Ripple: графік курсу XRP за весь час

На сьогоднішній день криптовалюта Ripple (або просто XRP) є однією з найбільш перспективних. Цей цифровий актив входить в трійку лідерів за показниками ринкової капіталізації (станом на 11 квітня 2018 року вона становить більше 19,5 млрд. Доларів). Тільки за останній рік XRP показав приголомшливі темпи зростання, чим привернув до себе безліч інвесторів. Звичайно, загальну картину зіпсувала глибока корекція, в стані якої зараз перебуває весь кріптовалютний ринок. Однак розглянуті монети не втратили свого потенціалу, який може голосно вистрілити в майбутньому. Ми проаналізуємо графік Ріппл за весь час його існування, щоб зрозуміти, який шлях пройшов цифровий актив і що може чекати його в майбутньому.

Поточну ціну Ripple ви можете дізнатися в онлайн-графіку, представленому нижче:

Ситуація з Ріппл до 2015 року

Курс Ріппл до настання 2015 року
Котирування Ripple до 2015 року

З моменту запуску (в жовтні 2012-го) і аж до січня 2015 року серйозних стрибків вартості XRP не спостерігалося. Криптовалюта тільки починала своє існування, а її творці (компанія OpenCoin, пізніше перейменована в Ripple Labs) робили перші кроки по популяризації свого продукту. Так, першими інвесторами мережі стали венчурний фонд Andreessen Horowitz (вкладав гроші в такі проекти, як Skype, Facebook, Твіттер) і не менш велика компанія Google Ventures.

Оскільки платформа Ripple спочатку замислювалася як засіб для швидкого здійснення міжбанківських переказів і операцій з обміну валют (причому з низькими комісіями), її творці, в першу чергу, націлилися на співпрацю з великими фінансовими установами.

Обраний вектор діяльності дав свої плоди вже в 2014 році. так:

 1. В початку 2014-го співпрацю з Ріппл почав німецький Fidor Bank.
 2. У вересні того ж року перспективна платформа знайшла відразу двох вагомих партнерів: Cross River Bank з Нью-Джерсі, а також CBW Bank зі штату Канзас.
 3. У грудні 2014 року почалася співпраця з системою платежів Earthport. Важливість даної події полягає в тому, що з цією службою працюють банки 65 країн. Впровадження протоколу Ripple в Earthport багато в чому вплинуло на подальше зростання популярності як самої системи, так і однойменної криптовалюта.

На жаль, на ціні цифрового активу популяризація платформи особливо не позначилася. Однак видимі зміни почалися вже в січні наступного року.

Як змінювався курс Ріппл з січня 2015 по березень 2017 роки?

Волатильність курсу Ріппл з січня 2015 року по березень 2017 року
Динаміка курсу Ripple з січня 2015 року по березень 2017 року

Якщо подивитися на графік Ripple за весь час, можна побачити, що перший серйозний стрибок стався на початку 2015 року. 21 січня криптовалюта, вартість якої довгий час вимірювалася тисячними частинами долара, раптово знайшла цілком нормальну котирування в 2 центи за монету. І тут важлива не кінцева ціна, а темпи зростання. По суті, Ріппл виріс в сотні разів за короткий часовий проміжок. Тут свою роль зіграли вкладені інвестиції, а також робота по залученню нових партнерів. Природно, творці Ріппл не стали на цьому зупинятися:

 1. У квітні 2015 року про свої наміри працювати з Ріппл заявила компанія Western Union.
 2. Ще через місяць Австралійський банк Співдружності заявив про те, що готовий почати використання Ripple в якості експерименту при здійсненні внутрішньобанківських переказів.

Всього за 2015-2016 роки компанія розпочала співпрацю з кількома десятками банків в різних країнах світу. Партнерство проходило на одному з двох рівнів: повна інтеграція платформи в систему переказів або ж використання мережі в якості експерименту.

Проте популяризація перспективної мережі слабо вплинула на вартість XRP. Якщо розглянути 2015-2016 роки в історії Ripple, графік курсу за весь час покаже якусь волатильність. Однак вона вкрай незначна. По суті, за цей період одна монета коштувала 1 цент.

Динаміка зміни ціни Ripple з січня 2017 го по квітень 2018 року

Графік, що відображає зміни курсу Ripple з січня 2017 го по квітень 2018 року
Котирування Ріппл з січня 2017 по квітень 2018 року

Як видно на графіку Ripple, що показує курс за весь час, найбільш цікаві зміни почалися саме в 2017 році. До січня минулого року в Ripple Labs встигли виконати значну роботу по залученню нових партнерів і інвесторів. Але незважаючи на зростання популярності майданчики, її валюта XRP продовжувала залишатися одним з найдешевших цифрових активів. Це можна було пояснити двома факторами:

 • відсутністю Майнінг монет (їх чисельність постійна і становить 100 млрд. одиниць);
 • великою кількістю токенов XRP у вільному обігу (близько 38 млрд.).

Тому, з метою підвищення цінності Ріппл, творці вирішили вдатися до найбільш простого способу: спровокувати дефіцит активу на ринку. 16 травня 2017 року було оголошено про те, що компанія заморозить 55 млрд токенов, перевівши їх на спеціальний ескроу-рахунок. За планом заморозка повинна була діяти до кінця 2017 року. Після її закінчення мав відновитися поступове виведення активів XRP у вільний обіг.

Біржі відреагували на таку заяву дуже швидко. Вже 18 травня монети Ripple встановили свій перший історичний рекорд — 38 центів за одиницю. Потім трапилася закономірна корекція, проте нижче за відмітку в 15 центів курс XRP за весь час вже не падав.

До грудня того ж року склалася досить сприятлива обстановка (як для всієї системи Ripple, так і для її криптовалюта). На американську платформу звернув увагу Axis Bank з Індії. Про наміри працювати з перспективною системою заявив такий гігант, як American Express. Крім того, до грудня вже встиг сформуватися відносний дефіцит Ріппл на ринку. І не будемо забувати про загальний кріптовалютний бум кінця минулого року, коли свій рекорд встановив біткоіни, потягнувши за собою на вершину інші цифрові монети.

Результатом такого сприятливого збігу обставин стало рекордне подорожчання монет XRP:

 • 15 грудня курс виріс до 85 центів;
 • 23 грудня була досягнута планка в 1 долар;
 • 31 грудня за 1 XRP стали давати 1,86 USD;
 • 8 січня Ріппл встановив свій рекорд — 2,78 USD за монету.

На жаль, утриматися на вершині не зуміла жодна криптовалюта. З 9 січня 2018 роки ринок занурився в стан глибокої корекції. Поступово почав дешевшати біткоіни, а слідом за ним — і інші електронні монети.

На момент написання статті (вечір 11.04.2018) за 1 XRP дають трохи більше 50 центів. Корекція всього ринку триває, тому не виключено ще більше здешевлення цього активу.

Як показує графік Ripple за весь період, ця валюта пройшла досить успішний шлях. Звичайно, зараз спостерігається здешевлення всіх кріптовалютних активів, але воно не буде тривати вічно. За заявами експертів, з 2019 роки знову має початися подорожчання монет. Правда у випадку з розглянутої валютою ситуація може скластися не дуже вдало. Необхідно пам’ятати про те, що система Ripple і монети XRP — це трохи різні речі. Сама платформа може домогтися колосальних успіхів, але вони не гарантують різкого подорожчання однойменної криптовалюта.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector