Ripple — чи є майбутнє у монети XRP, прогнози

У грудні 2017 року, коли курс криптовалюта XRP наблизився до позначки 3 долари, а на початку січня 2018 го подолав її (хоч і ненадовго), інвестори перейшли від слів до дії. Вони почали скуповувати віртуальну монету, чекаючи її зростання вже найближчим часом. Але наступні місяці здивували навіть досвідчених експертів. Ріппл почав різке зниження і, незважаючи на ряд сплесків, ціна продовжує рух вниз. Станом на 1 квітня 2018 року вартість XRP подолала психологічну позначку у 0,5 доларів і досягла рівня в 0,48 доларів за одну монету. Вивчаючи графік зміни курсової ціни, виникає питання, що чекає криптовалюта і яке майбутнє Ripple. Спробуємо розібратися в цьому питанні докладніше з декількох позицій — поточного стану віртуальної валюти, її переваг і недоліків, а також новинного фону.

Чи є майбутнє у Ripple — загальна ринкова ситуація

Два значка Ріппл на тлі таблиці біржі

Аналізуючи ситуацію, яка склалася навколо компанії Ріппл і її віртуальної монети, важливо розібратися в технології XRP. Спочатку керівники Ripple Labs не планували вводити віртуальну монету. Головною метою був банківський сектор, який потребує заміни СВІФТ на систему з кращими характеристиками по розміру комісій і швидкості проведення транзакцій. Створена технологія дозволяла проводити розрахунки всередині банків і між банківськими установами з високим рівнем безпеки.

На відміну від багатьох криптовалюта, які створювалися на базі вже розробленого blockchain, творці Ripple пішли своїм шляхом — вони впровадили унікальний алгоритм, відкритий для користувачів, але «заточений» під банківський сектор. Новий протокол тестують сотні фінансових організацій, а деякі з них вже приступили до роботи з XRP. Наприклад, перевіркою можливостей Ripple зайнялися банки Японії (ORIX Bank, Mizuho Bank, Nomura Trust), ОАЕ (National Bank of Abu Dhabi) та інші фінансові установи.

За останній рік компанія уклала контракти з великими інвестиційними компаніями, оформлений договір з Вестерн Юніон, криптовалюта XRP додана на багато біржові майданчики. Творці системи не приховують, що головний напрямок діяльності — впровадження Ripple в банківську сферу. Перспектива криптовалюта багато в чому залежить від успіхів на цьому терені. Поки ситуація складається позитивним чином і банки позитивно відгукуються про можливості платформи.

Керівництво компанії Ріппл запевняє, що їх розробка стоїть на чотирьох головних «китах» — кредитної лінії, грошах, взаємозалік і довірі між учасниками транзакції. Якщо говорити простими словами, система побудована на принципі шести рукостискань, за яким двоє людей на планеті (незалежно від розташування), розділені п’ятьма знайомими.

Принципи роботи

Розглядаючи питання, чи є майбутнє у Ripple, важливо аналізувати не тільки графік ціни і оцінювати поточні тенденції ринку, але і розуміти принцип роботи цієї системи. Головна особливість — можливість роботи з будь-якою валютою (не тільки XRP). Два учасники системи можуть розраховуватися доларами, євро або іншими грошима, а в ролі посередника (палива) виступає Ripple.

При створенні протоколу розробники додали нові елементи мережі через ненадійність системи P2P. У структуру включені складові, що підвищують безпеку, але зберігають максимальну децентралізацію (наскільки можливо для цієї криптовалюта).

При проведенні операції Ріппл грає роль «клею», що забезпечує проведення обміну між учасниками із залученням різних віртуальних монет або фіатних грошей. Транзакція проводиться при наявності довіри між сторонами. Якщо такого немає, система сама підшукує підходящий варіант проведення операції.

Наступний елемент платформи — консенсус. Щоб уникнути повторної витрати грошей та інших маніпуляцій з боку зловмисників, коректність роботи платформи тримають під контролем елементи мережі (валідатори). Останнім довіряє велика частина учасників транзакцій. При цьому одержувач і відправник має право самостійно вибрати такий вузол і валюту угоди.

Переваги перед біткоіни і іншими криптовалюта

Учасники ринку часто недооцінюють XRP, ставлячи віртуальну монету в один ряд з іншими представниками цифрових грошей. Це неправильний підхід. Розмірковуючи про майбутнє монети Ripple, важливо розуміти її переваги перед тим же Bitcoin, іншими криптовалюта або системою SWIFT. Виділимо основні моменти:

 1. Низька комісія. Застосування XRP дозволяє економити на комісійних платежах. Величина цього параметра на 1 квітня 2018 року мінімальна і становить 0,0016 долара. Якщо порівнювати з іншими криптовалюта, перевага стає очевидним. Наприклад, у Bitcoin цей параметр становить мінімуму 0,95 долара, у Ефіріума — 0,193, а у Лайткоіна — 0,143. Якщо говорити про СВІФТ, тут комісійний платіж на кілька порядків більше.
 2. Високий рівень безпеки. Головний елемент мережі — розподілена база даних, де зберігаються відомості про всі транзакції. Такий ланцюжок схожа на блокчейн, характерний для біткоіни, але вона розгалужується по древовидному принципом. Щоб уникнути DDOS-атак і включення в систему непотрібною інформацією, розробники придумали комісію, яка стягується при кожній операції в мережі. Чим більше угод виробляє одна людина, тим вище витрати. До того ж для активації кожної адреси на ньому має бути зарезервовано 20 монет. В результаті злом системи стає невигідним, а сам Ripple надійно захищений від зловмисників.
 3. Поступове зниження числа монет. У 2012 році творці компанії Ріппл випустили 100 мільярдів XRP. Сьогодні їх число знизилося майже на 7,6 мільйона. Причина в тому, що стягувана за переклад комісія не зараховується в систему, а згоряє. Як результат, з кожним роком загальна кількість монет знижується. Така особливість захищає Ripple від інфляції і підвищує її цінність в очах інвесторів.
 4. Захист від впливу ззовні. Якщо складати прогноз на майбутнє валюти XRP, важливо врахувати ще один важливий момент. Більше половини монет, а саме 55 мільярдів, поки не потрапили на ринок — вони зафіксовані на ескроу-рахунках. Керівники компанії пускають в оборот по одному мільярду монет на місяць, що дозволяє захистити систему від зовнішніх впливів. Що стосується інших криптовалюта, які підлягають Майнінг, обчислювальні потужності знаходяться в руках великих майнінгових ферм і розробників Асік-обладнання. На цьому тлі виникає ризик переходу управління системою в сторонні руки. У випадку з Ріппл така ситуація виключена, адже всі монети вже випущені, а Майнінг недоступний. Система працює на базі довіри, а видобуток, фінансові можливості учасників та інші фактори не мають значення.
 5. Швидкість транзакції. Проблема масштабування біткоіни добре відома суспільству. В середньому в 1 секунду проходить 7 транзакцій, а верхня межа не перевищує 15 операцій. У випадку з Ripple мова йде про 1500 угод на секунду і більше. Крім того, учасникам не потрібно чекати створення до шести нових блоків, як у випадку з біткоіни. Угода проводиться відразу, через 2-3 с.
 6. Ні видобутку віртуальних монет. Як раніше писалося, видобуток XRP виключена, тому система не потребує електроенергії для проведення обчислень. Частина криптовалюта вже знаходиться на ринку і кожен місяць відбувається поповнення на 1 мільярд монет. Деяка частина віртуальних монет передається творцям Ріппл, а також особам, які беруть участь у вдосконаленні продукту. Засоби нараховуються тим особам, які в майбутньому сформують базу платформи. Саме вони стануть основою, коли Ripple почне самостійну подорож (без участі компанії).
 7. Можливість розширення. Один з ключових плюсів XRP в тому, що система здатна розширюватися при підключенні нових шлюзів (фінансових організацій, компаній, платіжних сервісів і так далі). Кожна нова одиниця підвищує ступінь довіри користувачів. Сьогодні існують сотні гейтов, а саме японські, південнокорейські, арабські, швейцарські та навіть американські банківські установи.

Як видно, переваг у Ріппл досить, щоб з оптимізмом дивитися в майбутнє і бути впевненим у позитивному прогнозі. Експерти кажуть, що до завершення 2018 роки ситуація з XRP вирівняється, і курс досягне позначки в 3-4 долари. Надалі вартість Ripple буде рости, і до 2023 року (саме тоді все коін будуть у вільному обігу) ціна досягне позначки в 10-15 USD. На цьому тлі підвищиться і капіталізація. Якщо сьогодні Ріппл знаходиться на 3-му рядку, з часом він може обійти Ефіріум і впритул підібратися до біткоіни. При позитивному збігу обставин можлива ситуація, коли XRP вийде на перше місце за капіталізацією. Але для цього потрібні серйозні інвестиції з боку великих банків, розвиток мережі і втрата інтересу учасників ринку до біткоіни.

Чим обумовлений негативний прогноз на майбутнє Ripple?

Монета Ripple стоїть між кнопок клавіатури

Дивлячись на розглянуті переваги, можна подумати, що курсовою ціною Ріппл нічого не загрожує. Але це не так. Існує багато чинників, які несуть ризик для стабільності системи і можуть привести до подальшого зниження вартості:

 1. Фізична структура XRP. Як зазначалося, Ripple — не зовсім криптовалюта і не платіжний засіб. Творці порівнюють монету з поштовими марками, які лише символізують факт оплати. Це «паливо», яке використовується для забезпечення роботи біржі. Виходить, що вартість однієї XRP — технічний (віртуальний) показник. За актуальності він відрізняється від ціни, що характерна для Bitcoin. При певних обставинах компанія може замінити Ripple або відмовитися від його застосування. У такій ситуації вартість піде вниз і незабаром знизиться до нуля.
 2. Централізація. Незважаючи на той факт, що компанія виправила головний недолік і заморозила 55 мільярдів монет на спеціальному рахунку, ситуація залишається нестабільною. Багатьох інвесторів не влаштовує централізація системи. Вони не поспішають вкладати гроші в Ріппл, пояснюючи це тим, що не мають гарантії збереження заощаджень. Якщо на ринок потрапляє велика кількість монет, це негативно позначиться на курсі і призведе до втрати грошей.
 3. Сильні коливання. Ситуація з курсом криптовалюта, яка відбувається з грудня 2017 по квітень 2018 року змушує інвесторів задуматися про актуальність вкладень в XRP. Протягом стисненого терміну ціна злетіла до 3-3,5 доларів за монету, а сьогодні (1 квітня 2018) вона знову опустилася на рівень, характерний на 14 грудня 2017 роки (0,48 доларів).
 4. Небезпека злому. Незважаючи на вжиті заходи, повністю виключити ризик злому мережі розробникам не вдалося. Експерти, які добре обізнані про роботу платформи, заявляють про наявність слабких місць, пов’язаних в першу чергу з відкритістю вихідного коду. Ось чому прогноз Ripple на майбутнє також залежить від успіхів розробників у сфері забезпечення безпеки.
 5. Провал тестування. Як зазначалося, десятки компаній взяли XRP на тестування, перевіряють криптовалюта на факт можливостей і переваг. При появі новин про неуспішною перевірці можливе зниження курсової ціни і втрата довіри з боку інших великих інвесторів. Крім того, інвестори можуть відмовитися від вкладення коштів або обмежать суму.
 6. Поточні негативні тенденції. В кінці березня 2018 року з’явилася новина, що Твіттер, Гугл і Фейсбук відмовляються від розміщення реклами, пов’язаної з просуванням ICO (щодо криптовалюта). На цьому тлі вартість всіх криптовалюта (в тому числі Ріппла) пішла на спад.
 7. Труднощі з регулюванням. Уряди багатьох країн недовірливо ставляться до криптовалюта. Наприклад, представники центрального банку Китаю заявили, що віртуальні гроші несуть ризики для фінансової системи країни. Виникли проблеми і на японському ринку, де місцевий регулятор заморозив роботу двох великих бірж, а деякі претенденти на отримання ліцензії відмовилися від своїх намірів.

Розглянуті вище фактори негативно позначаються на курсі, який переживає не найкращі часи. Поки ціна XRP утримується на рівні 0,47-0,48 доларів за монету, але ринком править ведмежий тренд, тому зниження вартості, швидше за все, продовжиться.

Яке майбутнє чекає Ripple?

Стопка монет Ріппл на комп'ютерної плати

Криптовалюта XRP має ряд переваг і вигідно відрізняється від прямих конкурентів. Відсутність Майнінг і контроль системи з боку розробників робить платформу майже невразливою. Їй не страшна атака «51%», яка актуальна для того ж біткоіни або Лайткоіна. За час роботи в системі не було проблем, і експерти запевняють в надійності роботи ПО. Але так було до великого дослідження, яке провів китайський центр CERT.

Фахівці цієї організації стверджують, що у вихідному коді безліч вразливостей, які потребують термінового усунення. Надія тільки на те, що систему захистить комісія, що стягується при кожній транзакції в розмірі 0,00001 XRP і резервування 20-ти монет на кожну адресу. Хакерам невигідно зламувати систему, адже це виливається у великі витрати.

Важливий плюс, про який не згадувалося вище — зворотність операції. При здійсненні транзакції з віртуальною валютою на блокчейне, повернути гроші (в разі помилкового переказу) вже не вийде. У ситуації з Ріппл така проблема не виникає, адже криптовалюта не розглядалася творцями як повноцінний засіб для проведення транзакцій.

Але так було раніше. В кінці березня 2018 року з’явилася новина, що планується укладення договору між корейським оператором платежів Korea Pay, а також великої біржею Bithumb. Результатом співпраці стає той факт, що Ріппл буде прийматися в 8000 торгових точках Південної Кореї. Як результат, прогнози Ріппл (Ripple) на майбутнє покращуються. Виникає впевненість, що ведмежий тренд, який діє сьогодні, незабаром підійде до кінця і поступиться місцем бичачої тенденції.

Важливий момент для криптовалюта — додавання на великі біржі, серед яких CoinRail, CoinField, DMM Bitcoin і інші. Так, після включення XRP на BitOasis ціна коинов піднялася до 1,4 USD за монету, але незабаром повернулася на первісну позицію. До слова, цей обмінник працює в багатьох країнах, в тому числі в ОАЕ, Омані, Кувейті, Бахрейні та інших.

Майбутнє XRP залежить і від швидкості просування в банківському секторі. Перше співробітництво з банківськими установами датується 2014 роком, після чого курсова вартість Ріппл піднялася вдвічі. У 2016 році кількість партнерів збільшилася до 42, а в 2017 році процес залучення банків до співпраці продовжився. Крім того, в 2018-му інтерес до Ripple виявляють багато компаній, починаючи від Американ Експрес і закінчуючи SEB. Мінус в тому, що основна маса партнерів користується xCurrent, в якої не мається на увазі застосування XRP. Ось чому на питання, яке майбутнє чекає Ripple, відповісти поки важко. Важливо, щоб банківський сектор більше працював саме з криптовалюта, а не тільки з технологіями компанії.

Сьогодні найбільша компанія, яка зацікавлена ​​в XRP — МаніГрем. Вона проводить транзакції на суму в 700 млрд доларів, а число офісів в світі перевищує позначку в 350 тисяч. При цьому керівництво компанії заявило, що поки мова йде тільки про тестування, а не про пряме застосування криптовалюта. Мета застосування XRP полягає в тому, щоб в майбутньому знизити витрати на проведення операцій.

Таким чином, Ріппл має хороші перспективи, але багато що залежить від підсумків тестування, яке почали багато компаній і банків. Якщо результат буде позитивним, зростання курсу віртуальної монети є справою часу. Вже до кінця 2018 року вартість може дійти до 2-3 доларів, а в 2019-м перевищити позначку в 5 доларів. Що стосується подальших перспектив, ситуація буде розвиватися за принципом «снігової кулі». Чим більше банків і великих компаній візьме систему на «озброєння», тим вище ймовірність появи великих інвесторів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector