Ripple: прогноз криптовалюта XRP на 2019 рік

У 2017 році криптовалюта Ripple піднесла багато сюрпризів. Компанія уклала десятки договорів з банками і компаніями, а монети XRP додані в лістинг багатьох біржових майданчиків. Інвестори заговорили про ефективність довгострокових вкладень для Ріппл, капіталізація якого тільки за один рік підскочила з 236 мільйонів до 85 мільярдів доларів, а курсова вартість збільшилася з 0,006 доларів за 1 XRP до 2,7 USD. Такий успіх не міг залишитися непоміченим, що зробило Ripple одним з найбільш цікавих активів для вкладень. Подальше зниження ціни внесло корективи в плани інвесторів, які задумалися про актуальність таких дій. Чого чекати від криптовалюта в майбутньому? Який прогноз Ripple на 2019 рік? Ці та інші питання розглянемо нижче.

Очікування від Ripple в 2019 році

Значок Ріппл на блакитному тлі

Ріппл не можна назвати криптовалюта в звичному розумінні цього слова. Це платформа, призначена для здійснення міжнародних транзакцій з низькою комісією і без зволікань за часом. Що стосується XRP, воно відіграє роль «палива» (спеціального інструменту), що застосовується при проведенні операції. Особливість Ripple в тому, що система знаходиться поза ланцюга blockchain, характерною для інших віртуальних монет (Лайткоіна, Ефіріума та інших).

Важлива особливість XRP — відсутність Майнінг, як такого. Творці компанії Ріппл емітували 100 мільярдів монет ще в 2012 році, частина з яких (близько 40%) пішла в продаж, а інші монети залишилися на руках розробників. В кінці 2017 року було оголошено, що 55 мільярдів монет внесено на рахунок ескроу. У планах творців Ripple щомісяця випускати на ринок по 1 мільярду монет. Ринок позитивно сприйняв такий крок і курс XRP зміцнився. Зростання тривало до 5-6 січня 2018 року, після чого вартість знову пішла вниз. На 30 березня 2018 року ціна Ріппл становить 0,51 долар. Більш того, на ринку продовжує господарювати ведмежий тренд.

Наступний аспект, який позитивно позначається на прогнозі Ripple в 2019 році — наявність технічної комісії. Її величина 0,00001 XRP. Згадана сума стягується з кожної угоди, а після стягування знищується. Її суть полягає в захисті мережі від атак з боку зловмисників і спроб обвалити систему. Завдяки спалюванню комісії, число XRP в мережі поступово знижується, що є додатковим стримуючим фактором для курсу.

Так, з початку 2012 року число монет зменшилася з 100 мільярдів до 99 992 405 149 коинов. Як результат, криптовалюта менше схильна до інфляції і спокійніше переносить негативні події. До 2019 року монет стане ще менше, що підвищує їх цінність і сприяє зростанню рівня ціни.

Не менш позитивний фактор — принцип роботи кріптовалютной мережі. На відміну від інших віртуальних монет, XRP дозволяє проводити від 1500 транзакцій в секунду і більше. Як наслідок, Ріпплу не страшно таке поняття, як масштабованість. Мережа побудована таким чином, що всі операції між користувачами відбуваються як би в борг на базі довіри.

Завдяки особливості платформи, в ролі грошової одиниці може виступати не тільки Ripple, а й інша валюта. Для успішного проведення операції слід дотримуватися двох умов — наявність довіри між сторонами і відповідність встановленим лімітом. Наприклад, Майкл вирішив поміняти 400 монет XRP на 200 доларів. Одночасно з цим в мережі є Джордж, у якого є 20 USD і він планує купити 400 Ріпплов. Ці люди один одного не знають особисто, але зате у них є подруга Клавдія, яка може зіграти роль посередника.

Далі угода проводиться таким чином. Майкл передає Клавдії 400 коинов, які остання віддає Джорджу. У свою чергу, Джордж передає Клавдії 200 доларів, і дівчина віддає гроші Майклу. В результаті сторони провели операцію через довірену особу. Платформа Ripple — це і є Клавдія з прикладу. Ситуація розглянута на простій ситуації, але сенс не змінюється.

З 2016 року банки і компанії активно тестують і підключаються до системи, знижуючи витрати на проведення транзакцій. Сьогодні з Ripple працює Чиказька товарна біржа, банки Японії та Кореї, Вестерн Юніон та інші компанії. Монета XRP додана в лістинг найбільших біржових майданчиків, а саме Bit Oasis, CoinRail та інших. Ведуться активні розмови про включення Ripple в список криптовалюта Coinbase, але поки далі розмов справа не рухається.

На цьому тлі прогноз зростання Ripple на 2019 рік вельми втішний. Експерти впевнені, що розворот тренда і підвищення курсової ціни — питання часу. Компанія Ріппл створила базу з впливових компаній і банків, які не тільки працюють з платформою, але й інвестують в її розвиток мільйони доларів.

Прогноз Ripple на 2019 рік з позиції особливостей криптовалюта

Бордовий значок Ripple

Оцінюючи майбутнє криптовалюта, варто виходити не тільки з поточних напрацювань і досягнень компаній, але і враховувати особливості криптовалюта. Тут думки аналітиків, які в своїх прикладах вказують на позитивні і негативні нюанси віртуальної монети, розходяться.

На відміну від конкурентів, розробники Ripple не робити упор на розвиток криптовалюта. Для них головне завдання — просування платформи і поступова заміна платіжної системи СВІФТ. На поточний момент конкуренцію між SWIFT та Ripple можна порівняти з боротьбою слона і моськи, але в майбутньому ситуація може змінитися.

Платформа Ріппл вигідно відрізняється від конкурентів. Її особливості:

 1. Наявність діючих договорів з багатьма банківськими установами, наприклад, Національним банком ОАЕ.
 2. Робота над збільшенням доступних для клієнтів функцій, що робить систему більш зручною для користувачів і цікавою для інвесторів. Нещодавно з’явилася можливість обміну XRP на дорогоцінні метали (за участю партнерів).
 3. Переваги при проведенні транзакцій. Експерти дають позитивний прогноз Ріппл на 2019 рік, засновуючи свої висновки на наступних плюсах — низькою комісії (близько 0,003 доларів на 30 березня 2018 роки), великій кількості транзакцій в секунду і високій швидкості перекладу. Тут не потрібно підтвердження угоди, тому операції між сторонами проходять в стислі терміни.

Компанія Ріппл в корені змінила уявлення про механізм міжнародних операцій між банками. Всі угоди проходять з гарантією безпеки і при відсутності затримок. Уже сьогодні застосування XRP в банківській системі вигідніше і зручніше СВІФТ. Труднощі в тому, що контроль SWIFT знаходиться в руках консорціуму банків і очікувати різких змін (принаймні, найближчим часом) годі й говорити.

Поряд з позитивними якостями виділяються і негативні риси — монополія в банківській сфері, яка гальмує просування технології, а також невизначеність з боку державних органів до криптовалюта. Останній фактор стосується не тільки Ріппла, а й інших віртуальних монет. На тлі сильної волатильності інвестори перестраховуються і намагаються не вкладати великі суми до досягнення стабільності курсу. Незважаючи на зменшення волатильності, вартість віртуальної валюти продовжує зниження, хоч і незначне. Щоб вкладати гроші, інвесторам необхідний розворот тренда.

Ще одна складність, яка впливала на позиції банкірів — наявність на руках творців великої кількості монет. Ніхто не може гарантувати, що в певний момент на ринку не виявляться додаткові XRP, що призведе до обвалу ціни. Така проблема мала місце раніше, але після переведення 55 мільярдів на ескроу рахунок такий ризик нівелювався, що дозволило інвесторам зітхнути вільніше. Залишається трохи — стежити за графіком і зловити початок бичачого тренда.

Якщо виходити з особливостей XRP, його плюсів і мінусів, прогноз Ripple на 2019 рік можна назвати позитивним. Експерти сходяться на думці, що до кінця року вартість віртуальної валюти може досягти 2-3 USD за монету, а в 2019 році збільшити цей показник ще вдвічі. Розраховувати на стрибок курсу, який мав місце в 2017 році, і зростання ціни до 20-30 доларів поки не варто. Стримуючим фактором тут виступає велика кількість монет (100 мільярдів). Важко уявити, що Ріппл найближчим часом обійде за капіталізацією Ефіріум або біткоіни.

Прогнози криптовалюта XRP на 2019 рік з позиції перспектив

Ripple намальований в образі летить героя

Якщо порівнювати Ripple з конкурентами, які знаходяться попереду (Bitcoin і Ethereum) або «дихають в спину» — Bitcoin Cash і Litecoin, криптовалюта XRP має більше перспектив для зростання. Причина такого твердження розкрита вище. Суть в тому, що Ріппл не є віртуальною монетою в чистому вигляді. Це інструмент, який забезпечує роботу потужної технології фінансових взаєморозрахунків.

Аналітики впевнені, що в майбутні роки вартість Ripple буде рости. Вони підкріплюють твердження наступними факторами — високою швидкодією і мінімальними витратами, надійністю мережі і її безопаснсотью. На початку 2018 року ціна XRP перевалила за 3-доларову позначку. Незважаючи на короткочасність зростання, віртуальна валюта показала потенціал, і здатність вирости до такого і навіть більшого рівня.

За найоптимістичнішими прогнозами, через 3-5 років технологія зможе захопити 30-50% банківських переказів, а до 2027-2030 років повністю замінити СВІФТ. Така співпраця вигідна всім — не тільки компанії Ріппл, а й банкам, які створюють вигідні умови для клієнтів і підвищують можливості. Існуючі в мережі протоколи гарантують захист транзакцій і анонімність користувачів (якщо це потрібно). На відміну від технології blockchain, характерною для конкурентів, тут простіше налагодити регулювання і вирішити питання з законодавчими органами влади.

Якщо компанія продовжить залучати банки і станеться прорив у ставленні до системи з боку фінансових установ, курс XRP в 2019 році перевищить позначку в 5-7 доларів, а капіталізація підніметься вище рівня Ефіріума. Сьогодні різниця в цьому показнику між монетами 19 мільярдів доларів, але цей поріг легко подолати при зростанні Ripple на тлі стагнації курсу Ethereum.

При аналізі перспектив варто врахувати ризики, які характерні для віртуальної валюти. Різкі стрибки курсу показали, що сьогодні XRP важко назвати стійкою монетою. З січня по кінець березня ціна обвалилася в шість разів, що привело до більшої обережності з боку інвесторів. Банки і компанії придивляються до ситуації і не поспішають вкладати в технологію великі кошти.

Посилення законодавства в ставленні до криптовалюта (в тому ж Китаї і Індії) негативно позначається на курсової не ціні. Державні регулятори поки не можуть знайти механізм, що дозволяє взяти під контроль криптовалюта і впровадити її у фінансову систему без наслідків для економіки. З урахуванням цих чинників прогнози криптовалюта XRP на 2019 рік будуються з двох позицій:

 1. Державні регулятори знаходять вихід і беруть під контроль ринок віртуальних валют. У цьому випадку використання криптовалюта легалізується, що дозволяє збільшити попит і розширити сферу застосування. Недолік у тому, що при такому розвитку ситуації віртуальні монети втратять головну особливість — анонімність. В результаті коливання курсу знизяться і Ripple буде поступово зростати в залежності від швидкості впровадження технології в банківський сектор.
 2. Криптовалюта буде заборонена. У такому випадку всі віртуальні монети значно втратять в ціні. Що стосується компанії Ripple, вона продовжить роботу, адже XRP — монета, яка грає роль інструменту при проведенні транзакцій, не більше того. На тлі загального зниження ціни, курс Ріппл також піде вниз, але з часом він повернеться на початкові позиції. Варто зазначити, що ймовірність такого сценарію мінімальна, адже діюча фінансова система потребує змін. Навряд чи можна уявити, що регулятори відмовляться від таких нововведень.

Навіть при успішному прогнозі експерти впевнені, що Ripple поки не готовий конкурувати з SWIFT. Отже, в середньостроковій перспективі головним завданням компанії є залучення нових партнерів, розширення мережі, просування XRP на біржових майданчиках. Незважаючи на негативний вплив волатильності, цей фактор позитивно позначається на системі в цілому. Різкі зміни ціни приваблюють на ринок спекулянтів. У разі переходу курсу в спокійне русло компанію очікує відтік капіталу, що призведе до зниження ціни.

Прогноз Ripple на 2019 рік з позиції новин

Малюнок людини зі значком Ріппл на футболці

З початку 2018 року відбулася багато подій, які прямо або побічно вплинули на вартість віртуальної валюти. Виділимо події, які гідні найбільшої уваги:

 1. 5 січня 2018 року інтернет-спільнота активно дискутував з приводу проблеми, що склалася з Ріппл і банківським сектором. Багато експертів стверджують, що банки не зацікавлені в XRP, як інструменті для проведення транзакцій. Опитування людей, наближених до банківського бізнесу, показали, що на даний момент Ripple тільки тестується, але прямого застосування в банківській сфері немає. Один з кореспондентів США провів розслідування, в результаті якого він не знайшов жодного факту реального застосування XRP банками. Банкіри не поспішають впроваджувати нову технологію, адже діюча система і так працює. У свою чергу, в керівництві Ріппл відповіли, що пілотні проекти показали ефективність, а перехід на нову технологію — питання декількох років, а можливо і десятиліть.
 2. 11 січня 2018 року з’явилася новина про те, що до тестування XRP приступила МаніГрем. Керівництво компанії пояснило такий крок бажанням прискорити проведення платежів за рахунок найбільш перспективної технології.
 3. 28 січня 2018 з’явилися перші новини про включення криптовалюта XRP в лістинг кріптобіржі BitOasis. Перші операції пройшли вже 30 січня. Клієнтам біржового майданчика стало доступно розміщення наказів на покупку і продаж, а також проведення операцій з Ріппл. Керівництво BitOasis пояснило рішення великим попитом на криптовалюта.
 4. 14 лютого 2018 року було оголошено про тестування Ripple компанією Вестерн Юніон. Експерти компанії заявили, що на даному етапі головним завданням є вивчення можливостей технології та її впливу на розвиток системи переказів. Подробиці співпраці не розкриваються, але вже факт такого партнерства позитивно позначається на перспективах XRP.
 5. 21 лютого до системи Ріппл підключився великий банк з Бразилії «Ітай Унібанко». Фінансова установа планує застосовувати технологію xCurrent при здійсненні транскордонних переказів і фінансових операцій. До слова, згаданий банк займає лідируючу позицію в Латинській Америці за капіталізацією. Співпраця з Ріппл дозволяє налагодити співпрацю з фінансовими організаціями Китаю і Канади.
 6. 7 березня 2018 року проголошено про намір випустити мобільний додаток, в основі якого лежить Ріппл. Розробником виступає консорціум з 61 банку Японії. Планується, що програма з’явиться в користуванні вже до осені поточного року. Якщо дивитися прогноз Ripple на 2019 рік експертів, згаданий фактор може позитивно позначитися на вартості віртуальної валюти. Мета програми — дати людям потужний і надійний інструмент для платежів. Одночасно з рядовими користувачами додаток буде використовуватися і самими банківськими установами.
 7. 29 березня 2018 року проголошено про додавання Ripple в лістинг LBX. В цей же день оголошено, що XRP включається в кріптовалютний гаманець Uphold. За словами керівництва, рішення про включення Ріппла в лістинг прийнято після опитування серед користувачів Твіттера. У голосуванні взяло участь більше 12 тисяч чоловік і 51% респондентів віддали голоси «За». Планується, що повна інтеграція відбудеться протягом 1-2 місяців. Ще одна позитивна новина 29 березня — плани про застосування Ріппла в 8000 магазинах Південної Кореї, що стає можливим після укладення угоди між біржовим майданчиком Bithumb і оператором платежів Korea Pay. В результаті вже до літа 2018 року жителі країни зможуть розплачуватися за товари і послуги в багатьох торгових точках.

Підсумковий прогноз Ріппл на 2019 рік

Значок Ripple на тлі цифрової карти світу

Як видно зі статті, курс Ripple в 2019 році залежить від багатьох факторів, але поки тенденція складається позитивним чином. Розглянемо можливий розвиток подій з урахуванням поточної ситуації.

місяцьКурс, долари
січень4,0-4,2
Лютий4,0-4,5
Березень4,5-5,0
Квітень5,0-5,2
Травень5,0-5,5
червень4,5-5,5
Липень4,5-5,0
Серпень5,0-5,5
вересень5,5-6,0
Жовтень5,5-6,0
Листопад6,0-6,5
грудень6,0-6,5

Наведений прогноз на 2019 рік приблизний і складений на основі аналізу зміни котирувань за попередні роки. В реальності ситуація може змінитися в залежності від позиції державних органів, успіхів компанії і активності впровадження XRP в банківський сектор.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector