Ripple — курс за рік, аналіз, графік

Незважаючи на те, що весь кріптовалютний ринок перебуває в стані глибокої корекції, Ripple як і раніше залишається одним з найбільш перспективних цифрових активів. Який шлях пройшла ця криптовалюта за останні 12 місяців? Що провокувало зростання і падіння її ціни? Який можна скласти прогноз, спираючись на поточну ситуацію? Ми спробуємо відповісти на ці питання, проаналізувавши графік Ripple за рік.

Поточний курс цифрової валюти Ripple представлений нижче в онлайн-графіку:

Як змінювалася вартість Ripple: курс за рік

Графік, що відображає курс Ріппл за рік
Котирування Ripple до долара з квітня 2017 по квітень 2018 року

На момент написання статті (день 16.04.2018) за одну монету XRP дають трохи більше 66 центів. У рублях її вартість 38.55 за монету. Перед досягненням того результату, який ми маємо сьогодні, криптовалюта Ріппл пройшла неймовірний шлях, що супроводжувався різкими злетами ціни і такими ж різкими падіннями (і все це тільки за останній рік). В цілому, історію XRP з квітня 2017 го по квітень 2018 го можна розділити на кілька етапів:

 1. Кінець квітня і перша половина травня 2017 року. На даному етапі Ріппл продовжував залишатися одним з найдешевших цифрових активів. Хоча однойменна платіжна система успішно просувалася в банківській сфері (до початку 17-го року партнерами Ripple вже були великі фінансові установи США, Великобританії, Австралії), вартість валюти не перевищувала 3 центів. Багато в чому це пояснювалося відсутністю Майнінг монет XRP, їх фіксованою кількістю (емісія складає 100 млрд одиниць, причому більша їх частина знаходиться в руках розробників), напрямком основних зусиль на популяризацію самої платформи, а не її внутрішньої криптовалюта.
 2. Середина травня і перша половина липня 2017 року. У цей період компанія Ripple Labs все-таки спровокувала підвищення вартості XRP новиною про замороження здебільшого емітованих монет. Було прийнято просте рішення — заморозити до кінця року 55 млрд монет, щоб сформувати певний дефіцит даного активу на ринку. Це призвело до непоганих результатів. 16 травня 2017 року курс Ripple підскочив до 26 центів, а вже 18 травня був встановлений перший рекорд — 38 центів за монету. Цьому сприяли і загальний хороший новинний фон в крітовалютном світі, і підняття в ціні інших кріптоактівов. Практично відразу після подорожчання почалася корекція курсу. Вартість Ріппла опустилася нижче 30 центів, однак різкого знецінення не відбулося.
 3. Друга половина липня і перша половина грудня 2017 року. Це, мабуть, самий спокійний період для Ріппл за останні 12 місяців. За даний часовий проміжок курс стабілізувався і тримався приблизно на одному рівні (тільки в другій половині серпня сталося короткострокове просідання до 15 центів). В цілому ж, ціна залишалася в межах 20-25 центів.
 4. Друга половина грудня 2017 і початок січня 2018 року. Цей період можна назвати часом рекордів для всіх кріптовалютних активів. 17 грудня найвищої планки у своїй історії досяг біткоіни (19 346 доларів за монету) і закономірно потягнув за собою на вершину інші електронні монети. Вже 23 грудня Ріппл досяг позначки в долар 1 січня 2018 го він почав коштувати майже 2 долари, а 8 січня був встановлений рекорд в 2,78 USD за монету. Такому стрімкому зростанню посприяло відразу кілька факторів: загальний кріптовалютний бум, формування дефіциту токенов в результаті заморозки 55 млрд одиниць, ще більша популяризація платформи Ripple.
 5. Середина січня і друга половина квітня 2018 року. Даний етап характеризується зануренням кріптовалютного ринку в стан глибокої корекції. Уже в першій половині лютого вартість Ріппла впала нижче долара. В кінці лютого і на початку березня розглянута валюта трохи виросла (в окремі періоди вона навіть коштувала більше 1 USD), але потім падіння продовжилося. У другій половині квітня знову почав простежуватися ріст всіх криптовалюта, але він (з великою часткою ймовірності) може закінчитися черговою глибокої корекцією.

Чому Ріппл різко подешевшав?

Графічне зображення стрілки, що пробиває пол

При вивченні курсу Ripple за графіком за рік можна побачити, що падіння ціни було дуже різким. Після здешевлення присутній незначне зростання, але потім тренд знову пішов на зниження. Таку негативну динаміку можна пояснити рядом факторів:

 1. Загальною корекцією ринку, про яку ми згадували раніше.
 2. Централізацією мережі, що йде наперекір основним принципам криптовалюта і, як наслідок, сприяє падінню популярності активу серед користувачів.
 3. Політикою компанії Ripple Labs, основні зусилля якої спрямовані на популяризацію однойменної платіжної системи. Для творців розглянута криптовалюта є лише супутнім продуктом, тому успіхи основної платформи не гарантують зростання цифрового активу.
 4. Завершенням етапу заморозки токенов. Багато в чому подорожчання XRP було обумовлено штучно створеним дефіцитом. Виведення нових монет у вільний обіг підвищив їх чисельність, що негативно відбилося на ціні.
 5. Відсутністю великої довіри до Ripple Labs як до основного держателю монет XRP. Емісія популярних криптовалюта (біткоіни, Ефіріума, Деш, Лайткоіна) відбувається за участю тисяч людей. По суті, кожен майнер є важливим елементом системи, що підтримує її функціональність. У випадку з Ріппл цього немає. Монети вже створені і просто викидаються на ринок їх творцями. Через це багато хто побоюється штучного знецінення активу в результаті виходу у вільний обіг величезної кількості монет XRP.
 6. Проблемами в сфері співпраці з біржами. Тут показовим є випадок з майданчиком Coinbase. На початку березня пішли чутки про те, що популярна біржа запровадить XRP в свою систему. Як наслідок, на цей актив підвищився попит, і його ціна закономірно зросла. Однак в кінці березня було дано спростування, яке підкосило і без того погано стійку криптовалюта.
 7. Проблемами з майнінговимі розширеннями в Google. Так, Майнінг XRP неможливий, тому заборона Google на використання в своєму офіційному магазині «шахтарських» програм (в силу вірусної природи деяких з них) не вплинув безпосередньо на описувану криптовалюта. Але це призвело до здешевлення інших активів і падіння Ріппла.

Станом на день 16 квітня 2018 року загальний графік Ripple на рік показує відносно непогану динаміку: курс до рубля, долара і євро почав потихеньку рости. Це можна пояснити загальним подорожчанням електронних монет (той же біткоіни почав котируватися в районі 8 тисяч доларів за монету) і черговими успіхами платіжної системи Ripple (зокрема, 12 квітня Banco Santander запустив додаток на основі даної технології).

Однак очікувати стрімкого подорожчання XRP не варто. Перш за все, ринок криптовалюта ще остаточно не вибрався зі стану глибокої корекції, тому волатильність всіх активів збережеться. Ну і не будемо забувати про політику Ripple Labs. Дана компанія робить основну ставку на свою платіжну систему, а не на однойменну цифрову валюту, тому ніякі успіхи платформи не гарантують різкого подорожчання монет XRP.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector