Коли виросте Ripple (XRP) і чи буде коштувати 100 доларів?

Останні три місяці з’явилося багато дискусій на тлі різкого зростання і зниження ціни віртуальної валюти Ripple. Ще 3 січня вартість криптовалюта наближалася до позначки в 3 долари за XRP, а вже 5 лютого вона знизилася до 0,54 доларів. Згодом був період невеликого зростання, який тривав до 17 лютого 2018 року, після чого ціна знову пішла вниз. Негативну тенденцію показали останні 10 днів березня, коли вартість XRP пробила психологічну позначку 0,5 доларів і опустилася до 0,46-0,47 доларів. Ситуація змінилася в перші дні квітня 2018 року. Почався бичачий тренд (хоч і незначний). За останні 24 години курс виріс до 0,54 доларів (на 3 квітня 2018 року), а капіталізація збільшилася до 21,23 мільйона. Незважаючи на невеликий відскік і поліпшення ситуації, інвесторів цікавить, чи виросте Ripple ще більше, чи може курс піднятися до 10, 100 або навіть 1000 доларів за 1 XRP. Розглянемо ці питання детальніше.

Чи зростатиме Ripple — підстави для підвищення ціни

Емблема Ріппл на злітає ракеті

Існує багато чинників, які свідчать про майбутнє зростання вартості XRP. Аналізуючи їх в комплексі, легко зробити висновок про перспективу віртуальної валюти і можливості її підвищення в найближчі кілька років.

низька комісія

З дня появи компанії розробники поставили завдання зайняти банківський сектор і з роками витіснити платіжну систему SWIFT. Для цього є всі передумови, адже головна перевага технології — низька комісія. Наприклад, в системі СВІФТ комісійний платіж стягують відразу кілька сторін — відправник, отримувач і посередник, а загальна сума часто досягає десятків доларів. У випадку з Ріпплом середній комісійний платіж (на 2 квітня 2018 року) становить 0,0019 доларів.

За цим показником віртуальна валюта випереджає головних конкурентів по ТОП-10 криптовалюта. Наприклад, у Лайткоіна цей параметр дорівнює мінімально 0,176 доларів, у біткоіни Кеш — 0,035, у Ефіріума — 0,1999, а лідера «десятки» (біткоіни) — 0,89. Зі сказаного вище видно, що комісія XRP, як мінімум, на порядок нижче, ніж у інших криптовалюта. У ситуації зі Свіфт порівняння і зовсім недоречно.

Це одна з особливостей, що дозволяє розраховувати на позитивний прогноз в питанні зростання курсової вартості в майбутньому. Залишається визначити, коли виросте Ripple. Експерти запевняють, що перехід до позитивної тенденції — питання часу. Бажання заощадити кошти на проведенні транзакцій рано чи пізно переможе прагнення консорціуму банків зберегти консервативну, усталену, але невигідну систему SWIFT.

масштабованість

Люди, які добре знають криптовалюта, згадують про головну проблему біткоіни — поганий масштабованості, через що кількість транзакцій в секунду становить в середньому від 7 до 14. До речі, не багато кращі показники і у інших криптовалюта. Ефіріум може похвалитися 20 операціями в секунду, Даш — 48, а Лайткоін — 56. У цьому відношенні Ріппл значно обійшов конкурентів, адже платформа обробляє від 1500 угод і більше протягом однієї секунди. За цим показником XRP обігнав навіть PayPal з його 193 операціями в секунду.

Завдяки цій особливості, на проведення операції потрібно 2-3 секунди, що важливо в умовах великого числа транзакцій і великого навантаження мережі. Відсутність проблем з масштабованості в майбутньому дозволить валюті Ripple наздогнати, а згодом і обігнати лідерів в особі Ефіріума і біткоіни. Точно припустити, коли Ripple підніметься до 3-5 доларів важко, але ймовірність стрімкого зростання висока.

Щоб зрозуміти перевага Ripple, можна порівняти криптовалюта з Bitcoin. Для перекладу останнього потрібно кілька годин і від одного до трьох доларів комісії. У випадку з Ріппл угода проходить майже миттєво, а комісійний платіж практично непомітний для учасників мережі.

відсутність Майнінг

З появою біткоіни в 2009 році почалася епоха Майнінг, що передбачає покупку дорогого устаткування для математичних обчислень, створення нових блоків ланцюга і отримання винагороди. Особливість Ripple в тому, що емісія криптовалюта на 100% зроблена. У 2012 році створено 100 мільярдів монет, майже половина яких вже на руках користувачів, а інша частина (55 мільярдів) заморожена на рахунку ескроу.

Відсутність Майнінг має дві сторони. З одного позиції неможливість видобутку виключає контроль системи сторонніми компаніями, концентрує в руках великий обсяг потужностей. Як результат, віртуальна монета стабільніше біткоіни або інших криптовалюта. З іншої точки зору, відсутність Майнінг XRP вважається недоліком, адже частина інвесторів втрачає будь-який інтерес до віртуальної монеті.

Глобальні цілі

Розмірковуючи, чи буде рости Ripple, важливо звернути увагу на цілі компанії. Як зазначалося, Ріппл орієнтується на міжнародні перекази, а головне завдання — заміна платіжної системи СВІФТ. Крім того, керівництво організації робить все можливе для просування і розкрутки технології — полягають нові договори з банками, платформа тестується великими компаніями, XRP додається в лістинг відомих біржових майданчиків. Такі фактори позитивно впливають на курс і сприяють його подальшому зростанню.

На цьому тлі з’являються великі інвестори, готові вкласти в розвиток технології десятки, а то і сотні мільйонів доларів. Формується ефект «снігової кулі», коли успіх компанії сприяє укладенню нових договорів, система стає більш стабільною, а курс XRP росте. На 2018 рік кількість партнерів обчислюється тисячами, а географія діяльності поширюється більш, ніж на 150 країн світу.

Поступове зменшення монет і захист від спаму

У віртуальній мережі Ріппл присутній «технічна» комісія, яка складає 0,00001 коін XRP. При кожній операції стягується згадана сума, яка відразу знищується. Це означає, що кількість монет з кожним роком зменшується. Вже сьогодні (3 квітня 2018 роки) їх число менше, ніж 100 мільярдів — 99,992,405,149. З роками це обсяг буде знижуватися, що сприяє утриманню вартості віртуальної валюти. При збереженні такої тенденції число віртуальних монет може знизитися до 99,5 мільярдів доларів, що трохи, але підвищить ціну криптовалюта XRP.

Друге призначення комісії — захист від спаму. При спробі злому і відправці десятків тисяч заявок зловмисник стикається з необхідністю оплати великої суми. В результаті атака на систему просто розоряє нечистого на руку учасника мережі. Крім того, для активації адреси потрібно зберігати 20 XRP на рахунку, що також стримує шахраїв від спроби нашкодити системі.

Високий рівень довіри

Розглядаючи фактори, що впливають на вартість коинов Ripple, важливо врахувати не менш важливий аспект — репутацію компанії і рівень довіри до неї з боку інвесторів. Оцінюючи поточні успіхи, на питання, чи буде рости Ріппл (XRP) в майбутньому можна відповісти ствердно. Компанія вже працює з такими гігантами, як Western Union, UAE Exchange і іншими, а монета розміщена на великих біржах GMO Coin, DMM Bitcoin і інших. Чим більше компаній підключається до системи, тим вище рівень довіри, і тим швидше курс піде вгору.

Додатковий бонус — заморожування 55 мільярдів XRP, про що говорилося вище. Таке рішення компанії сприяло зростанню довіри до неї. Це пояснюється тим, що в найближчі 4,5 року система буде вивільняти по 1 мільярду монет на місяць, забезпечуючи стабільність вартості криптовалюта і виключаючи її дефіцит на ринку. Крім того, знижується небезпека вкидання великих обсягів монет і дефляції.

Коли Ripple піде вгору — прогнози

Блакитна монета Ripple крупним планом

Розглянуті вище аспекти дозволяють говорити про велике майбутнє віртуальної валюти. Аналітики сходяться на думці, що вже до кінця 2018 року вартість XRP досягне 3-4 доларів, а в подальшому ціна піде ще вище. Надихнувшись перспективами Ріппл, в Мережі все частіше виникають такі питання:

  1. Чи буде Ripple коштувати 10 доларів? Такий розвиток подій реально, адже на початку 2018 року криптовалюта показала здатність швидкого зростання і перевищення позначки в 3 долари. Звичайно, стрибок до 10 доларів в короткостроковій перспективі не відбудеться, але при позитивному збігу обставин таке зростання реальний через 3-4 роки. Експерти впевнені, що до кінця 2019 року XRP переступить за позначку в 5-7 доларів, а до 2020-2021 року курсова вартість досягне згаданих 10 доларів. При такому розвитку подій збільшиться і капіталізація, що дозволить Ріпплу наздогнати Ефіріум (в разі, якщо його зростання буде незначним).
  2. Чи виросте Ripple до 100 доларів. Імовірність, що курсова вартість досягне таких висот, мінімальна. Це пов’язано з тим, що творці віртуальної валюти випустили 100 мільярдів монет. Незважаючи на незначне зниження цього числа, розраховувати на істотне зростання вартості (більше 10 доларів) поки не варто. Наведемо розрахунок на прикладі біткоіни. Кількість Bitcoin (загальне) становить 21 мільйон монет. На сьогодні видобуто 16,95 мільйонів. Курсова ціна (на 3 квітня 2018 року) становить 7365 доларів. Кількість Ріппл — 99,5 мільярдів монет, а вартість (на згадану вище дату) становить 0,54 долара. Якщо зіставити кількість XRP до BTC, курсова вартість Ripple (умовно) повинна становити десь 1,25 доларів. Це означає, що зростання вартості до 100 доларів майже неможливий, адже тоді «гіпотетична» ціна біткоіни склала б 500-600 тисячам доларів. Теоретично звичайно все можливе, але передумови для такого стрибка поки відсутні.
  3. Чи буде Ripple коштувати 1000 доларів? Подібний варіант виглядає майже казково. Він можливий тільки в одному випадку — при поєднанні двох факторів, а саме високу популярність віртуальної монети на ринку, а також сильного дефіциту XRP в продажу. З урахуванням того факту, що до 2022 року в обороті буде близько 100 млрд. Монет, такий розвиток подій неможливо. Кращий варіант, на який можуть розраховувати інвестори — на зростання вартості до рівня 10-15 доларів через 3-5 років. Однак, ситуація з біткоіни показала, що в кріптовалютном світі ні в чому не можна бути впевненим на 100%.

Чи зростатиме Ріппл (XRP) — негативні фактори

Значок Ріппл і намальований графік, що показує падіння курсу

Аналізуючи перспективи віртуальної валюти, важливо розібратися з негативною стороною. Існує ряд аспектів, які бентежать багатьох інвесторів і гальмують зростання вартості віртуальної валюти. Нижче виділимо головні нюанси.

XRP і Ріппл — різні поняття

Компанія Ripple і однойменна криптовалюта — не зовсім одне й те саме. На відміну від інших кріптовалютних систем, тут є різниця. Так, компанія OpenCoin з’явилася в 2012 році і лише через три роки перейменувалася на Ріппл. При цьому фірма займається розробкою трьох різних продуктів — xCurrent, xRapid, а також xVia. Кожен з них має свої нюанси:

  1. xVia — порівняно нова технологія, що дозволяє оформляти транзакції банківським установам, компаніям і іншим контрагентам. Тут XRP не застосовується.
  2. xRapid — продукт, що підвищує ліквідність фінансових установ. У цій технології використовується криптовалюта.
  3. xCurrent — затребувана технологія, якою користується більшість партнерів, які уклали договори з компанією. Суть платформи полягає в тому, щоб забезпечити переведення грошей між державами з застосуванням системи Ріппл. В результаті контрагенти знижують витрати при здійсненні транзакцій. При цьому ризики знижуються до нуля.

На сьогоднішній день з технологією xRapid, яка підтримує XRP, працює обмежене число компаній, а сама платформа менш затребувана, ніж xCurrent. Але керівництво компанії запевняє, що xCurrent — всього лише «приманка» для банківських установ, а наступним етапом співпраці буде впровадження XRP. Поки ж це в майбутньому, а на квітень 2018 роки ситуація така, що віртуальна монета Ріппла слабо затребувана в банківському секторі.

Ripple — банківський інструмент

Багато експертів відзначають, що сама основа XRP значно відрізняється від принципів, на яких працюють інші криптовалюта (той же біткоіни або Лайткоін). Це банківський інструмент, який прискорює проведення транзакцій і знижує витрати учасників. Така особливість чревата сильною волатильністю в майбутньому, зростанням капіталізації, а згодом — корекцією, за прикладом тієї, що сталася в першій декаді 2018 року.

Обсяг прибутку Ripple в 2018 році становить близько сотні мільйонів доларів. Для порівняння цей же показник в СВІФТ перевищує позначку в один трильйон. Отже, говорити про реальну конкуренцію між двома системами поки рано. Якщо XRP і отримає частину ринку, це відбудеться не раніше 2020-2022 років.

Ріппл складно назвати ексклюзивною платформою

Розробники Ripple часто представляють продукт, як єдиний у своєму роді. Таке твердження не зовсім коректно. Існують і інші конкуренти, наприклад, фірма R3, яка використовують технологію блокчейна для проведення операцій між банківськими установами. Її капітал перевищив 100 мільйонів доларів, а сама компанія працює з 70 фінансовими організаціями в усьому світі. Перевага Ріппл лише в тому, що у нього є внутрішня віртуальна валюта, а в іншому платформа має багато спільного з вже існуючою системою.

Якщо говорити про діючу систему СВІФТ, вона охоплює десятки більш десяти тисяч банків. Щоб домогтися таких же результатів, віртуальна валюта XRP повинна збільшитися в ціні на один або два порядки. До цього моменту розраховувати на конкуренцію не варто.

Для повноти картини важливо відзначити ще одну організацію — Стеллар Люменс, що працює з 2014 року. Сьогодні токен компанії (Stellar) посідає сьоме місце за капіталізацією з показником 4,3 мільярда доларів. З досягнень важливо виділити партнерство з IBM і роботу з платіжними сервісами в багатьох країнах світу. Якщо порівнювати криптовалюта XRP і Stellar за потенціалом, друга виглядає навіть більш переважно. Перевага в тому, що тут підтримуються розумні контракти, а також месенджер Кік.

централізація

Аналізуючи майбутнє XRP, і складаючи прогнози, коли Ripple піде вгору, аналітики відзначають централізацію системи. Незважаючи на «заморозку» 55 мільярдів монет, їх контроль (нехай і частково) здійснюється компанією Ріппл. Це означає, що потенційні інвестори змушені довіряти організації. Ось чому питання стійкості займає одну з лідируючих позицій серед проблем, характерних для Ripple на квітень 2018 року.

Успіх Ріппла не гарантує зростання ціни XRP

При аналізі криптовалюта важливо розуміти, що успіх компанії не завжди призводить до зростання курсової вартості монети. Як зазначалося, банки працюють з xCurrent, якій не потрібні Коін. Навіть при поступовому переході фінансових установ на xRapid, гарантувати підвищення курсу монети можна.
У зростанні курсової вартості зацікавлені спекулянти — люди, які інвестували в XRP гроші для подальшого продажу і отримання прибутку. Що стосується банків, їх цікавить стабільність, тому зростання ціни криптовалюта і спекулятивні дії з боку учасників ринку вкрай небажані. У разі підвищення вартості банки будуть позбавлятися від монети, що призведе до негативних наслідків.

Коли виросте Ripple — висновок

Блакитний значок Ріппл на золотистої монеті

Відповісти точно, коли криптовалюта XRP підніметься в ціні — важке завдання, адже аналіз вартості і майбутніх перспектив вимагає оцінки самої платформи і успіхів її конкурентів. З урахуванням сказаного, можна зробити висновок, що ціна Ріппл повинна піти вгору, але багато що залежить від швидкості розвитку компанії в питанні боротьби з конкуруючими організаціями та активності впровадження власної технології. Чим швидше вдасться прибрати до рук банківський сектор платіжних переказів, тим вище шанси на успіх і зростання ціни.

Більше про реальні перспективи зростання Ріппл:Цікава версія про те, коли Ріппл буде коштувати 100 доларів:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector