Ripple гаманець для зберігання криптовалюта XRP

Ripple (XRP) — третя за капіталізацією криптовалюта, що викликає чималий інтерес у трейдерів і інвесторів. Останнім часом капіталізація Ріппла показує непогане зростання, незважаючи на стабільно невисокий курс. Можливо, це завдяки відмінним результатам тестування, опублікованими південнокорейською компанією Woori Bank по використанню XRP в якості базового інструменту для транскордонних платежів. Банк заявив про початок комерційного використання Ріппл вже на початку 2019 року, що підігріло чималий інтерес до криптовалюта як інвестиційному проекту. У цій статті ми розповімо, де краще зберігати придбані монети, які є гаманці для Ripple (XRP) і як ними користуватися.

Графік котирувань Ріппла

Види гаманців Ріппл

Як для інших криптовалюта гаманці Ріппл діляться на онлайн, десктопні, апаратні і паперові. Останні вважаються найнадійнішими, однак можуть представляти складність у використанні для недосвідченого користувача. Фактично, це записаний на папері адреса, який потрібно знати, як і де використовувати. Такий же ступенем безпеки можуть похвалитися тільки апаратні гаманці, але їх потрібно купувати окремо. Онлайн гаманці зазвичай використовуються для поточних витрат, наприклад, торгів на біржі або обміну на іншу криптовалюта або фіат. Розглянемо різні варіанти зберігання Ріппл.

Онлайн Ripple гаманець Gatehub

інтерфейс Gatehub

До недавнього часу основним онлайн гаманцем для тримання Ріппл вважався сайт Rippex. Однак в лютому 2018 сайт завершив роботу над ресурсом. На сьогоднішній день найкращим варіантом XRP гаманця онлайн можна назвати сервіс Gatehub.

Багато хто вважає, що це офіційний онлайн-гаманець для зберігання Ripple. Насправді, таку думку з’явилося після рекомендацій закрилася платформи Ripple Trade в січні 2016 року. Gatehub — платформа багатофункціональна і конкретно до компанії Ripple прямого відношення не має.

Засобами сервісу можна також продавати і купувати XRP за євро і долари. Приватний ключі від XRP адреси зберігаються на зовнішніх серверах. І хоча до цих пір сервіс не зламувався, виключити цього надалі не можна. Тому зберігати тут краще невеликі суми.

Щоб створити на Gatehub гаманець Ріппл, треба спочатку зареєструватися і верифікувати аккаунт. Після цього можна поповнити рахунок фіатной валютою і купити Коін.

Форма реєстрації на Gatehub

Реєстрація нескладна — вводимо пошту і пароль, а також отримуємо ключ відновлення, який потрібно завантажити у вигляді текстового файлу на комп’ютер і зберегти його там. Або для більшої безпеки написати його на папері. Ключ необхідний для відновлення доступу до вашого гаманця в подальшому, якщо ви забудете дані для входу. Після цього заходимо в пошту і переходимо по посиланню активації. Тепер наш аккаунт активований, але нас попросять ввести ще деякі дані для ідентифікації. Це робиться в якості додаткових засобів безпеки.

У вікні ми послідовно вводимо свої дані:

 • ПІБ;
 • номер телефону;
 • країну проживання;
 • фото;
 • скани документів.

Однак якщо ви хочете тільки познайомитися з сервісом Gatehub, верифікацію аккаунта можна відкласти на потім. Для поповнення і виведення коштів все кроки доведеться пройти. Єдиним мінусом Gatehub гаманця для зберігання криптовалюта Ripple можна назвати те, що немає російськомовної версії, але при бажанні розібратися можна — інтерфейс інтуїтивно зрозумілий.

Тепер ми можемо перейти у вкладку гаманець, де нас чекає не дуже приємний сюрприз.

Ріппл-гаманець на Gatehub

Це не недолік сервісу, правило діє у всіх гаманцях для криптовалюта Ripple. Щоб активувати XRP гаманець, потрібно мати 20 монет. Тобто за сам адреса сховища Ріппл потрібно заплатити. Це може бути незвичним для власників біткоіни, де можна мати гаманець навіть з нулем Сатоши. З Ріпплом все інакше. Скільки б ви не перерахували коштів на свій рахунок, 20 XRP відразу піде за бронювання адреси. Тому у випадку з Ріпплом потрібно заздалегідь визначитися, який вид гаманця вам потрібен і вибрати один, щоб не платити зайві 20 XRP.

Поповнюємо гаманець на Gatehub натисканням на кнопку Deposit / Receive, а обмінюємо через вкладку Exchange, де відразу відкривається калькулятор і графіки курсу Ріппл по відношенню до основних валют і Коін. Моніторинг курсу — одна з переваг сервісу, дозволяє заощадити час і гроші. Щоб почати користуватися гаманцем, потрібно буде ввести особисті дані і переслати скани документів.

Кріптовалютний обмін на Gatehub

Gatehub орієнтований більшою мірою на криптовалюта Ripple, але тут же можна зберігати і обмінювати основні Коін (біткоіни, Лайткоіни, Деш, Ефіріум) і фіатние валюти. Є навіть кілька екзотичних валют.

Зберігання XRP на біржі Poloniex

Форма реєстрації на біржі Poloniex

Це не єдина біржа, де можна завести кріптокошелек для Ripple, розглянемо її просто для прикладу. Poloniex — порівняно молодий сервіс, але популярністю користується з багатьох причин, а середньорічний оборот біржі доходить до мільярда доларів. Щоб завести тут аккаунт, потрібно пройти реєстрацію і верифікацію на офіційному сайті Poloniex.

 1. Заходимо на сайт.
 2. Натискаємо «Створити обліковий запис» справа вгорі.
 3. Заповнюємо поля реєстраційної форми: ім’я, прізвище, телефон, країну.
 4. Придумуємо пароль.
 5. Знову натискаємо на кнопку створення облікового запису.
 6. Активуємо аккаунт за посиланням з пошти.

Далі ви потрапляєте в особистий кабінет. На жаль, тут також все англійською, але зорієнтуватися в інтерфейсі нескладно. У головному верхньому меню ви побачите три розділи (до активації облікового запису з пошти). Щоб обміняти валюту або криптовалюта, заходимо в Exchange. Для торгівлі вибираємо Margin Trading. Однак до того, як ви веріфіціруете свій аккаунт, не можна поповнити баланс гаманця. Після активації облікового запису з’являться додаткові вкладки. Нам потрібна вкладка Balances, а в ній Deposits / Withdrawals.

Інтерфейс рахунків на біржі Poloniex

З’являється список криптовалюта, навпроти кожної є дві кнопки: для поповнення (Deposits) і для виведення (Withdrawals). Нагадуємо, що обидві операції доступні тільки після верифікації, тобто заповнення особистих даних і відправки фото документів.

Основна перевага зберігання Ріппл на біржі — це можливість торгувати й заробляти. Тут можна створювати гаманці для більшості криптовалюта, а також купити або обміняти ці криптовалюта між собою. У плані безпеки будь-який спосіб зберігання онлайн завжди має свої ризики, хоча Poloniex вважається однією з безпечних бірж.

Десктопний Toast гаманець для зберігання Ripple

Інтерфейс гаманця Toast

Простий і доступний спосіб відносно безпечно зберігати свої монети. Щодо звичайно, тому що ваш комп’ютер також може бути зламаний. Щоб завести десктопний Toast гаманець для валюти Ripple, потрібно перейти на офіційний сайт toastwallet.com і завантажити десктопну версію, вони є для всіх ОС.

 1. Запускаємо інсталяційний файл і вибираємо «Створити новий гаманець» (create a new wallet).
 2. Набираємо на віртуальній клавіатурі шестизначний цифровий пін-код. Його потрібно запам’ятати, тому що він використовується в якості пароля при кожному вході в гаманець.
 3. Придумуємо символьно-цифровий код (пароль), який в подальшому буде підтверджувати виведення коштів з гаманця (set passphrase). Обов’язково використовувати верхній і нижній регістри і цифри.
 4. Отримуємо, переписуємо на папір або копіюємо в текстовий файл seed фразу. Вона включає 6 англійських слів. Ця фраза допомагає отримати доступ до гаманця, якщо немає пін-код або пароль.
 5. Організатори гаманця не обійшли стороною можливість зібрати з нових користувачів трохи грошей. Ви побачите прохання пожертвувати 5, 10 або 20 XRP. Внизу є кнопка «Не зараз» (not at this time).
 6. Нарешті відкривається інтерфейс гаманця, в якому нам запропонують створити новий акаунт (add account).
 7. Реєструємося, вказуючи логін і пароль (ми його придумали раніше).
 8. Нарешті генеруємо нову адресу натисканням кнопки «import new address».
 9. Програма разом з адресою видає нам секретний ключ, який представляє собою довгий набір символів і цифр. Копіюємо його і зберігаємо.

Користуватися гаманцем ще простіше, ніж встановлювати. Внизу є три кнопки із зображенням будиночка, долара і кружечка з настройками. Клікнувши по першій іконці ви можете знайти інформацію про вашому гаманці і всі транзакції. Середня іконка знадобиться, якщо ви хочете послати кому-то ваші монети. Остання — деякі нюанси управління гаманцем.

Зберігання Ріппл на апаратній гаманці Ledger Nano S

ПО для управління апаратним Ріппл-гаманцем

Крім апаратного гаманця французької компанії є й інші аналоги, наприклад, від компанії Trezor, але він не підтримує Ріппл. Ledger Nano S більш компактний і зовні нагадує звичайну флешку. До комп’ютера підключається через USB роз’єм. Купувати пристрій краще на офіційному сайті. Чи не рекомендуємо купувати через другі руки. Це може зашкодити безпеці зберігання ваших коштів в подальшому. При замовленні на сайті апаратний гаманець, що підтримує Ripple, ви отримаєте максимум через 2-3 тижні і буде коштувати приблизно близько 100 доларів разом з доставкою.

Ledger Nano S починає роботу при підключенні до комп’ютера, але дані не виводяться. Таким чином, навіть якщо ваш комп’ютер зламають, дістатися до кріптомонет зловмисники не зможуть. Це найнадійніший гаманець Ripple, на рівні з простим паперовим зберіганням.

При першому включенні апаратного сховища встановлюєте пін-код, що складається з 7-8 символів. По ньому ви зможете в подальшому відкривати гаманець. Один неправильний введення цих символів при включенні не тягне негативних наслідків, а три приведуть до того, що пристрій скине всі налаштування. Однак ваші монети при цьому не пропадуть. Щоб відновити доступ, знадобиться сид-фраза, яку ви дізнаєтеся при першому включенні. Вона складається з 24 англійських слів, які потрібно надійно зберегти. Без сид-фрази доступ до засобів виявиться заблокований.

На офіційному сайті немає російської інструкції, тому користуватися гаманцем доведеться англійською. Чи не рекомендуємо завантажувати та встановлювати на нього різні додатки русифікатори — це також може негативно позначитися на безпеці.

Для роботи з пристроєм знадобиться браузер Хром і спеціальний додаток Ledger Manager для Chrome, яке завантажується з сайту ledgerwallet.com і встановлюється стандартним чином. Після приєднання Ledger Nano S до комп’ютера програма Ledger Manager виявляє його і пропонує набрати пін-код, щоб відкрити інтерфейс гаманця.

Далі в інтерфейсі додатка Ledger Manager знаходимо плагін Ripple Ledger Wallet. Ledger Nano S може одночасно зберігати до 4 гаманців для різних криптовалюта. Якщо один з них стає не потрібен, можна його тимчасово видалити з пристрою — монети при цьому нікуди не подінуться. Приватний ключі і адреси продовжують зберігатися в пам’яті, а доступ до них ви можете отримати, запустивши відповідні плагіни в Ledger Manager.

Зверніть увагу, що підключити Ріппл гаманець можна тільки до останньої версії Ledger Nano S. Перевірити прошивку можна через пункт меню: Налаштування — Пристрій — Прошивка.

Мобільний гаманець Ріппл

Реєстрація в мобільному Ріппл-гаманці

Один з варіантів зберігання Ріппл на мобільному телефоні це додаток Coinomi, але воно є лише на Android. Альтернативні програми Toast Wallet і Dice Wallet доступні і на Андроїд і на iOS. Завантажити їх можна відповідно в Google Play або App Store.

Після завантаження та установки з’являється можливість або ввести вже існуючу адресу Ripple або завести новий.

Після авторизації або реєстрації ви потрапляєте в мобільний гаманець, де можете здійснювати транзакції з Ripple або контролювати стан рахунку по цій криптовалюта. Гаманець Toast Wallet також сумісний з комп’ютерними ОС Windows, Mac, Linux і на сьогодні вважається хорошим універсальним засобом зберігання Ріппл.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector