Що зараз відбувається з криптовалюта Ripple (XRP)?

Підвищення курсу криптовалюта в кінці 2017 року, стрибок на третю позицію за капіталізацією і зростання інтересу з боку великих партнерів (банків і компаній) зробили XRP привабливим для інвестування. Тільки за один рік вартість віртуальної валюти піднялася в 350 разів, що запаморочила голову десяткам тисяч людей, які очікують легкої наживи від короткострокових вкладень. Але 7 січня 2018 року, коли криптовалюта в процесі торгів досягла пікових значень (до 3,84 долара), почався стрімкий спад.

Вже через 9 днів курс впав більш ніж в два рази, а після незначного відмови продовжив зниження. На 26 березня 2018 року ціна XRP становить 0,63 долара. Судячи з графіком, має місце ведмежий тренд і вказати точні терміни його завершення поки неможливо. Що зараз відбувається з криптовалюта Ripple? Чого чекати інвесторам, і чи буде підвищення вартості найближчим часом? Ці та інші моменти розглянемо нижче.

Що відбувається з XRP — позиція експертів

Розколота монета Ripple

Минулий 2017 року і перший квартал 2018 го виявилися шоковими не тільки для Ріппла, але і для інших криптовалюта — Ефіріума, біткоіни Кеш, біткоіни і інших. Багато віртуальні монети показали небувале зростання. Той же Bitcoin з 1 квітня до 16 грудня 2017 року зріс майже в 19 разів — до 19 тисяч доларів за BTC. В кінці 2017 року ніхто не міг припустити, що криптовалюта очікує значна корекція в бік зниження.

Волатильність криптовалюта пояснюється відсутністю «точки опори». Якщо курс звичайних грошей прив’язується до вартості нафти, валютних надходженнях, рівню економіки і ситуації в банківській сфері, вартість віртуальних монет орієнтується тільки на попит.

Незважаючи на популярність, система Ripple і її криптовалюта XRP більш схильні до коливань, ніж біткоіни або Ефіріум. Експерти пояснюють це наступними причинами:

  1. «Сезонність». Як і інші віртуальні монети, Ріппл застосовується для купівлі-продажу і отримання заробітку на різниці курсів. При цьому Ripple більше орієнтується на банки і компанії, намагаючись розширювати діяльність саме в цьому секторі. Головний упор робиться на здешевлення транзакцій, високу швидкість їх проведення і анонімність. З цієї причини вартість XRP все сильніше прив’язана до банківського сектору. Курс змінюється на тлі здачі фінансових звітів партнерами, при підписанні нових договорів і так далі.
  2. Недоступність Майнінг. На відміну від інших віртуальних монет на блокчейне, які можна добувати за допомогою Асіка або ферм на відкритих, Ripple емітовано в повному обсязі і Майнінг не підлягає. Крім того, в 2012 році було випущено 100 млрд монет, але при проведенні кожної транзакції береться комісія в 0,00001 XRP, яка згодом згорає. Як результат, на 26 березня 2018 роки кількість монет менше — 99 992 434 971.

Згадані фактори пояснюють поточну нестабільність і зниження курсу криптовалюта. Падіння ціни на 50-100% протягом 30 днів не повинно дивувати — це нормальний процес. Але варто врахувати, що за різким зниженням неминуче йде нова корекція, але вже в бік підвищення. Щоб зрозуміти, що відбувається з XRP, і зробити правильні висновки, важливо оцінити картину повністю — з моменту емісії віртуальної монети і до сьогоднішнього дня. Тут можна виділити 5 етапів:

  1. Низька популярність. Після випуску 100 мільярдів монет Ripple багато учасників мережі навіть не знали про таку криптовалюта. Увага була зайнята іншими монетами — біткоіни і Лайткоін, які успішно добувалися і приносили дохід інвесторам. Не дивно, що в період до 2013-2014 року криптовалюта майже не котирувалася на біржах і не викликала інтересу з боку інвесторів.
  2. Стагнація. З початку 2015 го по 2017 рік курсова вартість XRP перебувала на критично низькому рівні. Незважаючи на ряд переваг монети, розробники вибрали інший вектор розвитку — вони орієнтувалися на співпрацю з банківськими установами і компаніям. Як результат, з’явився попит на віртуальну монету, і вона потрапила в ТОП-10 кращих криптовалюта. При цьому вартість Ripple не перевищувала 0,001 долара за XRP. У той період кріптовалютное співтовариство не розпізнав перспективи монети і не розглядало її, як конкурента для Лайткоіна і біткоіни.
  3. Пульсація. Цей період характерний для січня-грудня 2017 року, коли вартість XRP поступово росла на тлі позитивних новин і укладення нових партнерських угод. Перший сплеск стався в березні 2017 го, коли курс піднявся до 0,011 доларів. Черговий стрибок в 3 рази припав на квітень, а вже в травні вартість XRP досягла 0,4 доларів за монету. Далі послідувала невелика корекція, і до 11-12 грудня курс залишався на рівні 0,2-0,3 доларів за одну монету.
  4. Вибух. З 11-12 грудня 2017 року вартість Ripple різко пішла вгору, і 7 січня 2018 року сягнула позначки 2,74 долара за 1 XRP.
  5. Корекція. Після 7 січня 2018 го почалася стрімка корекція з невеликими сплесками, яка триває і по сьогоднішній день. Періоди незначного зростання змінюються черговим зниженням ціни. За 2,5 місяці вартість Ріппл обвалилася більш ніж в 4 рази.

Що відбувається з Ripple? Експерти запевняють, що нічого страшного немає, і знецінення боятися не варто. Мова йде про корекцію — класичної фазі, яка завжди слід після різкого подорожчання активу без видимих ​​причин. І дійсно, зростання XRP нічим не обумовлений — тільки підвищеним попитом (ажіотажем) серед користувачів. В результаті «мильна бульбашка» повинен був «лопнути», що і сталося в першому кварталі 2018 року.

Ситуацію з корекцією пережив не тільки XRP, а й інші криптовалюта. Той же біткоіни після стрімкого зростання знизився до позначки в 8,4 тисячі доларів за монету (на 26 березня 2018 року). Суть проста — ринок шукає оптимальний баланс між попитом і пропозицією, намагається визначити ідеальну ціну на Ripple і інші криптовалюта, відповідає реальній ситуації. Незважаючи на значне зниження, XRP продовжує перебувати в ТОП-3 і випереджає найближчого конкурента у вигляді біткоіни Кеш.

Що відбувається з Ripple — вплив останніх новин

Стрілка, що позначає падіння криптовалюта Ріппл

Аналізуючи курс XRP, не можна відкидати такий важливий фактор, як новинний фон. У 2017 році позитивну динаміку підтримували такі події, як конференція в Торонто. Зустрічі спільнот Ripple в Токіо і Південної Кореї, поява віртуальної монети на торгах різних біржових майданчиків.

На початку 2018 року відбулися не менш значущі події — проведена конференція в Сан-Франциско, укладення договору з UAE Exchange, поява XRP на CoinField, співпраця з Вестерн Юніон та інші.

Позитивні новини, як стримуючий фактор для курсу

На початку березня падіння ціни XRP було призупинено, завдяки позитивним новинам з криптовалюта. Зокрема вартість віртуальних монет з 0,89 доларів підросла до 0,95. Разом з Ripple виросли в ціні і інші криптовалюта. Причиною бичачого тренда стала звістка про майбутнє партнерство компанії Fleetcor з Ріппл. Головне поле діяльності нової організації — надання платіжних послуг для автомобільних парків та працівників підприємства. У 2017 році Fleetcor придбала велику фірму Нью-Йорка (Cambridge Global Payments), яка також увійшла в нову угоду.

Ще одна організація Cuallix заявила про намір перейти на монети Ріппл при проведенні транзакцій між Сполученими Штатами і Мексикою. На початку березня 2018 року в світ вийшло додаток Cuellet, що дозволяє проводити транскордонні платежі із застосуванням криптовалюта Ripple. Перший досвід проведених транзакцій підтвердив актуальність такого переходу.

Крім того, до тестування xRapid підключилися такі гіганти, як компанія Меркурі і МаніГрем. У процесі перевірки планується вивчити швидкість і ефективність нової технології стосовно проведення платежів між різними країнами. До слова, в системі xRapid застосовуються монети XRP. Вони грають роль бази для міжнародних фінансових операцій. Раніше банки працювали з компанією Ripple, але перевагу віддавали xCurrent — продукту, в якому не застосовувалися монети Ріппла. Тепер настала черга нового проекту.

Тимчасового зміцнення курсу на початку березня сприяло успішне закінчення тестування технології банком Woori Bank (відоме фінансова установа Південної Кореї). Якщо говорити в цілому, тестування пройшло за участю 37 кредитних організацій Азії. При цьому планується, що перші переклади з застосуванням XRP будуть проведені вже в 2018 році.

Ще одна позитивна новина — заява творців Toast Wallet (популярного сховища для XRP) про запуск кредитки, що дозволяє купувати Ripple. Проект планується реалізувати в другій частині 2018 року. Джерелом новини стала офіційна сторінка компанії в Твіттері. Це важливий крок, адже після його впровадження покупка віртуальної монети стане доступною через додаток.

Судовий процес

14 березня 2018 пройшла новина про зниження курсу Ripple на 5%, що викликано програшем компанії Ріппл в судовому процесі. В результаті курсова вартість опустилася до позначки в 0,74 долара, а капіталізація впала до 29 мільярдів доларів. Суть проблеми — вирішення суперечки щодо договору між організацією Ripple Labs Inc. і консорціумом blockchain R3 Holdco. Апеляція, піддана в судовий орган Сан-Франциско, що не була підтримана.

Якщо виходити з умов угоди, у компанії була можливість купити монети за курсом 0,0085 доларів за монету до вересня 2019 року. Детально прогноз XRP на 2019 рік ми вже розглядали. У період вирішення питання вартість Ріппла зросла, а разом з нею і вартість договору. На цьому тлі компанія Ріппл кинула звинувачення R3 Holdco в тому, що вони використовують плюси партнерства для крадіжки вже існуючих напрацювань. Крім того, Ripple планувала розірвати угоду через те, що R3 Holdco не допомогла зареєструвати жодне з банківських установ за час співпраці і не приховала втрату кількох членів консорціуму. Надалі розгляд переноситься в суд Нью-Йорка, де у компанії Ріппл залишається шанс довести свою правоту.

Співпраця з Амазон

16 березня 2018 Інтернет облетіла новина про бажання Амазон укласти договір з Ripple. За заявою експертів, таке прагнення зумовлене потенційними вигодами, які може отримати «новоспечений» партнер. Зокрема, керівників Amazon зацікавила висока швидкість транзакцій в мережі і мінімальні комісії за проведення операції. Експерти впевнені, що при підписанні договору попит на криптовалюта XRP значно зросте. Незважаючи на вигоду співпраці для обох компаній, офіційних коментарів поки немає. Якщо договір буде підписаний, можна очікувати підвищення ціни на 10-20%.

Проблеми у найбільшій кріптобіржі Японії, як фактор ризику для Ріппл

23 березня 2018 роки з’явився ще один слух про посилення регулювання криптовалюта в Японії. На цьому тлі віртуальні монети втратили від 3 до 6%. Не виключенням став і Ripple, вартість якого знизилася на 5,8 відсотка. На інформаційних порталах з’явилася новина, що регулятор Японії (FSA) готує попередження в напрямку кріптовалютной біржі Бінанс. Остання нібито звинувачується в роботі на японському ринку без реєстрації.

Спочатку повідомлення з’явилося в одній з найбільших газет Японії Ніккей. У статті було сказано, що від Бінанс потрібно оформити ліцензію на ведення діяльності в країні. Мовляв, регулятор наполягає на отримання дозволу, адже робота в поточному руслі несе ризики для інвесторів. Як покарання передбачалася заборона діяльності та кримінальна відповідальність.

Незабаром з’явилося спростування від керівника біржі Бінанс. Він запевнив, що ніяких попереджень від FSA не надходило. При цьому звинуватив журналістку газети, яка першою поширила цю новину, в некомпетентності. Реакція ринку і падіння XRP після таких заяв цілком зрозуміла, адже Binance вважається найбільшою кріптобіржей в Японії і займає лідируючі позиції. Сьогодні в перелік торгових інструментів майданчика входить більше сотні віртуальних монет, і цей список тільки зростає. Крім того, кількість трейдерів більше 6 мільйонів чоловік.

Варто відзначити, що з квітня 2017 року на японському ринку кріптовалютних бірж значно посилився контроль таких майданчиків. З урахуванням нових правил у кріптовалютной біржі повинна бути ліцензія на ведення діяльності. При цьому японські біржові платформи вправі надавати послуги навіть в тому випадку, якщо офіційну відмову в отриманні дозвільних паперів відсутня. Про подання заявки на отримання ліцензії кріптобіржей Бінанс було оголошено в початку року.

Незабаром новина про попередження з боку FSA підтвердилася. При цьому не повідомляється про наявність попередження щодо можливого кримінального переслідування в разі невиконання заявлених вимог. Тепер керівництво компанії не спростовує наявність листа, але закликає не панікувати.

Аналіз штучного інтелекту

23 березня 2018 року з’явилася ще одна новина про тестування перспектив Ripple c допомогою штучного інтелекту. Програма вказала, що до кінця 2018 року вартість віртуальної монети наблизиться до позначки 1,6 долара за одну монету. Це здивувало інвесторів, які очікують підвищення курсу до 2-3 доларів.

Експерти не зовсім згодні з результатами. Вони стверджують, що зазначена інформація не враховує партнерські контракти, які компанія уклала за 2017 і початок 2018 року. З Ripple співпрацюють великі компанії і банки, що надає вагу криптовалюта. Ось чому реальний курс криптовалюта може досягти 2-2,5 доларів, а поточне падіння — тільки тимчасове явище.

Орієнтація на китайський ринок

В кінці березня 2018 року почалися активні розмови про стратегію виходу Ripple на китайський ринок. Зокрема, сьогодні йде переговорний процес з банківськими установами і платіжними провайдерами про початок роботи платформи xCurrent. Ця інформація озвучена на офіційному рівні керівником фірми Ріппл в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

У заяві наголошується, що Китай — один з головних напрямків розвитку Ripple. При цьому компанія вже працює в Таїланді, Індії, Японії та інших державах. Крім того, нещодавно заявлено про початок партнерських відносин з організацією ЛіанЛіан з Гонконгу. Крім того, планується запуск пробного проекту з фінансовими установами Саудівської Аравії.

Що відбувається з криптовалюта XRP і чого очікувати — висновки

Монета Ріппл крупним планом

З урахуванням сказаного напрошується висновок, що ситуація з Ripple носить тимчасовий характер, а зниження курсу є логічною корекцією після нічим непідтверджені стрибка. Укладення нових контрактів зміцнює позиції XRP на ринку, що неминуче призведе до зростання вартості монет. З підвищенням курсу до покупки підключаться нові інвестори, що створить додатковий ажіотаж на криптовалюта і призведе до підвищення її ціни. Ось чому багато інвесторів схильні до того, що зараз ідеальний час для вкладення грошей в Ріппл.

  • Читайте про те, чи є майбутнє у Ріппла.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector