Ripple (XRP) — чи варто купувати криптовалюта

У 2017 році відбувся кріптовалютний бум, який змусив інвесторів з усього світу всерйоз розглядати віртуальні гроші, як об’єкт для вкладень. Не виключенням стала і криптовалюта Ripple, яка в 2017-му пережила «друге народження». Люди стали активніше цікавитися, чи варто купувати Ripple? Це не дивно, адже протягом року вартість XRP збільшилася в 350 разів, зросла кількість партнерів, а приватні особи стали скуповувати віртуальну валюту в надії на майбутнє зростання її ціни.

Криптовалюта Ripple посіла третю сходинку в ТОП-10 кращих криптовалюта, пропустивши перед собою тільки біткоіни і Ефіріум, і значно обігнавши біткоіни Кеш по капіталізації. На 24 березня 2018 року цей параметр становить 25,8 млрд. Доларів, а курсова вартість — 0,66 доларів за монету.

Події, які відбулися на початку 2018 року, привели в замішання потенційних інвесторів. Ріппл, як і інші криптовалюта, пережив корекцію, і вартість криптовалюта з 2,71 доларів за XRP 4 січня 2018 року (цього дня курс досягав позначки в 3,3 Ріппла) опустився до 0,67 доларів за монету (4 лютого 2018 року ). Згодом стався черговий зростання до 1,16 доларів, але на 24 березня курсова вартість знову опустилася до 0,66 доларів.

Така волатильність «сплутала карти» інвесторам, компаніям і банкам, які покладали багато надій на криптовалюта, планували співпрацювати і вкладати гроші в XRP. Так що сьогодні не ясно, чи варто вкладати в Ріппл, наскільки це безпечно, і чи можна розраховувати на прибуток в майбутньому. Розберемося з цим питанням докладніше.

Чи варто купувати Ripple — короткий аналіз XRP

Дві сторони монети Ріппл

Криптовалюта Ріппл увібрала в себе головні переваги існуючих віртуальних монет, усунувши наявні недоліки. Компанія Ripple створила гроші, які відрізняються анонімністю, децентралізацією, високою швидкодією і особливою структурою підтвердження (вона лише частково нагадує діючу систему блокчейн). В основі XRP лягла технологія RPCA — особливих шлюзів і перевірки транзакції шляхом консенсусу.

Головні цілі

Зі старту діяльності компанія ставила завданням замінити SWIFT і надати альтернативу платіжними картками. Ось чому головна увага в процесі просування приділялася не звичайним клієнтам, а банківському сектору і великим компаніям. Розробники запевняють, що застосування XRP дозволяє значно спростити процес транзакцій, прискорити операції і знизилася не витрати на комісію. Такі плюси не залишилися непоміченими, що призвело до зростання партнерської мережі. Особливий бум припав на 2017 рік.

Таким чином, керівники компанії Ripple вибрали і продовжують дотримуватися двох напрямків розвитку — застосування криптовалюта приватними особами для проведення платежів та інвестування, а також надання потужного інструменту банківській системі. Різнобічність цілей підвищує перспективи Ріппл, робить її більш цікавою для вкладень. Наприклад, якщо в приватному секторі XRP не витримає конкуренції, вона з великою ймовірністю знайде себе в банківській сфері або навпаки.

Привабливість XRP вже видно по цифрам, які наводилися вище. Ще на початку 2017 року курсова ціна монети становила 0,0063 долара, а сьогодні цей показник зріс більш ніж в 100 разів. Навіть без урахування незвичайного стрибка, який стався в кінці 2017 року, це відмінний показник для потенційних інвесторів. Для багатьох відповідь на питання, чи варто купити Ripple, став очевидним — вони із задоволенням інвестували в криптовалюта, будучи впевненими в її подальшому розвитку.

Зростання партнерської мережі

Такі успіхи платіжного інструменту на біржі зацікавили потенційних партнерів. Нещодавно компанія Ripple отримала потужну інвестицію у вигляді 9 мільйонів доларів від цілої групи організацій — Core Innovation Capital, Venture та інших «гігантів» цифрового сектора ринку. Цей факт свідчить про віру в криптовалюта і її майбутнє зростання.

Крім того, в Ріппл з’явився новий сервіс, що дозволяє збирати і обмінювати дорогоцінні метали. В результаті Ripple — єдина платформа, що дозволяє вести торги з застосуванням такого активу. У ролі гаранта угод виступає організація Silver Bullion, в той час як самі дорогоцінні метали містяться в одній із банківських установ Сінгапуру.

Незважаючи на ряд труднощів у процесі впровадження системи в фінансову сферу, багато банків випробували можливості нових інструментів. Партнерами Ripple вже стали такі установи, як Національний банк ОЕА, Дайва Некст Банк, Номура Траст, антилопа Банк та інші. Велика частина організацій працює на території Японії, але це тільки початок шляху. Інтерес до Ріппл виявляють і інші банківські установи, які тестують нові сервіси і перевіряють актуальність їх застосування.

Експерти запевняють, що такий темп розвитку позитивно позначається на інвестиційній привабливості криптовалюта і інструментів компанії в цілому. На цьому тлі дилема, чи варто купувати Ripple (XRP) стає менш важкою і для простих інвесторів.

Переваги та недоліки Ріппл

При розгляді потенціалу і перспектив криптовалюта Ріппл важливо врахувати її плюси і мінуси, які виділяють серед конкурентів або, навпаки, знижують її цінність в очах потенційних покупців. Для зручності внесемо головні особливості в таблицю.

плюсимінуси
Мінімальна комісія. Відомо, що при проведенні операції в мережі Ripple з рахунку користувача списується тільки 0,00001 XRP. Що стосується реальної комісії, вона не перевищує позначки в 0,0049 долара (в залежності від курсу). Що стосується інших криптовалюта, тут показники вище. Наприклад, у біткоіни середній параметр комісійних платежів дорівнює 1,25 долара, у Ефіріума — 0,34, у Лайткоіна — 0,19. Всі відомості наведені на 24 березня 2018 року.Більше половини всіх монет знаходиться в руках творців. Якщо викинути все гроші на ринок одночасно, їх ціна може обвалитися до нуля. Щоб уникнути цього XRP виводиться у вільний продаж поступово.
Масштабованість. Один з головних плюсів Ріппл полягає в здатності обробляти 1500 операцій в секунду, і цей показник можна збільшити. Для порівняння в біткоіни ця цифра дорівнює 7, у Ефіріума — 20, у Даш — 48, а у Лайткоіна — 56.
Швидкість транзакції. Гроші, перераховані в XRP, потрапляють другій стороні угоди протягом 2-3 секунд. У випадку з Bitcoin підтвердження доводиться очікувати кілька годин, а у випадку з Ефіріумом від 4,5 хвилин і більше.Відсутність Майнінг. Для багатьох користувачів мережі ця особливість є недоліком.
Немає можливості видобутку. У момент створення компанії в 2012 році розробники емітували 100 млрд. Монет без можливості подальшого випуску віртуальної монети. При цьому більше 60% знаходиться в руках творців, а решта — у вільному доступі. Як результат, криптовалюта не страшна інфляція.
Конкретність мети. Творці інших віртуальних монет ставлять перед собою глобальні завдання, спрямовані на заміну фіатних грошей криптовалюта. Що стосується Ripple, цілі компанії більш «приземлені» і спрямовані на вирішення поточних потреб, в тому числі в банківській сфері. Звичайно, існують і більш важливі завдання, наприклад, заміна СВІФТ.Низький курс. Через те, що при появі компанії випущено 100 млрд. Монет, розраховувати на швидке зростання криптовалюта не доводиться. За заявою експертів, до кінця 2018 року курс навряд чи переступить за позначку в 3-4 долари.
Надійна команда. Сьогодні спільнота Ripple постійно розширюється, а в команді розробників лише професіонали, що робить інвестиції в XRP більш безпечними. У розвитку проекту беруть участь талановиті та популярні в цифровому середовищі особистості, що підвищує рівень довіри з боку партнерів.
Відсутність негативної репутації. Криптовалюта XRP ніколи не застосовувалася для ведення незаконної діяльності, що робить її більш цікавою для великих інвесторів.Ризики. Незважаючи на популярність XRP в 2018 році, компанія Ripple може в будь-який момент змінити курс розвитку, адже криптовалюта — тільки одне з відгалужень її роботи. У такій ситуації інтерес до віртуальної монеті може пропасти.
Повна інформація. Компанія уважно підійшла до складання «Білій паперу», в якій розглянуті кроки щодо подальшого розвитку і розширення проекту. Такий підхід забезпечує додаткову прозорість платформі.
Широка партнерська мережа. Як зазначалося, до системи підключилося безліч компаній і банків, які ніколи б не працювали з підозрілою і неперспективною платформою. Поки основні партнери знаходяться в Японії і Південній Кореї, але просування на Захід — тільки питання часу.Високий ступінь централізації. Цей недолік виходить з того, що велика частина монет знаходиться в руках компанії. Це означає, що вона може впливати на курс XRP і інші параметри.
Підвищення попиту на криптовалюта. Зростання курсової вартості XRP привів до збільшення числа операцій, проведених з віртуальної монетою. Тисячі інвесторів завели гаманці для покупки і накопичення Ripple.

Чи варто вкладати гроші в Ripple — прогнози

монети Ріппла

Перспективи технології Ріппл не викликають сумнівів. Уже сьогодні криптовалюта цікава приватним особам, банківському сектору і великим компаніям. Завдяки постійним інноваціям, XRP виглядає привабливо і на питання, чи варто вкладати гроші в Ripple, багато експертів відповідають ствердно. У чому причина такої впевненості?

Розраховувати, що вже найближчим часом банки масово почнуть використовувати нову технологію, не доводиться — аж надто сильна монополія СФІФТ, якою керує безпосередньо консорціум банків. Найімовірніше, ситуація буде уповільненої, і мережа Ріппла буде поступово розширюватися. Фінансові установи розглядають технологію, тестують, виділяють переваги і недоліки. При такому підході на розвиток системи можуть піти роки.

Проте, криптовалюта XRP — головний конкурент діючих платіжних систем. Але очікувати «перевороту» не варто. Сумарний оборот грошей в мережі Віза і МастерКард перевищує позначку 13 трильйонів доларів (9 і 4 трильйони відповідно). Якщо врахувати таких гігантів, як Маестро і PayPal, ця сума зросте ще більше.

При створенні компанії випущено 100 млрд. Монет, велика частина з яких на руках розробників. До 2023 року планується повністю вивести у вільний продаж все наявні XRP. Навряд чи фінансові установи відмовляться від діючих інструментів на користь криптовалюта, яка тільки розвивається, а «левова» частина монет знаходиться в сторонніх руках.

Розглянемо приклад, коли ситуація буде розвиватися на користь Ріппла, і до 2023 року платформа захопить половину існуючого ринку транзакцій. В цьому випадку капіталізація XRP перевищить позначку в 6,5 трильйонів доларів. Якщо провести приблизні розрахунки і поділити згадану цифру на загальне число монет, вийде курс близько 60-65 доларів за XRP. Це означає, що при ідеальних умовах вартість Ripple не виросте вище згаданого показника.

Звичайно, розглянуті обчислення занадто грубі, адже до 2023 року багато монет «згорить» на комісію. Підсумкова цифра при наявності 50% ринку може виявитися ще нижче. Крім того, багато що залежить від платіжного обороту, який з кожним роком зростає, і сума в 13 трильйонів доларів може зрости до 20 і більше.

Якщо допустити більш реалістичний сценарій, в якому Ripple поступово розвивається (без непередбачуваних стрибків), щороку вартість віртуальної монети буде зростати на 1 долар. З урахуванням цього фактора до 2023 року ціна криптовалюта може досягти 6 доларів.

Чи варто купувати криптовалюта Ripple сьогодні?

Людина в окулярах з монетою Ріппл

Віртуальні монети XRP можна розглядати у вигляді об’єкта для інвестування на тривалий період. Щороку ціна Ріппл буде підвищуватися, що неминуче призведе інвесторів до збільшення капіталу. Для надійності можна вкласти гроші в різну криптовалюта, щоб зберегти кошти в разі різкої волатильності віртуальної монети.

На питання, чи варто купувати криптовалюта Ripple, не можна дати однозначної відповіді. Кожен інвестор приймає рішення особисто, з урахуванням фінансового стану і персонального аналізу тенденцій криптовалюта. Якщо наводити факти, вони поки свідчать на користь XRP:

  1. За рівнем капіталізації криптовалюта зміцнилася на третьому місці.
  2. Тимчасовий обвал ціни свідчить про те, що віртуальна монета незабаром піде в зростання.
  3. За один рік ціна Ріппл зросла в 100 разів.
  4. Підвищення числа партнерів серед банків і компаній свідчить про наявність довіри до системи та її надійності. В результаті попит на криптовалюта буде рости і серед звичайних інвесторів.
  5. Криптовалюта Ripple — єдина віртуальна монета, яку вдається міняти на дорогоцінні метали, що підвищує перспективи XRP.
  6. Ріппл все частіше застосовується у вигляді інструменту інвестиційними фондами, які розглядають актив з позиції довгострокових вкладень. На цьому тлі можна бути впевненим, що в 2018 році курс віртуальної монети піде вгору.

З урахуванням сказаного, можна бути впевненим, що інвестиції в XRP мають сенс. Але розраховувати на швидке зростання криптовалюта не варто. Краще рішення — виходити з позиції довгострокових перспектив. Наприклад, купивши сьогодні 10 000 монет за 6600 доларів можна значно збільшити капітал. Якщо XRP до кінця 2018 — початку 2019 року зросте до позначки в 2 долари, що цілком реально, дохід складе 20 тисяч доларів, а чистий прибуток — 13 400 доларів.

Звичайно, можливий і інший сценарій, коли вартість криптовалюта продовжить зниження. Але можна не сумніватися, що така подія буде тимчасовим і незабаром з’явиться бичачий тренд, яким успішно скористаються трейдери і довгострокові інвестори. Пам’ятайте, що при покупці криптовалюта важливо використовувати перевірені біржі і обмінні пункти, а для зберігання використовувати локальні, паперові або апаратні гаманці.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector