування. Це повинен тільки один з критеріїв вибору, не більше.
 3. Продуктивність пулу. Одним з найбільш важливих критеріїв вважається потужність сервера, яка залежить від числа учасників, а також застосовуваного ними обладнання. При розрахунку продуктивності відбувається підсумовування хешрейта техніки Майнер, які підключені до сервера.
 4. Комісійні платежі. Вибираючи, на якому пулі Майні Ефір, звертаємо увагу на розмір комісії. Кожен такий сервіс стягує з учасників плату за користування послугами, яка становить (орієнтовно) 1-2 відсотка від зароблених монет. Також потрібно врахувати комісійний платіж за висновок криптовалюта, яка може досягати 5-10% (при наявності таких умов з пулом працювати не варто).
 5. Наявність статистики. При виборі пулу важливо перейти на сайт і вивчити головні параметри сервера — хешрейт, число користувачів і інші. Звертаємо увагу на наявність статистики, де вказані відомості про виплати, величиною перерахованих премій, наявності обмежень, виведених монетах і так далі. Чим більше статистичних даних видає сервер для видобутку ETH, тим зручніше для учасників. Якщо такого розділу немає або в ньому зазначено мало параметрів, варто засумніватися в надійності даного сайту.
 6. Відгуки. При виборі пулу важливо уважно вивчити його можливості і прочитати коментарі інших учасників. Це правильний підхід. До підключення до сервера варто розібратися, що він собою являє, чи вчасно перераховує гроші користувачам і так далі. Інформацію легко знайти на кріптовалютних форумах або у відгуках на сайтах, де наведені рейтинги пулів для Майнінг Ethereum. Якщо цікавить будь-яке питання, можна вступити в дискусію і уточнити незрозумілий момент в роботі майданчика. Якщо відгуки відсутні, це говорить про «молодості» пулу. Наявність негативних коментарів — великий мінус, адже це свідчить про проблеми з сервером (з ним краще не працювати).
 7. Частота і поріг виведення заробітку. Чим менше межа для виведення, тим краще для користувача. Це обумовлено тим, що майнер зможе швидко переконатися в надійності майданчики і отримати гроші навіть при невеликій продуктивності обладнання, що застосовується. Але варто врахувати, що при наявності комісії частий висновок криптовалюта може виявитися невигідним.
 8. Ефективність. Щоб розвіяти сумніви, можна підключитися до вибраного сервера на кілька днів і особисто оцінити якість його роботи (до першого виводу коштів). Далі переходимо до наступного сайту, перевіряємо його ефективність, і так далі. За результатами перевірки простіше визначити, який пул вибрати для Майнінг Ethereum.
 9. Валюти. Деякі сервери дозволяють Майні різні віртуальні монети (вони називаються мультіпули, приклад — НайсХещ). Їх особливість полягає в постійному контролі прибутковості Майнінг тій чи іншій криптовалюта з автоматичним перемиканням користувача на більш вигідний варіант. При цьому дохід учасника виплачується в якійсь одній віртуальної монеті.

Ще один фактор, з яким потрібно приділити увагу — тип розподілу прибутку. Виділимо основні варіанти:

 1. PROP — це найбільш поширений тип виплати винагороди, при якому премія ділиться за пропорційним принципом. Розглянемо приклад. До сервера підключено 4 користувача, які віддають потужність в наступному відношенні — 40, 30, 20 і 10 відсотків. Це говорить про те, що дохід буде розподілятися з урахуванням відданого хешрейта. Так, на 27 серпня 2018 року за 1 блок нараховується 3 Ефіріума. Отже, кожен з учасників має наступну частку — 40, 30, 20 і 10 відсотків від премії відповідно.
 2. PPS. Особливість методу в тому, що розмір виплати за кожну одиницю хешрейта фіксований і залежить від двох головних параметрів — числа коинов для членів сервера і складності видобутку. При цьому член спільноти отримує премію за передану потужність (результат не має значення).
 3. PPLNS. Розмір премії формується з обліку виконаної роботи (кількості сформованих блоків). Обсяг виплат для такого типу винагороди становить в середньому 25-30% від того, що виплачується при PPS.
 4. HBPPS. При визначенні розміру виплат оцінюється число корисних дій, які були виконані протягом години. Винагорода перераховується Майнер не відразу, а після підтвердження блоку кріптосетью.
 5. RBPPS. Обчислення премії користувача здійснюється з урахуванням двох чинників — процентного відношення потужності до загального хешрейту. При цьому дохід вважається для кожного видобутого елемента мережі окремо.

З розглянутих способів розподілу прибутку найбільш поширеними є перші три.

ТОП пулів для Майнінг Ефіріум

Сторінки Майнінг-пулів для видобутку Ефіріума
Сторінки популярних пулів, на яких можна Майні Ethereum

Знаючи вимоги до обладнання, особливості роботи серверів і правила вибору кращого пулу для Майнінг Ethereum, йдемо до практики — пошуку відповідного майданчика для роботи. Нижче наведемо кращі варіанти на 27 серпня 2018 року:

 1. eth.nanopool.org — надійний пул для видобутку ETH. Його сумарний хешрейт 37,482 ГХ / с. Кількість Майнер перевищує позначку в 67 тисяч чоловік. Для отримання докладної інформації передбачений розділ, де можна подивитися статистику і дізнатися про принципи роботи (настройки) пулу. Система виплати винагороди — PPLNS. Мінімальна потужність для видобутку криптовалюта (рекомендована) — від 5 МХ / сек.
 2. 2miners.com — мультивалютний пул, що дозволяє добувати безліч різних криптовалюта (Ефіріум в їх числі). Хешрейт сервера 684,42 ГХ / сек. Кількість Майнер — понад 3,6 тисяч осіб. Мінімум для виводу 0,05 ETH. Особливості платформи — підтримка Nicehash, наявність виділених серверів в ЄС і захист від DDOS-атак. Виплати здійснюються з періодичністю раз на дві години. Принцип розподілу виплат — PPLNS + SOLO. Працює технічна підтримка. Розмір комісії — 1%.
 3. ethereumpool.co — стабільний пул, який відрізняється простотою оформлення та надійністю. Розмір комісії становить всього 1%. Виплати здійснюються щодня при досягненні балансу 0,1 Ефіріум. На 27 серпня 2018 року хешрейт сервера 8,1 ГХ / сек. Кількість активних шахтарів близько 100. Для зручності користувачів передбачено форум, є докладна статистика, графіки. Працює служба підтримки.
 4. dwarfpool.com/eth — зручний для роботи пул, який має потужність 6,8 ТХ / сек. Кількість робітників становить більше 39 тисяч чоловік. Тип нарахування винагороди — HBPPS. Особливості — наявність докладної статистики, розділ FAQ, розташування серверів по всьому світу, захист від DDOS-атак, відсутність комісії за транзакцію. Передбачена технічна підтримка, яка працює цілодобово і надає консультації на трьох мовах — англійській, німецькій і російській. На даному сервері розмір комісії становить 1%, нижній поріг для виведення — 1,01 Ефіріум.
 5. minergate.com — пул, який користується великим попитом серед жителів Росії. Його особливості — великий вибір криптовалюта для Майнінг, наявність російськомовного інтерфейсу і легкість настройки. Потужність — 42 ГХ / с. Метод винагороди — PPLNS.
 6. ethereum.miningpoolhub.com — ще один сервіс, який замикає наш рейтинг пулів для Майнінг Ефіріума. Даний сайт зручний в застосуванні, надає необхідну статистику і має розділ питання-відповідь. Загальний хешрейт пулу на 27 серпня 2018 го дорівнює 25,2 ТХ / сек. Застосовуваний принцип виплат — PPLNS, а розмір комісійної платежу становить 0,9%.

Як почати працювати на пулі для Майнінг Ethereum?

Значок криптовалюта Ethereum і бінарний код

Для видобутку ETH потрібно вибрати пул для Майнінг Ethereum (як це зробити, розглянуто вище), купити техніку з високою продуктивністю і завантажити спеціальну програму. Як тільки все підготовлено, робимо такі кроки:

 1. Встановлюємо програму для видобутку Ефіру (наприклад, Claymore’s Dual).
 2. Входимо в папку з софтом і знаходимо документ start.bat.
 3. Тиснемо на нього правою кнопкою мишки, після чого вибираємо розмір «Змінити». Як варіант, файл можна відкрити за допомогою блокнота.
 4. Йдемо на сайт обраного сервера і копіюємо запропоновані налаштування для файлу bat.
 5. Додаємо цю інформацію в документ start.bat і видаляємо останній рядок в первинному файлі.

У різних пулах зміст документа bat може відрізнятися. Головні елементи, які повинні бути вказані — посилання на майданчик, адреса гаманця і ім’я користувача. При бажанні можна поміняти адресу сервера на той, який географічно знаходиться ближче. Також потрібно вказати електронну пошту. Після відображення необхідних відомостей зберігаємо і закриваємо файл. Для зручності додаємо файл bat на робочий стіл і встановлюємо автоматичне завантаження, щоб видобуток криптовалюта запускалася автоматично.

Для отримання статистики переходимо на сайт обраного пулу, копіюємо адресу гаманця (той, що задіяний в Майнер) і вставляємо його в пошуковий рядок. Після цього можна вивчити повний звіт про роботу — хешрейт, розмір зароблених монет, кулі і статистику прибутковості.

На якому пулі Майні Ethereum — підсумки

Емблема Ethereum крупним планом

Станом на серпень 2018 року працюють сотні серверів для видобутку ETH, але мало хто з них варті уваги. Наведений вище ТОП пулів для Майнінг Ефіріума перевірений багатьма користувачами. Кожен сервер має високий хешрейт і виплачує заробіток Майнер.

Якщо підводити підсумки, кращу репутацію має сайт dwarfpool.com/eth. Саме його краще вибирати досвідченим користувачам. Що стосується новачків, для них більше підійде minergate.com. Його особливість — в наявності великої кількості інструкцій з видобутку монет, можливість листуватися в чаті з російськомовним спільнотою, а також доступність Майнінг з того ПК, який є в наявності.

Відео, як Майні Ефіріум через пул:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector